Karında kaşıntı ve döküntü 6 aylik hamileyim

ldybrown

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2023
80
22
25
Kizlar merhaba 24 haftalık hamileyim ve son 1 bucuk aydır kaşıntım var sadece karın bölgem ve göğüslerimde oluyor karın çevremden başka bir bölgede yok. Doktoruma söyledim uyuz olmuşsundur gebelik kolestazı için erken dedi. Ama uyuz değilim gece vs tutmuyor sadece duştan sonra veya uzandığım da oluyor böyle yanma şeklinde tatlı kaşıntı. Karaciğer enzimlerime falan da baktı ufacık bi yükselme vardi ama geçti oda. Buda degil yani. Kasidigim için vücudum pul pul oldu atletim pul pul döküntü oluyor. Zaten goguslerim de karnimda da böyle kurumuş da soyulmuş bir görüntü var. Çatlak kremi de kullanıyorum baya yoğun ve nemlendiren bi krem ayrıca bebe yağı da. Ama neden hala oluyor anlamıyorum. Başınıza geldi mi acaba?

Kizlar merhaba 24 haftalık hamileyim ve son 1 bucuk aydır kaşıntım var sadece karın bölgem ve göğüslerimde oluyor karın çevremden başka bir bölgede yok. Doktoruma söyledim uyuz olmuşsundur gebelik kolestazı için erken dedi. Ama uyuz değilim gece vs tutmuyor sadece duştan sonra veya uzandığım da oluyor böyle yanma şeklinde tatlı kaşıntı. Karaciğer enzimlerime falan da baktı ufacık bi yükselme vardi ama geçti oda. Buda degil yani. Kasidigim için vücudum pul pul oldu atletim pul pul döküntü oluyor. Zaten goguslerim de karnimda da böyle kurumuş da soyulmuş bir görüntü var. Çatlak kremi de kullanıyorum baya yoğun ve nemlendiren bi krem ayrıca bebe yağı da. Ama neden hala oluyor anlamıyorum. Başınıza geldi mi acaba?
İyice kese yap derileri temizle sonra zeytinyağıyla yağla o bölgeleri geciyor

İyice nemlendir elleme kaşıma bende de vardı 1 ayda kendi kendine geçti özellikle çatlayan bölgelerde olmuştu. Geçmezse dermatolojiye git

uyuz olduğunu snamıyorum şu ara kim kaşıntı sebepli gitse doktorlar uyuz diyor. Elbette yine bir dermatolog görsün ama kese peeling yaptıktan sonra sarı kantaron ile masaj yap hemen öyle atlet vs giyme yarım saat açıkta kalsın

Bana egzama gibi geldi. Dermatolojiye git ama hamilesin diye ilaç vermezler sanıyorum. Avene ya da la roche posay’in atopik ciltler için olan kremleri iyi gelir.

Merhaba , geçmiş olsun öncelikle. ilk hamileliğimde önce yanma kızarıklık ve kaşıntı başlamıştı sırayla ama öyle böyle değil. Yediklerinden olur dediler ama durulacak gibi değildi malum ilaç da kullanmam diye düşünüp katlanayim dedim. Kızarıklık artıp avuç içinden büyük bir ebata ulaşınca kadın d. Dr uma gittim . Cildiyeye yönlendirdi. Roza hastalığı hamilelikte oluyormuş bazen . Krem verdi geçti ama kaşımamak çok önemliydi ve başardım . Birde tabi üzülme dedi Dr

X