karmakarışık.....

Arkadaşım eşini asla yanliz birakma derim. Onunla git. 2 yil ya bu 2 yil. Biz daha yarin ne olacagini bilmiyoruz Allah korusun 2 yilda neler olur neler biter. Ben esimi bir gun gormezsem midem bulaniyor hastalaniyorum. 2 yil cok uzun bir sure. Eş goturulmeyecek yerler de neresiymis ki? Ben ilk defa duydum. Araniza soğukluk girmesin. Siz de ne yapin ne edin esinizle gidin...

hepinize merhaba bayanlar.... benim konum biraz uzun birazda karışık, bana yardımcı olurmusunuz?
ben 2 senelik evli bir bayanım...eşimle ben farklı şehirlerdeniz ben karadenizli eşim doğulu şuandada ailelerden uzakta farklı bir şehirde oturmaktayız.... eşimle severek evlendik 3 sene görüştük 3cü senenin sonunda evlilige adım attık.... gelelim konuma; aile arası sade bir törenle nişanlandık kayınvalidemin ısrarı üzerine neyse dedim gönüller bir olsun dedim... asıl konum şimdi başlıyor... kv nişan eksiğimi tek başına gidip görmüştü bana sormadan kendi zevkine göre ben açık bir bayanım uzun etekli takım elbiseler eşarplar falanda filan.... kayınpederim nişandan sonra yanıma gezmeye geldi geldiği esnada kayınvalidem bunları bana nişan boğçası yapıp yollamış.... bunada ses çıkarmadım ailem olsun biz sana alırız onlarında kalbini kırma dedi.... konuyu orda kapattım.... sonra velhasıl düğün zamanına geldik.... eşimin ailesi evimize 1 kırık iğne dahil almadılar benim ailemde varını yoğunu ortaya döktü.... benim memlektimde babam hem kına hem düğün yaptı salonda kendi ödedi parasını altınlarımı yaptılar yatak odamı beyaz eşyamı çeyizimi düğünde takılan takılarımı herşeyimi yaptılar ..... eşimim aileside evlerinin önünde yaptılar düğünümü bilezikleri eşime yaptırdılar koltukları falan hep eşime aldırdılar.... kapının önünde tutulan sandelyelerin parasını dahi eşimden aldılar....herşeye tamam dedim eşimi çok sevdiğim için.... düğün bitti herkez dağıldı inat ettiler bu akşam burda kalacaksınız diye çarşaf olayı varmış bende biliyordum çarşaf olayını duyunca veryansın ettim sabaha kadar eşimle kavga ettim agladım zırladım.... sabah oldu kayınvalidem çarsafı sorunca bende burda olmaz benim evim var yatagım var orda olacak dedim kayınvalidemde bana senin kendine güvenin yok dedi .... bende eşimle kayınvalideme odayı terkedin çıkın dışarı dedim o lafın üstüne tabi bu sırada eşim hep sessiz :KK43:(( kayınvalidem başka odaya geçmek yerine kapının önüne çıktı ve kapıda bayıldı herkesi başına topladı.... eşimde odaya hızlıca gelip beni dövmeye kalktı :KK43:(( (hala o anı içimden atamıyorum) sen kimsin annemi bayıltıyosun diye bagırma cagırmalar falan filan.... neyse onada sustum elini kaldırdı ama vuramadı.... sonra ertesi gün evimize geldik.... buarada düğün borçlarımı atlamayayım eşime kayıpederim kredi çektirmiş toplam borçum 55 bin ytl ..... neyse eve geldim ben hergün agladım zırladım kayınpederime baba biz bukadar borcu nasıl oderiz dedim oda bana beraber odeyecez dedi ve 2 yıllık evliyim birkere daha sormadı artı 1 senede ben kayınpederimin bagkurunu ödedim o borcumun içinde he ben çalışıyorum eşimde memur.... artı düğünde takılan paraları altınları kayınpederim aldı onlarda adet öleymiş çok masraf falan yapmış sonra onlarla bi yere borçu varmış 7bın ytl civarında onları kapatmıs ama adam defterden silmemiş hala o parayı ödüyor kayınpederim o paralar banada yar olmadı onlarada neyse 1 sene sonunda bizde bagkuru kestik .... 1,5 sene sonundada borçlarımızı bitirdik altınlarımı falan bozdurdum çok şükür bitirdim birde ailemin destegiyle herşeyimi onlar karsıladı neyse şimdi araba aldık yine borçla aldık tabiki araba eşimin ailesi hiç hayırlı olsun bile demedi....

şimdi şöyle bir örnek daha var.... eşimin kızkardesi görümcem nişanladı 1 sene önce kvalidem görümcemle nişanlını birlikte yolladı nişan eksiğine bana hala bir kırık iğne almayan kayınvalidem damatının doğum günlerini es geçmez artı damadının annesinin anneler gününü bile es geçmez .... bana kapıda olacak düğün bizde adet böle dediler görümcemde ille salonda olacak dediler bende ceyizin ilk önce bizim evimize gelecek dediler görümcemde drek evine yerleştirdiler bende gelinliğin kapalı olacak dediler görümceme straplez giydirdiler bana pantolon giyemezsin açık olamazsın dediler görümcem pantolonuda giydi açıkta gezdi bekarken kapalıydı buarada görümcem nişanlandıktan sonra açıldı damat kayınpederime yüzsüzsün dedi onu kapattılar şimdi birtane damatları eşimi bile kapının dışında tutuyolar biz ararsak konusuyolar biz aramazsak oda yok kayınvalidem beni 2 yıllık boyunca birkere bile aramadı :KK43:((

neyse şimdi bunları niye yazdınız diyeceksiniz bukadar uzuna ne gerek vardı diyeceksiniz ama inanın çok doldum aileme anlatamıyorum eşime arada açıyorum oda boşver kapat diyo sonuçta ailesi onada hak veriyorum aile sonuçta.... şimdi seneye eşim doguya tayinci bazı yerlere eş götüremiyor.... öle bir yerde çıkabilir eşime .... beni götüremeyecegi yerde olabilirmiş ozaman bana dediki sen burdaki düzeni bozma ne ailenin yanına git nede benim ailemin yanına dedi buraya senin annen yada baban gelsin yanında kalsı dedi ailenin yanına gidersen bizimkiler darılır başımız agrırı dedi benimkilerin yanına gidersen yapamazsın dedi bana.... bende hep ailem üzülcek diye beni mutsuz ediyosun hep onlar mutlu olsun diye ugrasıyorsun dedim beni düşünmüyorsun dedim ama içim aglıyo sizce ailemin yanınamı gideyim yoksa burdamı evimdemi kalayım ne yapcagımı şaşırdımmm :KK43:((( LÜTFEN BANA KIZMAYIN BUKADAR UZUN YAZDIM DİYE .....
Sanıyorum eş götürülmeyen garnizon çıkmasından korkuyosunuz, eşin sana bi çok konuda haksızlık etmiş neyse diyelim ama bu konuda sana karışamaz sonuçta sen yalnız başına kalacaksın kimseyi ilgilendirmez nerde kalmak isteyeceğin ailenin yanına gitsen namusun mu gidecek nefret ediyorum zaten o kafa yapısındaki insanlardan. Bu konuda taviz verme az buz değil 2 yıl, bizim için de aynı şey söz konusu ilerisi için eş götürülmeyen garnizon çıkarsa zaten ailemin yanına tayin hakkım var oraya giderim ben dedim eşim hiçbişey demedi, neden desin bide o var eşin başkaları yüzünden seni es geçmesin dik dur bence artık onların darılmaya hakkı yok.

Doğudaymışsınız zaten, doğudan doğuya ne tayini ki bu böyle ? Bu arada eş tayini yaptırmadan önce ben de oradaydım memleketi olanlar alınmasın çok berbat biyer hele ki yabancısı için ölüm ne yapacaksın tek başına eşin nasıl güvenip bırakıyor benimki gitmek istemesem zorla gönderir.

ilk gün gitmek istedim veryansın ettim.... amcam bana şimdi gelemezsin dedi çok geç dedi istemiyodun düğün anında bitircektin dedi... şimdi herkes yanlış düşünür bu kızda bi bozukluk mu? var derler dedi bende yerimden çabalayamadım aslında....
kadın olmak ne zor degıl mı.ve bıze kotulugu yapan bır kadın ıse bu daha zor bır durum.cok sukur esınız su an ıyı bırı.onu dınleyın.dogru soyluyor.bırde esının aılesınden hıc bahsetmeyın.yok onu yaptılar yok bunu yapmadılar.o da bılıyor ama,atsan atılmaz satsan satılmaz.ne yapsın adam..ılıskınıze zarar verır..bos verınn aramasınlar.daha guzel.

bız kadınların bekaret olayından dolayı namusumuzu olcuyorlar yaaa..ve erkekeler ıstedıklerıyle bırlıkte olup olup kız oglan kız arıyorlarya delırıyorumm.
bazen dıyorum kıı keske erkeklerınde bellı olsaydıı.ne bılım kabuklu mabuklu bır seyy..hahahahaha..tobe tobee.ne yapayım ya sınır oluyorum.

X