Premature Bebekler karnındaki suyu(amniyon sıvısı) azalan var mı?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
minikhikayem minikhikayem merhaba 2017 haziran annelerinde iletini gördüm. Çok geçmiş olsun şu azlığı çeken arkadaşlar, Benim hikayem umut olur inşallah , çok uzun ve sıkıntılı süreçti benim için su azlığı atlattık çok şükür.
İlk olarak 13+4 te amniyon sıvısı geldi, doktora gittiğimde 10-15 birim olması geren sıvı miktarı 6-7 lere düşmüş tü, bekleyeceğiz dedi, araştırma hastanesine gittim, oooo bebekte hiç su kalmamış bebeği almamız lazım dediler, enfeksiyon çıkmaması ve aktif su gelişinin olmaması sebebiyle kağıt imzalayarak çıktım, aktif su gelişi olup olmadığını vajinal muayene de amniosure denilen bi testle anlaşılıyor. yoksa bebeğimi alacaklardı. Bu süreçte havuç suyu içtim hergün su gelmedi tekrar fakat çok bi artış olmadı da sınrlarda idik hep. Ve 16. Haftada 2. Su gelişi oldu, ve artık suyum 5-6 civarında idi, 5 yaşam tehlikesi sınırı idi bebek için , 18. Haftaya kadar azar azar sızıntı şeklinde günde 1 kere geliyordu suyum, 18+2 de perinataloğa gittim İzmit Medikal Park Prof Eray Çalışkan , detaylı da bebek normal fakat suda azalma var 5 birimin altına düşerse amnioinfüzyon önerdi, ve 19. Haftada ilk amnioinfüzyon işlemi gerçekleşti 23. Haftaya kadar 3 kere yapıldı işlem. Daha sonra bebek büyüdükçe su daha çok gelmeye başladı bir gün Eray hoca şehir dışında olması sebebi ile bizi Sakarya Adatıp Hastanesi Prof, BÜLENT DURAN a yönlendirdi ve doğumuma kadar Bülent hoca ile devam ettik Allah razı olsun çok güzel ilgilendi. 24. Hafta ciğer geliştirici vuruldum, ve ilk önceleri haftada 1 bebeğim büyüdükçe de haftada 2 defa su ekleme işlemi devam etti. ve bizim için ve bebek için uygun olan 30. Haftada bebeğim 28. Hafta işe uyumluydu 1090 g ile dünyaya geldi. Şuan küvöz de yiz, çok şükür çok büyük sağlık problemleri olmadı. İnşaallah yakın zamanda çıkarız.
4. Aydan itibaren sürekli yattım , uzandım sadece tuvalet ihtiyacına kalktım ama yine de suyu durduramadım benimki öyleydi çünkü aktif bir kaçak vardı kesede , şanslıydım enfeksiyon kapmadım, suyun gelmesi ile doğum başlamadı açılma olmadı su seviyesi son 6 hafta falan hep 5 in altında idi ve yavruma birşey olmadı ve çok şükür iyi doktorlarla birlikte idim. Allah hepimizin çocuklarını sağlıkla hayırlısı ile kucağımıza almayı nasip etsin. Amin.
Allah korusun nasıl anlaşılıyor kokusundan mı renginden mi ?çünkü hamilelerde kan harici de bir sürü akıntı oluyor.

Benim kardesiminde karnındaki sıvı azalmış bebek tehlikeli olur 20. Haftasında doktorlar bol şu icmesini söyledi internet ten arastirdigimiz bir bilgi var belki bir faydam olur diye paylaşmak istedim ıbrahim saraçoglunun havuç kürü var onu öneriyor suyu az olan kişilere yorumları okudum gerçekten inanılmaz derecede artmış havuç suyu nu içenlerin bebeğin suyunun artığı nı söylüyor kardeşim de bugün başlayacak bir hafta içecek doktor a gidecek ona, göre yine yazarım suyunda artma olursa

Sata göre 23 haftalk hamileym fakat ultrasonda 19+5 gözkyr bebegin sıvısı az ve kan akışındirençli oldugu için yeterli beslenemyor tüm tahliller yapldı ancak doktor bu durumda yaplck bsey yok dedi beklycz dedi
Varml aynı sorunla karşılaşan :KK43:

Sata göre 23 haftalk hamileym fakat ultrasonda 19+5 gözkyr bebegin sıvısı az ve kan akışındirençli oldugu için yeterli beslenemyor tüm tahliller yapldı ancak doktor bu durumda yaplck bsey yok dedi beklycz dedi

Allah yardımcın olsun öncelikle. Moral çok önemli kendini salma güçlü ol. Benim kızım 5. aydan sonra hep sınırda idi suyu yarım cm daha düşük olsa doğum tehlikesi idi. Ama 39 haftalık kendi sancısıyla geldi dünyaya inşallah sağsalim alırsın bebeğini kucağına annesi, bebekler çok güçlü

Benim kardesiminde karnındaki sıvı azalmış bebek tehlikeli olur 20. Haftasında doktorlar bol şu icmesini söyledi internet ten arastirdigimiz bir bilgi var belki bir faydam olur diye paylaşmak istedim ıbrahim saraçoglunun havuç kürü var onu öneriyor suyu az olan kişilere yorumları okudum gerçekten inanılmaz derecede artmış havuç suyu nu içenlerin bebeğin suyunun artığı nı söylüyor kardeşim de bugün başlayacak bir hafta içecek doktor a gidecek ona, göre yine yazarım suyunda artma olursa
Arti bir bilgi eklemek isterim arkadaslar bebegin suyunu azaltan en onemli faktor annenin seker degerleri imis bu nedenle suyu azalan arkadaslar seker olcumlerine duzenli takip lutfen

Rabbim sana o bebegi verecek olduktan sonra her sekilde verir arkadasim yeterki bebeginin bu dunyada yiyecek ekmegi olsun...
Allaha dua et bol bol hayirlisi ile kucagina alirsin insallah rabbim yardimciniz olsun...

Arti bir bilgi eklemek isterim arkadaslar bebegin suyunu azaltan en onemli faktor annenin seker degerleri imis bu nedenle suyu azalan arkadaslar seker olcumlerine duzenli takip lutfen
Aclik sekeri mi canim. Benimde suyum pek iyi degil diyor dokyorlar cok korkuyorum bi sorun olur mu

Aclik sekeri mi canim. Benimde suyum pek iyi degil diyor dokyorlar cok korkuyorum bi sorun olur mu
Gecmis olsun canim allah sifa versin
Yasiniz ileri ise cok sorun olabilir bir de kilonuz fazlaysa sıkı takip ettirin kendinizi
Bebekler ölmesin anneler aglamasin !!!

Kilo da mi etkiliyor:KK43:evet malesef fazla
Zaten kilolu annelerde sorunlar daha cok oluyor maalesef kendimden biliyorum
Bir doktorla asla kalmayin dokuz aylik yavrum karnimda öldü ihmaller yuzunden cansiz bedenini normal dogurdum eger kilonuz varsa seker de vardir ve bebek icin cok tehlikeli imis bebegimden sonra ogrendim bunlari gebelik zehirlenmesinden pihtilasmaya dek butun bu sorunlarin musebbibi sekermis dikkatli olun cok gecmis olsun ...

Merhabalar benim kardeşimin anne karnındaki suyu çok azdı sınırda idi doktorlar bebeği alacaklarını söyledi ya da anne karnına su verilmesi gerektiğini söyledi kardeşim internet ten araştırması sonucu havuç kürünü uyguladı ve suan suyu fazla bile olmuş sadece bir haftada sabah akşam bir çay bardağı taze sıkılmış havuç suyu içti bir hafta boyunca doktor bile inanamamis faydam olur diye paylaşmak istedim

Ibrahim saracin havuç suyu küru arkadaşlar çok sayıda insanlar hep aynı şeyi suyunun arttığını yazmıştı bilgilerinize

Merhaba arkadaşlar. Ben de tam 1 hafta önce 3. Tüp bebek denememle elde ettiğim 16 haftalık ikizlerimi su azalması ve enfeksiyondan dolayı kaybetmek zorunda kaldım. Suni sancı ile 1 tanesini doğurabildim ama 2. Bebeğim benden ayrılmak istemedi kanamam başlayınca apar topar ameliyathaneye aldılar. Resmen ölüyormuşum. 3 ünite kırmızı 4 ünite sarı kan verdiler. Hamdolsun Rabbime şimdi iyiyim ama bebeklerimin acısı yüreğimden gitmiyor. Bazen kendimi suçluyorum. Acaba gözümden birşey kaçtı da ondan mı oldu diye diye içim içimi kemiriyor. Bu perşembe kontrolüm var. Doktorum enfeksiyon ileri boyuttaydı şükür geç kalmamışsın dedi. Bundan sonrası nadasa bırakacağız rahmimizi. Doktorumuz ne derse tamam diyeceğiz. Ona göre tekrar tüp bebek denemesi. Ama acı diner mi aynı şeyleri yaşama korkusu etkiler mi bilmiyorum. Şu mübarek günlerde Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın. Bizim gibi annelere sabır versin. Allah yardımcımız olsun.

Merhaba arkadaşlar. Ben de tam 1 hafta önce 3. Tüp bebek denememle elde ettiğim 16 haftalık ikizlerimi su azalması ve enfeksiyondan dolayı kaybetmek zorunda kaldım. Suni sancı ile 1 tanesini doğurabildim ama 2. Bebeğim benden ayrılmak istemedi kanamam başlayınca apar topar ameliyathaneye aldılar. Resmen ölüyormuşum. 3 ünite kırmızı 4 ünite sarı kan verdiler. Hamdolsun Rabbime şimdi iyiyim ama bebeklerimin acısı yüreğimden gitmiyor. Bazen kendimi suçluyorum. Acaba gözümden birşey kaçtı da ondan mı oldu diye diye içim içimi kemiriyor. Bu perşembe kontrolüm var. Doktorum enfeksiyon ileri boyuttaydı şükür geç kalmamışsın dedi. Bundan sonrası nadasa bırakacağız rahmimizi. Doktorumuz ne derse tamam diyeceğiz. Ona göre tekrar tüp bebek denemesi. Ama acı diner mi aynı şeyleri yaşama korkusu etkiler mi bilmiyorum. Şu mübarek günlerde Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın. Bizim gibi annelere sabır versin. Allah yardımcımız olsun.

Geçmiş olsun. Duana amin diyorum. Allah aynı acıyla sınamasın bizi.

Cok gecmis olsun
Biz kullarin elinde olan bir sey degil bu o yuzden kendinizi suclamayin lutfen yoksa hangi anne bebeklerinden ayrilmak ister ki ...
Rabbim sifa versin ...

Herkese iyi geceler ben 17 nisanda 33+4 de sezeryan oldum suyum azalmisti ve plesentam yavas calisiyo diye kizim 10 gundur yogunbakim unitesinde yatiyor sukur hic solunum.cihazina bagli degil 1910 gram dogdu 2 kg olunca cikicaz yogunbakimdan 1830 kadar dustu suan 1920 de bende havuc suyu ictim gunde iki bardak 4 litre yakim su ictim.hic faydasi olmadi plesenta calismiyosa bebegi riske atmayin dr guvenin
Merhabalar kızınıza pgt ile mi hamile kaldınız bide hangi hastanede tedavi oldunuz

Slm hanımlar ben şuanda 19+6 haftalık ikiz bebeklerime hamileyim bebeklerden birinin suyu azaldığı için uğraşıyorum doktorlar su kaçağı olabildiğini enfeksiyon değerimin yüksek olduğunu söylediler serum antibiyotik tedavisi başlandı iki gündür ne yapacağımı şaşırdım benim gibi aynı durumu yaşayan varmı ne yapacam bilmiyorum

Slm hanımlar ben şuanda 19+6 haftalık ikiz bebeklerime hamileyim bebeklerden birinin suyu azaldığı için uğraşıyorum doktorlar su kaçağı olabildiğini enfeksiyon değerimin yüksek olduğunu söylediler serum antibiyotik tedavisi başlandı iki gündür ne yapacağımı şaşırdım benim gibi aynı durumu yaşayan varmı ne yapacam bilmiyorum

Canım tüp bebek topiklerinden hatırlıyorum seni. Zaman geçmiş üzerinden ama benim de 19+2’de suyu azalmış dedi doktor. Dinlen iyi beslen bol su iç falan dedi sadece. Senin tedavin yanıt verdi mi? Enfeksiyon olduğunu hangi testlerle anladınız? Benden hiç test falan istemedi. Risk oluşturacak düzeyde değil dedi ama kafaya takıyor insan yine de.

Canım tüp bebek topiklerinden hatırlıyorum seni. Zaman geçmiş üzerinden ama benim de 19+2’de suyu azalmış dedi doktor. Dinlen iyi beslen bol su iç falan dedi sadece. Senin tedavin yanıt verdi mi? Enfeksiyon olduğunu hangi testlerle anladınız? Benden hiç test falan istemedi. Risk oluşturacak düzeyde değil dedi ama kafaya takıyor insan yine de.
Canım bana cep testi yapıldı onda yüksek cıktı enfeksiyonun düştü ama benim kesenin biri sızdırdığı için cumartesi bebeklerimi kaybettim sende sızdırma olasılığı yoksa bol bol su iç dinlen bide bebeğin böbrek mesane gelişimine baktır detaylı ultrasonda

Crp testi yazacaktım cep olmus

X