Premature Bebekler karnındaki suyu(amniyon sıvısı) azalan var mı?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
P

pakize10

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi pakize10
arkadaşlar ben 32 haftalık hamileyim ve karnımdaki su azalmış bebekte gelişme geriliği var bugün doktor plesantanında olgunlaştığını söyledi bu konuda tecrübesi yada bilgisi olan arkadaşar var mı?

• Konu Sahibi pakize10
arkadaşlar benim yaşadığım sorunu yaşayan yok mu?

• Konu Sahibi pakize10
canım çok gecmış ols ama ınş sıkıntılı donem gecmış alsalarda bebeğı sakıncası olmaz ınş gelışımı çokmu kotu nasıl...................benım ıkı sene oncekı gebelığımde suyum devamlı azaldı malesef hıçbısey suyu gıtmesını engellewmıyo............24 .haftada artık kasılmalarım basladı erken doğdu bebegım bıhafta kaldı kuveczde kaybettım...............ama ınş senın buyumuş canım ınş kucağına alırsın

• Konu Sahibi pakize10
çok geçmiş olsun canım..benimde 21. haftada suyumda azalma oldu..şu anda 33. haftayı bitirdik..suseviyem hep sınırda kaldı daha fazla azalma olmadı..hatta bugün kontrolüm vardı doktorum artık haftasına göre suyunun normal seviyede olduğunu söyledi..su tüketimin ne durumda..ben suyumun azaldığını öğrendiğimden beri elimde sürekli su şişesiyle dolanıyorum.en az günde 3 lt su içiyorum...bol bol su içmeye çalış güzelim..bu arada bebeğinin kilosu ne durumda...çokmu düşük..

• Konu Sahibi pakize10
ben 32 haftalık hamileyim bebeğimin kilosu 1600 ..........10gün önce sıvının azaldığını söylediler 10 gündür bir düzelme yok bebekte gelişme geriliği var diyorlar bugün plesanta olgunlaşmış heran sezeryana alabiliriz dediler yarın doopler çekilecek ona göre ne zaman sezeryan olacağım belli olacak

• Konu Sahibi pakize10
canım bende çok araştırdım arttırmak için ne yapılabilir diye..ama bol sıvı alımından başka elden bişey gelmiyo..onun bile faydası tartışılır..senin durumunda asıl önemli olan plesentanın olgunlaşmış olması..plesenta işlevini göremeyince suyunda azalmasına neden olur tabiki bebeğin gelişiminide etkiler..öyle bi durum varsa erken alınması bebek için daha iyi olur..hiç korkma 32. hafta çok erken değil kilosuda okadar az değil..28. haftada doğan bebekleri bile çok rahat yaşatabiliyolar artık..içini ferah tut..inşallah dopler sonucun iyi çıkar..ama sana tavsiyem doktorun hemen sezeryan derse başka doktorada görün..iyice emin ol..allah yardımcın olsun....

• Konu Sahibi pakize10
caninuss kardeşim benim endişem bebeğin kilosunun düşük olması değil.....1 kaç doktora gittik hepsi aynı şeyi söylüyor...bize net bişey demiyorlar bebeğin gelişiminde sorun derken net bir bilgi vermiyorlar...sadece endişeli laflar neden endişe ediyorlar bilmiyoruz..bebeğim hareket etmiyor diyorum kas problemi olabilir diyorlar bunun nedeni sıvının azalması nedenini söylemiyor...endişeli konuşmalardan o kadar çok korktumki.....

• Konu Sahibi pakize10
arkadaşlar ben 32 haftalık hamileyim ve karnımdaki su azalmış bebekte gelişme geriliği var bugün doktor plesantanında olgunlaştığını söyledi bu konuda tecrübesi yada bilgisi olan arkadaşar var mı?

mrb.ben amnıoz sıvısının 33.haftamda azalması nedenıyle erken doguma alındım sezeryanla bebegi aldılar saglıklı ve su an 1,5 ayımızı tamamlıyoruz gayet saglıklı ve beslenme,fızıksel ve dıer aktıvıteleri cok guzel.dogumun yaklasmıs,cok ayakta kalmamanı ve sık wcye gıdıyorsan hemen drnuna konuyu bıldırmenı tavsıye ederım,bebişin gelıyor..

meraba:)
ben de doktora suyum gelio azar azar demiştim yok öle şey su foş die gelir demişti,ultrasonda da anlamadılar,en son Allah beni bi doktorla tanıştırdı da o tahlillerde terslik gördü,usg ye bakınca suyun bitmiş dedi ve aynı gün bikaç saat sonra sezeryana aldı.ben 38+2idim ama kızım 36 da kalmış..az kalsın kaybediomuşum..
sizin de çook küçük değil bence sonradan pişman olmamak için doktorunuzu dinleyin..küvezde hemen toparlanır..
şimdiden analı babalı büyüsün:nazar:

ben suyumun az oldugunu 22 haftada ogrendım suana 27 haftadayım hala suyum sınırda..içtiğim suyun hatti hesabı yok ama etkılemıyo su içmek..çok korkuyorum ama bol bol dua edıyorum..başka elimden bişey gelmiyo:KK43:(doktorum 15 gunde bır çağırıyo kontrol için hareketlerını takıp et dıyor..bebegim şuan 900 gr.balık yağı hapı içiyorum gunde 2 defa faydası olacagını dusunuyor doktorum..rabbim yardım etsin herkese..

ben suyumun az oldugunu 22 haftada ogrendım suana 27 haftadayım hala suyum sınırda..içtiğim suyun hatti hesabı yok ama etkılemıyo su içmek..çok korkuyorum ama bol bol dua edıyorum..başka elimden bişey gelmiyo:KK43:(doktorum 15 gunde bır çağırıyo kontrol için hareketlerını takıp et dıyor..bebegim şuan 900 gr.balık yağı hapı içiyorum gunde 2 defa faydası olacagını dusunuyor doktorum..rabbim yardım etsin herkese..

benımde suyum azaldıgı ıcın bebegım erken dogdu.ve son anda kurtardılar kakasını yapmıştı çunku..bende hersey normaldı.her ıkı haftada bı dktra gıdıyorduk.son kontrolumde hıc bı sıkıntı yoktu ve yenı kontrolume ıkı gun kala bebegımın sabahtan hareket etmedıgını farkettım dr. gıttık acıl amelıyatta aldılar.32.haftada dogdu.gelişim geriliği var dedi doktor.aslında 34. haftasıydı hamılelgım ama bebek gelısım gerılıgınden 31 v32. haftalık gozukuyordu.1570 dogdu.doktorun senı acıl amelıyatta alacagız suyun bıtmıs bebekte gelişim geriliği var dediği anı hıç unutmuyorum şok olmustum .korkumdan bıseyde soramadım.aklıma kotu seyler gelsee dusunmek ıstemedım.amelıyattan cıkınca ogrendım kı gelişim geriliği dusuk kılo gelısımı zayıf demekmiş.rabıma cok sukurler olsun suanda cok saglıklı 8. ayındayız ve baya gelişimi iyi,yasıtlarını coktan yakaladık.
kafanıza hıc takmayın.rabım hepımızın evladını koruyor.ımkanınız varsa hastaneye yatın sureklı serumla su takvıseyı cıger geliştirici iğneler artık ne gerekıyorsa onmlemını almaya calısın 27. hafta da dogarsa sızı cok yorar kuvezde uzun sure kalması sızıde yıpratır.torpil tanıdık ayarlayıp hastaede dısınınızı sıkın gerekırse 1 ay kalın sızınkı ozel bı durum benım arkadasımında erken dogum tehdıtı vardı suyu yuzunden tam 1 ay hastanede yattı..eger ımkanınız yoksa sureklı bebegın hareketını takıp edın.azaldıgı anda hastaneye gıtmelısınız.Allah yardımıcız olsun

benımde suyum azaldıgı ıcın bebegım erken dogdu.ve son anda kurtardılar kakasını yapmıştı çunku..bende hersey normaldı.her ıkı haftada bı dktra gıdıyorduk.son kontrolumde hıc bı sıkıntı yoktu ve yenı kontrolume ıkı gun kala bebegımın sabahtan hareket etmedıgını farkettım dr. gıttık acıl amelıyatta aldılar.32.haftada dogdu.gelişim geriliği var dedi doktor.aslında 34. haftasıydı hamılelgım ama bebek gelısım gerılıgınden 31 v32. haftalık gozukuyordu.1570 dogdu.doktorun senı acıl amelıyatta alacagız suyun bıtmıs bebekte gelişim geriliği var dediği anı hıç unutmuyorum şok olmustum .korkumdan bıseyde soramadım.aklıma kotu seyler gelsee dusunmek ıstemedım.amelıyattan cıkınca ogrendım kı gelişim geriliği dusuk kılo gelısımı zayıf demekmiş.rabıma cok sukurler olsun suanda cok saglıklı 8. ayındayız ve baya gelişimi iyi,yasıtlarını coktan yakaladık.
kafanıza hıc takmayın.rabım hepımızın evladını koruyor. sureklı bebegın hareketını takıp edın.azaldıgı anda hastaneye gıtmelısınız.Allah yardımıcız olsun

benimde en son 34.hafta dra gitmiştim herşey normaldi bana 3200 civarı doğar dedi bebeğn neyse 38.haftada son kontrolü yapalım 1 hafta sonra doğuma gelirsin dedi sezeryan olcaktı zorunlu sebeplerden neyse bu şekilde çıktım drdan 38.haftam doldu dra gitmeme 2 gün var doğumada 1 haftam bende izine yeni ayrılmıştım evde temizlik var bende yatıyorum sürekli bebeğin harketlerinde azalma hissettim sanki hiç hareket etmiyo gibi dr u aradım hemşire normal olduğunu son zamanlarda hareketlerin azalacağını söyledi ama dr la yine göriyişim dedi dr 2 sonra zaten gelecekti yarın gelsin bakalım demiş gittim dr inceledi inceledi ve yarın doğuma alıyorum seni dedi suyu azalmış artık içersi daha rsikli dedi ve ertesi gün doğum yaptım ve bebeğim 2640 gr doğdu ne olduysa son 1 ayda olmuş düşün bebeğim 1 ayda sadace 200 gr almış daha erken suyum azalsaydı eminim çok daha zayıf doğacaktı seninde 32 haftalık olmuş 28 haftadan sonra yaşama şansı zaten çok yüksek kilosu da çok önemli değil nasılsa doğunca kilo alır zaten suyun azken içerde durması daha riskli

kafanıza hıc takmayın.rabım hepımızın evladını koruyor.ımkanınız varsa hastaneye yatın sureklı serumla su takvıseyı cıger geliştirici iğneler artık ne gerekıyorsa onmlemını almaya calısın 27. hafta da dogarsa sızı cok yorar kuvezde uzun sure kalması sızıde yıpratır.torpil tanıdık ayarlayıp hastaede dısınınızı sıkın gerekırse 1 ay kalın sızınkı ozel bı durum benım arkadasımında erken dogum tehdıtı vardı suyu yuzunden tam 1 ay hastanede yattı..eger ımkanınız yoksa sureklı bebegın hareketını takıp edın.azaldıgı anda hastaneye gıtmelısınız.Allah yardımıcız olsun[/QUOT

doktorum suan almamız gerek demıyo gelışımıne bakacakmıs 15 gun aralıklarla gıdebıldıgı yere kadar gıdecegız dıyor..yapılacak sadece haplarını ıcmek dedı bıde bol bol su...ama ben cok korkuyorum tedırgınım erken dogarsa dıye..ama rabbım hayırrlısını versın bol bol dua edıyorum..

cnm seninle aynı kaderi paylaşıyoruz maalesef bizdede aynı problem var:KK43:(((bende 24. haftadayım yeni öğrendik sayılır seninki seviyesi ne derecede?kaç cm. ölçtüler?

kafanıza hıc takmayın.rabım hepımızın evladını koruyor.ımkanınız varsa hastaneye yatın sureklı serumla su takvıseyı cıger geliştirici iğneler artık ne gerekıyorsa onmlemını almaya calısın 27. hafta da dogarsa sızı cok yorar kuvezde uzun sure kalması sızıde yıpratır.torpil tanıdık ayarlayıp hastaede dısınınızı sıkın gerekırse 1 ay kalın sızınkı ozel bı durum benım arkadasımında erken dogum tehdıtı vardı suyu yuzunden tam 1 ay hastanede yattı..eger ımkanınız yoksa sureklı bebegın hareketını takıp edın.azaldıgı anda hastaneye gıtmelısınız.Allah yardımıcız olsun[/QUOT

doktorum suan almamız gerek demıyo gelışımıne bakacakmıs 15 gun aralıklarla gıdebıldıgı yere kadar gıdecegız dıyor..yapılacak sadece haplarını ıcmek dedı bıde bol bol su...ama ben cok korkuyorum tedırgınım erken dogarsa dıye..ama rabbım hayırrlısını versın bol bol dua edıyorum..

sakın drnu dınleme baska bı dr a daha gıtmelısın.ben bı prof.gıdıyordum oda 2 haftada bı gel dedı.arada olan bebegımle bana oldu.halbukı her hafta gıtseydım daha saglıklı olacaktı.baska bı dr daha goru belki o daha ıyı sonuc onerır.ya ıkı hafta ıcınde suyun bıterse ne olacak.cunku benım ıkı hafta ıcıde ben hıc anlamadan bıttı.rabım yardım etsın.moralını yuksek tut ama onlemını de al..

cnm seninle aynı kaderi paylaşıyoruz maalesef bizdede aynı problem var:KK43:(((bende 24. haftadayım yeni öğrendik sayılır seninki seviyesi ne derecede?kaç cm. ölçtüler?

canım su seviyem sınırda az degıl ama sınırda gozukuyor.sana doktorun ne dedı ne yapmanı onerıyor?

sakın drnu dınleme baska bı dr a daha gıtmelısın.ben bı prof.gıdıyordum oda 2 haftada bı gel dedı.arada olan bebegımle bana oldu.halbukı her hafta gıtseydım daha saglıklı olacaktı.baska bı dr daha goru belki o daha ıyı sonuc onerır.ya ıkı hafta ıcınde suyun bıterse ne olacak.cunku benım ıkı hafta ıcıde ben hıc anlamadan bıttı.rabım yardım etsın.moralını yuksek tut ama onlemını de al..

ya sadece bır doktora gıtmedım bugune kadar cok doktor gezdım ama artık yoruldum herbırınde ayrı kafam karıstı..doktorum ne derse onu yapmaya karar verdım.hareketlerını takıp edıyorum hareket etmedıgını dusunursen hemen gel dedı..bu durumlarda daha ıyı bır sonuc ne olabılırkı beklemekten baska suan cok sukur bebegım gelısıyor bır sıkıntı yok kılosu artıyor boyu uzuyor.moralımı yuksek tutamıyorum aklım hep bebegımde elım karnımda hereket beklıyorum baska hıcbıseye konstre olamıyorum ogretmenım ama cocuklarıma bıle verımlı olamıyorum..dua edıyoruö bol bol..

benimde su sewiyem en alt sınırdaymış.en son kontrolde iyiydi.1 ay sonra tekran gittim we doktorum çok korktu hemen tıpa yönlendirdi.tıptan randewu alamadım bende başka dr a gittim.oda alt sewiyede ama su azalmassa yaşar dedi ama gelişimi geri olur dedi.ama çok sinirliyim.bulunduğum yerin en iyi dr larına gidiyorum biri korkup başından sawdı.biri 1 ayda bi muayeneye çağırıyor.hergün kara kara düşünüyorum bebeğime bişey olacak mı?diye..hergün ağlıyorum.eşim zaten ilgisiz bişey olmaz diyip geçiştiriyor.dr ayakta kalmamamı söyledi durum ciddi dedi.buna rağmen eşim oturtturmuyor beni sürekli iş yap iş yap...bıktım herşeyden..beni kimse düşünmüyor.okadar ağır işler yapıyorum çok yoruluyorum.dün sabahtan akşama kadar neredeyse ölüyordum mahwoldum hastalandım ewde çığrına bağrına.eşimi aradım gelmedi ben doktor değilim dedi..bebeğim nasıl acaba şimdi bilmiyorum.dr fazla yoruluncada rahim baskı yapar çocuğa dedi we öylede olmuş zaten kafasında yassılık oluşmuş..napayım ben napayımmmm..o kadar üzgünüm ki!!! bu su nasıl çoğalacak..:18:

X