Premature Bebekler karnındaki suyu(amniyon sıvısı) azalan var mı?

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.
Canim bence tevekkul et we bekle ilk cocuma %99 down sendromlu dendi Allaha sukur saglikla kucagima aldim 2.cocuma kizamikcik gecirdim ilk ayimda bebek engelli olack aldirmalisin dendi Allahtandir dedim aldirmdim 6aylik dogum yaptim bebegimi kaybettim 3.cocuklarim ikizdi suyum bitmis ama bebeklerimin kalbi atio aldir yoksa rahmini kaybedersin kendini riske atiosun dendi aldirmam bebeklerimin katili olmam dedim 1hafta sonra kalpleri durdu 4aylikken kurtaj oldum oyuzden sende sinawdasin Allaha birak we bekle kimse canlimi ölümü dogacak bilemez sen ona sigin rabbim insallah saglikla kucagina almayi nasip etsin

Canim bence tevekkul et we bekle ilk cocuma %99 down sendromlu dendi Allaha sukur saglikla kucagima aldim 2.cocuma kizamikcik gecirdim ilk ayimda bebek engelli olack aldirmalisin dendi Allahtandir dedim aldirmdim 6aylik dogum yaptim bebegimi kaybettim 3.cocuklarim ikizdi suyum bitmis ama bebeklerimin kalbi atio aldir yoksa rahmini kaybedersin kendini riske atiosun dendi aldirmam bebeklerimin katili olmam dedim 1hafta sonra kalpleri durdu 4aylikken kurtaj oldum oyuzden sende sinawdasin Allaha birak we bekle kimse canlimi ölümü dogacak bilemez sen ona sigin rabbim insallah saglikla kucagina almayi nasip etsin
Allah sanada sabir versin 3 cocuk acisi zor rabbim sefaatciler etmis onu aynen canim bende bekliyorum kalbi atan bebegimi aldiramadim katili olmak istemedim yavrumun ama merak ediyorum iste bi umut bisey varmi diye kendimi en kotusune hazirliyorum ama biyerde bisey bekliyo insan iste.

Allah sanada sabir versin 3 cocuk acisi zor rabbim sefaatciler etmis onu aynen canim bende bekliyorum kalbi atan bebegimi aldiramadim katili olmak istemedim yavrumun ama merak ediyorum iste bi umut bisey varmi diye kendimi en kotusune hazirliyorum ama biyerde bisey bekliyo insan iste.
Allah yardımcın olsun canım.Umduğuna nail,korktuğundan emin eylesin.Allah hayırlı, kolay doğumlar versin.İnşallah yavrun sağlıklı doğar ve uzun ömürlü olur

Allah yardımcın olsun canım.Umduğuna nail,korktuğundan emin eylesin.Allah hayırlı, kolay doğumlar versin.İnşallah yavrun sağlıklı doğar ve uzun ömürlü olur

Hayirli dogumlarin olsun insallah canim dogumun gerceklestiginde bizide haberdar et olurmu..

Dogumum erken oldu yaptim malesef bebegimi 3 gun once dogum esnasinda kaybettim
Canimm cok uzgunum rabbim sanada sabir wersin insallah tekrar hayirli saglikli sihhatli dogumlarin olur..onlarin yiyecek ekmegi yokmus bu dunyada suandada imtihandan geciosundur belki.. bu surecte gececek sen kendine iyi bak olurmu

Canimm cok uzgunum rabbim sanada sabir wersin insallah tekrar hayirli saglikli sihhatli dogumlarin olur..onlarin yiyecek ekmegi yokmus bu dunyada suandada imtihandan geciosundur belki.. bu surecte gececek sen kendine iyi bak olurmu
Amin canim Allah razi olsun gecer ins.yoksa cok zor

Merhaba arkadaslar 21. Haftadan beri suyumun sınırda olduğunu söyledi doktor o zaman 83 tü şimdi 30. Haftadayim 15 mm çok az suyun dedi ilk hedefimiz 32. Haftayı gormek dedi doktor suyu artırma şansımız yok mu ne yapabilirim

Merhaba arkadaslar 21. Haftadan beri suyumun sınırda olduğunu söyledi doktor o zaman 83 tü şimdi 30. Haftadayim 15 mm çok az suyun dedi ilk hedefimiz 32. Haftayı gormek dedi doktor suyu artırma şansımız yok mu ne yapabilirim
Sebebi neymis peki bebektemi sıkıntı var yoksa sumu kaciriyosun soylemedimi ayrica 15 mm le bence dayanir ozamana kadar cunki benim 3 mm le 24.haftadan 32.haftaya kadar yasadi minik melegim

Gecmis olsun hem bebegine hem de sana canim benim gunde bir iki bardak havuc suyu icmeni tavsiye edebilirim bu onerimi de arastirip ic istersen
Gecmisler olsun

tup bebek tedavisi ile bugun itibari ile 17 haftalik ikizlere hamileyim.16. haftada birinin suyu geldi.hastanede 5 gun yattim.yatarken 2.gün kanamada oldu.cok sukur sonra kesildi.antibiyotik tedavusi yaptilar halen ilac iciyorum.surekli evde yatiyorum.dr hic umut vermiyor.dusebilir digerinidecekebilir.dogadabilir herseye hazirlikli ol dedi.suyu geleninde kalbi atiyor.yatiyorum bol su iciyorum havuc suyu ve armut yiyorum.bu durumda olup yasadiklarinizi paylasirmisin
Sonuç ne oldu, şu an aynı durumdayımda

Sebebi neymis peki bebektemi sıkıntı var yoksa sumu kaciriyosun soylemedimi ayrica 15 mm le bence dayanir ozamana kadar cunki benim 3 mm le 24.haftadan 32.haftaya kadar yasadi minik melegim
Peki artırmak için bir şey yaptınız mu benim de 23 haftalık ama 2.3 suyum

Malesef bisey yapilmadi benim bebegimin idrar keseside olmadigi icin su versek bile tekrar olacak aynisi dedi devamlida su vererek olacak is deil dedi kaderimize razi olduk bebegim dogum esnasinda oldu

arkadaşlar ben 32 haftalık hamileyim ve karnımdaki su azalmış bebekte gelişme geriliği var bugün doktor plesantanında olgunlaştığını söyledi bu konuda tecrübesi yada bilgisi olan arkadaşar var mı?
Merhaba sizin durumunuzla aynı sebepten dolayı 31+5 de erken doğum yaptım , hastanelerde yattım,ne yaptılarsa sıvı artmadı malesef erken geldi oğlum,şuan 2bucuk yaşında, size tavsiyem bol havuç suyu için,ben doğum yaptıktan sonra çok geç olmstu içemeye fırsatım olmadı, havuzla suyu sıvıyı arttırıyor 🤗

Arttırmak için bol su ve havuç suyu için, bende erken doğum yaptım ama havuç suyunu çok geç öğrendim malesef siz için en azından ne kadar kalırsa bebeğiniz karınnızda okadar çok gelişir 🙏

Merhaba çok uzun zaman geçmiş ama bebeğinize ne oldu acaba çok merak ediyorum bende aynı durumdayım moralim çok bozuk iyileşmiştir umarım bana da moral olur

Merhaba asalet hanım ne oldu sizin bebeğiniz bi sıkıntısı oldu mu

X