Kas altı ve kas üstü ikisini de yaptırdım bilgi veriyorum.

Kısacası her implantın marka farketmeksizin getirdiği riskler var. Ama araştırmalara göre nanotexture yüzeye sahip(yani ne makro pürüzlü ne tamamen pürüzsüz, nano düzeyde pürüze sahip) implantların vücuda en uyumlu olduğu saptanmış ve bunun sonucu olarak bu yüzeyin kapsül riskini önemli ölçüde azalttığı bulunmuş. Bunu ben demiyorum araştırmalar söylüyor.. Ama bu demek değildir ki nanotexturede hiç kapsül riski yok. Böyle birşey yok maalesef. Sadece RİSK AZALMIŞ. Yok değil..
konumuz kas üstü kas altı metoduydu bambaşka yerlere geldi :)
İyi niyetle açtığın post reklam yapmaya kadar vardırıldı .. sen hem kas altı , hem de kas üstü ameliyat olduğunu ve motiva marka kullandığın İçin tavsiye ettiğini her şekilde ispat edebilirsin ..
Ama arkadaş saçma sapan tezini nasıl ispat eder bilemiyorum bende şıracı oldum bu arada .. gülüyorum sadece .

Kısacası her implantın marka farketmeksizin getirdiği riskler var. Ama araştırmalara göre nanotexture yüzeye sahip(yani ne makro pürüzlü ne tamamen pürüzsüz, nano düzeyde pürüze sahip) implantların vücuda en uyumlu olduğu saptanmış ve bunun sonucu olarak bu yüzeyin kapsül riskini önemli ölçüde azalttığı bulunmuş. Bunu ben demiyorum araştırmalar söylüyor.. Ama bu demek değildir ki nanotexturede hiç kapsül riski yok. Böyle birşey yok maalesef. Sadece RİSK AZALMIŞ. Yok değil..
konumuz kas üstü kas altı metoduydu bambaşka yerlere geldi :)
nerde saptanmış canım bu? ben mentor'un, nagor'un en az 10 yıllık klinik çalışmalarını paylaşabilirim. sen makalelerde okudum vs. diyorsun. Şu araştırmaları bizle de bir paylaş biz de görelim. motiva'nın geçmişi kaç yıl mesela? kaç yıllık klinik çalışma yapılmış? şu bahsettiğim makaleleri, araştırmaları ben de görmek istiyorum. En az 10 yıl olsun ama, aşağısı pek bir değer ifade etmiyor. Implant taktıran her birimiz, firma için bu konuda bir kobayız, sanıyor musunuz ki onlar bu ürünü piyasaya sürerken %100 her şeyden emin sürüyorlar. Tüm silikon kaynaklı sağlık problemleri zaman içinde baş gösteriyor.
mesela bu yüzey kaç yıldan beri kullanılıyor, kaç yıllık veri oluşmuş? Öyle dünden bugüne oluşabilecek bir veri değil bu.
Bir şeyin güzellemesini bilmeden yapmamak gerek.

Kızlar merhaba, ben de bir ay önce dual plane 300 cc mentor protez ameliyatı oldum. Bir ay geçti medikal sütyeni çıkartıp yeni sütyene geçmem gerekiyor ama hala çok sert oldukları için sütyeni takınca ortada birleşmiyor cansız mankene giydirilmiş gibi duruyor. Siz başta kaa altı yaptırmıştınız sertliği geçtim bu memeler sütyenin içinde birleşmeyecek mi? Aynı durumu yaşayan oldu mı aranızda, sonradan düzeliyor mu :KK43:

Kızlar merhaba, ben de bir ay önce dual plane 300 cc mentor protez ameliyatı oldum. Bir ay geçti medikal sütyeni çıkartıp yeni sütyene geçmem gerekiyor ama hala çok sert oldukları için sütyeni takınca ortada birleşmiyor cansız mankene giydirilmiş gibi duruyor. Siz başta kaa altı yaptırmıştınız sertliği geçtim bu memeler sütyenin içinde birleşmeyecek mi? Aynı durumu yaşayan oldu mı aranızda, sonradan düzeliyor mu :KK43:
Bir ay henüz erken zamanla yumuşayıp ortada birleşebiliyolar ama herkesin vücut yapısı farklı olduğu için çok yakın değilse birleşmeyebilirler de. Ama yumuşayacaklar tabi. Normal bi meme kadar olmasa da. Ben de sütyen taktığımda ilk zamanlar geçen sene çok sert olduğu için sütyen havada kalıyor gibi oluyordu ve geçti. Bir de kas altında kas üstüne göre biraz daha sert oluyor.

Bir ay henüz erken zamanla yumuşayıp ortada birleşebiliyolar ama herkesin vücut yapısı farklı olduğu için çok yakın değilse birleşmeyebilirler de. Ama yumuşayacaklar tabi. Normal bi meme kadar olmasa da. Ben de sütyen taktığımda ilk zamanlar geçen sene çok sert olduğu için sütyen havada kalıyor gibi oluyordu ve geçti. Bir de kas altında kas üstüne göre biraz daha sert oluyor.
Ah evet tam da bunu merak ediyordum benim de sütyen havada kalıyor doğal bir görüntü oluşmuyor. Acaba sizin kaçıncı ay düzeldi bu durum?

Deri yapınız nasıldı? Doktor bana ince yapın var sana kas altı yaparız dedi de çekindim açıkçası, benim derim baya ince göğüs dokumda azıcık.

Merhaba kızlar öncelikle herkese geçmiş olsun dilerim sorun yaşamazsınız ömür boyu 🌼 Konudan belki kopuk bi soru olacak ama fiyat araştırması yapıyorum bütçem kısıtlı ve malûm her geçen gün fiyat artıyor sizden ricam hangi hastane ve doktora ne kadar oldunuz ve kimden ne kadar fiyat aldınız? Buradan yada özelden paylaşabilirseniz çok mutlu olurum 💜

Merhabalar, göğüslerinizden hala memnun musunuz? Ergonomix takılmış sanırım size de. His kaybı oldu mu sizde acaba?

Merhabalar, göğüslerinizden hala memnun musunuz? Ergonomix takılmış sanırım size de. His kaybı oldu mu sizde acaba?
Memnunum ama evet his kaybı var dikişe yakın yerlerde ve sağ göğsün iç kısımlarında. 1 sene oldu benim ama çok yavaş geri gelme durumu oluyormuş hissin. Oradaki sinirler tahribat gördüğü için bazı noktalardaki hissizlik durumu çoğu kişide görülebiliyor.

Memnunum ama evet his kaybı var dikişe yakın yerlerde ve sağ göğsün iç kısımlarında. 1 sene oldu benim ama çok yavaş geri gelme durumu oluyormuş hissin. Oradaki sinirler tahribat gördüğü için bazı noktalardaki hissizlik durumu çoğu kişide görülebiliyor.
Meme ucunuzda his var ama sanırım değil mi?

X