Bebek Beslenmesi katı gidaya gecis yardım

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

stars

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
8 Ağustos 2007
11
0
40
meraba arkadaslar benim 5 aylık kızım var doktor simdilik sadece anne sutu dedi ama sizce baska bi sey vermelimiyim yardımlarınızı bekliyorum

bence yavaş yavaş ek gıdaya başlamalısın. benim oğlumun doktoruda kardeşiminkinin doktoruda 4. ayda başlattı. önce meyve suyu ve yoğurtla başla. 1-2 kaşıkla başla. her gün biraz arttır. tabii ki 6. aya kadar anne sütü ağırlıklı olacak. ben çok araştırdım. sadece doktora bağlı kalmadım. çünkü her doktor farklı bir şey söylüyor. vermem gereken besinler hakkında orta yolu kendim buldum. mesela benim doktorum 1 yaşından önce domates verme dedi. baktım herkes veriyor. bende veriyorum. daha önceki doktorum 4,5 aylıkken tarhana çorbası ver demişti. tabii hemen değiştirdim. benim oğlumda ayın 20 sinde 8 aylık olacak. :teytey:

Doktorun dediğini uygulayın bence katı gıdaya ne zaman geçmeniz gerektiğini o size söyleyecektir

bebek sizin kaşığınızı takip ediyorsa sofraya iştahla bakıyorsa ek gıda zamanı gelmiş demekmiş. benimki 6 ayı bitirdi ben 4 bitince yavaş yavaş tattırmaya başladım çok da meraklı çıktı kerata. mama istemiyor sofradakilerde gözü. azıcık azıcık tattırmaya başladım ben şimdi şehriye çorbası bile yaptım taneleriyle içirdim. kızımda ek gıdaya geç başlamıştık doktorun dediğini yapalım diye. yutmayı çok geç öğrendi yemek yemek istemedi. çok zorlandık.

X