KATİPLİK Mİ POLİSLİK Mİ

Gamze11w

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2020
66
27
30
Merhaba kızlar kafam gerçekten çok karışık bundan 1 sene önce böyle bir durumda olacağımı tahmin bile edemezdim. Polisliği kazandım ayın 23 ünde gitmem gerek gittikten sonra genel sağlık taraması yapıyorlar ve bir sorun olursa elenebilirim (bir sorunum yok ama yine de korkuyorum). Ayrıca katiplik için sözlü sınava girmiştim onun sonucunu bekliyorum daha belli değil ama çok güzel geçmişti. Her kafadan bir ses çıkıyor katip ol 8-5 çalışırsın gibisinden bazıları da katipliği öyle kolay sanma polisliğe git en azından emeğinin karşılığını alırsın diye. Katip olursa aynı şehirde kalıcam polis olursam tayinim çıkabilir. Daha katiplik belli değil ama yine de bilen biri varsa fikri olan varsa yardımcı olabilir mi? düşünmekten kafayı yicem yoksa

adalet bakanı açıklama yaptı katiplik bir iki güne açıklanacak maddi olarak bakarsan polislik derim, ama çalışma şartları katiplikten kat kat zor mesaisi nöbeti tayini, bayramlarda bile izinli olmuyorlar ancak yıllık izinden kullanabiliyorlar, adliyede çalışmak da kolay değil ancak yine de personel eksikliği epey kapatıldı daha stabil bir galde olursun

İstediğiniz yaşam koşulları ile ilgili bir ikilem.
Daha az para=düzen
Daha çok para=düzensiz bir yaşam
Yaşadığım yerde birçok polis ikinci üniversite yA da formasyon yoluyla öğretmenliğe geçmek istiyor.

Daha belli olmamış polisliğe gitmezseniz, katiplikte olumsuz gelirse ne olacak? Bence olmuş olanı değerlendirin.
Evet birkaç gün içinde belli olacak sadece birine mecbur olsam seve seve yaparım ama böyle olunca iki seçenek arasında kalıyorum bu daha zormuş

Valla katiplik eşime hukuk kazandırttı. Kompleksli savcılarla çalışmaktan adam eve ağlayarak geliyordu bir ara. Bir memur tabii ki polislik şartlarına göre daha iyidir ama yine de yan gel yat Osman gibi de değil maalesef

Valla katiplik eşime hukuk kazandırttı. Kompleksli savcılarla çalışmaktan adam eve ağlayarak geliyordu bir ara. Bir memur tabii ki polislik şartlarına göre daha iyidir ama yine de yan gel yat Osman gibi de değil maalesef
polislik evet kolay değil ama ben de o savcılarla hakimlerle uğraşmak istemiyorum

Polislik maddi olarak daha iyi gibi görünse de bilmediğiniz kiralar filan daha pahalı bir şehre giderseniz mi manası kalmaz. Zorunlu görev de var.

Yoo savcilar hakimlerde coj iyi insanlarda var. Her meslrkte kötü var. Hele polislikte mobbing coktur. Polislige git eğitim zamanı katiplik aciklanirsa eğitimi bırakabiliyorsun diye biliyorum. Tazminat ödemen gerekmiyor diye biliyorum.

Yoo savcilar hakimlerde coj iyi insanlarda var. Her meslrkte kötü var. Hele polislikte mobbing coktur. Polislige git eğitim zamanı katiplik aciklanirsa eğitimi bırakabiliyorsun diye biliyorum. Tazminat ödemen gerekmiyor diye biliyorum.
Evet ama polisliğe gidene kadar açıklanır büyük ihtimalle keşke ben biraz eğitim gördükten sonra açıklansaydı bırakıp gidebilirdim.

Kaynım da polis, gerçi o pöh ama karşılaştırırsam katiplik daha iyi kalıyor tabii yanında. Normal polisin çalışma şartlarını hiç bilmiyorum
Eski sevgilimde pöhtü kanayan yaram 🤣 pöh cok zordur. Normal polislik x3. Onunla kiyaslamasın katipliği.

X