KATİPLİK Mİ POLİSLİK Mİ

Polislik bana hiç havalı gelmiyor yahu, burada katiplik karşısında daha iyi bir seçenek gibi bahsedilmiş de… Yakın kız arkadaşlarımdan biri polis. İmkanı olsa düz memurluğa geçer, her fırsatta söyler. Katiplik seçeneği olsa eminim onu seçer. Ben düzenli hayattan yanayım. İş saatlerim belli olmalı, izin kullanamama gibi bir durumum olmamalı, tayinle Allah’ın unuttuğu ilçeye gitmemeliyim mesela. Polis maaşı daha fazladır muhtemelen ama azıcık aşım kaygısız başım derim ben olsam.

Merhaba kızlar kafam gerçekten çok karışık bundan 1 sene önce böyle bir durumda olacağımı tahmin bile edemezdim. Polisliği kazandım ayın 23 ünde gitmem gerek gittikten sonra genel sağlık taraması yapıyorlar ve bir sorun olursa elenebilirim (bir sorunum yok ama yine de korkuyorum). Ayrıca katiplik için sözlü sınava girmiştim onun sonucunu bekliyorum daha belli değil ama çok güzel geçmişti. Her kafadan bir ses çıkıyor katip ol 8-5 çalışırsın gibisinden bazıları da katipliği öyle kolay sanma polisliğe git en azından emeğinin karşılığını alırsın diye. Katip olursa aynı şehirde kalıcam polis olursam tayinim çıkabilir. Daha katiplik belli değil ama yine de bilen biri varsa fikri olan varsa yardımcı olabilir mi? düşünmekten kafayı yicem yoksa
Yerinde olsam polisliği tercih ederdim.

Merhaba kızlar kafam gerçekten çok karışık bundan 1 sene önce böyle bir durumda olacağımı tahmin bile edemezdim. Polisliği kazandım ayın 23 ünde gitmem gerek gittikten sonra genel sağlık taraması yapıyorlar ve bir sorun olursa elenebilirim (bir sorunum yok ama yine de korkuyorum). Ayrıca katiplik için sözlü sınava girmiştim onun sonucunu bekliyorum daha belli değil ama çok güzel geçmişti. Her kafadan bir ses çıkıyor katip ol 8-5 çalışırsın gibisinden bazıları da katipliği öyle kolay sanma polisliğe git en azından emeğinin karşılığını alırsın diye. Katip olursa aynı şehirde kalıcam polis olursam tayinim çıkabilir. Daha katiplik belli değil ama yine de bilen biri varsa fikri olan varsa yardımcı olabilir mi? düşünmekten kafayı yicem yoksa
Polis olursan emeğinin karşılığını alırsın mı ? Hiçbir anlamda emeğinin karşılığını alamazsın polislikte.Ben iyi ki polisim diyen kimseyi görmedim. Katiplik ona nazaran daha iyi bence en azından muhattap olduğun insanlar bi vizyon sahibi artı mesai saatlerin bellidir. Hakkında hayırlısı olsun.

Valla katiplik eşime hukuk kazandırttı. Kompleksli savcılarla çalışmaktan adam eve ağlayarak geliyordu bir ara. Bir memur tabii ki polislik şartlarına göre daha iyidir ama yine de yan gel yat Osman gibi de değil maalesef
Birçok katibin intihar haberlerini okuyorum ana haber bültenine çıkmıyor ama dediğiniz gibi çoğu savcı ile hakimin egosunu mobingini kaldıramıyor birçoğu...katiplik mesleğine keşke bir an önce düzenleme gelse

Birçok katibin intihar haberlerini okuyorum ana haber bültenine çıkmıyor ama dediğiniz gibi çoğu savcı ile hakimin egosunu mobingini kaldıramıyor birçoğu...katiplik mesleğine keşke bir an önce düzenleme gelse
Mahkemelerde çalışan katipler de böyle mi bilmiyorum ama büroda yani savcıyla birebir çalışan katiplerin gördüğüm kısmı böyle maalesef. Eşimin hiçbir arkadaşı ben rahatım demedi şu güne kadar hepsi aynı şeyleri söylüyor. Kafasına kalem fırlatan mı dersin basssbaya küfreden mi dersin, yazık günah cidden

Ben olsam katipliği seçerdim. En azından risksiz.

Mahkemelerde çalışan katipler de böyle mi bilmiyorum ama büroda yani savcıyla birebir çalışan katiplerin gördüğüm kısmı böyle maalesef. Eşimin hiçbir arkadaşı ben rahatım demedi şu güne kadar hepsi aynı şeyleri söylüyor. Kafasına kalem fırlatan mı dersin basssbaya küfreden mi dersin, yazık günah cidden
Of of...çok üzüldüm🥺 Allah böyle insanlara merhamet vicdan versin çoğu bedduayı misliyle hak ediyor .bunların yanında çalışmak zorunda kalanlara da Allahım daha iyi şartlar nasip etsin intihar hiçbir zaman çözüm değil🥺

Kesinlikle katiplik. Mesai saati belli, görev belli polisliğe göre mis gibi iş valla. Polislik zor, kavga çıkar polis gider bayramda boğa kaçar polis gider...

mobing heryerde var
polislerde yok mu sanıyorsunuz?
olmasa idi polisler de başkomiser,özel harekatçı olmak için uğraşmazdı
düzenli hayat diyorsan katiplik, polislik masa başı olsa denk gelse bile çok zor bir meslek bana göre.

Ben olsam polis olurdum. Çok cool 😎
İkisi içinde karakteriniz uygun mu? Polislik daha cesaret ve ciddiyet gerektiren bir meslek sanki. 🤔 Bizim başımız sağolsun beladan kurtulmadığı için karakolla, adliyeyle çok haşır neşiriz. Hiç espri yapan polis görmedim 🤷🏻‍♀️
Bizim ülkemizde polislere gereken değer verilmiyor. Öyle olsa adalet sistemimizdeki dengesizliklerin büyük oranda önüne geçilirdi. Amerika’da polisin sonsuz yetkisi var. Bir şüpheli mi gördü. Anında indiriyor. Kimse de hesap sormuyor. Bizdeki gibi bir Allah’ın kulu “sen benim kim olduğumu biliyor musun” filan diyemez.
Bizim burda yunuslar var. 180 cm aşağısını kabul etmemişler heralde. 🙂 Havalılar ya çok ☺️

polislik güzel ama baya zor mesaileri çok izinleri patlıyor sürekli ,bence katiplik

Koyu renkle çizdiğim kısım tamamen şehir efsanesi.

Bilakis sayı daha az olduğu için herhangi bir görevde daha cok yer alıp daha cok iş yapmak zorunda kalıyoruz

Su meslekte kaç yıldır varım ne cocuk şube de çalıştım ne hayvan biriminde 😄

Kadın polisler heryerde çalışıyor. Asla 8-5 çalışan bi memur gibi değiller ek görev olsun icap olsun nöbet olsun ( sınav dışı da ek mesai ücreti alınmıyor)
Ya benim polis arkadaslarim vardi erkek hep öyle anlatirlardi

Arkadasim katip gitmek istiyor gideceği adliyede katip ihtiyacı olması lazım. Öyle memurlar gibi tercih yazip gidemiyor.

Sözleşmeli zabıt katiplerinde dediğiniz gibi becayiş oluyor. Kadroya geçtiyse ve yıl şartını dolduruyorsa arkadaşınızın da havuz tayini imkanı doğmuştur.

Her mesleğin olumlu olumsuz tarafları var. Herkes hakim savcı egosundan bahsetmiş ama mesleğini düzgün yapan katipler çok nadir sorun yaşıyor hakim ve savcılarla. Eski hakim ve savcılar katibin yaptığı işi, yaşadıkları zorlukları pek anlamıyorlardı. Yeniler çok daha farklı. Şimdiye kadar çalıştığım bütün hakimler çok kıymetli insanlar oldu. Umarım kıymet bilen insanlara rastlarsınız hangi işi yaparsanız yapın.

Evlilik çoluk. cocuk olunca keşke rahat olanı seçseydim dersiniz hangisi rahatsa onu seçin

Sözleşmeli zabıt katiplerinde dediğiniz gibi becayiş oluyor. Kadroya geçtiyse ve yıl şartını dolduruyorsa arkadaşınızın da havuz tayini imkanı doğmuştur.

Her mesleğin olumlu olumsuz tarafları var. Herkes hakim savcı egosundan bahsetmiş ama mesleğini düzgün yapan katipler çok nadir sorun yaşıyor hakim ve savcılarla. Eski hakim ve savcılar katibin yaptığı işi, yaşadıkları zorlukları pek anlamıyorlardı. Yeniler çok daha farklı. Şimdiye kadar çalıştığım bütün hakimler çok kıymetli insanlar oldu. Umarım kıymet bilen insanlara rastlarsınız hangi işi yaparsanız yapın.
Eşimin bir savcısı varmış, adam eşim ev bulurken yardımcı olmuş, hastane işi varken yardımcı olmuş, evine kadar gelmiş annesiyle tanışmış falan filan. Vefat etmiş kendisi sonrasında ama hala çok iyi anar onu 🥹
Bir de kafasına kalem atan var, o da ölmüş ama onu çok iyi anmıyor :KK70:

Eşimin bir savcısı varmış, adam eşim ev bulurken yardımcı olmuş, hastane işi varken yardımcı olmuş, evine kadar gelmiş annesiyle tanışmış falan filan. Vefat etmiş kendisi sonrasında ama hala çok iyi anar onu 🥹
Bir de kafasına kalem atan var, o da ölmüş ama onu çok iyi anmıyor :KK70:
Gerçekten kalem mi fırlatmış şaka gibiler ne hakla bunu yapabiliyorlar. Eşiniz hangi kalemde çalışıyor şu an acaba hala katip mi

X