Kaybolan ikiz sendromu hk

Sinem berra

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2019
22
3
37
Merhaba anneler biraz uzun olacak şimdiden kusurabakmayın yorumlarınız benim için önemli

2011 doğumlu sorunsuz hamilelikle doğan kızım var

Kasım 2018 de 8/0 da kalp atışı olmadığı için kürtaj oldum

Şmd sata göre 9/3 ultrasona göre 7/6 hamileyim . İlk beta 3 ağustosta 79 çıktı ve 11 ağustosa kadar iki günde ikiye katladı

2 hafta öncesine kadar kese ve yolk kesesi görünüyor ve hiç bir sıkıntı yoktu büyümesi de devam ediyor olmasına rağmen 3 hastanede de doktorlar keseye göre görünmesi gerekşyor sağlıksız gebelik diyerek kürtaj önerdiler snr farklı bir hastaneye gittim oradaki doktora diğer doktorları anlatmadan muayene oldum ve kürtajım olduğu için tedirgin olduğumu söyleyince beta istedi yine iki günde ikiye katladı karından kese görünüyor ve bebek görünmüyordu henğz erken ve normal olduğunu söylerek bir sonraki haftaya kontrole çağırdı beta yapıldı 4 eylülde 18313 6 eylülde 32300 çıktı fakat ilk beta tarihine göre çok daha fazla yüksek olması gerekşyormuş bu haftaki kontrolümde ise karından hem kese hem yolk görğnmesine rağmen bebek hala görünmüyordu doktorum ikiz olduğunu vücudumun birini söndürdüğünü dolayısıyla diğer bebeği şimdi geliştirmeye başlayacağını söyleyerek pazartesi günü tekrar kontrole çağırdı bu kontroldeki tek sorun kese yuvarlak ama dış hattı hafif dalgalıydı Dr problem göstergesi olabilir de olmayabilir de dedi

Bu tarz bir durum yaşamış olanlar bilgi deneyim ve önerilerini paylaşırsa sevinirim

Bende iki ayrı kese vardı değerlerim başta yüksek çıkıyordu.Daha sonra bir tanesinde bebek göründü diğerinde görünmedi.Bebek olmayan kese de kayboldu.Değerleriniz yüksek hamilelik var kese de görünmüş.Dış gebelik olsa kese rahimde görünmezdi.Sabırlı olun bence ve doktorlarınızı dinleyin.

Günaydın bendede aynı şekildeydi 5 haftaya kadar bebek görünüyordu kalp atışları yoktu 5.haftadan sonra ikizi küçülerek kendi kendini yok etti .Üstteki alttakinin beslenmesine izin vermedi.6 haftaya kadar beklemeniz gerekli çok zor biliyorum ama azcık sabır inş ikiside tutunur.

Günaydın bendede aynı şekildeydi 5 haftaya kadar bebek görünüyordu kalp atışları yoktu 5.haftadan sonra ikizi küçülerek kendi kendini yok etti .Üstteki alttakinin beslenmesine izin vermedi.6 haftaya kadar beklemeniz gerekli çok zor biliyorum ama azcık sabır inş ikiside tutunur.
Teşekkür ederim çok şükür kalp atışını gördüm hamileliğinizin kalan kısmı nasıl geçti biraz anlatır mısınız

Şuan 17+3 deyim bugüne kadar Allah'a şükür hiç bir sorunum çıkmadı.Hatta belki çoğu hamileden çok daha iyi bir hamilelik geçiriyorum.Bugüne kadar hiç bulantım baş dönmem koku hassasiyetim olmadı.Bebeğim çok şükür çok iyi ben hala hiç kilo almadım.Umarım diğer 4 ayıda böyle geçiririm.Sizinde iyi geçer inş

Çok teşekkğr ederim inşallah sağlıkl kucağınıza alırsınız bnm de çok şükür bir sıkıntım yok ama bu yaşananlar ve öncesindeki kaybımdan dolayı ister isterseniz tedirgin oldum

X