Kayınlarımın gelmesini istemiyorum.

Bence yüzlerne karşı açık açık söyleyin. Yalan değil iftira değil. Alınmaca gücenmece yok. Şikayet geldiğini de söyleyin. Çok afedersiniz de eviniz ahır değil okurken ben sinirlendim

Gerçekten hiç düşünemedim böyle bişeyi. Anahtarı ona verdim fakat ondan bi büyük abisi var arkadaşlarını eve toplayıp getiren o. Böyle bişeyin olabileceği aklımın ucundan bile geçmezdi çünkü yıllardır tanıyorum onları. Annelerinin evindeyken o kadar dikkatliler ki oysa.
Peki sizin o mükemmel kocanız kardeşlerinin evine, namahremine koca koca adamlar doldurduğunu öğrendikten sonra ne yaptı? Eğer sesini çıkarmadan susup oturduysa kendisinin haberi varmış demek ki. Bi tek size mi sesi çıkıyor? Nasıl güvenip anahtar veriyorsunuz ergen çocuğa? Evde hiç mi fantezi donunuz külodunuz yok? Nasıl güveniyorsunuz çekmecelerinizi karıştırmayacağına? Nasıl kafalar bunlar ya

Peki sizin o mükemmel kocanız kardeşlerinin evine, namahremine koca koca adamlar doldurduğunu öğrendikten sonra ne yaptı? Eğer sesini çıkarmadan susup oturduysa kendisinin haberi varmış demek ki. Bi tek size mi sesi çıkıyor? Nasıl güvenip anahtar veriyorsunuz ergen çocuğa? Evde hiç mi fantezi donunuz külodunuz yok? Nasıl güveniyorsunuz çekmecelerinizi karıştırmayacağına? Nasıl kafalar bunlar ya
Ayıp gelmiyor demek ki...

Ayıp gelmiyor demek ki...
Yanlışım varsa düzeltin bir de çok tutucu bir aile olduklarından bahsetti. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Hadi kendi kardeşini geçtim kimse fesat düşünmez ailesi hakkında ama kalkıp elalemin ergenlerini eve toplamışlar ya! Bir de kocasından habersiz vermiş anahtarı anladığım kadarıyla. Orası sanki kendi eviymiş gibi. Adam bilse belki istemeyecek.

Yanlışım varsa düzeltin bir de çok tutucu bir aile olduklarından bahsetti. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Hadi kendi kardeşini geçtim kimse fesat düşünmez ailesi hakkında ama kalkıp elalemin ergenlerini eve toplamışlar ya! Bir de kocasından habersiz vermiş anahtarı anladığım kadarıyla. Orası sanki kendi eviymiş gibi. Adam bilse belki istemeyecek.
Biliyordur da, bazısı tutucuyum der kızı/gelini olunca tutucu olur, oğlu olunca mezhebi genişler... Gelin kız evinde tek kalamaz. Oğlu gelinin evinde alem yapar sorun olmaz.

Herkes gördüğüne göre yorum yapio. Yasamamissiniz başınıza gelmemiş. Bu tür düşünceler genel olarak doğu da var. Üç yıl eşimin ailesyle yaşadım. Ama İstanbul da doğup büyüdüm. Gördüklerimi görseydiniz bu şekilde konuşamazdiniz. Benim babam doğu kültürlü ve geri kafalı bi adam ve düşünceleri de bu yönde. İsterseniz inanırsınız isterseniz inanmazsınız.
Sorun doğu yada batı değil geri kafalı kendini geliştirmemiş insan her yerde vardır. Babanız da çevrenizde öyle imiş. O sarmalın içinden çıkmak için çaba sarf etmek gerekir. Yıl olmuş 2024 bu söylemler artık itici oluyor. Sizlerde böyle devam ederseniz, çocuklarınız 2040 yıllarında hala biz doğuluyuz bizde böyle diye devam eder. Kulağa hiç hoş gelmiyor.

Eşim sonradan öğrendi sesini çıkarmadı. Ancak bana sesi çıkıyo. Ama ben ne kadar evde kavga kıyamet koparsam da umru olmuo. Ailem de ailem diye ölür. Bilmiyorum belki de haklısınızdır biliodur da bilmiomus gibi bile yapmış olabilir. Ama şu konuda yaniliosunuz, cesaret toplamak için fikir almak için yazdım ve , harfiyen uyacağıma temin edebilirim sizi.

Biliyordur da, bazısı tutucuyum der kızı/gelini olunca tutucu olur, oğlu olunca mezhebi genişler... Gelin kız evinde tek kalamaz. Oğlu gelinin evinde alem yapar sorun olmaz.
Çok haklısınız. Eve arkadaşlarını toplayan kaynım benim kılık kıyafetime laf eder şu dar bu açık bilmem ne diye. O yüzden de çok şaşırdım ya zaten. Ben sadece küçük kaynıma dışarda kalmaması için vermiştim anahtarı oysa ki.

Eşim sonradan öğrendi sesini çıkarmadı. Ancak bana sesi çıkıyo. Ama ben ne kadar evde kavga kıyamet koparsam da umru olmuo. Ailem de ailem diye ölür. Bilmiyorum belki de haklısınızdır biliodur da bilmiomus gibi bile yapmış olabilir. Ama şu konuda yaniliosunuz, cesaret toplamak için fikir almak için yazdım ve , harfiyen uyacağıma temin edebilirim sizi.
Dindar vs iseler bazı hocaların kayınlarla aynı evde olmanın zulüm olduğunu beyan ettiği videolar var. Onları bulup izletin. Belki faydası olur eş kişisine...

Çok haklısınız. Eve arkadaşlarını toplayan kaynım benim kılık kıyafetime laf eder şu dar bu açık bilmem ne diye. O yüzden de çok şaşırdım ya zaten. Ben sadece küçük kaynıma dışarda kalmaması için vermiştim anahtarı oysa ki.
Ona laf düşmez, eşinin hop dur demesi lazım. Ne münasebet😬

Ayrıca o gün o evde erkek erkeğe olduklarını da düşünmüyorum şahsen

Valla öyle ya da böyle demek ki bir şekilde kavga edeceksiniz. O zaman kayınvalidenizle ve kaynınızla konuşun da bari o yüzden kavga etmiş olun. En azından bir sonucu olsun. Eşiniz konuşmayacak belli.

Bu ergen kayınçolarda ne işse hep abilerinin evli olduğu şehirde çalışmaya gidiyorlar. Memlekette şehir kalmadı çünkü. Ama olur mu! bedava ev var, gelin kızda hizmetini görecek. Ne gerek var masrafa, zahmete girmeye. Mis gibi yamulmaca!

lütfen kendinizi ezdirmeyin, orası sizin eviniz. iyi niyetiniz suistimal edildi tamam bir daha yok konu kapandı bitti gitti. evinizi otele çevirir bunlar. içerler, evin içine ederler, sizin yatağınıza kadın getirirler rahatça takılırlar. yumuşak yüzlü oldukça arkalarını toplar durursunuz. gitsin kendine ev kiralasın.

Bu ergen kayınçolarda ne işse hep abilerinin evli olduğu şehirde çalışmaya gidiyorlar. Memlekette şehir kalmadı çünkü. Ama olur mu! bedava ev var, gelin kızda hizmetini görecek. Ne gerek var masrafa, zahmete girmeye. Mis gibi yamulmaca!
Valla annede de iş bitiyor. Kayınvalide "otur oturduğun yerde abinin huzurunu kaçırma" dese aslında kimse gelmeye cesaret edemez. Yetiştirme tarzı işte. Cidden istanbul vs varken balıkesir gibi küçük bir şehre çalışmaya gelmesinin başka bir sebebi de yok haklsınız

Allah iyiliğinizi versin hiç güleceğim yoktu valla :) gerçekten her yaz burda ve çalışıo ama sürekli bunalım da . Şu iş şöyle bu işte sürekli bişeyler diyip duruolar diye işte beğenmez. Her sene yazın neden gelir bilmiyorum. Adı çalışmak ama amacı başka mı bilmiyorum.

X