Kayınpeder ile çalışan damat?

Öylesi daha iyi gibi. Destekte çıkıyor daha ne olsun. Bizimkilerde eşime bu şekil destek çıksa daha da sahiplenirdi eminim..
Evet destek cikiyorlar,esimin de ailesi hic destek değil kenara cekildiler en basindan.Ben cok zorlandim biraz da bundan dolayi babam bizi yanına almak istiyor ama hersey para demek degil ya anlasamazlarsa ya o zaman ne yapicam bilmiyorum.sonucta hep birlikte olucaz ben zorda kalmadikca aileme birsey yansitmamam taraftariyim ama.simdi ic ice olucaz.

Evet babam da böyle,herseyi ben bilirim,mesleki tecrubem var,bu niye boyle oldu neden olmadi vs yapar.Ama babama sordugumda esin baska,baskasi baska diyor da nereye kadar oyle davranicak.Esim de bisi olmaz yeter ki ortak cikarlarimiz bulussun diyor.Simdiden arada kaldim.
valla bilmiyorum kayinim esimi çocuk gibi azarliyordu resmen,esim çok stres yapiyordu
iste kendisi acemi oldugu halde benim esimi az bilmis kendini çok bilmis goruyordu
kayinimla kimse geçinemez ama, kendi buyuk oglu var babasiyla is yapmiyor
ayni is yerinden ayri bi tane daha açti babamla geçinemem diyerek, baskasina kizip benden çikariyor hincini diyor
bende esimin ortak olmasini istememistim ama esim çok hevesliydi kiramadim kiyamadim bende
ama istemeigimide her zaman belirttim, sonradan bana sen hakliymisin dedi

sen simdi istemiyorum de bence esine yani istemiyorsan oyle soyle, babani kotulemek gibi dusunme
bozulma oldugunda esin babani sana kotulerse daha çok arada kalirsin, ama bastan fikrin belli olursa ben sana demistim dersin esinle baban arasinda kalmak zorunda kalmazsin

valla bilmiyorum kayinim esimi çocuk gibi azarliyordu resmen,esim çok stres yapiyordu
iste kendisi acemi oldugu halde benim esimi az bilmis kendini çok bilmis goruyordu
kayinimla kimse geçinemez ama, kendi buyuk oglu var babasiyla is yapmiyor
ayni is yerinden ayri bi tane daha açti babamla geçinemem diyerek, baskasina kizip benden çikariyor hincini diyor
bende esimin ortak olmasini istememistim ama esim çok hevesliydi kiramadim kiyamadim bende
ama istemeigimide her zaman belirttim, sonradan bana sen hakliymisin dedi

sen simdi istemiyorum de bence esine yani istemiyorsan oyle soyle, babani kotulemek gibi dusunme
bozulma oldugunda esin babani sana kotulerse daha çok arada kalirsin, ama bastan fikrin belli olursa ben sana demistim dersin esinle baban arasinda kalmak zorunda kalmazsin

Ben de böyle olmasindan korkuyorum..Kendi acimdan bakarsam benim icin cok daha iyi en azindan babam ailemin yaninda olucam,daha rahat olurum bu yuzden de sessiz kaliyorum sadece babami biliyosun sert biridir dedim tamam benim icin farketmez yeter ki isler yolunda gitsin diyor ee bu defa da ben bisi diyemiyorum hevesli goruyorum onu hatta simdiden araştırmalara baslamis.Hersey harika yapicam diyor ev bakiyor vs vs.ne diyim simdi bilemiyorum.

Baba evlat bile aynı işte geçinemezken..
Büyük risk
Ben olsam göze almazdım
Biliyorum ama bir yandan düşününce babamla olursak ev daha kisa surede aliriz hem de borca girmemis oluruz,diger türlü esim para biriktiriyoruz bilmem nereye gidemeyiz vs yapamayız diyecek,ileride çocuğumuz olacak nasip olursa cocugun masraflari vs vs sirtimiza cok yuk binecek ama babamla olursak babam bizi rahatlatir,babam da rahatlar cunku yaslandim bunaldim ben değil cocuklarim kosmali artik diyor o da hakli.ama babam dedigim gibi despot boyle kızmaları,azarlamaları var.esim dayanır mı buna bilmiyorum soruyorum aa sen takma ben pamuk gibi yaparim onu diyor daaaa ben pek sanmiyorum.Esim kendine cok güveniyor ve acayip hevesli.cok cezbedici geliyor ona bu durum.simdiden havaya girdi sunu yapicam bunu halledicem vs diyor.

Evet destek cikiyorlar,esimin de ailesi hic destek değil kenara cekildiler en basindan.Ben cok zorlandim biraz da bundan dolayi babam bizi yanına almak istiyor ama hersey para demek degil ya anlasamazlarsa ya o zaman ne yapicam bilmiyorum.sonucta hep birlikte olucaz ben zorda kalmadikca aileme birsey yansitmamam taraftariyim ama.simdi ic ice olucaz.
Eşinin senin ailenle arası nasıl ki ? İyiyse sorun olmaz. Ama iş bu sonuçta önemli olan sana yansıtmasınlar bişey olsa bile sen konuş başından olmaz mı ? İş işte kalsın. Valla bende bizimkilerle iç içeyim gayette memnunum yani..

Eşinin senin ailenle arası nasıl ki ? İyiyse sorun olmaz. Ama iş bu sonuçta önemli olan sana yansıtmasınlar bişey olsa bile sen konuş başından olmaz mı ? İş işte kalsın. Valla bende bizimkilerle iç içeyim gayette memnunum yani..
Eşimin arası iyi bizimkilerle ozellikle babami cok seviyor.Babam asla yansitmaz da esimle bu konuyu konusmam lazim.

M Manolyalarca

Ben çok yakın insanlarla (arkadaş olsun akraba olsun) ticaret yapılmasına, ev araba satın alınmasına bile sıcak bakmıyorum. Öyle biten kaç ilişki gördüm. Arkadaşının arabasını alıyor, sonra bir arıza oluyor. Vay efendim sen bana bunu söylemedin. Bir sürü örneği var. Ha güzel örnekler de var ama risk almaya değer mi?
İşçi-işveren hassas bir ilişkidir. İnsan yeri geliyor bir durum oluyor iş değiştirebiliyor. Sizin durumunuzda bu çok zor olur. İstifa bile kişisel algılanır. Benim sende emeğim vardı, seni yetiştirdim bunu yapamazsın olur. Siz tartışsanız, ailelere yansısa dengeler sarsılır. Belki bir eziklik hisseder, belki söyleyeceğiniz bir laf ters anlaşılır. Çok çok hassas dengeler bunlar. Kötü gidecek bir sürü senaryo olabilir. İyi gitme ihtimali var mı? Var. Ama bu kadar risk almaya değer mi?

Merhaba arkadaşlar,başlıktanda anlaşıldığı gibi damat ve kayınpeder birlikte calışabilir mi?
Kısaca anlatiyim,eşimin kendi işi var,kazancı da fena değil.Önceki konumdan da biliyorsunuzdur,ev sahibimiz bizi evden cikartıyor bizde ev almaya niyetlendik,o sıralar önce annemle gorustum durumumuzu, annem de babama çıtlatmış mevzuyu,ben babama söylemek istemiyordum çünkü babam kendini hemen yardım etme ihtiyacinda hissediyor boyle durumlarda ve düşündüğüm oldu.
Babam önce bana sonra eşime bir teklifte bulundu.Babamın işi Antalya'da "ben artik emekli oldum bile,benim yanimda bir yarene ihtiyacim var,benim isim erkek işi x gelsin hep birlikte çalışalım,ben onu yetiştiririm öğretirim işi vs"dedi.Ben de " bu dedigin sey kökten bir değişiklik,baska bir sehirde yepyeni bir oluşum baba emin misin "dedim o da "evet hepimiz icin en iyisi olur bence,ben sizi zorlamıyorum dusunun kararinizi verin"dedi.Esime söyledim düşündü ve kabul etti hatta cok hevesli "hersey harika olacak,istedigimiz evi alıcaz vs vs deyip duruyor.
Yalnız ona da söyledim babam biraz despot biri,yani sert bir yapısı var..Ben de sonradan kötü olmasindan korkuyorum,gunlerdir icim icimi yiyor.Kayinpederiyle çalışan damat örnekleriniz var mı?Sizce nasıl olur bu durum yoksa hic düzen değiştirmeden boyle mi devam etsek?fikirleriniz nedir?

bu kesinlikle kişilere ve kişiliklerine bağlı bir şey. Bende evlenip şehir dışına gittim,evlendikten 2 sene sonra eşim işsiz kalınca babam da aynı teklifte bulundu. Ailemin yanına gitmek istiyordum ama sizin gibi çekincelerim vardı,kararı tamamen eşime bıraktım ve eşim 4 senedir babamla birlikte çalışıyor.Şimdiye kadar aralarında bir kere bile problem çıkmadı diyebilirim.(yalnız şöyle bir detay var ki babamla eşim yalnız çalışmıyor,yaklaşık 100 kişilik bir şirket olduğu için birbirleriyle çok da işleri olmuyor)
Kısacası hayatımızda değişen tek şey önceden ailecek toplandığımızda havadan sudan konuşurduk,şimdi sırf iş konuşulur oldu.

M Manolyalarca

Ben çok yakın insanlarla (arkadaş olsun akraba olsun) ticaret yapılmasına, ev araba satın alınmasına bile sıcak bakmıyorum. Öyle biten kaç ilişki gördüm. Arkadaşının arabasını alıyor, sonra bir arıza oluyor. Vay efendim sen bana bunu söylemedin. Bir sürü örneği var. Ha güzel örnekler de var ama risk almaya değer mi?
İşçi-işveren hassas bir ilişkidir. İnsan yeri geliyor bir durum oluyor iş değiştirebiliyor. Sizin durumunuzda bu çok zor olur. İstifa bile kişisel algılanır. Benim sende emeğim vardı, seni yetiştirdim bunu yapamazsın olur. Siz tartışsanız, ailelere yansısa dengeler sarsılır. Belki bir eziklik hisseder, belki söyleyeceğiniz bir laf ters anlaşılır. Çok çok hassas dengeler bunlar. Kötü gidecek bir sürü senaryo olabilir. İyi gitme ihtimali var mı? Var. Ama bu kadar risk almaya değer mi?
Iste ben de kara kara bunları düşünüyorum.Belki de son vir kez esim ve babamla konusmaliyim bu konuyu ayri ayri o zaman nihaî kararı verebiliriz..

bu kesinlikle kişilere ve kişiliklerine bağlı bir şey. Bende evlenip şehir dışına gittim,evlendikten 2 sene sonra eşim işsiz kalınca babam da aynı teklifte bulundu. Ailemin yanına gitmek istiyordum ama sizin gibi çekincelerim vardı,kararı tamamen eşime bıraktım ve eşim 4 senedir babamla birlikte çalışıyor.Şimdiye kadar aralarında bir kere bile problem çıkmadı diyebilirim.(yalnız şöyle bir detay var ki babamla eşim yalnız çalışmıyor,yaklaşık 100 kişilik bir şirket olduğu için birbirleriyle çok da işleri olmuyor)
Kısacası hayatımızda değişen tek şey önceden ailecek toplandığımızda havadan sudan konuşurduk,şimdi sırf iş konuşulur oldu.
Babanıza ait sirket mi?bu odeme olaylari nasil yapiliuor sizde maas mi yoksa benim babamin dedigi gibi kar payi gibi mi?Biz de neredeyse surekli birlikte olacaklar.

Babanıza ait sirket mi?bu odeme olaylari nasil yapiliuor sizde maas mi yoksa benim babamin dedigi gibi kar payi gibi mi?Biz de neredeyse surekli birlikte olacaklar.
evet babama ait ama eşim maaşlı çalışıyor. Maaşla ilgili de ik ile muhattap oluyor,bazen babam bile unutur eşimin ne kadar aldığını,sen kaç alıyordun ya der. Ama kar payı tarzı olursa sıkıntı olma ihtimali maalesef daha çok:KK43:

Bir kac iş kolu var,makine parcaları uretiyor ve maden ihracatı.Babam ben herseye yetisemiyorum yoruldum diyor haklı kıyamıyorum cunku 3 kiz olarak babama yardimci olamiyoruz isi konusunda.Babam da aileden biri olan eşimi istiyor yaninda ama kayınpederle olur mu olmaz mi bilmiyorim.kimisi sakin diyor hic iyi olmaz arada kalirsin ilerle sorun olur basina kakar kimisi olur babanda rahatlar adam yaşlandı diyorlar.

Aynen babanız biraz rahatlar en azından bu konuda diğerlerine katılıyorum. Bi de şuanda babanız damadına nasılsa aynen öyle de devam eder merak etmeyin.

evet babama ait ama eşim maaşlı çalışıyor. Maaşla ilgili de ik ile muhattap oluyor,bazen babam bile unutur eşimin ne kadar aldığını,sen kaç alıyordun ya der. Ama kar payı tarzı olursa sıkıntı olma ihtimali maalesef daha çok:KK43:
Babam da tam tersi iste maas falan olmaz bizde diyor son kez konusucam bakalim..

X