Kayınpeder ne demek istedi?

Geçmiş.
Siz aileyi sevmediğiniz için düşünüp düşünüp kuruluyorsunuz. Gerek yok.
Adam olay büyümesin diye demiş.
Hem başka ne için demiş olabilir? Sizin aklınıza ne geldi ki?
Size yapılan bir ima bile yok. Burada ne kötülük gördünüz de dert edindiniz?

Aranmak falan çok saygısızca. Bir kadın olarak bir kadına yapmayın..

33 yaşımdayım ne işyerimde ne de dışarıda kimseye gözümü dikip bakmadığım için bakıldığımı bile anlamazdım. Hatta tanıdıklara denk gelsem de görmediğim çok olmuştur. Ama densiz ve hadsiz erkeğin/kadının ne kadar rahatsız edici olabileceğini biliyorum.

Ben üniversiteyi büyük ama tutucu diye tabir edilen bir şehirin köyünde okudum. Evden okula yürüdüğüm 200 metrelik yolda bir yerimde tuhaf bir şey mi var acaba diye düşünerek giderdim. Okula gidince arkadaşlarıma sorardım ben de tuhaf bir şey görüyor musunuz diye? Öğrenciyiz ve genç kızız diye nasıl tuhaf bakılıyordu anlatamam size.

Konu sahibinin hatası ona öküz gibi bakan birini terslememesidir. Açıkcası karşımdaki kim olursa olsun düşünmem. Rahatsız olduysam rahatsız ederim.
Ama sizin yazdığınız şey konudan çok daha itici olmuş. Aranmak=kuyruk sallamak tabiridir bence..
Teşekkür ederim. Şu anda yurtdışındayım ve hiç böyle bir çirkinlik yaşamadım. Bizim ülkenin sorunu erkekler değil onları yetiştiren o hanım gibi mentaliteler.

Umursamazlık elbetteki bu beni çok kırmuştı. Belki de o an öyle birşey beklemediğim için, bilemiyorum.
Geçmiş.
Siz aileyi sevmediğiniz için düşünüp düşünüp kuruluyorsunuz. Gerek yok.
Adam olay büyümesin diye demiş.
Hem başka ne için demiş olabilir? Sizin aklınıza ne geldi ki?
Size yapılan bir ima bile yok. Burada ne kötülük gördünüz de dert edindiniz?
rs

anlatınca aranıyorsun olur haberlere çıkman lazım tecavüz edilip öldürülmen lazım o zaman feminist olurlar...
Dün de bi 17 yaşında bi kızcağız açmış konu taciz edildiğini düşünmüş . Yazım hatalarıyla dalga geçen mi dersin, sen ereksiyon olmuşsun ondan taciz gibi gelmiş sana diyen mi, abartma, saçmalama, babana nasıl söylersin diyen mi ne ararsan var. Taciz edilip bu konuları okuyanlar ne diyecek kimseye söylememeliyim çünkü suçlu çıkacam. Cahil geldik cahil gideceğiz.

anlatınca aranıyorsun olur haberlere çıkman lazım tecavüz edilip öldürülmen lazım o zaman feminist olurlar...
Dün de bi 17 yaşında bi kızcağız açmış konu taciz edildiğini düşünmüş . Yazım hatalarıyla dalga geçen mi dersin, sen ereksiyon olmuşsun ondan taciz gibi gelmiş sana diyen mi, abartma, saçmalama, babana nasıl söylersin diyen mi ne ararsan var. Taciz edilip bu konuları okuyanlar ne diyecek kimseye söylememeliyim çünkü suçlu çıkacam. Cahil geldik cahil gideceğiz.
Bunları besleyenlerin kadın olması ne acı..

Merhaba hanımlar. Eşimin ailesi ile ilgili daha önce bir paylaşımda bulunmuştum. Kendileri kumpasçı, sinsi, bencil ve son derece rahat yalan söyleyebilen insanlar. Tabii onlarla olan ilişkim kopmadan önce yaşadığım ve kafama takılan bir olayı paylaşmak istiyorum. Acaba benim anlayışımda mı bir problem var yoksa bu insanlarda mı? Eşimin işi dolayısıyla başka küçük bir şehire taşınmıştık. Kızım bir buçuk yaşında falandı. Site gibi bir yerde oturuyorduk. Eğitim seviyesi düşük bir çevreydi. Zaten ilk gittiğimden itibaren çok zorlanmıştım. Herneyse eşim çok yoğun çalışıyor ben yalnızım. Aynı apartmanda evli barklı çoluklu çocuklu mafya kılıklı bir herif var. Her rastlaştğımızda tuhaf tuhaf bakıyor. İlk önceler anlam veremedim hani apartmana yeni birileri gelmiş gibisinden mi bakıyor diye. Sonra bu hep böyle devam edip bir de ısrarcı bakışlara dönünce birşeylerin ters gittiğini fark ettim. Bildiğiniz öküz gibi bakıyor. Üstelik yanımda çocuğum var. Birkaç kez eşimle gördü. Birgün marketten dönmüş otobüs beklerken arabayla önümde durdu. Kafayı yemek üzereyim. Hayır yani adam öyle çakal ki birşey demiyor, dese ben ağzının payını vericem. Şimdi ben direk bişey söylesem belki beni suçlu duruma düşürecek. Bilmediğim memlekette saçma sapan bir olay. Neyse karşı komşu iyi bir teyze var ben bu herifi karısını kullanarak sordum. Kadın seni rahatsız mı ediyor kızım? dedi. O çok sağlam biadam değil senden önce bir hemşireye musallat olmuştu, kızın yuvasını dağıttı, bu kadın bile satıyor, uyuşturucu kullanıyor neler neler.. Ben de söyledim. Kızım bulaşma kocana da söyleme zaten sayılı zaman burdasınız dedi kadıncağız. Neyse ben sinir oluyorum, çocuğu parka çıkarmak bile gelmiyor içimden. Birgün eski yaşadığımız şehire aynı zamanda eşimin ailesin yaşadığı şehire ziyarete geldik. Eşim yokken ben bunu kaynanaya söyledim. O da aa olur mu öyle falan dedi. O sırada içeri kocasıda gelmişti. Ona da söyledi. Ben anlattım. Adam bana oralarda olur öyle dedi??????????? Nassıyani dedim yanlış mı anlıyorum acaba diye. O da; oralar kapalı yerler, oranın insanı öyledir. Olur oralarda dedi. Bende adam bakıyor ama dedim. Bakabilir dedi. Ben de bakmak var bakmak var bunun ikisinin ayrımını yapabilirim ben dedim. Bu adamın bu tavrı beni acayip irite etti. Kalbim çok kırıldı. İnanılmaz soğudum. Adam içeri gidince kadına bak oralarda oluyormuş öyle ! Dedim. Boşver sen onu ben gelirim falan dedi. Yani durum bu.. Bende mi var bir fesatlık? Siz bu durumu nasıl anlardınız, nasıl anlamlandırırdınız?

Bence de fesatlik sizde.

Esinizden sakladiginiz birseyi neden anne babasina anlatiyorsunuz? Es bunu anlatacak insan degil de kayinvalide sirdas mi? Tehlikeli birsey yapmissiniz.
Kayinpeder esinize de soyler, sucu da size atar. Onun gozunde belli ki oyle zaten. Belki zihniyeti o adamla ayni.
Madem rahatsiz oluyorsunuz neden esinize anlatip tasinmiyorsunuz? Kendinizi riske tmayin, yarin birsey olsa ailesi zaten xx soylemisti vardi demek birsey diyecek.

Insanlar boyle şeylerde kadini sucluyor. Giyiminden sac rengine hep kadin suclu. Adam zaten kurnaz davraniyor. Ilk adimi bekliyor konusmak icin. Dikkatli olun. Bakmayin, yaklasmayin. Eger birsey yapacağını konusacagini vs dusunurseniz telefonun ses kaydini acin. Delil alip sikayet edin.

Esinize sevmedim burayi, komsular kötü burada cocukla guvende degilim diyerek uyarin. Tasinma istegini en kolay boyle anlatırsınız sanirim.

Son düzenleme:
Aranmak falan çok saygısızca. Bir kadın olarak bir kadına yapmayın..

33 yaşımdayım ne işyerimde ne de dışarıda kimseye gözümü dikip bakmadığım için bakıldığımı bile anlamazdım. Hatta tanıdıklara denk gelsem de görmediğim çok olmuştur. Ama densiz ve hadsiz erkeğin/kadının ne kadar rahatsız edici olabileceğini biliyorum.

Ben üniversiteyi büyük ama tutucu diye tabir edilen bir şehirin köyünde okudum. Evden okula yürüdüğüm 200 metrelik yolda bir yerimde tuhaf bir şey mi var acaba diye düşünerek giderdim. Okula gidince arkadaşlarıma sorardım ben de tuhaf bir şey görüyor musunuz diye? Öğrenciyiz ve genç kızız diye nasıl tuhaf bakılıyordu anlatamam size.

Konu sahibinin hatası ona öküz gibi bakan birini terslememesidir. Açıkcası karşımdaki kim olursa olsun düşünmem. Rahatsız olduysam rahatsız ederim.
Ama sizin yazdığınız şey konudan çok daha itici olmuş. Aranmak=kuyruk sallamak tabiridir bence..
Konu sahibinin ''Birinin sizi bakışlarıyla taciz etmesi sizi rahatsız etmeyebilir ama beni etti. '' cümlesine cevaben yapılmış bir yorumdur o. Aranmak kelimesi ne kadar kiriciysa birinin tacizinden rahatsız olmamakla itham edilmekte o kadar kırıcı. Ben aranmak kelimesiyle ''bakmazsaniz gormezsiniz''i kastetmistim aslında. ''Birileri bana bakiyor mu diye aranmak'' anlaminda.Tanimadigim birini kuyruk sallamakla itham edecek kadar kotu bir insan degilim. Bana yapılan ağır bir yoruma aynı şekilde karşılık verdim. Yanlış anlaşılmış olabilirim ama bunun için özür dileyecek degilim. Bana yakistirilan şeyde çok çirkin çünkü.

Konuyu açan okb ve anksiyete hastası olduğunu söylemiş takdir edersiniz ki yanlış anlaması büyük ihtimal.orda yazım hatalarına değinen insanlar konunun gerçek olmadığına inanıp yapmışlardır.dalga geçmek için değil.

Konuyu açan okb ve anksiyete hastası olduğunu söylemiş takdir edersiniz ki yanlış anlaması büyük ihtimal.orda yazım hatalarına değinen insanlar konunun gerçek olmadığına inanıp yapmışlardır.dalga geçmek için değil.
Karşılarında 17 yaşında bi çocuk var. Ya gerçekse? Ya tacizse? Bir kez daha tekrarlandığında paylaşma cesareti mi kaldı? Hadi o konu gerçek değil diyelim ki aynı durumu yaşayan bi genç kızın okuduğunu düşünün. Saçmalama, sen etkilenmişsin o dokunuştan, abartma, babama ben söylesem beni yamulturdu, babana nasıl söylersin vs vs cahillik akan yorumlar. Yani resmen taciz ediliyosan sus otur kimseye söyleme demiş yorumlar.

Kocanıza anlayamadığınız durumu neden kayınvalide ve kayinpederinize anlatıyorsunuz. Adamın ne yapmasını bekliyordunuz zaten taşınmışsınız. Çok sinirlendin, Adama küfürler etsin, arayıp bulup kavga mi etsin. O sinirle kocanıza söylese vay kocama hemen yetiştirdi olurdu. Başka şeylere sinirlisiniz. Ya affedin ya da bu tür paylaşımlarda bulunmayın.

Merhaba hanımlar. Eşimin ailesi ile ilgili daha önce bir paylaşımda bulunmuştum. Kendileri kumpasçı, sinsi, bencil ve son derece rahat yalan söyleyebilen insanlar. Tabii onlarla olan ilişkim kopmadan önce yaşadığım ve kafama takılan bir olayı paylaşmak istiyorum. Acaba benim anlayışımda mı bir problem var yoksa bu insanlarda mı? Eşimin işi dolayısıyla başka küçük bir şehire taşınmıştık. Kızım bir buçuk yaşında falandı. Site gibi bir yerde oturuyorduk. Eğitim seviyesi düşük bir çevreydi. Zaten ilk gittiğimden itibaren çok zorlanmıştım. Herneyse eşim çok yoğun çalışıyor ben yalnızım. Aynı apartmanda evli barklı çoluklu çocuklu mafya kılıklı bir herif var. Her rastlaştğımızda tuhaf tuhaf bakıyor. İlk önceler anlam veremedim hani apartmana yeni birileri gelmiş gibisinden mi bakıyor diye. Sonra bu hep böyle devam edip bir de ısrarcı bakışlara dönünce birşeylerin ters gittiğini fark ettim. Bildiğiniz öküz gibi bakıyor. Üstelik yanımda çocuğum var. Birkaç kez eşimle gördü. Birgün marketten dönmüş otobüs beklerken arabayla önümde durdu. Kafayı yemek üzereyim. Hayır yani adam öyle çakal ki birşey demiyor, dese ben ağzının payını vericem. Şimdi ben direk bişey söylesem belki beni suçlu duruma düşürecek. Bilmediğim memlekette saçma sapan bir olay. Neyse karşı komşu iyi bir teyze var ben bu herifi karısını kullanarak sordum. Kadın seni rahatsız mı ediyor kızım? dedi. O çok sağlam biadam değil senden önce bir hemşireye musallat olmuştu, kızın yuvasını dağıttı, bu kadın bile satıyor, uyuşturucu kullanıyor neler neler.. Ben de söyledim. Kızım bulaşma kocana da söyleme zaten sayılı zaman burdasınız dedi kadıncağız. Neyse ben sinir oluyorum, çocuğu parka çıkarmak bile gelmiyor içimden. Birgün eski yaşadığımız şehire aynı zamanda eşimin ailesin yaşadığı şehire ziyarete geldik. Eşim yokken ben bunu kaynanaya söyledim. O da aa olur mu öyle falan dedi. O sırada içeri kocasıda gelmişti. Ona da söyledi. Ben anlattım. Adam bana oralarda olur öyle dedi??????????? Nassıyani dedim yanlış mı anlıyorum acaba diye. O da; oralar kapalı yerler, oranın insanı öyledir. Olur oralarda dedi. Bende adam bakıyor ama dedim. Bakabilir dedi. Ben de bakmak var bakmak var bunun ikisinin ayrımını yapabilirim ben dedim. Bu adamın bu tavrı beni acayip irite etti. Kalbim çok kırıldı. İnanılmaz soğudum. Adam içeri gidince kadına bak oralarda oluyormuş öyle ! Dedim. Boşver sen onu ben gelirim falan dedi. Yani durum bu.. Bende mi var bir fesatlık? Siz bu durumu nasıl anlardınız, nasıl anlamlandırırdınız?

kızdığınız kp mi?
bence onu bunu boşverin taşının ordan.
kp yerinde sen olsan ne derdinki.
olay büyük sen nokta kadar olayla alakası olmayan bşeye takılmışsın

Konuyu eşinizle paylaşmanız gereken yerde " kumpasçı" diye nitelendirdiğiniz aileyle paylaşmanız normal değil .

İlişkilerinizi koparmışsınız. Şimdi eskileri anlatıp neye çare bulmaya çalışıyorsunuz anlamadım.
Burada çıkıp kayınpederiniz şöyle kötü dedi böyle kötü dedi desek ne geçecek elinizi.
Boş verin gitsin.
Evinizi değiştirmek en doğru çözümdür. Kayınpederin eskiden söylediği söz değil.

Sapik sayilacak bir insanla ayni apartmanda yasamişsiniz ama kayinpederinizin “oralarda olur oyle seyler” lafina mi takildiniz gercekten? Bu lafin altindan ne cikmasini bekliyorsunuz? Adam gormus gecirmis, az cok cevreleri biliyor demek ki. Ki hakli da. Genel de kucuk gelismemis sehirlerde boyle seyler oluyor. Bence siz gercekten fesat dusunmussunuz. Adamin dediginde hicbir sey yok.

Sorun adamin size bakmasiyken kp tepkisine nasil geldiniz anlamadim. Kp guvenilmez buluyorsaniz tepkisine de sasirmamaniz gerekir . yok zaten ondan bi destek beklediyseniz kp guvendiginiz anlamina gelir.

Seviyesi düşük bı yer olduğu için orda olur öyle demek istemiş yanlış anlamissiniz
Size baksın ne var ki anlamında değil yani

Kayınbabanizin söylediğini düşüneceğinize o pis yerden taşınin

X