Kayınpederimin bana yaptığı bu kötülükten sonra ne yapmalıyım?

Neyse bu olaydan önce kayınpederim asi karşıtı

Bende en son yine rahatsizlaninca insana ihtiyacım vardı beraber mutlu mesut egleniyorduk.
madem kayınpederiniz aşı karşıtı, madem sizin de bağışıklığınız zayıf neden onlarla beraber kalıyorsunuz
çünküüüü insana ihtiyacınız vardı

Anneme gelmeden önce test yaptık eşimle negatif çıktık.
hangi kafayla temaslı halde annenizi tehlikeye atarsınız
çünküüü siz bakılmaya muhtaçsınız

her iki durumda da benim tek anladığım sizin çok bencil birisi olduğunuz

işinize gelmeyen durumlarda da karşı taraf tü kaka di mi

Ya durum tam tersi olsaydı? Sizin ailenize yakın olsaydınız ve eşiniz hastalanma ihtimali ortaya çıkınca 3 aylık taze gelin karıcığını yalnız bırakma uğruna annesi çağırsaydı ve o da gitseydi ne düşünürdünüz? Kayınpederin yaptığı bir kötülük yok ayrıca. Kimse virüsü evde üretmiyor. Virüse inanıp inanmamak da durumu değiştirmiyor. Bulaşacağı varsa bulaşır. İnansan da inanmasan da. Hiç evden çıkmayana da bulaşıyor, çok gezene de, ve hatta çok gezene bulaşmadığı da oluyor, kaldı ki artık çoğu insan soğuk algınlığı diye düşünüp teste de gitmiyor. Kayınpederde kötülük yok, ama kötülük başka bir yerde var o da belli. Anneniz de virüslü halinizle sizi çağırarak kayın pederden farklı bir tavır sergilememiş, siz de giderek aynısını yapmışsınız zaten. Durum eşit değil hatta, siz 2-1 öndesiniz. Siz insana ihtiyacım vardı diye onlarla gülüp eğlenirken iyiydi değil mi? Bencilsiniz.

Annem aşılı benim o kendisi çağırdı fedakar anne olarak. Siz elin insanlari kızınızı göz göre göre hasta ederken hiç birşey yapmadan bırakırsınız. Hoş zaten şiddet olduğu halde birakiyorlar kızlarını koronaya ne kalmis

Aşı olanların hasta olmadıklarını falan mı sanıyorsunuz?
Aşılı olması hastalanmayacağı ve taşıyıcı olup başkalarını hasta etmeyeceği anlamına gelmiyor.
Asıl siz bunu bilmediğiniz için ailenizi riske atmışsınız. Hasta olurlarsa sebebi sizsiniz.

Eşinizin ailesi göz göre göre nasıl hasta ettiler sizi? Saçınızdan sürükleyip mi götürdüler evlerine? Gitmeseydiniz, bu kadar basit.
Bakın isteyince posta koyup ailenize gidebiliyorsunuz. Kayinpederiniz çağırdığında da gitmeyebilirdiniz demek ki.

Merhaba arkadaşlar. 3 aylık evliyim kayınvalidem ve kayınpederim ile aynı bahçede farklı evlerde yaşıyoruz. İki yıldır korona çıktı çıkalı onlarla mücadele ediyorum. Eşimle çok kez kavgalar yaptık çok kez nişanlıyken eşimle gorusemedim. Gözlerinde hep biz ben ve ailem suçlu oldu. Neyse o günleri sağ saglim atlattık. Ben bı enfeksiyon geçirmiştim üç ay önce o yine tekrarladı son iki haftadır tedavi oldum ağır antibiyotik kullandım. Neyse bu olaydan önce kayınpederim asi karşıtı onunla çok derin tartışmaya girdim falan. Korkmadan ölmeye kesinlikle inanmayan insan hatta aşı vurulmasin da eline sertifika alsın diye hasta olmak isteyen insandı. Eve giren çıkan belli olmadı ne zamandır. Bende en son yine rahatsizlaninca insana ihtiyacım vardı beraber mutlu mesut egleniyorduk. Ta ki bir akşam yemeğine kadar. O akşam kayınpederim raharsizlanmis. Ama iş dönüşü dışarıda çalıştığı için usutmusumdur dedi. Bizde yemek yiyip eşimle kaçtık. Evde test yapmış temiz çıkmış diye görümcemle de saatlerce oturduk. Sonraki günü kayınpederim şüpheli korona hastası çıktı. Diğerki gün kesin onaylandı omikron varyantı olduğu. Annem beni orada bırakmadı. Anneme gelmeden önce test yaptık eşimle negatif çıktık. Bugün dördüncü günü ne kayınvalidem ne görümcem ne eşimde hiçbir şey yok benim boğazım agirmaya başladı bacaklarım falan. Çok da soğukta kaldım birkaç gün şimdi bende mi hastalanıyorum diye korkuyorum. Eşim ile de tartıştık kaç gün ben annemin evine gelmişim onu yalnız bırakmışım diye
Lütfen corona süphesi olanlar paniğe kapılıp kvdeye anneye falan gitmesin yahu.
Yani hep beraber hasta olmanın mantıgı nedir?
Belki hafif atlatacaksınız.1 tas corba icin insanları riske atmaya dğer mi?
Online hersey hallediliyor artık.
kpder ası olur olmaz onun kararı ama ben olsam mesafemi korurum virüse inanmayanlardan korkuyorm en cok.
Heryere mesafesiz girip cıkıyorlar.

kp sanane kotuluk yapmis anlamadim .
asi cebreyi degil sadece yaptirani koruyan bisey .
kp evine girip cikmasaydiniz bukadar hassassaniz

Merhaba arkadaşlar. 3 aylık evliyim kayınvalidem ve kayınpederim ile aynı bahçede farklı evlerde yaşıyoruz. İki yıldır korona çıktı çıkalı onlarla mücadele ediyorum. Eşimle çok kez kavgalar yaptık çok kez nişanlıyken eşimle gorusemedim. Gözlerinde hep biz ben ve ailem suçlu oldu. Neyse o günleri sağ saglim atlattık. Ben bı enfeksiyon geçirmiştim üç ay önce o yine tekrarladı son iki haftadır tedavi oldum ağır antibiyotik kullandım. Neyse bu olaydan önce kayınpederim asi karşıtı onunla çok derin tartışmaya girdim falan. Korkmadan ölmeye kesinlikle inanmayan insan hatta aşı vurulmasin da eline sertifika alsın diye hasta olmak isteyen insandı. Eve giren çıkan belli olmadı ne zamandır. Bende en son yine rahatsizlaninca insana ihtiyacım vardı beraber mutlu mesut egleniyorduk. Ta ki bir akşam yemeğine kadar. O akşam kayınpederim raharsizlanmis. Ama iş dönüşü dışarıda çalıştığı için usutmusumdur dedi. Bizde yemek yiyip eşimle kaçtık. Evde test yapmış temiz çıkmış diye görümcemle de saatlerce oturduk. Sonraki günü kayınpederim şüpheli korona hastası çıktı. Diğerki gün kesin onaylandı omikron varyantı olduğu. Annem beni orada bırakmadı. Anneme gelmeden önce test yaptık eşimle negatif çıktık. Bugün dördüncü günü ne kayınvalidem ne görümcem ne eşimde hiçbir şey yok benim boğazım agirmaya başladı bacaklarım falan. Çok da soğukta kaldım birkaç gün şimdi bende mi hastalanıyorum diye korkuyorum. Eşim ile de tartıştık kaç gün ben annemin evine gelmişim onu yalnız bırakmışım diye
Kayinpederin yaptigi kotulugu anlayamadim. Korona oldugu ve sizde temasli oldugunuz icin mi? Asi karsitligina bisey diyemem hasta oldugunu sizden gizleyip yaninizda olduysa evet kasit vardir ancak sende tedbirsiz davranmissin kayinpederin sana yaptigini sen ailene yapmissin temasli oldugun halde aileni riske atmissin testin negatif cikmasinin bi anlami yokki 1 hafta karantinaya almaliydin kendini. Esin bence hakli. Bencillik yapmissin sanki.

Ailenizin evine neden gittiniz? Çok saçma ve değişik. Sonuçta sizde temaslı sayılırsınız. Babaannem şuanda virüsten dolayı hastanede yatıyor kaç gundur ailemin evine gitmiyorum onlarida kabul etmiyorum ki zaten kendileri de gelmek istemiyorlar. Çünkü babam temaslı ne olur ne olmaz.

Bide kayınpederinin yaptığı kötülük nedir? Orayı atladım galiba.

Aşı karşıtı olabilir herkesin kendi kararı.

X