kaynanam görümcem

mamasugi

Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2016
41
10
kızlar merhaba herkesin bayramını kutlarım. size bu bayram yaşadıklarımı anlatacağım. biz şehir dışında yaşıyoruz annemler ve kayın validemler aynı şehirde.önce kayın valideme gittik orada kaldık. diğer gün şehir dışından kardeşim geldi annemde kaldık. Kardeşimi, eşini ve oğlunu eşim çok sevdiği ve onlarla vakit geçirmek istediği için ve uzaktan yılda iki kez gelebildikleri için zaten annemde kalma taraftarı. çünkü biz ailelerimize yakın oturuyoruz ve sık gidiyoruz. yine bayramın ilk günü kaynanamda olmak adına arife günü yine onda kaldık. akşamüzeri annemlere geçtik. yine o aksam benim şehir dışındaki dayılarım geldi akşam yemeği yiyip gidecekler. yine annemlerde kaldık onlarla görüştük. ikinci günü benim annemleri ve kardeşimi de kayınvalidem sabah kahvaltıya çağırdı. hep birlikte gittik. annemler kahvaltıdan sonra döndü biz orada bayramlaşmaya devam ettik akşama kadar bayramlaşıp akşam annemlere geçtik. malesef ki bütün akrabalarım şehir dışında ve yılda bir ya da iki kez görüşüyoruz. kuzenlerim halalarım gelince yine bizde yemek yedik. diğer gün ise kardeşim ve eşim pikniğe gitmek için plan yapmışlar. eşime annelerinide çağırmayı söyledim ama bayramda onların çok misafiri olduklarını gelemeyeceklerini söyledi. bakın düşünün planı eşim yapıyor çünkü istesem kaynanamla annemle her haftasonu görüşürüm ama kardeşimle vakit geçirmemi istiyor ve aslına bakarsanız belkide o benden daha güzel vakit geçirip eğleniyor onlarla. neyse biz sabah pikniğe gitmeden yine uğradık kaynanama inanın anne hadi sizde gelin diyecektim ki eşim biz bugün pikniğe gidiyoruz deyince ağlamaya başladı. ağlayacak ne var bu durumda bana söyler misiniz??? artık bayram günde oğlumu götürüyorlar falan mı diyor kendince. ağlayınca kızdığım için gelin falan demedim. sonra bizi yolcu etmeye çıktı eşimde gelme anne bak işine deyince kapıyı öyle bir çarptıki.... neyse eşime annen neden ağladı dedim ağlayabilir falan dedi ama o gayet eğlenmesine rağmen benim aklım kaynanamda kaldı. sindirmedi yani. gece döndük bu kez benim almanyadan kuzenim geldi ama görümcemde şehir dışında okuyor ve yaz tatili bitti dönecek ben yine de onlada görüşmek adına kaynanamda kalmak istedim. Almanyadan gelen kuzenim ile bir kahve içip kaynanama döndüm. saat 23:00 civarı. hayatta o saatte uyumazlar. kayınpederim açtı kapıyı piknikten geliyoruz zannediyor sanırım o saatte ki. bu saate kadar duramadılar tabi uyudular dedi bende almanyadan kuzenim geldi onu bekledik dedim ben öyle deyince hemen elimden çantaları falan almaya kalktı ben taşıyayım diye. gerek yok dedim. biz sokağa girdiğimizde görümcemin odasının ışığı açıktı. biz eve girince kapattı. ben orda kuzenlerimle oturabilirdim ama onlarla vakit geçireyim diye geldim trip atmak için yattılar bizde yatmak zorunda kaldık. sabah kalktım bir gün önce pikniğe gidiyoruz diye ağlayan kaynanam daha normaldi. ama görümcem günaydın dedim cvp vermedi. önümden gelip geçiyor yüzüme bakmıyor. artık abim benimle vakit geçirecekti. sayesinde bayram günde bile onu göremiyoruz diye mi düşünüyor. ama kendisi 3 aydır orada ve sürekli görüşüyoruz. neyse öyle böyle ben kendimi dış kapının mandalı hissede hissede kahvaltıyı yaptık. görümcemi yolcu ettik gayet soğuk vedalaştı bende aynen öyle davrandım. gitti sonra oturduk baya kaynanamla. kardeşlerimde gidecek, almancı kuzenlerde kalktık gittik anneme onları yolcu ettik. tekrar geldik kaynanamın orada kardeşleri ile bayramlaştık. ve akşam yemeğine yine kaynanama gittik. yemekte ben artık durumu kabullenmiş ağlamasını unutmuş normale dönmüştüm yemekte bana bende bayram için tatlılar yapmıştım ama hiç bende durmadınız demez mi... ya ben anlamıyorum planı ben yapmadım, oğlu benden daha istekli, çünkü onlar yılda iki kez geliyor. bana ve oğluna bunları yapmak bu kadar sindirmemek doğru mu sizce... kimbilir o gün arkamızdan neler konuştular ne dedikodular yaptılar. oğlumuzu götürüyor yüzünü göremiyoruz... neler neler. haksız mıyım bana söyleyin lütfen. şimdi ne aramak geliyor içimden ne sormak...

Laf arasinda anne oglun yapmis plani deseydin keske bence ona uzulmusler de biraz abartmislar . Aman bosver siz elinizden geleni yapmissiniz . Ordan oraya gitmissiniz devamli ben yapamazdim bu kadarini sanirim . Okurken bile yordu beni :)

Laf arasinda anne oglun yapmis plani deseydin keske bence ona uzulmusler de biraz abartmislar . Aman bosver siz elinizden geleni yapmissiniz . Ordan oraya gitmissiniz devamli ben yapamazdim bu kadarini sanirim . Okurken bile yordu beni :)
ahh demeyi o kadar çok istedim ki.. ama o kadar normal davrandıki bana diyemedim. hatta diyebilsem görümcem bile bana trip atıyor ben ne yaptım diyecektim ama olmadı. inşallah yakın zamanda konu açılır da sokarım lafımı

Eşin seni destekliyo.
Kadın seni kıskanıyo.
Ne güzel demekki oğlunun senin arkanda olduğunu biliyo.
Tüm ailenle görüşmüşün.
Misgibi bayram yapmışın.
Okadar da olur.
Yani bana çok ciddi bi sorun var gibi gelmedi.
Arkamdan kesin konuştular diye düşünüp dert üretmeye gerek yok.

Eşin seni destekliyo.
Kadın seni kıskanıyo.
Ne güzel demekki oğlunun senin arkanda olduğunu biliyo.
Tüm ailenle görüşmüşün.
Misgibi bayram yapmışın.
Okadar da olur.
Yani bana çok ciddi bi sorun var gibi gelmedi.
Arkamdan kesin konuştular diye düşünüp dert üretmeye gerek yok.
ama o kahvaltıda herkes garipti yani eminim dedikodular yapıldığına arkamdan

esinin tavri gercekten cok iyiydi sacmalamislar belli ki yaninda duran biri yöntemi olsa bende o modele sokmak isterim aman annem üzulur aman canı sıkılır aman kız tarafına çok gidilmezcilerden degil hiç takma esinle gidin gezin alişverisinizi yapin dahada çatlasınlar onlar peşinizde dolanır oğlum bizden kopmasın diye

Pinpon topuna dönmüşsünüz zaten bayram boyu ordan oraya, okurken benim başım döndü. :confused:
Boşverin dedikodu yaparlarsa yapsınlar.
Siz içinize sinen şekilde bayramı geçirdiyseniz gerisi önemli değil.

benimki de yaptı benzerini boşverin,
istedikleri kadar ağlayıp nazlansınlar yaşlı insanlar sonuçta, bebek değil ki emzik verip susturalım :KK14:

benimki de yaptı benzerini boşverin,
istedikleri kadar ağlayıp nazlansınlar yaşlı insanlar sonuçta, bebek değil ki emzik verip susturalım :KK14:
ay yaşlı falan değil 55 yaşında. bu herşeye gözyaşı herşeye ben erkek anasıyım tavırları artık bana batıyor

haklısın tabi ki de tavırları çocuk gibi boşver canım ağlar ağlar susar eşin ama adam gibi adammış iyi davranmış sende o tavırları görmezden gel

ay yaşlı falan değil 55 yaşında. bu herşeye gözyaşı herşeye ben erkek anasıyım tavırları artık bana batıyor

ben hiç umursamıyorum siz de boşverin,
dikkat çekmek için ağlıyorlar,
benim 5 yaşındaki kızım da öyle, arada dikkat çekmek için bi zırlar, bakar umursayan yok susar.
ama umursayıp ne oldu, aman öyleydi böyleydi derseniz uzatır, her canı sıkıldığında yine bir ağlayayım da mağdur olayım tribine girer :olamaz:
biz bayramın ilk günü döndük, normalde eve gelince vardınız mı diye arar aramadı da, küstü herhalde, küserse küssün aman tınnn :KK53:

Eşini şikayet etmediğin iyi olmuş, adamcağız senin arkanda.
Varsın kv sen istemedin bilsin, her yere götürmek zorundamısınız ki?
Aman şu üzülür vay bu kırılır diye hayat mı geçer.
Ben de dedikodunuzun yapıldığını düşündüm, demekki görümcen ile samimiyetiniz vardı ki sen gitmek istedin, o suratı normal değildi, kvn nası anlattıysa surat yapmış.

artık ben doldum çok iyi çok hoş ama ailemi annemi oraya gitmemizi kıskanıyor ne yapacağımı şaşırdım

okurken ben yoruldum.surekli her gorusmeden sonra kv gitmissin.hala neyin tribinde acaba.ben olsam bu kadar gider miydim bilmiyorum

Ben okurken yoruldum ordan oraya ordan oraya.. ben yapamazdım bu kadarını.
Kv boşverin bence eşinize atın suçu

düşünün kızlar ben nasıl yoruldum. fiziken yorulmak sorun değil ama insanı iyi niyetini ve en önemlisi de ine düşünmesini anlamamaları yoruyor insanı...

Ayyy 30 kez ona git buna gel. Koptum KVde ne kadar kaldığınızı algilayamadım bir an. Kadın gelmediniz diyor ama okuduğum kadarıyla 4 gunde 30 kez gitmişsiniz. 30 kez de annenize gitmissiniz. Ikisi eşitlenmiş. Ne yani 4 gün onda mi kalcaktınız. Normalde 1. gun gider yer icer dönülür. Onu bile yapamayan varken bu ne tatminsizlik.

Bence eşine at topu, o verilecek cevabı versin.

X