Kayınpederimin komik olmayan şakaları sizce ne yapmalıyım ?

morumtirakk

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
31 Mart 2024
32
-7
25
Merhaba kızlar şimdi geçen gün annem kayınvalidemleri iftara yemeğe aldı ben geçen sene hem kendi ailemleri hem onları iftara almıştım zaten kayınpederlerle alt üst yaşıyoruz onları bu sene de alacaktım eşim boşver zaten alt üst yaşıyoruz onlarda alalım deyince gerek yok diyor bi akşam fırın yemeği yaparsın asagı ineriz yemekle demişti
Neyse bende zaten bu aralar rahatsızdım tamam dedim kayın peder benim biraz boş boğaz yani değişik bi adam neyse annemlerde otururken bi anda haftaya gelindeyiz hepimiz hadi bakalım hep böyle yapıp sıyrılıyor dedi bi an şok ben annem babam güldü geçti hiçbir şey demedi bile o an kayın validem ayağına vurmuş aşğıdan ben almaya kalkınca da bana gerek yok kızım diyen bi adam yani ama bi ortamda tuhaf hallere giriyo dikkat çekmeye çalışır gibi o an annem kız herkese nasıl yetişsin olmaz dedi bende eşim yardım eder o zaman dedim çünkü onlar çok kalabalık. Benim ailemle de Ordu oluruz evim zaten kutu kadar neysee
Sonra biz balayından bahsederken işte şu kadar alkol vardı insanlar sınırsız kullanıyordu derken ben işte alkol tekila vs vs dedim babama dönüp baktı bi an sonra bana baktı bak biliyor daa içtin mi yoksa diyerek gülüp espri yaptı alkol kullanmam ama tekila votka isim olarak bilmeyende yoktur görüntü olarak bilmesem de şimdi bu da çok saçmaydı babamın annemin yanında ben kuruldum buna ama o an hiçbir şey yapmadım eve gelince kayın validem çok kızmış sonra ben şaka yapıyorum canım demiş hep böyle patavatszlıklar yapıp şaka yapıyorum diyor
Bende ona bir şey diyemiyorum o an konuşursam ağır konuşurum eşimin ailesiyle aram açılmasın diye susuyorum ama bu sefer biz eşimle kavga ediyoruz ben ona beni niye buraya getirdin kiraya çıksaydık uzuyor uzuyor biz yıpranıyoruz
O an dilim bağlanıyor sizce ne yapmalıyım birdaha böyle şeylerde o an hemen tepkimi belli edeyim mi ?

Bu arada daha 1 buçuk yıllık evliyiz ben evime yemeğe aldım 1 kez değil birden çok kez aldım onları asagı da yemek yapıp çok götürdüğüm oldu yani 10 yıllık evli de değiliz

Hiç gereksiz şeyler için evliliğinizin altına dinamit koymaya değer mi?

Aileniz sizi biliyor zaten onlara ne dese boştur diye düşünüyorum. E sizde adamın huyunu biliyosunuz yapabileceğiniz tek şey var duymayın.
Patavatsız insanlara tahammülüm yok benim hayatımdan direk çıkarırım muhtemelen ama böyle mecburi insanları da duymamayı seçiyorum. Eşimi sırf bunun için kırmıyorum. Not benimkinde de benzer özellikler var ve hiç eşimi bunu dedi şöyle söyledi diye darlamam güler geçerim en fazla sığlığına 😂

Bana derdiniz yok dert ariyorsunuz gibi geldi, altli üstlü oturmamak icin bahane yaratmayin, yetiskin bir birey olup, boyle olmasini istemedigini soyleyin kocaniza, daha kolay ve kavgasiz olur.
Bakın bahane yaratmıyorum zaten altlı üstlü oturmamızın sebebi ev almak gidiciyiz suan kiraya çıkarsak kaybeden biz oluruz
Daha önce de çok şey yaptı her şeyi anlatamam şakayla karışık yapıyor ki biri hesap sorunca şaka yaptım demek için.
Yani ben anlamıyorum herkes nasıl bu kadar anlayışlı ben mi abartıyorum babamın yanında beni babama şikayet eder gibi konuşamaz eskiden miş o kayın valide kayın peder terörü
Niye artık alınmayalım ki bir şeylere

Hiç gereksiz şeyler için evliliğinizin altına dinamit koymaya değer mi?

Aileniz sizi biliyor zaten onlara ne dese boştur diye düşünüyorum. E sizde adamın huyunu biliyosunuz yapabileceğiniz tek şey var duymayın.
Patavatsız insanlara tahammülüm yok benim hayatımdan direk çıkarırım muhtemelen ama böyle mecburi insanları da duymamayı seçiyorum. Eşimi sırf bunun için kırmıyorum. Not benimkinde de benzer özellikler var ve hiç eşimi bunu dedi şöyle söyledi diye darlamam güler geçerim en fazla sığlığına 😂
Bakın gerçekten haklısınız cahilliğim de var daha ben böle şeylerle hayatım boyunca karşılaşmadığım için veya hep yol verdiğim için şimdi yapamıyorum ya içime dert oluyor daha önce de bana işten erken senin yüzünden mi geliyo diye şaka yapar gibi laf soktu olur mu öyle şey kendi işi ben yaparmıyım öyle şey dedim bana garanti yapıyorsun dedi gülerek hesap sorunca eşim ben şaka yaptım diyor Muş onu çok seviyorum diyormuş iyi de bu şaka değil ki demek ki benim hakkımda böle düşünüyor diyorum benim asıl kudurdugum şey içinden geçenleri söyleyip şaka yapıyorum demesi kız bağır ama şaka deme yani gülerek yapma :/
Çok haklısınız ben eşimi yıpratıyorum ama artık bende eşime yansıtmamaya çalışacağım peki o an şakayla bende ona laf soksam olur mu sizce yoksa alttan alıp gülüp geçeyim mi

Bakın bahane yaratmıyorum zaten altlı üstlü oturmamızın sebebi ev almak gidiciyiz suan kiraya çıkarsak kaybeden biz oluruz
Daha önce de çok şey yaptı her şeyi anlatamam şakayla karışık yapıyor ki biri hesap sorunca şaka yaptım demek için.
Yani ben anlamıyorum herkes nasıl bu kadar anlayışlı ben mi abartıyorum babamın yanında beni babama şikayet eder gibi konuşamaz eskiden miş o kayın valide kayın peder terörü

Bahsettiginiz espriler ustte anlattiklariniz gibiyse hala ayni seyi soyluyorum bunlar ancak bahane olur, insanlar sizi gelin aldiklari icin karakterlerini degistiremezler, nisanlilik dönemi bunun icin var.

Nisanlilik doneminde farkedip vazgecebilirdiniz bu evlilikten, bana evlenince boyle oldular demeyin, kendinize durust olun, bir insan 60'indan sonra densiz olmaz, ya densizdir ya degildir.

Sende şakayla karışık cevabını ver öyleyse aa ne zaman isterseniz tabi ki desen belki sorun kalmıycak sonrasında gene çağırmıyorsan çağırma

Bahsettiginiz espriler ustte anlattiklariniz gibiyse hala ayni seyi soyluyorum bunlar ancak bahane olur, insanlar sizi gelin aldiklari icin karakterlerini degistiremezler, nisanlilik dönemi bunun icin var.

Nisanlilik doneminde farkedip vazgecebilirdiniz bu evlilikten, bana evlenince boyle oldular demeyin, kendinize durust olun, bir insan 60'indan sonra densiz olmaz, ya densizdir ya degildir.
Nişanlıyken size yemin ederim onlardan çıkmıyordum bir kez böyle bir şey yapmadı bende ona şokum eşim de benim ailem bizi asla rahatsız etmez asla diyordu evlendik daha 2. Gün kapıyı çalıp gelsenize asagı oturalım demeler inmeyince laf sokar gibi yüzünüzü gören cennetlik demeler biz alışverişe bir yere gidince ne aldınız diye merak etmeler veya evde yemek var mis gibi gelin gitmeyin demeler
Ev alırken kayın validenin ben o evi beğenmedim valla izin vermiyorum çocuklar çok büyük demesi
Oooo hooo inanın nişanlıyken asla yoktu bunlar 1 sene nişanlı kaldık eşim de diyor vallahi böyle değillerdi diyo bilmiyorum

Bakın gerçekten haklısınız cahilliğim de var daha ben böle şeylerle hayatım boyunca karşılaşmadığım için veya hep yol verdiğim için şimdi yapamıyorum ya içime dert oluyor daha önce de bana işten erken senin yüzünden mi geliyo diye şaka yapar gibi laf soktu olur mu öyle şey kendi işi ben yaparmıyım öyle şey dedim bana garanti yapıyorsun dedi gülerek hesap sorunca eşim ben şaka yaptım diyor Muş onu çok seviyorum diyormuş iyi de bu şaka değil ki demek ki benim hakkımda böle düşünüyor diyorum benim asıl kudurdugum şey içinden geçenleri söyleyip şaka yapıyorum demesi kız bağır ama şaka deme yani gülerek yapma :/
Çok haklısınız ben eşimi yıpratıyorum ama artık bende eşime yansıtmamaya çalışacağım peki o an şakayla bende ona laf soksam olur mu sizce yoksa alttan alıp gülüp geçeyim mi

En güzeli şöyle senin bu aptallığını anlıyorum ve sadece gülüyorum gülümsemesi yapabilmeniz 🤭 Hem kendi içiniz soğuyor hemde ona asıl kapak bu oluyor cevap verdikçe daha salak şeyler söylüyorlar çünkü kendinizde tecrübe etmişsiniz.

Her şeyi de ne cok büyütüyorsunuz. Kp değil de kendiniz ailenizden korktugunuz icin her şeyi şikayet algiliyorsunuz. Aileniz de bir şey dememiş işte rahat olun.
Ailem den asla korkmam 😂 ailemle arkadaş gibiyiz beni sinir eden sadece boşboğazlık yani ne gerek var ben yemeğe gelin deyince gerek yok kızım siz gelin diyo ama ailemin yanında böyle konuşuyor beni rahatsız eden bi ortama girince değişik hallere giren insanlar sadece

En güzeli şöyle senin bu aptallığını anlıyorum ve sadece gülüyorum gülümsemesi yapabilmeniz 🤭 Hem kendi içiniz soğuyor hemde ona asıl kapak bu oluyor cevap verdikçe daha salak şeyler söylüyorlar çünkü kendinizde tecrübe etmişsiniz.
Tamam o zaman sadece dalga geçer gibi güleyim artık cevap vermeyince de anlar terbiyesizliğini sonuçta ortamda sessizlik olacak

Ailem den asla korkmam 😂 ailemle arkadaş gibiyiz beni sinir eden sadece boşboğazlık yani ne gerek var ben yemeğe gelin deyince gerek yok kızım siz gelin diyo ama ailemin yanında böyle konuşuyor beni rahatsız eden bi ortama girince değişik hallere giren insanlar sadece
Ben olsam mesela böyle bi durumda direk yüzlerdim baba böyle diyon da geçen çağırdığımda da gelmediniz şimdi cağırmıyor gibi oldum diyip gülerdim

Bilmiyorum artik korkumu adı başka bor şey mi ama sorun kp değil sizinle ilgili. Ortamda yanlis anlasilirim kaygisi onaylanma kaygilariniz oluyor ki bu tatz seyler gozunuzde çok büyüyor.

Ben olsam mesela böyle bi durumda direk yüzlerdim baba böyle diyon da geçen çağırdığımda da gelmediniz şimdi cağırmıyor gibi oldum diyip gülerdim
Çok haklısınız bende sonradan yanıyo devreler böle hazır cevap olabilsem keşke zamanla olcam insalalh

Bilmiyorum artik korkumu adı başka bor şey mi ama sorun kp değil sizinle ilgili. Ortamda yanlis anlasilirim kaygisi onaylanma kaygilariniz oluyor ki bu tatz seyler gozunuzde çok büyüyor.
Bilmediğiniz çok şey var biz ev alacağız diyince ne gerek var diyip gülerek oturun işte burda dedi babam para verdi ev alalım diye biriktirmemiz şart daha tebi alamıyoruz alın onu kiraya verin burda oturun dedi suan oturduğumuz ev küçücük büyük yeni bir ev alıp onu kiraya verecekmişiz tatile gideceğimiz zaman çok pahalı aman boşverin demeler bunların hepsini gülerek yapıyo o yüzden cinnet sebebi bi şey bilmediğiniz için Suan böle düşünüyor olabilirsiniz ama her şey biriktiği için böle oluyo zaten

Tamam o zaman sadece dalga geçer gibi güleyim artık cevap vermeyince de anlar terbiyesizliğini sonuçta ortamda sessizlik olacak

Zamanla sana şaka yapmaktan vazgeçer tabi gerçekten salak değilse , salaksa da en nihayatinde kendinde görmüş olursun salak dersin kendi içinde daha kolay geçiştirebilirsin 👍

Ben sorunun kimde olduğunu çok iyi biliyorum sizin var mı kp bilmem ama böle gülerek her haltı söyleseydi her ortam da sizde illa sinir olurdunuz dışardan göründüğü gibi değil hiçbir şey psikolojik teste gerek yok ben gayet özgüvenli anlayışlı bi insanım sadece işini bilen tatlı dille laf sokan insanlara tahammülüm yok

Bence en önemli nokta bu konularda sizi rahatsız eden durumları yansıma yapmanız. Onlar size nasıl geliyorsa aynısını kopyalamanız gülerek mi diyor sende öyle yaklaş. O sana değil sen ona bi alınganlık oluşursa ben şaka yapmıştım dersin. Baktın hoşlarına gitmiyor bu durum sorun oluyor ben kötü bişey mi dedim yüzünüz düştü ama şaka yapmıştım dersin. Eşine de babanla aramızdaki samimiyetle o bana şaka yapıyor ben ona dersin.

X