Kayınpederimin komik olmayan şakaları sizce ne yapmalıyım ?

Sınır konusunda hassasiyeti olsan nişanlıyken hergün evlerine gitmez. Ne işiniz vardı o kadar insanların evinde? Çağırdılar gittim diyerek,aradaki mesafeli kaldırıyorsunuz zaten. Yazdıklarınızda çok rahatsız edecek şeyler yok. Sizin evlilik sonrası eş ailesinden uzaklaşma perileriniz gelmiş sadece.

Merhaba kızlar şimdi geçen gün annem kayınvalidemleri iftara yemeğe aldı ben geçen sene hem kendi ailemleri hem onları iftara almıştım zaten kayınpederlerle alt üst yaşıyoruz onları bu sene de alacaktım eşim boşver zaten alt üst yaşıyoruz onlarda alalım deyince gerek yok diyor bi akşam fırın yemeği yaparsın asagı ineriz yemekle demişti
Neyse bende zaten bu aralar rahatsızdım tamam dedim kayın peder benim biraz boş boğaz yani değişik bi adam neyse annemlerde otururken bi anda haftaya gelindeyiz hepimiz hadi bakalım hep böyle yapıp sıyrılıyor dedi bi an şok ben annem babam güldü geçti hiçbir şey demedi bile o an kayın validem ayağına vurmuş aşğıdan ben almaya kalkınca da bana gerek yok kızım diyen bi adam yani ama bi ortamda tuhaf hallere giriyo dikkat çekmeye çalışır gibi o an annem kız herkese nasıl yetişsin olmaz dedi bende eşim yardım eder o zaman dedim çünkü onlar çok kalabalık. Benim ailemle de Ordu oluruz evim zaten kutu kadar neysee
Sonra biz balayından bahsederken işte şu kadar alkol vardı insanlar sınırsız kullanıyordu derken ben işte alkol tekila vs vs dedim babama dönüp baktı bi an sonra bana baktı bak biliyor daa içtin mi yoksa diyerek gülüp espri yaptı alkol kullanmam ama tekila votka isim olarak bilmeyende yoktur görüntü olarak bilmesem de şimdi bu da çok saçmaydı babamın annemin yanında ben kuruldum buna ama o an hiçbir şey yapmadım eve gelince kayın validem çok kızmış sonra ben şaka yapıyorum canım demiş hep böyle patavatszlıklar yapıp şaka yapıyorum diyor
Bende ona bir şey diyemiyorum o an konuşursam ağır konuşurum eşimin ailesiyle aram açılmasın diye susuyorum ama bu sefer biz eşimle kavga ediyoruz ben ona beni niye buraya getirdin kiraya çıksaydık uzuyor uzuyor biz yıpranıyoruz
O an dilim bağlanıyor sizce ne yapmalıyım birdaha böyle şeylerde o an hemen tepkimi belli edeyim mi ?
Siz bunlara agir laflar patavatsizlik diyorsaniz disariyi hic bilmiyosunuz demekki. Bence adami sevmediginiz icin takilmissiniz

Benim giydigim yirtik kota, kafama taktigim tokama, para tuttugum icin elimi yikamama kadar laf edildi.

Yaptigim kofte icine koydugum baharatlari begenmedigi icin yemeyecegini soyledi, yillardir onume bir kofte dahi koymadin diye sokraniyor mesela her geldiğinde halbuki kofte yemedi diye biftek yapmistim.

Daha beter bir densizligi de var ama onu soyleyince herkes kayinailesine duaci olur :)

Ha ben bunlairn hicbirini evimin icine tasiyip esimle kavga etmedim, bunu eklemeyi unuttum
Bu tarz diyalogları yaşayınca veya şahit olunca konu sahibinin kayınpederinin dedikleri daha da sıradan geliyor insana 🫠 çok ileri gidiyolarsa eve taşınabilir aslında o kadarına karşı değilim 🙃

Ancak şurdan taşınmayın, bunu almayın şunu alın gibi diyalogları kendi ailesi veya kayın ailesiyle yaşamayan çok azdır diye düşünüyorum. Aile büyükleri bayılırlar bu tarz tavsiyelere. Hee hee diyip bildiğini okumak en iyisi

Bu tarz diyalogları yaşayınca veya şahit olunca konu sahibinin kayınpederinin dedikleri daha da sıradan geliyor insana 🫠 çok ileri gidiyolarsa eve taşınabilir aslında o kadarına karşı değilim 🙃

Ancak şurdan taşınmayın, bunu almayın şunu alın gibi diyalogları kendi ailesi veya kayın ailesiyle yaşamayan çok azdır diye düşünüyorum. Aile büyükleri bayılırlar bu tarz tavsiyelere. Hee hee diyip bildiğini okumak en iyisi
Aynen, yani parasini versinler veya vermesinler ebeveynler / kayin aileler alisverislere, ev alma satma meselelerine karısıyor; karismayani, yorum yapmayani yok. Aslinda kotu birsey de degil bu sınırını bilen insanlar oldugu surece, tecrubelerinden faydalan gec gitsin.

Merhaba kızlar şimdi geçen gün annem kayınvalidemleri iftara yemeğe aldı ben geçen sene hem kendi ailemleri hem onları iftara almıştım zaten kayınpederlerle alt üst yaşıyoruz onları bu sene de alacaktım eşim boşver zaten alt üst yaşıyoruz onlarda alalım deyince gerek yok diyor bi akşam fırın yemeği yaparsın asagı ineriz yemekle demişti
Neyse bende zaten bu aralar rahatsızdım tamam dedim kayın peder benim biraz boş boğaz yani değişik bi adam neyse annemlerde otururken bi anda haftaya gelindeyiz hepimiz hadi bakalım hep böyle yapıp sıyrılıyor dedi bi an şok ben annem babam güldü geçti hiçbir şey demedi bile o an kayın validem ayağına vurmuş aşğıdan ben almaya kalkınca da bana gerek yok kızım diyen bi adam yani ama bi ortamda tuhaf hallere giriyo dikkat çekmeye çalışır gibi o an annem kız herkese nasıl yetişsin olmaz dedi bende eşim yardım eder o zaman dedim çünkü onlar çok kalabalık. Benim ailemle de Ordu oluruz evim zaten kutu kadar neysee
Sonra biz balayından bahsederken işte şu kadar alkol vardı insanlar sınırsız kullanıyordu derken ben işte alkol tekila vs vs dedim babama dönüp baktı bi an sonra bana baktı bak biliyor daa içtin mi yoksa diyerek gülüp espri yaptı alkol kullanmam ama tekila votka isim olarak bilmeyende yoktur görüntü olarak bilmesem de şimdi bu da çok saçmaydı babamın annemin yanında ben kuruldum buna ama o an hiçbir şey yapmadım eve gelince kayın validem çok kızmış sonra ben şaka yapıyorum canım demiş hep böyle patavatszlıklar yapıp şaka yapıyorum diyor
Bende ona bir şey diyemiyorum o an konuşursam ağır konuşurum eşimin ailesiyle aram açılmasın diye susuyorum ama bu sefer biz eşimle kavga ediyoruz ben ona beni niye buraya getirdin kiraya çıksaydık uzuyor uzuyor biz yıpranıyoruz
O an dilim bağlanıyor sizce ne yapmalıyım birdaha böyle şeylerde o an hemen tepkimi belli edeyim mi ?
Bence bu kadar takmayın kafaya esınızle gereksiz yere kavga etmeyin burda ne kayınpederler okuduk

Ben haklı buldum sizi. Bazı üyeler takılacak şey değil demiş ama ben de hiç hoşlanmam iğneleyici şakalardan.
Şaka falan da değil bildiğin laf sokmak oluyor bu, cümlenin sonunda ehüehüehhh diye gülünce şaka olmuş olmuyor.
Koca koca adamların gelin evine sürekli yemeğe çağırılma beklentileri, üç saat uğramayınca yüzünüzü gören cennetlik demeleri, eve alınanları merak etmeleri artık yasaklansın ya.

Sizi eleştirebileceğim konu telefonunuzda nokta virgül mü yok? Cümlenin başının sonunun belli olmadan okunması zaten zorken üzerine devrik cümleler hoş olmamış.
Lütfen dikkat edin.

Saygıyı elden bırakmadan insan aile içinde kendine dokunan şeyleri belli edebilmeli bence...sonuçta tatlı dille laf sokanlara tahammülüm yok demissiniz ya kimseye göre eğilip bukulmeyenleri severim bende bencede sinir olmayın ben hiç olmam olan olsun 😂insanlar elinde bir cetvel bu doğru bu yanlış der ya kime göre neye göre....çok dert etmeyin yaz geldi hava misss dikkatinizi hoş cümlelere hoş olaylara güzel insanlara yönlendirin düşünmeyin fazla
Çok tatlısınız ve çok haklısınızzz buradaki bazı güzel sizin gibi şeyler yazan insanlar sayesinde rahatladım ve hep her olayda aklıma bunlar gelecek kendimi tutmam lazım eşime yansıtmadan teşekkür ederim size de :))

Abartılacak noktalar yok ama sizin tekila votka olayı da saçma olmuş benimde gelinim ne tekilalar votkalar vardı dese vay be gelin neler biliyor derdim bide denecek laflar değil bence hayır mübarek gün konuşmak için konuşmaya da çok gerek yok karşılıklı patavatsizlik diye yorumladım

Nişanlıyken sürekli kayınvalidenize giderek hata yapmışsınız, o dönemde sık sık görüşmeye alıştırırsanız evlenince 2. gün kapınızı çalarlar, baştan bu tavizi vermemeliydiniz.
Haklısınız ama o zamanlar daha bunları düşünecek kadar ileriyi görmemiştim ama keşke öle yapsaydım neyse ki suan eşim uyardığı için zırt pırt arayıp gelin demiyorlar gittiğimiz de de böyle şeyler oluyor artık ders olsun bana bi kulaktan girip bi kulaktan cıkması

Sınır konusunda hassasiyeti olsan nişanlıyken hergün evlerine gitmez. Ne işiniz vardı o kadar insanların evinde? Çağırdılar gittim diyerek,aradaki mesafeli kaldırıyorsunuz zaten. Yazdıklarınızda çok rahatsız edecek şeyler yok. Sizin evlilik sonrası eş ailesinden uzaklaşma perileriniz gelmiş sadece.
hahahahaja 😂😂😂 uzaklaşma perileri vallahi geldi ama nişanlıyken hiç böle şeyler olmadığı için gelmiş olabilir tabi

Abartılacak noktalar yok ama sizin tekila votka olayı da saçma olmuş benimde gelinim ne tekilalar votkalar vardı dese vay be gelin neler biliyor derdim bide denecek laflar değil bence hayır mübarek gün konuşmak için konuşmaya da çok gerek yok karşılıklı patavatsizlik diye yorumladım
Uzayda yaşamıyorsa herkesin alkol ismi bilebilecdğini bilir o konu bizi oraya almazlar dediler kapalı oldukları için bizde herkes vardı açığı da vardı kapalısı da alkol içeni de vardı içmeyeni de dendiği için açıldı o konu derin derin anlatırsam durduk yerde votkalar havada uçuşmadı tabili 😂😂

Gelininize o zaman şimdiden sabır ufacık şeyden bekçilik yapacaksanız neyse

Gelininize o zaman şimdiden sabır ufacık şeyden bekçilik yapacaksanız neyse
Bu bekçilik yapmak değil ki insan şaşırır hani içki deyip geçsen neyse de tekila votka direkt tür isimlerine giriyor vallahi benim de aklıma gelirdi açıkçası demek ki derdim biliyor bu işlerden anlıyor 😀

Bu bekçilik yapmak değil ki insan şaşırır hani içki deyip geçsen neyse de tekila votka direkt tür isimlerine giriyor vallahi benim de aklıma gelirdi açıkçası demek ki derdim biliyor bu işlerden anlıyor 😀
Abla hangi dünya da yaşıyorsun votka alkolün ismi marka vermedik
Hani Türkiye de yaşıyorsun Arabistan da değil 😂😂

sende gayet biliyorsun yoksa o ne çikolata markası mı derdin dimi hani uzayda değiliz ya 😂

ben bi kötülük göremedim
evet çok zeka barındıran içi dolu şakalar değil ama adamın tarzı buysa napabilirsin ki
kimi insan vardır şaka adı altında karşıdakini aşağılar veya laf sokar ben kayınpederden öyle bi enerji de almadım
üstünde durulacak laflar değil adam kendince komik olduğunu sanıyor ortamın enerjisini yükseltmeye çalışıyor
herşeyi bu kadar ciddiye almaya gerek yok

Patavatsız insanlarla sohbeti kesin ...

Mesafe istiyorsanız ne alaka sizin aileniz kv kp ailesini iftara alıyor. Gerek yok bence böyle şeylere.
Toplu şekilde görüşüyorsanız da herkesin her dediğine alınmayın. Yemek konusunda gayet de şaka yapmış da olabilir dokundurmuş da olabilir. Her şeye alınacaksanız böyle görüşmeyin olsun bitsin.

Tepki verdiğiniz an adınız alıngana ve problemliye çıkacak. Tecrübeyle sabit. Hiç tepki vermemek cevap vermemek en iyisi. O da anlayacaktır zamanla

O zaman bidahakine de viski şampanya rakı şarap aklına ne gelirse say bu arada 24 yaşındayım neden önünüze her gelene abla diyorsun tekilaci kız seni 🤣

X