Kayınvalide etkisi

Herseyguzelolsundh

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
25 Mayıs 2019
415
12
Merhaba arkadaşlar benim sorun kayınvalide. 4 yıllık evliyim ve şuan gebeyim. Kayınvalidemi çok aramam sormam o ise aradığında yada ay Bi beş dk uğrıcam evdeysen dediğinde bişey saçma sapan konuşup sinirlerimi hoplayıp dönüyor. Mesela en son geldiğinde tatlı vardı evde ikram edicem oğlum da sever tatlıyı yada herhangibi zaman oğlumda şunu sever bunu sever diyip geriyo beni yahu ben zaten biliyorum benim kocamı bana satıyor. Bi keresinde de eşim kv ben eşimin kuzeni bahçedeydik eşim beni omzuna aldı döndürüyor falan mutluyuz kv. hemen oğlum belin ağrıcak diyor yahu karısıyım ben onun buna bile müdahale. Ya Bi insan bişey bilmeyip bişeyden anlamayıp bu kadar mı herşeye karışır bilmişlik taslar sinir oluyorum. Aslında daha çok şey var ama sizin için uzatmak istemiyorum. Bazen dayanamayıp eşimle paylaşıyorum çoğu kez hak veriyor ben ona o an söylüyorum ama anlamıyor yeri geldiğinde uygun Bi dille konuşucam diyor. Bazen de bunlar aklıma geldikçe eşimden soğuyorum uzaklaşıyorum sanki Bi ana kuzusuyla evliymişim hissiyatı veriyor kaynanam. Kafama deseniz sürekli takıyorum ne kadar uğraşsam da. Tek düşündüğüm bebeğim ve evliliğim eşimle olan ilişkim etkileniyor inanın içimi dökmek için size yazıyorum ne hissedeceğimi şaşırdım...

Merhaba arkadaşlar benim sorun kayınvalide. 4 yıllık evliyim ve şuan gebeyim. Kayınvalidemi çok aramam sormam o ise aradığında yada ay Bi beş dk uğrıcam evdeysen dediğinde bişey saçma sapan konuşup sinirlerimi hoplayıp dönüyor. Mesela en son geldiğinde tatlı vardı evde ikram edicem oğlum da sever tatlıyı yada herhangibi zaman oğlumda şunu sever bunu sever diyip geriyo beni yahu ben zaten biliyorum benim kocamı bana satıyor. Bi keresinde de eşim kv ben eşimin kuzeni bahçedeydik eşim beni omzuna aldı döndürüyor falan mutluyuz kv. hemen oğlum belin ağrıcak diyor yahu karısıyım ben onun buna bile müdahale. Ya Bi insan bişey bilmeyip bişeyden anlamayıp bu kadar mı herşeye karışır bilmişlik taslar sinir oluyorum. Aslında daha çok şey var ama sizin için uzatmak istemiyorum. Bazen dayanamayıp eşimle paylaşıyorum çoğu kez hak veriyor ben ona o an söylüyorum ama anlamıyor yeri geldiğinde uygun Bi dille konuşucam diyor. Bazen de bunlar aklıma gelip eşimden soğuyorum uzaklaşıyorum sanki Bi ana kuzusuyla evliymişim hissiyatı veriyor kaynanam. Kafama deseniz sürekli takıyorum ne kadar uğraşsam da. Tek düşündüğüm bebeğim ve evliliğim inanın içimi dökmek için size yazıyorum ne hissedeceğimi şaşırdım...
Benim kayınvalidede aynı ama eşim hep onu savunur iyiliğimi için yapıyor der bir türlü laf anlatamıyorum zaten çoğu kavgamız onun yüzünden oluyor ama eşim hiç toz kondurmuyor maalesef..

Benim kayınvalidede aynı ama eşim hep onu savunur iyiliğimi için yapıyor der bir türlü laf anlatamıyorum zaten çoğu kavgamız onun yüzünden oluyor ama eşim hiç toz kondurmuyor maalesef..
Bi kaç kere bizim de bu sebepten tartışmamız oldu ve sırf bu yüzden asla aramam sormam tabi görüştüğümüzde saygılı davranırım hep ama o oğluna ve bana saygı duymuyor ve bunu düşündükçe deliriyorum. Eşim bazen cevap verir kibarca ama kayınvalidem anlamaz asla.

Hiç bir problem göremedim evliliğiniz bunlardan etkilenecekse pek sağlam değilmiş zaten. Eşiniz zaten konuşacakmış öyle demiş ondan niye soğudunuz onu hiç anlamadim. Ya da bir takım hormon problemlerimi yoksa sizin ki 🙄
Bi yandan Hormonlar dan mı diyorum bende. Benim soğuma durumum tamamen kaynanam dan ötürü sürekli benim yanımda küçük çocuğu gibi davranıyor eşime. Yahu kazık kadar adam. Bi de bazen bana inat yaptığını düşünüyorum ses tonundan anlarsınız ya birini öyle.

Allah baska dert vermesin. Adi cikacagina canı ciksin diye bosuna dememişler. Kendi anneniz yapsa soylese eminim hiç rahatsiz olmazsınız. Biraz empatiyle biraz anlayisla hersey çok daha güzel olur. Biz gelinler çöpsüz üzüm istiyoruz ama bu kocalarda agacta yetişmiyor ki.
ne çekti şu kayınvalidelerrrrr k.k daaaa.hergünn ayrııı konuları varrrr yazıkkkk :skandal:

Allah baska dert vermesin. Adi cikacagina canı ciksin diye bosuna dememişler. Kendi anneniz yapsa soylese eminim hiç rahatsiz olmazsınız. Biraz empatiyle biraz anlayisla hersey çok daha güzel olur. Biz gelinler çöpsüz üzüm istiyoruz ama bu kocalarda agacta yetişmiyor ki.
Benim annem asla öyle davranmıyor ki eşime asla damat gözüyle bakmaz hep 2. Oğlum der. Ama kaynanam tam tersi Bi kere yanlışlıkla kızım dediğini bile duymadım. Anneme tembihlerim hep gelinine kaynanalık yaparsan ilerde bozuşuruz derim o ise asla ben o gözle görmem ki der

Merhaba arkadaşlar benim sorun kayınvalide. 4 yıllık evliyim ve şuan gebeyim. Kayınvalidemi çok aramam sormam o ise aradığında yada ay Bi beş dk uğrıcam evdeysen dediğinde bişey saçma sapan konuşup sinirlerimi hoplayıp dönüyor. Mesela en son geldiğinde tatlı vardı evde ikram edicem oğlum da sever tatlıyı yada herhangibi zaman oğlumda şunu sever bunu sever diyip geriyo beni yahu ben zaten biliyorum benim kocamı bana satıyor. Bi keresinde de eşim kv ben eşimin kuzeni bahçedeydik eşim beni omzuna aldı döndürüyor falan mutluyuz kv. hemen oğlum belin ağrıcak diyor yahu karısıyım ben onun buna bile müdahale. Ya Bi insan bişey bilmeyip bişeyden anlamayıp bu kadar mı herşeye karışır bilmişlik taslar sinir oluyorum. Aslında daha çok şey var ama sizin için uzatmak istemiyorum. Bazen dayanamayıp eşimle paylaşıyorum çoğu kez hak veriyor ben ona o an söylüyorum ama anlamıyor yeri geldiğinde uygun Bi dille konuşucam diyor. Bazen de bunlar aklıma geldikçe eşimden soğuyorum uzaklaşıyorum sanki Bi ana kuzusuyla evliymişim hissiyatı veriyor kaynanam. Kafama deseniz sürekli takıyorum ne kadar uğraşsam da. Tek düşündüğüm bebeğim ve evliliğim eşimle olan ilişkim etkileniyor inanın içimi dökmek için size yazıyorum ne hissedeceğimi şaşırdım...
Sorun sadece böyle şeylerse çok takmayın duymamaya çalışın sonuçta anne ve oğlunu gözünden sakınıyor maalesef anneler böyle fazla biseye somut olarak bilfiil karışmıyorsa duymayın derim , mesela benim eşimin fikirlerini etkiliyorlar sürekli gidip gelmemizi bir ev gibi olmamızı istiyorlar bu şekilde değilse takma ama bu şekildeyse mecbur mesafe koymalısın çünkü sürekli karışmaları çok yorucu oluyor

Resmen kendinize dert arıyorsunuz. Kayınvalidenizin sevmediğiniz huyları olabilir, bu çok normal ama kafanıza takıp eşinizden soğuyacak kadar abartmasanız mı acaba?
İnanın bunu da diyorum kendimi telkin ediyorum saçmalama kızım bırak uzak davran yeter diyorum kendi kendime ama bazen kaynanamın yüzü o an ki tavırları geliyor gözümün önüne bana geliyorlar resmen korkulu rüyam oluyor

Hamilesiniz hormonlardan dolayidir diye dusunuyorum ben de yani sizi kiracak baska seyler soylemediyse
Esim de beni kaldirir ben de derim belin agrir indir beni diye alinacak birsey yok bunda cok takiliyorsaniz da duymazdan gelin esiniz de hak veriyormus nasilsa

Eşiniz annenize konusurken ne diyecek anne benim sevdiklerimi eşime siralmami bence çok gereksiz şeylere takıyorsunuz boşuna germeyin kendinizi

Sorun sadece böyle şeylerse çok takmayın duymamaya çalışın sonuçta anne ve oğlunu gözünden sakınıyor maalesef anneler böyle fazla biseye somut olarak bilfiil karışmıyorsa duymayın derim , mesela benim eşimin fikirlerini etkiliyorlar sürekli gidip gelmemizi bir ev gibi olmamızı istiyorlar bu şekilde değilse takma ama bu şekildeyse mecbur mesafe koymalısın çünkü sürekli karışmaları çok yorucu oluyor
Haklısınız bende aramayarak mesafe koymaya çalışıyorum kendimce böyle çözüm bulucam ama Bi yandan da isterim yani beni ayırmasın bişeyleri düşünerek davransın gül gibi geçinelim ama tam tersi

X