Kayınvalide Problemi

ne yapabilirm bu konuda kiraya çıkmamıza asla müsade etmezler zaten de en azından çok büyük kırgınlıklar olmadan durumu çözmek istiyorum eşim her şeyi bana bırakıyor ben nasıl üstesinden geleceğim beni kötü bilmesinler oğlu konuşsa göze batmazda ben konşunca kötü olmak istemem

Öff pöff kizim. Yani yalnis anlama ama sende de sorun var. Kimse baskasini kirmak istemez, ama birileri benim sınırlarıma saygı duymuyorsa gerekiyorsa kirilacak. Sizde bas problem sınırınızın olmayisi. Kadin size ev degil, kullanmak icin bir kac oda ve banyo vermis. Evi kendi evi olarak görüyor. Ve o odayi tabi ki ilerde oraya yerlesmek icin tutuyor. Istatistiklere baksak onun kayinpederden daha uzun yasayacagini düsünüyordur. Eh kimse kirilmasin, kavga cikmasin, ama kendi kendine sinirlar olusu versin ve saygi duysunlar. Yok öyle bir dünya. Ve sunu ekleyelim: Sınır koymaniza tepki gösterenler, sınırınız olmayisindan en cok faydalananlar. Islerine gelmedigi icin tepki göstermeleri normal. Ya tasinin, yada artik evin ortak kullanim alani degilde, sizin eviniz oldugunu belirtin. Yok benim evim blabla dese cikin kiraya.
Ek not: tasinmak icin kimseden izin almam.

Valla bende darlaniyordum esimin ailesinden bir donem sonra buldum formulu. Giyerim pijamami, bura sizin eviniz der onlar yokken nasil yasiyorsam oyle davranirim. Canim, gulum diyerek yemegi, isi yaptiriyorum. Anne senin oglun su yemegini istiyordu senin elinden yesin falan diyorum. Bebegim az buyusun ise de girerim. Oh mis. Sende takma. Madem oyleler cok rahat takil. Kocanla cilveles, evi toplama, onu iste bunu iste masraf cikar. Bi noktada sanki sen onlarin misafiriymissin gibi oluyor bikiyorlar. Tabi hepsinde cok guler yuzlu, sevgili olmak lazim ki laf vermeyesin.

Kayınvalide evin kendisine ait olmasından güç alıyordur ama ev sizin olsaydı bile oğlumun evi mantığı ile hareket edecekti. Bu zihniyet ile başetmek zor, sizin durumunuz daha da zor. Eğer gerginliği göze alabiliyorsanız sınırlarınızı net belirleyin. Kavgalar, ağlamalar, ajitasyonlar olur elbet. Yıpranırsınız ama hepsi geçer. Size saygı duymayı öğrenirler. Ancak çıkın evimden deme ihtimalide var tabi. O zaman evden çıkmanız gerekir ancak bu da ekonomik güce bakar.

X