Kayınvalide

Bugün başım ağrıyor migrenin tuttu diyi Lp odamda oturmak niyetim valla eşim nezaman gelir yanıma neden bı konuyu cozmusken. Sürat aştığını anlatmazsa bugün daha oturcam evde. Hatta böyle yaparsa arkadaşa mesaj attım bana usulen beni dışarı çağırması için mesaj aticam. Cikcam dışarı kendim oturcam. Ne yapıyorsa yapsın. Biz konuyu çözdük geldik 10dk uzandım belim incilti diye ne konsutularsa sürat aşıyor sabah kalktı günaydın demeden çekti gitti ve dün aksan çocuk deneme günüydü

Ben kalsın demedim zaten. Bir mevzu oldu kızdım bize destek olan yok kalan yol dedim. Kalacak dedi. Ben tek kalmayı istiyorum eşim yanlız kalmamı istemiyor. Yoksa ben tek başıma da mutluyum kafama göre içinde hareket ediyorum o istediği için kaldılar .
Bana kalsa nekadar az görsek kaynaanyi okadar iyi helede su anlattiklarimdan sonra
Kv'niz muhtemelen rahatsız oldu bir şeylere engel olmaya çalışmanızdan, üzüldüm ettim dediyse eşinize etkilemiştir. Kim ister annesi üzülsün, sizin eşiniz de belli aşırı iyi niyetli safcana bir abimiz ister istemez yansıtmıştır size. Çok fazla konunun üstüne gitmeyin o zaman bence biraz akışına bırakın, üsteledikce bu sefer haklı iken haksız konuma düşüyoruz. Bir de cidden minnete girdikçe insanlar hayatımıza müdahil olma hakkını buluyor kendinde. Gelinin yalnızlığına ortak oldum o bir eşarbı çok gördü olur.

Kv'niz muhtemelen rahatsız oldu bir şeylere engel olmaya çalışmanızdan, üzüldüm ettim dediyse eşinize etkilemiştir. Kim ister annesi üzülsün, sizin eşiniz de belli aşırı iyi niyetli safcana bir abimiz ister istemez yansıtmıştır size. Çok fazla konunun üstüne gitmeyin o zaman bence biraz akışına bırakın, üsteledikce bu sefer haklı iken haksız konuma düşüyoruz. Bir de cidden minnete girdikçe insanlar hayatımıza müdahil olma hakkını buluyor kendinde. Gelinin yalnızlığına ortak oldum o bir eşarbı çok gördü olur.

Desin ben umursamam yoluncak kazada değilim. Oğlu evlendi kendi ailesi var artık
İmkanı var kendi alsın. Ben hergun ise gdien insanım üstüme alacağım şeyi 50kere düşünüyorum oda düşünsün. Lafa gelince ev alıyor musunuz deniyor
Oğlu kredi çekmek istemiyor günah diyor birikimlede zor su dönemde .vhelede tüp bebek tedavisi belki birikimimiz alacak
Valla dün dedim gitmek istiyorlarsa gitsinler diye ben gerekirse tek kalırım dedim
Ben umursamam bazı şeyleri. Kahvaltıya da gitmiycem şimdi anlasin tripe trip.

Eşime bekarken bayaga ev yaptırmışlar
Evlenirken bile eşim aldı eşyayı takıyı bohcayi kendi kiyafetlerine kadar düğün salonu parasına kadar eşim verdi o konu başka yaram
Eşimin fiyat algısı yok. Benle. Tanışınca fiyat algısı yavaş yavaş oluşmaya başladı.esime 5tlik ürün 100tl desen istiyorsun diye alır.
Kaynanamlarherseyi aldırmaya alışmış
Eşin ne iş yapıyor.Bayağı iyi bir işi var tahminim böyle bol bol davranıldığına göre.

Sürekli kayınvalideniz ile annenizi karsilastirmissiniz. Ben sizin yerinizde olsam o öyle konuşunca susardım ve kendimi geri çekerdim. Bazen susmak en guzel cevaptır. Siz sorunlarınızı kayınvalide ile tartışarak değil kocanız ile konuşarak cozebilirsiniz. Bir de siz mağazalara bakın biz yemek yiyeceğiz lafı da biraz hoş olmamış. Ben kendi yetiştirilme tarzimi düşünerek yazıyorum tabi. Ben de bebeğim küçükken çok zorlanmıştım esim çok şık nöbet tutuyordu. Eşim annesini çağırmış gel yardım et diye, bir de çocuğumu bakıcıya vereceğim zaman gelmesini istemiş bakicinin alışma sürecinde yardımcı olsun diye. İkisinde de kayınvalideniz gibi yaptı. Baban çağırıyor bileti alalım ben şu gün gideyim diye ki geleli daha 2 gün olmamıştı. Ama ben hiç sizin gibi düşünmedim. Keşke eşim cagirmasaydi. Herkes kendi evinde düzeninde mutlu oluyordur diye düşündüm. Sonra da bir daha hiç bir talepte bulunmadık. Eğer eşiniz maddi olarak gereksiz yere ailesine harciyorsa ben de bebek sahibi olmayı ertelerdim ve eşime de uygun bir dille bunu söylerdim.

Sürekli kayınvalideniz ile annenizi karsilastirmissiniz. Ben sizin yerinizde olsam o öyle konuşunca susardım ve kendimi geri çekerdim. Bazen susmak en guzel cevaptır. Siz sorunlarınızı kayınvalide ile tartışarak değil kocanız ile konuşarak cozebilirsiniz. Bir de siz mağazalara bakın biz yemek yiyeceğiz lafı da biraz hoş olmamış. Ben kendi yetiştirilme tarzimi düşünerek yazıyorum tabi. Ben de bebeğim küçükken çok zorlanmıştım esim çok şık nöbet tutuyordu. Eşim annesini çağırmış gel yardım et diye, bir de çocuğumu bakıcıya vereceğim zaman gelmesini istemiş bakicinin alışma sürecinde yardımcı olsun diye. İkisinde de kayınvalideniz gibi yaptı. Baban çağırıyor bileti alalım ben şu gün gideyim diye ki geleli daha 2 gün olmamıştı. Ama ben hiç sizin gibi düşünmedim. Keşke eşim cagirmasaydi. Herkes kendi evinde düzeninde mutlu oluyordur diye düşündüm. Sonra da bir daha hiç bir talepte bulunmadık. Eğer eşiniz maddi olarak gereksiz yere ailesine harciyorsa ben de bebek sahibi olmayı ertelerdim ve eşime de uygun bir dille bunu söylerdim.
Zaten AVm ye gitme nedenimiz benim yemek yemem bir yere gittik onlar yedi ben yiyemedim yemek aç kaldım hadi AVM ye gidip yiyelim sizde alacaginizi alırsıniz dedik .zaten yemeğe gidecegimiz baştan belliydi.

Evde yemek yaparım kendime dedim yok biz dışarda yedik sende birşeyler ye dediler israrlar ozaman AVM de iki işi birlikt'e halledelim dedik
Yoksa demem bende ama amaç benim yemek yememek öncelik.

Valla birşey oldu kardeşine 15.hediyeyi alıyorlar dedim oda ben istemiyor eksikse bizde alalım dedi bende sıfır araba alıyorlarmış dedim eşim yani. Ee imkanı var demekki almaya dedim . Oda ben yok demedim maaşı düşük yoksa evleri filan kendinin dedi.

Kızdım

Ben sizin yazımınızı anlamıyorum
Misal bu cümle: oda ben istemiyor eksikse bizde alalım dedi bende sıfır araba alıyorlarmış dedim eşim yani

Ben istemiyor?
Dedim eşim yani? Siz mi dediniz eşiniz mi?
Allah aşkına düzgün yazın.

Geçen sene bu aradı birgün benim sizle kızıma biriktirdiğim altınım var kızın arbayaa ihtiyacı var bebekle zorlanıyorlar onları ben kıza versem sizde verseniz araba alsak filan. Size yerine koyarım ben dedi ben eşimle konusayim bir ne derse o çok veremeyiz ama az da olsa katkı yaparız belki diyip Kapattım ihtiyacı var. Diye . Sonra kapandı mevzu geçen gün diyorki yabancı para tavan yapmis iken sıfır araba alıyorlarmış yazilmislar en erken Mart'ta kayın pederi ile. Ben iyi demekki paraları varmış dedim. ben şok hani paraları yoktu. Geçen eşime dedim sıfır araba alıyormuş varmış demekki dedim ben sana yok demedim ki eşinin maaşı az sadece dedim diyor.
Yoluncak tavuk gibi bakıyorlar.sanirim

Ben iki kere evlerine gittim biri düğün için biri bayramda
Muhabbetlerden anladığım ev yapılacak biryer için para lazım yolla oğlum yollamış, ev e birşey lazım yolla oğlum yollamış birşey alincak eve oğlu almış. Benimkide baskas alsın istemiyor. Damat bile eşim yurtdışına gidecek ne getirsin diye hemen bakayım diyor( ki ben bunuda soyluycen ben eşinim benden önce o hemen birşey istiyor buda yuzsuzluk değil mi)
Kardeşine aynı eşi için hemen bakar ne alınır oradan ne istesem diye diyor.
Düğünde düğün sonrası bahçede oturulacak kuruyemiş istediler eşim ödedi. Düğün salonu parasi için babası oğlunu aradı tesadufen arabadayim öyle öğrendim düğün takısı ile 1500tl kalan parayı eşim ödedi. Oğlum biz ödeyelim yok.
Annesi bazaya yatağa ihtiyacm var dedi oğlu hemen alalım aanne.
Annesi su dağın altında icmesuyu çıkıyor olması lazımsontaj yaptiralimr eve su gelsin. Olur anne verelim para.( Bende niye siz veriyonuz ki dedim herkes yararlanacaksa herkes versin dedim para bizden çıkmasın diye )

Ben mi yanlış düşünüyorum. Ben öyle algıladım yada
Eşiniz alıştırmış onun için bir şey diyemiyorum Allah size sabır versin🙄

Ben olsam ben de soğurdum. Benim kayınvalidem kolay kolay bir şey istemez, o isteseydi muhtemelen alırdım ama biz bot alacakken "ben size eşarp aldırtacaktım" da demezdi. Sizin kayınvalideniz anladığım kadarıyla yüzsüz. Bu isteklerin arkası kesilmez, ben olsam eşime söylerdim annesiyle sağlam bir konuşma yapsın. Sonra muhtemelen şimdi siz bot alsanız da makbule geçmeyecek, "o eşarbı bana almadılar" diye laf edecek. Ağzı kapansın diye bu seferlik alırdım ama siz de ondan pahalı bir hediye isteyin vakkodan vs, ister kullanırsınız, ister iade eder paranızı alırsınız.

E bu benimle kalsınlar demek zaten
Ki genel iletişim tarzınız imalar üzerine kurulu anladığım kadarıyla
Direkt istediğinizi söylemek yerine ima ediyorsunuz
Eşiniz de bu yorumunuzdan kalmalarını istediğinizi çıkarmış büyük ihtimalle ve kalmışlar
Çünkü bana da bize destek olan kalan yok deyince kayınvslidenizin eşinizin bu yokluğunda yanında kalmasını istediğinizi anladım

İstekleriniz konusunda daha net olursanız sizin için de her şey daha kolay olur
Pilav istiyorsanız pirinç ıslatıp ortaya koymak yerine pilav yapar mısın deyin
Yanınızda kalsın istiyorsanız yanımda kal deyin
Tek kalmak istiyorsanız tek kalacağım deyin
Tek kalacağın ama canım anam benle kalır zaten ağır kaldıramam filan deyince ne istediğiniz anlaşılmıyor
Muhtemelen eşiniz de o yüzden tek kalmanızı istememiştir
konu sahibi aklı sıra eşine "en iyi anne benim annem, bak kalıyor da yardım da ediyor elimi sıcak sudan soğuk suya sokturmuyor"u göstermek için "bize yardımcı olan yok ki başka"dan girmiş.. ama kayınvalidesi kalmak zorunda kalınca elinde patlamış:halay:valla kim ne derse desin, hediye konusu dışındaki tüm konular abartıdan başka bir şey değil. benim annem annem annem benim babam babam babam... sadece bunları okuduk 12 sayfa.. Allah eşinize yardım etsin.

Ben olsam ben de soğurdum. Benim kayınvalidem kolay kolay bir şey istemez, o isteseydi muhtemelen alırdım ama biz bot alacakken "ben size eşarp aldırtacaktım" da demezdi. Sizin kayınvalideniz anladığım kadarıyla yüzsüz. Bu isteklerin arkası kesilmez, ben olsam eşime söylerdim annesiyle sağlam bir konuşma yapsın. Sonra muhtemelen şimdi siz bot alsanız da makbule geçmeyecek, "o eşarbı bana almadılar" diye laf edecek. Ağzı kapansın diye bu seferlik alırdım ama siz de ondan pahalı bir hediye isteyin vakkodan vs, ister kullanırsınız, ister iade eder paranızı alırsınız.
Dün söyledim hep sana birşey odetmeye çalışıyorlarmış gibi hissediyorum diye. Esarpi demedim. Ama almayacam bugün çenesi kapansın diye alırsam yarın başka şey isteyecek. Ben bana bile bişey almasınlar diye ugrasiyorum. Altta kalmamak için. Dün tutmuş bana takmiycam bir kolye gösterdi. Kime dedim beni seni mi var dedi size e kızınıza güzel dedim sen beğen dedi bende baktım baktım içime sinen birşey olmadi150tl mi ne. Ben takmiycam gerek yok dedim. Doğum günüm için hediye bakıyorlar ben kaçıyorim ki almasınlar da masraf olmasın da bana dönüşü oomasin diye.
Ben tütupda bana şunu alın demem pahalı birşey ozaman millete anlatılır yuzzsuz olurum diye.
Sadece kullanmayacak şeyi aldırmam

konu sahibi aklı sıra eşine "en iyi anne benim annem, bak kalıyor da yardım da ediyor elimi sıcak sudan soğuk suya sokturmuyor"u göstermek için "bize yardımcı olan yok ki başka"dan girmiş.. ama kayınvalidesi kalmak zorunda kalınca elinde patlamış:halay:valla kim ne derse desin, hediye konusu dışındaki tüm konular abartıdan başka bir şey değil. benim annem annem annem benim babam babam babam... sadece bunları okuduk 12 sayfa.. Allah eşinize yardım etsin.
Bunun nedeni ne.
Evlenirken pandemi var dediler yasak dediler ne eşyaya ne ev yerleştirmeye gelmediler. Annemin canı çıktı rahatsızlandı o sırada. Kadın nerdeyse gözünü kaybedecekti. Sesini bile çıkarmadı kızım mutlu olsun diye.
Ki annem hasta hali ile eşya vs için gezdiler. Ben şurada kiralık ev var bakalım dedim gittik baktık. Şurada gelinlikçi gar bakalım dedik gittik baktık.

Bunlarda yasak varken kızının yanına gezmeye gittiler oğlu için gelmediler
Annem okadar uzulduki eşime çocuğu yanlız biraktilar diye.

Busefer tatil dönüşü kaynanamlar geldiklerinde(evlendikten 1.5sene sonra geldiler oda tatil yapıp uğradılar) hep biryere giderken AA kizimadaburadan mobilya baktık suralari kaç kere gezdik şuradan halı aldık filan diye anlatıp anlatıp durdu. Senin kızın kızında oğlun üvey mi? Oğlunun yanına bile gelmedin. Madem öylemi sen herşeyde suralari gezdik aldık baktık diyorsn bende annemi overim dedim her fırsatta övüyorum.

Bunun nedeni ne.
Evlenirken pandemi var dediler yasak dediler ne eşyaya ne ev yerleştirmeye gelmediler. Annemin canı çıktı rahatsızlandı o sırada. Kadın nerdeyse gözünü kaybedecekti. Sesini bile çıkarmadı kızım mutlu olsun diye.
Ki annem hasta hali ile eşya vs için gezdiler. Ben şurada kiralık ev var bakalım dedim gittik baktık. Şurada gelinlikçi gar bakalım dedik gittik baktık.

Busefer tatil dönüşü kaynanamlar geldiklerinde(evlendikten 1.5sene sonra geldiler oda tatil yapıp uğradılar) hep biryere giderken AA kizimadaburadan mobilya baktık suralari kaç kere gezdik şuradan halı aldık filan diye anlatıp anlatıp durdu. Senin kızın kızında oğlun üvey mi? Oğlunun yanına bile gelmedin. Madem öylemi sen herşeyde suralari gezdik aldık baktık diyorsn bende annemi overim dedim her fırsatta övüyorum.
bakın bunlar oğluyla annesi arasında.. sizin üzülmenize ya da annenizin üzülmesine gerek yok.
aksine siz böyle davranınca eşinizi daha çok üzersiniz, senin şunda yanında olmadılar bunda bir şey yapmadılar ama benim annem böyle mi her şeyde yanımızdaydı diye diye. madem çok üzüldünüz, içinizde art niyet yoksa eşim kendini kötü hissetmesin ona hissettirmeyelim dersiniz konu buysa. suratına suratına vurmazsınız.
siz bence kayınvalideyi kötüleyeyim yapmadılar etmediler diyeyim ama gelip kaldığında da memnun olmayayım çünkü sevmiyorum kafasındasınız. kadın bir şeye karışsa neden karışıyor ama pirinci görüp pilav yapmasa neden yapmıyor olur. olmuş da. eğer kalkıp pilav yapsaydı niye işime karışıyor ben belki dolma yapacaktim diyecektiniz muhtemelen. yazdıklarınızdan bu yapıda olduğunuz çok belli.
artık kayınvalide ve anne karşılaştırmasını bırakın. Artı eşya ve gelinlik bakarken illa anneye ihtiyaç duyan sizsiniz. bunların asıl güzelliği o eşyaları birlikte kullanacağınız eşinizle bakmaktır. siz her şeyi annenizle yaptınız diye doğrusu bu olmuyor.
ben normalde bu konularda gelin tarafında olurum, ama sizde asla öyle olmuyorum. sizden negatif enerji alıyorum sadece. evde aşırı derecede benim annem de benim annem diye gezdiğinize neredeyse eminim.

bakın bunlar oğluyla annesi arasında.. sizin üzülmenize ya da annenizin üzülmesine gerek yok.
aksine siz böyle davranınca eşinizi daha çok üzersiniz, senin şunda yanında olmadılar bunda bir şey yapmadılar ama benim annem böyle mi her şeyde yanımızdaydı diye diye. madem çok üzüldünüz, içinizde art niyet yoksa eşim kendini kötü hissetmesin ona hissettirmeyelim dersiniz konu buysa. suratına suratına vurmazsınız.
siz bence kayınvalideyi kötüleyeyim yapmadılar etmediler diyeyim ama gelip kaldığında da memnun olmayayım çünkü sevmiyorum kafasındasınız. kadın bir şeye karışsa neden karışıyor ama pirinci görüp pilav yapmasa neden yapmıyor olur. olmuş da. eğer kalkıp pilav yapsaydı niye işime karışıyor ben belki dolma yapacaktim diyecektiniz muhtemelen. yazdıklarınızdan bu yapıda olduğunuz çok belli.
artık kayınvalide ve anne karşılaştırmasını bırakın. Artı eşya ve gelinlik bakarken illa anneye ihtiyaç duyan sizsiniz. bunların asıl güzelliği o eşyaları birlikte kullanacağınız eşinizle bakmaktır. siz her şeyi annenizle yaptınız diye doğrusu bu olmuyor.
ben normalde bu konularda gelin tarafında olurum, ama sizde asla öyle olmuyorum. sizden negatif enerji alıyorum sadece. evde aşırı derecede benim annem de benim annem diye gezdiğinize neredeyse eminim.
Eşimin suratına vurmuyorum zaten ama kayinvalidem annemde annem diyorum.bu benim yapacağım birşey değildi normalde annem sakın yapma da dedi ama her dışarı çıktığmizda sürekli surekli diyince kıza eşyayı aldık kalkıp geldik buraya almaya. Baktık aldık gezdik diye bende de bir irite oldu.aldin iyi ettin bizde gelmedin sus dimi benim yanımda deme . Ben kendimi ezdirmem yaptıysa hatasını bilecek.
Pilag yapsa birşey demez yerdim. Ben işten 7de geliyorum m o yemek yapılana kadar 8. Gün boyu yorulmuşum. Ne yapsa kabulum yerim. Ki dedimde malzeme burada şu şurada ne isterseniz yapın diye. Çekinmeyin dedim. Kahvaltıda reçel yokken dolaplarda reçel arayıp bulup kavanozu açıyor(bunuda çekiniyor aramaya belki derseniz diye diyorum dolabın arkasında ki reçeli bulmuş hiç kullanmadigim ceyzilik tencereyi bulmuş yani rahatça kurcalayabiliyor) pirinci ister pilav yapsın ister dolma yerdim yerdik beraber.

Eşimin suratına vurmuyorum zaten ama kayinvalidem annemde annem diyorum.bu benim yapacağım birşey değildi normalde annem sakın yapma da dedi ama her dışarı çıktığmizda sürekli surekli diyince kıza eşyayı aldık kalkıp geldik buraya almaya. Baktık aldık gezdik diye bende de bir irite oldu.aldin iyi ettin bizde gelmedin sus dimi benim yanımda deme . Ben kendimi ezdirmem yaptıysa hatasını bilecek.
Pilag yapsa birşey demez yerdim. Ben işten 7de geliyorum m o yemek yapılana kadar 8. Gün boyu yorulmuşum. Ne yapsa kabulum yerim. Ki dedimde malzeme burada şu şurada ne isterseniz yapın diye. Çekinmeyin dedim. Kahvaltıda reçel yokken dolaplarda reçel arayıp bulup kavanozu açıyor(bunuda çekiniyor aramaya belki derseniz diye diyorum dolabın arkasında ki reçeli bulmuş hiç kullanmadigim ceyzilik tencereyi bulmuş yani rahatça kurcalayabiliyor) pirinci ister pilav yapsın ister dolma yerdim yerdik beraber.
peki kendinizi ezdirmeyip hakkınızı arayan, konuşan biriyseniz "anne ben gelene kadar pirinç ısladım onunla pilav yapar mısın, ya da pilav yapıver" niye diyemiyorsunuz bende bunu anlamadım. her neyse siz her seferinde yeni farklı konular anlatıyorsunuz. hediye alma konusunda haklısınız geri kalan için niye bizi ikna etmeye çalışıyorsunuz. kalmayın kardeşim kayınvalideyle, eşinize söz geçirin yalnız kalacağım deyin kilitleyin kapınızı oturun.

peki kendinizi ezdirmeyip hakkınızı arayan, konuşan biriyseniz "anne ben gelene kadar pirinç ısladım onunla pilav yapar mısın, ya da pilav yapıver" niye diyemiyorsunuz bende bunu anlamadım. her neyse siz her seferinde yeni farklı konular anlatıyorsunuz. hediye alma konusunda haklısınız geri kalan için niye bizi ikna etmeye çalışıyorsunuz. kalmayın kardeşim kayınvalideyle, eşinize söz geçirin yalnız kalacağım deyin kilitleyin kapınızı oturun.
Ben demedim doğru haklısın o konufa. o ortaya konuldu ise birşey yapılacaktır ki helede mutfakta akşama yemek yoksa. Kendi öğün düşünmedi ise ben akşama birdaha demen.
Başkasının evinden geldi orada köfte yoğurdum un helvası yaptım şunu yaptım diye anlatıyor burada oğlunun evi kim der sana neden diye kaldiki ben sana herşeyin yerini gostermisim neyse boşver in. Teşekkürler
Eşarp konusunda yanlış düşünmemişim onu anladim

Merhaba arkadaşlar
Kaynanam bizde. Bizde ona özel gün diye hediye almak istedik uzun süre baktı baktı bota ihtiyacim var kışlık ayakkabım yok yanımda dedi.ayakkabiciya gittik botu alacakkrn anne bu bizim hediyemiz dedim oda vakkoda beğendiğin 700tl lik eşarbı aldiracaktim ben size dedi. Bende biz bota niyetlendik geçen sene eşarp almıştık dedim(geçen senede 300tl ye akerden ipek eşarp aldık)
Ben size eşarp aldiracaktim diyip 700tl lik eşarp istemesi bana mı garip geliyor?ben hediye almaktan cekinmiyorum busene ütüsü kırıldı diye 1000tl üstü ütü aldık. Ama ben size eşarp aldiracaktim demesi garip geldi ve ben her defasında nasıl para biriktirip hesabi yapıyorum ev almak istiyoruz paramız yetmiyor hergecen gün evlere zam geliyor.
Ben bu lafdan sonra kaynanamdan soğudum.

Kaç kere dedim annem biz para biriktirmeye çalışıyoruz acilmamiz lazım ben kendime 200tl lik kazak almaya çekiniyorum indirime girmesini bekliyorum diyorum yok. Geçen gün AVM de vakkoya bakalım dedi bende anne sen bak. Benim maaşım oraya yetmez ben alamacayacagim şeye bakmayi sevmiyorum. Orası bizim bütçenin çok dışında bu dedim. Oda ben birtek yün eşarp orada buluyom dedi iyi dedim sen bak ben başka mağazaya bakacam.

Şimdi oğlu (kocam )geldi ona aldırmaya çalışacak neyapsamda onlesem?
Açıkça söylememize rağmen yapıyo ve çok çirkin eşinize net bir şekilde söyleyin. Söyleme imkanınız yoksa mesaj atın.

Bunun nedeni ne.

Evlilik yaşında koca kadınsınız, evinizi kendiniz pekala yerleştirir, eve mobilyaya kendiniz bakardınız. Hasta annenize siz acımazsanız kimse acımaz. Kocanız övmelerinizi 1 dinler 2 dinler canı sıkılınca yapmasaydı der çıkar. Adam anneniz bir ev yerleştirdi 2 alışverişe çıktı diye kendini okutan büyüten anasını atamaz.

X