Kayınvalidede anahtar sorunu

Açık açık önce eşinle sonra ailesiyle konuşmanı tavsiye ederim. Herkes ev onların tabi ki gelecekler demiş ama ben katılmıyorum. Sen evlenmeden önce o evde oturmanı istedilerse gelemezler kafalarına göre. O zaman kirada oturanlara da ev sahipler çıkıp gitsin her istediğinde ev onların sonuçta. Çok saçma. Başta sana 'sen bizim evimizde otur birlikte kullanalım evi' demedilerse gelemezler. 1 yıllık evlisin üstelik bi rahat bırakmaları lazım sonuçta sen bile yeni yeni kuruyosundur düzenini. Eşinle başbaşa evinde vakit geçirmek istediğin zamanlar bu zamanların. En doğrusu karşına alıp açık açık konuşman diye düşünüyorum.

Cogu erkek aile ama zaten "oglumuzun evi" kafasinda oluyor. Burda üstelik hususi kendilerine oda birakmislar. Yani konu sahibi orda uyanmasi gerekirdi aslinda 🚩

Yerinizde olsam o evden çoktan taşınmıştım. Zaten çalışan insanlarsiniz kucuk bir eve gecin ama en azindan kendi eviniz olur. Bu sekilde ev zaten kv ve kp in siz bir nevi beraber yaşıyorsunuz onlarla bu zaten sağlıklı bir durum değil.

O eve girerek saten basta hata etmissiniz ne bekliyordunuz ev onlarin evi. Ayri eve cikin ne dusundukleri onemli degil surekli onlari egliyetek aman kirilmasin aman esimi darlarlar diyerek kendinizi yipratiyosunuz ayrica ben olsam calisirken geldiler diyelim hic yemek yapmam yaparim bir kakarna oturur yerim begenmeyen daha iyisini yapar cok yoruldum diyip gecin bir koseye uzanin neden cay servisi bilmemne ugrasiyosunuzki? Boyle yaparak zaten onlarin ayagini kesemezsiniz ama dogru olan kendinize baska bir ev tutmaniz

Konu eskiymis ama yazmadan geçemeyeceğim, siz istiyosunuz ki kimseye sınır koymayın, kimseye tek kelime etmeyin, ama herkes sizin neyden rahatsız olduğunuzu anlasın ve ona göre davransın. Kusura bakmayın ama huzurlu olmak istiyosaniz o agzinizi biraz açacaksınız. Sırf pısırıklığınızdan aman o üzülmesin aman kötü olmayalim diye diye böyle abuk subuk durumlara sokmayın kendinizi

Şilede 10 sene yaşadım az bi istisna hariç insanları büyük çoğunlukla böyle patavatsız, yol yordam bilmezler nezaket bilmezler. Ev kv ve kp nin olduğu için gelme denmez elbette ama bi haber verseler iyiydi yine de 😂

İlk olarak o evden taşının sonrada anahtar falan vermeyin ne alaka anahtar vermek. Eşinizle de açık açık konuşun diyeceğim ama bu sinsiler oğullarına başka gelinlerine başka davrandıkları için eşiniz ne kadar inanır ondan emin değilim. Yok ya benim annem iyi niyetli o seni niye kıskansın falan diyebilir. Ama sizde de hata var evinize geldiğinde diyeceksiniz ki eşinize ben çalışıyorum annene söyle yemeği o yapsın bu kadar basit. Kendinizi kötü etmeden oğlu vardı aracılıgıyla yaptıracaksınız. Ama bu erkek analarını gerçekten anlamak zor Allah izin verirse benimde bir oğlum olacak. Gerçekten ben böyle bir kv olmayacagım. Huzur bırakmıyorlar insanda insan niye geliniyle yarışır şaka gibi gerçekten

Sende kayınvalide den daha arsız olup istediğini yapacaksın empati olmayan kayınvalideye de takmayacaksın madem o rahatını düşünüyor onun için evde oturmaya izi vermiş sende kendini düşünüp egoistlik yapacaksın
Kiraya çıkamıyorsan

X