Kayınvalidem 1 ay bizde kalacak

merhaba kızlar, dert değil de genel bir konu açmak istedim. 1 senelik evliyim kayınvalidem bize kalmaya gelecek 1 ay kadar. aramız iyi çok şükür ama şuana kadar hep uzaktık neticede. acaba evde birlikte olunca nasıl olur, nelere dikkat etmeliyim? tavsiyeleriniz var mı? bir de ben çalıştığım için gündüz kv evde tek olacak. (şimdiye dek pandemi sebebiyle hiç gelmedi. ilk kez geliyor.biz ona gitmiştik bayramda vs.)
Valla iyiyken kötü olmamak için saygıyı elden bırakmamaya çalışın, gereksiz muhabbetlere girmeyin, çok yan yana oturmayın zaten çalışıyormussunz, umarım evde sizin işinize , yemek vb falan laf etmez , yani tehlikeli bir pozisyondasınız 😅 dikkat etmekte fayda var , elinizden geldiğince sabredin 1 ay çabuk geçer inşallah..

Ben yokken yatak odama girmiş, yatak örtüsünü toplamış
Mutfağa girip yemek yapıyor, evin hakimi gibi
Kapı çalınca benden önce koşuyor gibi abuk konulara takılmayın
Evi temizleyip yemek yapıp özeline karışmazsa süper olur 😅 mesela benim kv ben yeni evliyken gelir gelmez yatak odama girerdi rahatsız olsam da bişey demezdim , nedense oraya girmek hoşuna giderdi 😅 heralde oğlunun orda uyumasından dolayı merak ediyor dedim kendimce, genelde yatak odam derli toplu olurdu hep , her geldiklerinde yatak odamın kapısını kapalı tutardım , baktım inatla giriyor artık örtmedim kapıyı sonra kendiliğinden bıraktı bu huyunu , bazı şeyleri inada bildirmemek lazım diye düşünüyorm, şimdi geldiğinde öyle dalıp girmez yatak odama , ama ben kavga çıkarsam eminim inada bindirirdi , şuan genel olarak iyiyiz kv ile, yeni evliyken eşyalarımın yerini değişti, birgün marketten geldim mutfağın halısını kaldırmış şeklini değişmiş falan 🤣 Yani bu tarz şeyler olursa idare edip gidene kadar ses çıkarmamalı ya da nazikçe anne ben öyle sevmiyorm demeli , başka türlü kriz çıkar Allah korusun 🤭

Yeni evliyken benim kv görümcemle birlikte eltim evde yokken dolabını açıp kıyafetlerini saydığını söylemiş ve üstüne oğlumun paralarını hep kıyafete harcamış demişti. Yatak odasına niye girmesin mevzusunu okuyunca o geldi aklıma🙈Ben de bu yüzden asla istemem yatak odama girsin ama geldiği zaman bazen işte oluyorum yani doğal olarak benim kıyafetler de bir kaç kez sayılmıştır🤐Konu sahibi sana da ilk tavsiyem mümkünse 1 ayı kısaltmaya çalış, ben hayal edemiyorum 1 ay aynı evde yaşamayı. Bir de aman nolacak yapsın etsin moduna çok girmemek lazım bence yani benim için tabak çanak yeri değişmesi çok mühim değil ama çok müdahale ettirince siz ne bilirsiniz ev oğlumun evi diye coşuyor kvlerin çoğu maalesef(buna annem de dahil🤦🏼‍♀️)

Nelere dikkat etmeliyim mi? Aşıları tam mı? Balkonda atlamasını engelleyecek file var mı? Mamasını kumunu hazır ettiniz mi? Bu soruyu hayvan sahiplenenlerden duyuyorum genelde aklıma bunlar geldi benim. İnsan için sorana rastlamadım ahshjs.
Gerçekten çok ayıp yani.

ne kadar istenmediğinin delili işte.gömsünler kadını 1 ayda gelinirmiymiş densin ne işi varmış sen de densin istenmiş resmen
Kız birde kaynanasindan kötü bahsetmemiş. İlk defa gelip kalcak diye tedirgin. Gelip hayatı zehir edenler var. Ama konu sahibi olumsuz bişey yaşamamış kaynana ile . Bu surecin de iyi geçmesi için fikir istiyo.

Benim ailem gelip evimde 1 ay tatil yapıyorlar eşim gık demiyor aksine hep daha da kalsınlar diye sürekli ısrar eder çağırır zaman zaman da
Gerçi evin tüm yükü genelde kadindadir erkeğe misafir ağırlamak kolay elbette.

Haliyle bende kayınvalidem bende kalssa gık çıkarmam kalsın bana zararı ne ki 🤷
Siz her zamanki siz gibi olun onun evine gittiğinizde nasıl davraniyorduysaniz yine öyle davranın ... Ekstra dikkat etmek yani farklı favranmak sizi yorar yordugu içinDe gelmesi batar gitmesi batar .

Bence akışına bırakın ve güler yüzünüzü eksik etmeyin.
Allah için sevin misafirlerinizi🙏

merhaba kızlar, dert değil de genel bir konu açmak istedim. 1 senelik evliyim kayınvalidem bize kalmaya gelecek 1 ay kadar. aramız iyi çok şükür ama şuana kadar hep uzaktık neticede. acaba evde birlikte olunca nasıl olur, nelere dikkat etmeliyim? tavsiyeleriniz var mı? bir de ben çalıştığım için gündüz kv evde tek olacak. (şimdiye dek pandemi sebebiyle hiç gelmedi. ilk kez geliyor.biz ona gitmiştik bayramda vs.)
Alttan almak bence en mantıklısı. Daha doğrusu basit şeyleri büyütmemek. Elbette ne de olsa yabancı iki insan aynı evde olunca ister istemez bazı tatsızlıklar çıkabiliyor. He deyip geçmek daha doğru. Bir de ne yaşarsanız yaşayın eşinizi bu işe bulaştırmayın. Canınızı sıkan bir durum olursa kayınvalidenizle tatlı tatlı konuşun. 1 ay sonuçta. Süreklilik arz eden bir durum olsaydı böyle davranmak daha doğru demezdim. Gelip gidecek. Gerilecek konuşmalar yapmaktan, tavır almaktan uzak durun. Naçizane tavsiyem.

Aklıma gelmedi şikayet etmek🤣🤣 ama çok kızdım. Sanki hayvanadan bahsediyor. Kaynanasi ile olumsuz bı yorum dahi yapmamış konu sahibi halbuki. Ki yapsa bile böyle konuşmak hiç hoş değil 🙊
evet ben de anlamadım neden öyle dendiğini. gayet iyi niyetli bir soru sordum halbuki. biri de sen kv olunca sana da böyle soru açsalar hoşuna gider mi yazmış. sorumda anormal bir durum görmüyorum.

evet ben de anlamadım neden öyle dendiğini. gayet iyi niyetli bir soru sordum halbuki. biri de sen kv olunca sana da böyle soru açsalar hoşuna gider mi yazmış. sorumda anormal bir durum görmüyorum.
Her yorumu kafaya takmayacaksin. Boşver. Kaynananla şimdiye kadar nasıl saygi mesafe koyuyosan öyle devam et. Mesefa derken mesela ben anneme kaynanam benim evimde iş yapsın istemem. Çalışıyorsan belki yemek yapabilir. Çok akraba dedikodu mevzusu acilrisa fazla yorum yapma. Eşinle olumsuz bı durum olursa bunu yansıtmayın. Şimdiye kadar sorun olmadıysa aranızda kayınvalidr kötü biri değil demek ki. Çok ta bişey olacağını sanmıyorum. Onceden kaynanama kızdığım şeyler olurdu. Şimdi diyorum ki yaşlı. Annem olsaydı bu kadar sabırsız olurmuydum. Daha olgun bakmaya çalışıyorum. Birde konuşup tartışıp cozemeycegimiz bı konu varsa çok konusmamayi tercih ediyorum.

Ne güzel işte
Şükredin durumunuza
Misafire nasıl davranıyorsanız öyle davranın
1 ay için kalbini kırmayın kimsenin
Özellikle yemek yapanların 🙈
+1. Bir de aramız iyimiş madem, sevdiğiniz bir teyze gelmiş gibi düşünün. kasmayın yani kayınvalide falan diye, saygı çerçevesinde rahat olun.

Böyle uzun şekilde kalmaya nasıl gelebiliyorlar hayret ediyorum. Ben asla tahammül edemezdim sanırım. Ne olursa olsun insan rahat edemez bence.

X