Kayinvalidem 40 gündür bizde

Buradaki yorumları okuyunca hemcinslerimden tiksiniyorum resmen.Kendi anneniz gelip kalsa da artık gitsin yeter diyecekmisiniz acaba?Kendi anneniz 'canım annemken' neden eşinizin annelerine böyle düşünceler besliyorsunuz anlamış değilim.Kayınvalide düşmanlığı neden anlamıyorum.Birgün sizler de kayınvalide olacaksınız,size yapılmasını,böyle düşünülmesini istermisiniz?

Valla doğumda bile annem kayınvalidem bir iki gün kaldılar da daraldım. Herkes evine ihtiyaç olunca ararız biz de alışalım deyiverdim.
Dolayısıyla çocuğuma da ileride gidip günlerce kalmam. Çok ciddi bir sıkıntı olmadıktan sonra. Hayatta kimseye yük olmaya onların sınırlarını ihlal etmeye, hayat tarzlarını bozmaya gerek yok.

Buradaki yorumları okuyunca hemcinslerimden tiksiniyorum resmen.Kendi anneniz gelip kalsa da artık gitsin yeter diyecekmisiniz acaba?Kendi anneniz 'canım annemken' neden eşinizin annelerine böyle düşünceler besliyorsunuz anlamış değilim.Kayınvalide düşmanlığı neden anlamıyorum.Birgün sizler de kayınvalide olacaksınız,size yapılmasını,böyle düşünülmesini istermisiniz?

Bunun illaha kayinvalide olmasiyla alakasi yok ki. Mesela biz kayinvalidemi ve kayinpederimi bizim eve getirdik. Bundanda hic pisman degilim. Allah razi olsun onlar bize destek oluyor, bizde onlara. Bir cok ailedeki temel fark ama be biliyormusun? Iki taraf da birbirinin yasamina saygi gösteriyor ve birbirini sıkbogaz etmiyor. Kayinvalidem destek olur istedigim yerde, ama beni "böyle yap, söyle yap' diye darlamaz. Yardim adi altinda gelip burnundan getirmez. Benim eksiklerim yok mu? Tabi ki var. Ama yüzüme vurmaz. Böyle kayinvalideyi al basinda gezdir. Ama cogunluk böyle degil iste. Konu sahibi kayinvalidenin yaninda rahat edebilse ve gereken destegi görse oda gitmesini istemezdi. Ve kim olursa olsun, kimsenin evine gidip kafaya göre kalinmali iki tarafin da rizasi yoksa.

Eşin annesi, babası ve tüm akrabalarıyla evlenmek geleneksel olarak kızların kafasına işlenmeye çalışılıyor. Artık bunların aşılması gerekiyor. Bir kadın veya erkek gönlünden geçerse eşinin ailesine el uzatır. Ama buna mecbur değildir. Bir insana zorla yaptırmaya çalıştırmak daha da soğutur ve arada oluşacak bir bağ varsa tamamen koparır. Kimse kimsenin hizmetçisi değil. Çok yaşlanmış ve bakıma muhtaç kalsam da huzur evinde veya yatılı bir yardımcı ile kendi evimde kalmayı tercih ederim. Çocuklarımı bana baksınlar diye yetiştirmiyorum. Ben çocuklarıma bile kıyamazken evlenecekleri kişilerin beni evde sürekli kabul etmelerini, hayatlarının orta yerine yerleştirmelerini nasıl bekleyebilirim. Ben de kendisine bakması için çocuk yapanlardan tiksiniyorum.

Evde huzursuz eden hareketleri vrsa haklisn tabi.Ama diger turlu farzedin ki kalan kendi anneniz, esinjzin ona bisey demesine razi olur muydunuz?Bence olmazdinz. Esinizle kayinvalidenizin ne kadar kalacagini konusabilecek duzeydeyse iletisiminiz ve iliskinz , sorun.

Bunun illaha kayinvalide olmasiyla alakasi yok ki. Mesela biz kayinvalidemi ve kayinpederimi bizim eve getirdik. Bundanda hic pisman degilim. Allah razi olsun onlar bize destek oluyor, bizde onlara. Bir cok ailedeki temel fark ama be biliyormusun? Iki taraf da birbirinin yasamina saygi gösteriyor ve birbirini sıkbogaz etmiyor. Kayinvalidem destek olur istedigim yerde, ama beni "böyle yap, söyle yap' diye darlamaz. Yardim adi altinda gelip burnundan getirmez. Benim eksiklerim yok mu? Tabi ki var. Ama yüzüme vurmaz. Böyle kayinvalideyi al basinda gezdir. Ama cogunluk böyle degil iste. Konu sahibi kayinvalidenin yaninda rahat edebilse ve gereken destegi görse oda gitmesini istemezdi. Ve kim olursa olsun, kimsenin evine gidip kafaya göre kalinmali iki tarafin da rizasi yoksa.
Guzrl demissiniz ama bazi kayinvalide veya kayinbabalar sizinki kadar gecimli ve iyi insanlar olmauabiliyor ne yazikki

X