Kayinvalidem 40 gündür bizde

Biletini siz alın.
Üç gün içinde annen gitmezse ben evden gidiyorum deyin.
Eğer yapmazlarsa ciddi olarak gidin.
Herkes annesiyle oturacaksa siz kendi annenizle oturun.
Niye elalemin kadınına hizmet ediyorsunuz.

Eğer yapamam derseniz büyük temizliğe başlayın perdeleri geceden yıkayıp sabah önüne koyun anne bütün gün evdesin ütlersin bir zahmet diye

Ben uzun süreli, döneceği tarihin belli olmadığı yatılı misafirlikleri sevmiyorum. Şimdi kv dem bana gelse geçiçi olarak değil tamamen kalıcı olarak bakarım ona göre düzenimi oturturum ancak ucu açık bir tarih için bana misafir olarak gelmiş olsa darlanırım çünkü oturma odasına her gün yatak yapmam gerekir nasıl olsa gidecek diye valizi ortalıkta gezer evin bireyi gibi göremem kendimi kısıtlanmış gibi hissederim.

Burada böyle bir konu açılmıştı sizin konunuza benzer, kadına kv desinin ayakkabısının içine bir miktar tuz dökmesini söylemişlerdi, kadında uygulamıştı bu yöntemi birkaç gün sonra gitmişti diye hatırlıyorum
Rahatsiz olması için mi?

Evlatta olsa elin evinde böylesine kalma isteğine anlam veremiyorum…Be kadın hiç mi evini düzenini özlemiyorsun? Tuvalete giderken falan hiç mi rahatsızlık hissetmiyorsun? Bir arkadaşınıza telefon açtırın komşusuymuş gibi, “çabuk gel senin evi su bastı” falan desin belki anca öyle gider 🙄
Baya güzel bir fikir mis😊

Ya seni çok iyi anlıyorum. Benim kayın validem çok iyidir. Ben çalışıyorum diye bizdeyken yemeği de yapar temizliği de ama en son geldiklerinde çok uzun kaldirlar (2 ay) ve ben çok bunaldım. Televizyon izleyemiyordum, sürekli yemek, çay uğraş dur çok sıkılmıştım. Artık eşime kızmaya başlamıştım neden bir çizgisi yok diye. Bir yandan da suçluluk hissettim bana hiç kötülüğü yok diye ama ev ev üstüne olmuyor işte. Çok bunaltıcı ne yazık ki ..
Bence eşinizle konuşun o ayarlasin siz kötü olmayın.
Evet durum aynen öyle sürekli kendimde kusur arıyorum acaba sorun bende mi diye içimdeki kötü hisleri basturamiyorum😢

Oda bir anne yorumları yapılmış ama düşünceli olsa oğlumun huzuru bozulur, gelinle arası açılır 10 gün kaldım yeter kendimden bıktırmayayım der.
Daha geline sormadan istediğim kadar kalırım diye oğlunla plan yap, gel aylarca kızın başına kal, her işi gelinden bekle yetme ortalığı karıştır sonra şimdiki gelinler hiç kimseyi istemiyor.

Merhaba ,
1,5 yıllık evliyim.Kayinvalidem ayri şehirde yaşıyor.Kaynim askere gitti tasinma vs sürecimiz gectikten sonra kayinvalidem bize geldi.Bu arada kayinvalidemin annesi hayatta.Kayinpederim rahmetli olduğu için kayinvalidem annesiyle kaldi kaynim askere gittikten sonra.Kurban bayraminda bize geldi daha doğrusu biz gidip aldik.Bana asla süreç belirtilmedi ve ya gelip kalmak konusunda rizam alinmadi.Simdi de asla gitmek istemiyor kaynim donecek askerden aman o dönsün ben sonra giderim vs diyor.Git de diyemiyorum ama artik bunaldim isten geliyorum ayaklarimi uzatip oturamiyorum.Butun aksam yerinden kalkmıyor ne sofra kurmak ne de kaldırmak için suyunu bile almaya kalkmıyor.Evde haftasonu rahatça temizligimi yapamıyorum.Surekli iyiliğiniz için adı altında kendi ev yasam tarzini dikte etmesi de cabası.Asla susmuyor annemle telefonda konussam dinliyor.Esimle mutfakta bişi konussak dinliyor ve mudahele ediyor.Ya iyice tiksinti oluştu kendimi sürekli kötü hissediyorum.Esime de gıcık oluyorum istemsiz.Surec normal mi sizce?
Cici gelin olacam diye köle olmuşsun...

Buradaki yorumları okuyunca hemcinslerimden tiksiniyorum resmen.Kendi anneniz gelip kalsa da artık gitsin yeter diyecekmisiniz acaba?Kendi anneniz 'canım annemken' neden eşinizin annelerine böyle düşünceler besliyorsunuz anlamış değilim.Kayınvalide düşmanlığı neden anlamıyorum.Birgün sizler de kayınvalide olacaksınız,size yapılmasını,böyle düşünülmesini istermisiniz?
Bunun kimin annesi olduguyla alakasi yok ki. Benm annem de gelse aksam ne zaman gidicek acaba diye dusunuyorum. Herkesin kendi evi kendi duzeni var kim oldugu farketmeksizin eve biri gelince duzen bozuluyo. Kmse de duzeni bozulsun istemez

Merhaba ,
1,5 yıllık evliyim.Kayinvalidem ayri şehirde yaşıyor.Kaynim askere gitti tasinma vs sürecimiz gectikten sonra kayinvalidem bize geldi.Bu arada kayinvalidemin annesi hayatta.Kayinpederim rahmetli olduğu için kayinvalidem annesiyle kaldi kaynim askere gittikten sonra.Kurban bayraminda bize geldi daha doğrusu biz gidip aldik.Bana asla süreç belirtilmedi ve ya gelip kalmak konusunda rizam alinmadi.Simdi de asla gitmek istemiyor kaynim donecek askerden aman o dönsün ben sonra giderim vs diyor.Git de diyemiyorum ama artik bunaldim isten geliyorum ayaklarimi uzatip oturamiyorum.Butun aksam yerinden kalkmıyor ne sofra kurmak ne de kaldırmak için suyunu bile almaya kalkmıyor.Evde haftasonu rahatça temizligimi yapamıyorum.Surekli iyiliğiniz için adı altında kendi ev yasam tarzini dikte etmesi de cabası.Asla susmuyor annemle telefonda konussam dinliyor.Esimle mutfakta bişi konussak dinliyor ve mudahele ediyor.Ya iyice tiksinti oluştu kendimi sürekli kötü hissediyorum.Esime de gıcık oluyorum istemsiz.Surec normal mi sizce?
Asla süreç normal değil ki yeni evlisiniz daha.Ama kusura bakmayın eşiniz olacak şahısta da baya büyük bir suç var.Ben zaten hiç anlamıyorum bu kv.lerin ya da kb.larin çocuklarıyla oturmak istemelerini bir de yeni evliyken daha.Gelir bir süre kalır ona okeyim ama süre belirtmeden kalmak saygısızlık bana göre sonuçta sadece oğlu yaşamıyor o evde.Bwlki sizin de abanoz babanız gelecek o yüzden gelemiyorlar bir sürü örnek verilir böyle.
Eşinize citlatin hafiften bakalım ne dicek

O konuda yazılan yorumlara göre, gitmesini istediğiniz kişinin ayakkabısına bir miktar tuz döküyormuşsun birkaç gün içerisinde evine dönüyormuş diye yazmışlardı. Birkaç kişi aynı tavsiyeyi verince konu sahibi de uygulamıştı.
1 kilo kaya tuzu da dökülse kayınvalidesinin gidesi yok :KK43: ancak turşusu kurulur o tuzla

kvnin annesini arayın yumurtaları hazırlasın, kvye de "hadi anne kalk 40 uçurmaya gidelim, 40tan sonra her şey normale dönüyor diyorlar" deyin.. :olamaz:

Merhaba ,
Normal değil. Çalışan insanlar gerçekten çok yoruluyor. Ben bazen akşam sofrasını zor topluyorum. Birde eve gidip ayağını bile uzatamamak, rahat edememek zor. Bu zamana kadar patlamadığınız için tebrikler. Ben dayanamazdım sanırım.

1 kilo kaya tuzu da dökülse kayınvalidesinin gidesi yok :KK43: ancak turşusu kurulur o tuzla
Konu sahibi daha 1 yıllık evli muhtemelen kv desi de yaş itibari ile çok yaşlı değil. Yeni evli bir çiftin evinde bu kadar uzun süre keyfi olarak kalınmaz. Oğulları evlenince bu kadınlara bir şeyler oluyor, gereksiz bir yarış içerisine giriyor bir sürü sonra iyice yüzgöz olup saygı sevgi bitince oğullarının evine aylarca gidemez hale geliyorlar.
Ben çevremde de çok şahit oldum bizzat kendim de yaşadım yaşıyorum.

Konu sahibi daha 1 yıllık evli muhtemelen kv desi de yaş itibari ile çok yaşlı değil. Yeni evli bir çiftin evinde bu kadar uzun süre keyfi olarak kalınmaz. Oğulları evlenince bu kadınlara bir şeyler oluyor, gereksiz bir yarış içerisine giriyor bir sürü sonra iyice yüzgöz olup saygı sevgi bitince oğullarının evine aylarca gidemez hale geliyorlar.
Ben çevremde de çok şahit oldum bizzat kendim de yaşadım yaşıyorum.
bu yüzden boşananlar var , insan olan rahatsız etmekten çekinir ,yük olmaktan çekinir ,terbiye görgü meselesi işte bunlar . kalmasını gerektirecek özel bir durum yokken keyfi gelip çöreklenenler ömür yağmalayıcısı kesinlikle.

bu yüzden boşananlar var , insan olan rahatsız etmekten çekinir ,yük olmaktan çekinir ,terbiye görgü meselesi işte bunlar . kalmasını gerektirecek özel bir durum yokken keyfi gelip çöreklenenler ömür yağmalayıcısı kesinlikle.
Anne babadır gelsin tabi evladının evine ama tadında bıraksın, hoşgeldinlik olsun ama bizim toplumumuzda bu durum çok suistimale açık. İnsan yeni evlendiğinde sudan çıkmış balık gibi oluyor zaten. Kendi düzenini daha oturtmadan benimsemeden uzun süreli misafir ağırlamaya da başlayınca adapte olma süreci uzuyor. Yeni evlenen kadın ilk başta iyi niyetli davranıyor aman ağzımızın tadı kaçmasın modunda oluyor ama zamanla birikmişliği artıyor artık tahammülü bitiyor 1 gece bile ağırlamak istemiyor işte o duruma getirmeden mesafeli olması gerekiyor iki tarafında

Ah bir de elti sıkıntısı var bizimkiler daha evlenmedi ama hep el üstündedir şimdiden .Ben adam yerine koyulmuyorum maalesef.
Geleceğine yatırım yapmak istiyorsan biraz kv ile sıkıntını ona belli et.
Rahatsız olduğunu bir daha böyle uzun süreli kalmanın olmayacağını anlasın.
Yarın öbür gün kaynın evlenir, onlar yeni evli rahatsız olmasınlar diye yazı bahane eder kışı bahane eder temelli sende kalmaya çalışır.
Hep kal deseniz yok demeyecek,sizde kalmaya meyilli önünü şimdi kestin kestin.
Laf söylemek sokmak,hafif bir tartışma falan evet olmasın ama bazı insanlarında anladığı bu ne yazık ki

Geleceğine yatırım yapmak istiyorsan biraz kv ile sıkıntını ona belli et.
Rahatsız olduğunu bir daha böyle uzun süreli kalmanın olmayacağını anlasın.
Yarın öbür gün kaynın evlenir, onlar yeni evli rahatsız olmasınlar diye yazı bahane eder kışı bahane eder temelli sende kalmaya çalışır.
Hep kal deseniz yok demeyecek,sizde kalmaya meyilli önünü şimdi kestin kestin.
Laf söylemek sokmak,hafif bir tartışma falan evet olmasın ama bazı insanlarında anladığı bu ne yazık ki
Yok belli ediyorum açıkçası bu seferlik pek ona yapabilecek bişi kalmamıştı ama bundan sonrası için daha farklı olacağım.Düğün dönemimde beni baya kırdı açıkçası o yüzden tahammülüm zaten çok az pek yıldızım barışmadı düğün döneminde olanlardan sonra aşırı mesafeliyim ama yinede bu duruma engel olamadım.Elaleme gösteriş yapmak vs için bu kadar uzattı muhtemelen .

X