kayınvalidem beni anlamıyor

Bir bebeğin yanında birlikte olacak kadar yoklukta olan insanlara akıl veresin gelmiyor. O bebek anlamaz diyeceksiniz demi. Ne diyelim size. Böyle bir evde tek derdiniz yiyişmek olsun...
Ne yapılabilir başka konu sahibi gibi çoğu kişi aynı odada kalıyor bebeğiyle bende dahil çocuğu kapı dışarı mi edelim gece kusacak mi üstünü mu açacak saçma yorumlar yapmayın Allah aşkına

Ben TV programinda görmüştüm .Gelinin işi olup çıkınca bebeği alıp komşuya goturuyormus .Emzirtiyormus .Gelin önce fark etmemiş .Birkaç defa olmuş .Açıklaması da onun sütü daha yağlı ,bebeği gürbüz .Senin sütun yagsiz bebeğe yaramıyor .Torunumun iyiliği için götürdüm demiş .Şoka girmiştim .
Nasıl bi kafa var şu kaynanalarda anlamak mümkün değil 😐😐

Eşinizi soyup kelepçeleri takıyorsunuz. Kendiniz de deriler kuşanıp elinizde kırbaçla kaynanacığınızı bekliyorsunuz.
Ayak sesi geldi mi verin coşkuyu, bundan sonrasını kaynana düşünsün :KK70::KK31:

Bakın eşinize tam olarak tepkinizi bilmiyorum ama benim eşim ve ailesi de seninkiler in 2 model falan ustuydu .Bu kadar cahil değiller tabi.Boyle şeyler yaşasam ben ortalığı ayağa kaldırirdim.

En son bir olay oldu artık küçük bir kriz geçirdim .Evi başına yıktım .Bosanacagimi net bir dille söyledim .Blof yapmadığımi anladı ki zaten yapmadım .Gerçekten Bosanacaktim.Eger beni haklı görüp bir daha olmayacak diye soz vermeseydi bosanacaktim .Bu durumdan hoşnut olmadığını söz dışında da bildirmen lazım .Şimdi eşim daha iyi .Her iki lafindan biri "sen nasıl istersen ".Nesne daha önce yapmadım diye pişmanlık duyuyorum şimdi.
Ben bosanacagimi söyledim zaten. Ben de blöf yapmadım. Farklı bir dünyada yaşıyor sanki, kesinlikle gerçekleri görmüyor. İlgilenmiyor, konuşmuyor, yokmusum gibi davranıyor, aileme kabalık yapıyor. Ben bunları kabul etmiyorum bunlara son vermezsen bitecek dedim ama ben elimden geleni yapıyorum diyor. Ciddi ciddi söylüyor bunu

Tıp bilimi bütün literatürü yakıyor şu an. Zeynay hamile kalmadi diye spiralin koruma oranı %100'e çıktı.
Ha ha ha.siz 100% korumuyor diyorsunuz ben de ben spiralle korundum ama hamile kalmadım dedim.bunda alay edecek bir şey görmüyorum.ama her şeyi ben bilirim diyorsanız o başka.iyi günler.

Büyük konuşmak istemiyorum ama nasıl böyle birseye müsade ediyorsunuz. Köyde oturarak borc nasil ödenecek. Ben bu kadar cahil insanların olabileceğine inanmak istemiyorum. Bebeğin dudağından öpmek ne demek gitsin kocasını öpsün. Meme vermek bunlar Nasıl şeyler. Yatak odasina paldur küldür dalmak gerçketen bunu yapan ınsanlarla yaşamak cok zor. Şaşırdım kaldim. Köyde borc odenebiliyor mu bari, eşyalarınızı ne yaptınız?
Meme vermek mi o_O:olamaz:

Tıp bilimi bütün literatürü yakıyor şu an. Zeynay hamile kalmadi diye spiralin koruma oranı %100'e çıktı.
Kalan var valla 😆 bı tanıdığım 4 defa üst üste hamile kaldı şimdi spiral taktirdi ve korkudan prezervatifle korunuyor 😆

Ha ha ha.siz 100% korumuyor diyorsunuz ben de ben spiralle korundum ama hamile kalmadım dedim.bunda alay edecek bir şey görmüyorum.ama her şeyi ben bilirim diyorsanız o başka.iyi günler.
Spiral %100 korumuyor demek tamamen korumuyor demektir.

Ilk mesajimda bir oran vermedim ama sanirim %60 civarıydı koruma oranı.

Siz %60'lık dilime girmiş hamile kalmamışsınız.

%40 oranında da risk söz konusu.

Siz korundunuz diye bu oranlar çöp mü olsun?

Olağanüstü bir durummuş gibi ben hamile kalmadim tavırlarınız komik evet.

Kalmama ihtimaliniz var zaten. Adı üzerinde korunma yöntemi.

Kesinlikle bebek istemeyen biri için dogru bir korunma yontemi değil işte.

yeni doğum yaptım o süre zarfında ailemleydim. esimin bir halt becerememesinden dolayı köye kaynanamın yanına taşındık. ilk vukuatımız çocuğun dudağına yapısmasıydı esime soyledim esim annesine kizdı hasta edecen bir daha optügunu gormeyecem dedi tamam her kucagina aldiginfa seni opmuyoruk diyor. ikinci olayimiz cocugu emzirmeye kalkti esim gene kizdi sen napiyon sacmalama dedi. şuanki derdim buraya geldigimizden beridir her gece odamiza geliyor kapınin anahtarini kaybetmisler suanlik yok. gece patir kutur odaya giriyor cocuga bakiyor cocuk uyaniyor kapiyi carpmasindan irkiliyor zaten atak haftasinfayiz bagirip duruyor.eşimle birliktede olamiyorum durmadan girdiginden esim girme iceriye dedi hala giriyor esim gece bagirdi gelme artik ben torunuma bakiyorum diyor bugunde ben dedim anne girme odaya gece geliyosam oglumun odasina geliyorum. gece cocugun yuzune yastik kapanir vs diyor ben çok bunaldim anlamiyor .esimde ben onu durmadan uyarmaktan yoruldum karimla beraber olurken gormek istiyorsa gorsun diyor nasil bir yol izlemeliyim cunku anlamiyor
emzirmeye kalkmak nedir yaa kafayı yemiş . ne yapacak oğlu ile torununu süt kardeş mi yapacak .

Kondom benim icin %100 korumaydi. Onun da burada yırtıldığını okuyorum devamlı. 🤣
Az önceki bahsettiğim abla okuma yazması yok bilgisiz biri 🥲.

Bana dedi ki prezervatifle korunurken bile hamile kalanlar varmış nasıl anlayacam ben bende anlattım takarken bakacaksınız 🤭

Spiral %100 korumuyor demek tamamen korumuyor demektir.

Ilk mesajimda bir oran vermedim ama sanirim %60 civarıydı koruma oranı.

Siz %60'lık dilime girmiş hamile kalmamışsınız.

%40 oranında da risk söz konusu.

Siz korundunuz diye bu oranlar çöp mü olsun?

Olağanüstü bir durummuş gibi ben hamile kalmadim tavırlarınız komik evet.

Kalmama ihtimaliniz var zaten. Adı üzerinde korunma yöntemi.

Kesinlikle bebek istemeyen biri için dogru bir korunma yontemi değil işte.
Ben sadece spiralle hamile kalmadım dedim.ama siz illa bi şeye muhalifet olacaksınız.alaylı konuşmalar,her şeyi ben bilirim tavırları.ayrıca ben yazdığım o bir cümlede komik bir şey görmedim.millete de spiral 100% koruyor.siz de öyle yapın diye diretmedim.kendi yaşadığım durumu söyledim.isteyen kullanır istemeyen kullanmaz.zorla değil ki.

Ben sadece spiralle hamile kalmadım dedim.ama siz illa bi şeye muhalifet olacaksınız.alaylı konuşmalar,her şeyi ben bilirim tavırları.ayrıca ben yazdığım o bir cümlede komik bir şey görmedim.millete de spiral 100% koruyor.siz de öyle yapın diye diretmedim.kendi yaşadığım durumu söyledim.isteyen kullanır istemeyen kullanmaz.zorla değil ki.
Ben %100 korumuyor dedikten sonra sizin beni korudu tavrınız asıl muhalefet olmak ve yanlis yönlendirmek oluyor. Kendi hayatınızdan sunduğunuz bir deneyim birilerine yanlış ornek olur. Isteyen istemeyen olayı degil bu, birinin kişisel deneyiminin yeterince güvenilir gelmesi.

Ben %100 korumuyor dedikten sonra sizin beni korudu tavrınız asıl muhalefet olmak ve yanlis yönlendirmek oluyor. Kendi hayatınızdan sunduğunuz bir deneyim birilerine yanlış ornek olur. Isteyen istemeyen olayı degil bu, birinin kişisel deneyiminin yeterince güvenilir gelmesi.
Ben kendi deneyimimi yazdım diye kimsenin koşa koşa gidip spiral taktıracağını sanmıyorum 100% koruyormuş diye.her kes koruma yöntemini kendi seçer.kimi prezervatif kullanır,kimi doğum kontrol hapları.ben spirali tercih ediyorum.ama sizin yorumumu alıntılayıp alaya almanız hiç hoş deyil.

Ben kendi deneyimimi yazdım diye kimsenin koşa koşa gidip spiral taktıracağını sanmıyorum 100% koruyormuş diye.her kes koruma yöntemini kendi seçer.kimi prezervatif kullanır,kimi doğum kontrol hapları.ben spirali tercih ediyorum.ama sizin yorumumu alıntılayıp alaya almanız hiç hoş deyil.
Ne uzattin ama ya

Yani böyle sorumsuz beceriksiz adamla beraber olmayın bi zahmet :olamaz:
Bu arada konu gündüz kuşaklık zaten de ona yorum yapmayacağım; bebeği yastıkla yatırıyorsanız yatırmayın. Yastık, yorgan vs olmasın yattığı yatakta. Diğer bütün her şey için allah yardımcınız olsun.

Ben bosanacagimi söyledim zaten. Ben de blöf yapmadım. Farklı bir dünyada yaşıyor sanki, kesinlikle gerçekleri görmüyor. İlgilenmiyor, konuşmuyor, yokmusum gibi davranıyor, aileme kabalık yapıyor. Ben bunları kabul etmiyorum bunlara son vermezsen bitecek dedim ama ben elimden geleni yapıyorum diyor. Ciddi ciddi söylüyor bunu
Yaa ne diyeyimki.Yazdiklariniz çok anormal şeyler .Eşiniz normal değil .Ailesi zaten facia .Öyle ailenin yestistirdiginden de ne beklenir ki zaten .Valla işiniz zor .Ben bunları kabul etmiyorum demeyin mesela artık .Adam laftan anlamiyor .Kabul etmeyin .Sizi köye götürdüğünde gitmeseydiniz mesela .Ben olsam gitmez ısrar ederse de ailemin yanina giderdim.Gece kayınvalidem öyle odaya girecek .Onu orada rezil ederdim .Çocuğumu emzirdigini görsem zaten yapacaklarimi düşünemiyorum .Kararlı olduğunuzu böyle gösterin .Dişinizi gösterin biraz .Kimseden cekinmediginizi ,her şeyi yapabileceğinizi görsünler .Kedi gibi olurlar zaten.Olmazlarsa da artık yol ver hepsine .

yeni doğum yaptım o süre zarfında ailemleydim. esimin bir halt becerememesinden dolayı köye kaynanamın yanına taşındık. ilk vukuatımız çocuğun dudağına yapısmasıydı esime soyledim esim annesine kizdı hasta edecen bir daha optügunu gormeyecem dedi tamam her kucagina aldiginfa seni opmuyoruk diyor. ikinci olayimiz cocugu emzirmeye kalkti esim gene kizdi sen napiyon sacmalama dedi. şuanki derdim buraya geldigimizden beridir her gece odamiza geliyor kapınin anahtarini kaybetmisler suanlik yok. gece patir kutur odaya giriyor cocuga bakiyor cocuk uyaniyor kapiyi carpmasindan irkiliyor zaten atak haftasinfayiz bagirip duruyor.eşimle birliktede olamiyorum durmadan girdiginden esim girme iceriye dedi hala giriyor esim gece bagirdi gelme artik ben torunuma bakiyorum diyor bugunde ben dedim anne girme odaya gece geliyosam oglumun odasina geliyorum. gece cocugun yuzune yastik kapanir vs diyor ben çok bunaldim anlamiyor .esimde ben onu durmadan uyarmaktan yoruldum karimla beraber olurken gormek istiyorsa gorsun diyor nasil bir yol izlemeliyim cunku anlamiyor

Allah sabır versin, işine öyle geliyor demek istemiyorum ama arsızlığa, aymazlığa vuruyor.
Çıplak yatın, o içeri girdiğinde kendinizi kocanızın üstüne atın, onun yanında oğluna yumulun, öpüşüp koklaşın.
bebeği kucağına atacaksın 'acıktı bu, al emzir ' diye emir vereceksin :KK51:
hangi dilden anlıyorsa o dilden konuşacaksın insanlarla..

:kızgın:

X