kayınvalidem haksız yere eşimi dolduruyor lütfen bi akıl verin hayattan soğudum

Lima_

herşey çok güzel ve daha da güzel olacak
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2012
237
57
Arkadaşlar sizden başka anlatacağım kimsem yok, anneme filanda anlatamam üzülüyo... Ben size 5/6 yılı özet geçeyim siz akıl verin yapın lütfen bunaldım artık....

Eşimle 4.5 yıl çıktık, 1.5 yıllıkta evliyim... Bekarken eşimin yengesi ve kayınvalidem ve diğer tüm aile hep iyi olmaya çalıştım... Eşim İstanbulda okudu, burda tanıştık.. onlar iç Anadolunun bi köyündeler.. Yıllarca hep hediyeler, telefonlar, gidip gelmeler..... Kendi ailemden daha iyi oldum hepsine... Kayınvalidemin durumu pek iyi değil diye isimsiz yardımlar bile yaptım... Eşim mahçup olmasın diye.. Eltimin düğününe gittim neler neler yaptım.... Ben az söyledim siz çok anlayın... Kendi annemin babamın ailesine yaptığını bende onlara yapmak istedim... :KK43:

Yanlız kv. (( kayınvalideyi kısaca yazayım )) ben iyi, yakın, sıcak oldukça bana hep evlenince ben direk size yerleşcem, sizle kalıcam demeye başladı. Eşimin ailesi sen ii kızsın kv.ne kimse bakmaz sen bakarsın demeye başladı. Daha bekarken yüzüme hep şeyler söylediler... Eşim öğrenciyken kv. 1 yıl kadar geldi İstanbula.. Daha yakından tanıma olanağı buldum ve şok gecirdim.. Özür dileyerek yazıyorum 2 haftada bir banyo ederdi asla temizlik yapmazdı. Aynı tencerede defalarca yemek yapardı... Ev o kadar kötü kokardıki... Eşimin ev arkadaşlarıda, anlardım, çok rahatsız olurlardı bu durumdan. Eşimle biz o zamanlar sevgiliydik birlikte kpss calışırdık.. Odada bizi dinlerdi... Ben düğün dernek adetlerimizi anlatrdım 2. üni mezunu gelinini küçümserdi ve aynen şu tabiri kullanırdı '' Onu dinleme sen oğlum onun aklına uyma öyle seymi olur sakın öyle bişey yapma herkesi kendine güldürürsün '' diye küçümserdi.. Ki adetlerimiz tüm kız arkadaşlarımın düğünlerinde yaptığı normal sıradan şeyler..

Canı sıkılmasın diye hep giderdim, gezdirirdim. Meselabi gün arkadaşlarıma götürürdüm.. Çok üzülerek yazıyorum yemesiyle içmesiyle beni bırakın eşimi o kadar rencide ederdiki.... Arkadaşımın durumu çok iyi değildi yeni düğün yapmıştı kızcağız evinde ne varsa önümüze koymuştu biz kıyamadığımızdan yük olmak istemedik kayınvaldemi bi görseniz :KK43: 40 yıl aç kalmış sanki.. tanımadığı evde :KK43: sonra kızın Üni. öğrencisi kuzenleri geldi zamane çocukları sac sakal uzatanlar varya.. garipsedi yüzlerine karşı neler söyledi :KK43:( ne mahcup olmuştum O zaman özelde kendi işimi yapıyodum işlerim öyle bozulmuştuki cebimde bi iki tl olmadığı günleri bilirim yinede ona bişeyler yapmaktan mutlu oluyodum bayramlarda filan bütün aileye beşikteki bebekten en yaşlısına kadar hediyeler alırdım telefonlar acardım hüznümü ve mutluluğumu paylaşırdım... Aileyle o kadar iyiydim ki...

Sonraaaaaaaa nışan faslı düğün faslı.. ve evliliğimin ilk 6 sonra kritik ikinci 6 ayı tam bi kabustu :KK43:( ve hep kv ve eltim yüzünden....

Nışanda bütün ailem akrabalarım arkadaşlarım kv.me bu ne biçim insan gözüyle baktı, oğlunun nışanı sanki el gibi. Oturup sadece yemek yiyo ne kadar kendini düşünen insan yorumları kulağıma geldi :KK43: Eşimi çok mahcup ettiler. O kadar görgüsüzlük yaptıki :KK43: Gercekten neyi anlatacağımı bilmiyorum :KK43:

Ve düğünümüz 1 yıl ertelendi:KK43: Eşim dolandırıldı :KK43: Kayınvalidemin yüzünden :KK43: Durumları pek iyi değil ama köyde miras paylaşımı olunca son kalan tarlalar vardı o tarlalardan eşimin kardeşinin düğünü
için 25.000 TL lİk satmıştı, eşimde kendi düğünümüz için satmasını istedi tarla kalmadı filan dedi... (( Kİ var )) Sıkışınca satıp küçük kaynımla kullanıyolar.. Eşimde ''anne bu yıl eksek düğünüme faydası olsa'' diye teklif etti ''uğrasamam kolaymı sanıyosun, bu yastan sonra yapamam'' diye reddetti. Ama diğer oğlu ondan isteyince ona yıllarca sattı yaptı hayvan baktı maddi manevi her yarımı o oğlu için yaptı.. Benimde ofisim kapanınca çok kötü duruma düştük :KK43: eşimde 10 bin kadar köylerinde bi rencbere kredi çekip verdi, ekip biçsin 1 yıl sonra bize 20 bin olarak versin diye senet aldı düğünümüz için :KK43: Kayınvaldem ve kaynım önerdi bu kişiyi :KK43: Ve biz mahkemelere düştük senedimizi adamdan zor aldık düğünümüz 1.5 yıl geç oldu :KK43: ne kadar maddi sıkıntılarla boğuştuk :KK43:(

O dönemlerde o çok iyi olmaya çalıştığım görümcemden, diğer büyük eltimden, eşimin teyzelerinden hiç bi yakınlık göremedim. Hiç arayıp sarmadılar. Nasıl yaptınız ettiniz demediler…
Arkamdan o kadar çok laf yapmışki  Hepsi kulağıma geldi… Eltim bu süreçte o kadar çok şey yaptıki  Onu ayrı konuda anlatıp size akıl danışmak istiyorum… Eşim hep beni desteklemişti…. Kayın validem bana iyice kinle dolmuştu Özür dilerim ama pazardan mal alır gibi davranıyodu bana…..

6 ya kadar işte çalışırdım 6 da yeni tuttuğumuz eve giderdim gece 12 ye kadar temizlik ev yerleştirmesi yapardım 12 de eve dönerdim nişanlıma yemek vs çok ağır gelirdi. Bel fıtığı oldu bende düğün için koşturmaktan eşimin ailesinden durumları uygun olmasına rağmen hiç biri hiç bişeye el atmadı… Arayıp kv.me derdimki ‘’ ya oğlun kps ye gircek hiç değilse gel 6 7 ay yemeğini yap bak vardiyalı çalışıyo gece 2 de geliyor sabah 8 de tekrar işe gidiyo kps hazırlanamıyor bari gel yemeğini yap da ders çalışma fırsatı bulsun ben herzaman gidemiyorum yapamıyorum dedim gelmemişti…
... İşlerim düzgün değil… Maaş alamıyorum.. eşim dolandırılmış özelde çok zor şartlarda çalışıyo yol parası bulamadığı günler oldu… Bu süreçte kv arkadamdan o kadar dedikodu yapmışki  Hiç oralı olmuyodu oğlu evlniyodu umurunda bilşe değildi.. Arkadaşımdan ödünç bilezik aldım kv me verdim bana taktı düğün sonrası geri ark.ıma verdim bileziği… daha bunlar devede diken.. kendi bohçamı o hazırlıyo gibi aileme gösterdim. Arayıp sormazdı arıyo bende arıyorum dewamlı konuşuyoruz derdim…
Artık düğüne 2 / 3 hafta var. 1.5 yıldır nışanlıyım kv bi kere bile ilgilenmedi….. öyle doldumki ve ağlayarak aradım konuşmak için.. teli eltim açtı denize düşen yılana sarılır içimi döktümm döktümmm döktüm.. Kayın validemin 4 yılda yaptıklarını anlattım… ‘’düğüne bir hafta kala gelcek ‘’dedi.. ‘’Ya bırak neolursun 1.5 yıl bi kez bile ilgilenmedi 1 hafta kala gelse ne olacak’’ dedim.. bu güne kadar gelmedi bundan sonra gelse ne olcak.. istersede duysun ben artık çok bunaldım dedim…
Artık kvme ne dediyse kv nin işine geldi.. Bu güne kadar oğlumun gözünden ne yaptıysam düşüremedim, bu lafı arayım oğluma diyim ddi. Düğün günüde gideyim onu akrabalarına söyleyim rezil edeyimde görsün gününü dedi. Kaynımı aradım ne olur ikna et haksız değilim ilgilenmediği için öyle dedim düğünümü birbirine katmasın elini vicdanına koysun dedim.. Kv mi aradım tamam özür dilerim ne olur düğünümde bişey yapma bu güne kadar hiç ilgilenmedin bari düğünümde bunu yapma haksızmıyım dedim.. telefonları yüzüme kapattı gelcem oğlumla konuşcam senin nışanlın beni istemiyo bana bakmıcak dicem dedi.. kına akşamı odaya kapandık ellerini öptüm haklı olamma rağmen af diledim sen benim annemsin dedim yok dedi.. düğün olunca söylicem herkese dedi… kendi kendini rezil etti ama herkes hem 1.5 yıldır el gibi hemde düğünde gelinin kesiyo dediler.. eşimin amcası bunlar düğün sonu köylerine dönünce o kadar kızmışki kv.me o küçük daralmış söylemiş ki haksızda değil demiş… ne bileyim bilenler kendi ailesi bile bana hak veriyor…

ve düğünümde ben kuafördeyken kv. İleri geri konuşmuş kızınız önceden beni aradı bana haber gönderdi gelmesin ddi bende o yüzden aramadım sormadım diye söylemiş. benim babanem dayanamamış ya kimseye laf düşmez onlar herşeyi kendileri yaptı ne sana ne banma laf düşmez demiş.. halam ikna etmeye çalışmıoş neler yapmışlar.. anneme ne laflar söylemişler…..
Ve evliliğimin ilk 6 ayı rezil geçti…. Eşimi fena doldurdu….. acı edebiyatı o kadar güzel yaptıki….. aradan 1.5 yıl geçmiş dün eşimle bunları tartıştık.. beni anlamak istemiyo hep beni suçluyor artık ben ne yapıcam ?? ne zorluklarla büyüdük ne zorluklarla düğün yaptık evimize ekmek alamadığımız günler oldu… eşim memur oldu ama 7 8 ay maaş alamadı tek maaş düğün borçları bamnkalar.. evlendiklten sonra bile arayıp ya tek maaşla büyük sehirde ne yapıyosunuz diye sormadı bile.. 

Ben artık iyimi olsam .. ki iyi oldukça çok tekme yedim…. Otursam konuşsammı ?? kurban bayramında gitcez nasıl olcak bilmiyorum annemde geliyor.. annem gelemse eşim ve kv ile oturup yüzleşmek istiyorum ben dedim ama haksızmıyım diye.. çünkü kv eşimi gece 12 de arayıp dolduruyor ve eşim tuhaflaşıyor bana….. ne yapayım ya eşimi çok seviyorum oda cok seviyor ama bu olay onu cok üzdü… annesi biliyorum atsa atılmaz ama banada hak veremz mi ???
O askerdeyken para bulamazdı düğüne giderdi aldığı para…. Yemek parası bulmazdı annesini aradı anne açlığımı hissetmemek için uyuyorum derdi annesi napıym ya oğlum bendede yok derdi ben dayanamazdım annemde gizli gizli alır gönderirdim sonra yerine koyardım ya hangi birini anlatayım arakadaşlar eşim için Allah biliyor annenin evladına yapmayacağı şeyi yaptım hayatım o ve onun ailesi oldu ama nişandan beridir verdğim değerin karşılığını çok kötü aldım….
Şuan hissediyorum eşimi dolduruyor.. korkuyorumda inanmak istemiyorum ama büyüylede uğrasıyo hiç hediye almayan kv oğluna bi eşofman almıştı afedersiniz eşim onu giyince aramız cok soğuk oluyodu neyse benim derdim eşimle nasıl eskisi gibi güçlü bağlar kurabilirm…. Dert insanı söyletiyor maalesef konu açılınca cektiklerimi anlatıyorum eşimde uzaklaşıyor oturup dinlemiyor hak vermiyor… ne yapacağım… Kayın validem inanın inanılmaz büyük oyuncu ve onu tanıdım tanıyalı acı edebiyatı yaparak 2 oğlunu parmağında oynatıyor ama büyük abi öyle değil o biliyo mesela herşeyi.. görümcemde mesela düğünümde kv ile iyice yangına körükle gitti hiç sakinleştirmedi..

BENİM YERİMDE SİZ OLSANIZ NE YAPARSINIZ????????????????????????

cnm ya Allah yardımcın olsun.inan o kadar üzüldüm ki...
ama ben hayatta yaşadıklarımdan şunu tecrübe edindim...iyi olursan kıymetini bilen olmuyor.bunlara değer vermeyeceksin(bunlara derken yanlış anlaşılmasın anlamayana) biz Ankaralıyız eşimde Kırıkkaleli İçanadolu' nun kayınvalideleri var ya hiçbirinin birbirinden farkı yok bence.bende o kadar doluyum ki.anlatsam benimki de roman olur...nişanlıyken bende çok emek verdim.eşim maaşıyla ailesinin kredisi öderken kirasını ben ödüyordum.görümcem evlendi hadi onlar küçük yerde burası büyük şehir aradığını bulabiliyorsun diye neler aldım gönderdim.o zamanlar kendime aldığım çeyizlerden ona da aldım...ama ne oldu koskacaman bir 0...
nişanda bende kendim 3 tane bilezik yaptım.elleri bomboş geleceklermiş.nişanda bir şey takmayacaklarmış.bunu bizimkiler duysa köpürür diye.bilezikleri verdim taktılar.düğündede üzerine 1 tane bile koymadan aynısını taktılar.evlendim.5 sene oldu.hala bana bilezik alınacak...herneyse evliğimde onlarla çok sorun yaşadım ve en son görüşmeme kararı aldım.geçen bayram gitmeyeceğim dedim eşime.eşimde kv söylemiş.kv aradı "bu kan davasımı? eşin yalnız mı gelsin bayramda gel" falan dedi...yani anlayacağın.kötü olunca kıymetin biliniyor.ah ah bende kafamı çok duvarlara vuruyorum.çok salakmışım diyorum.değmezmiş diyorum ama ne çare oldu bitti bir defa...ama benim eşim seninkinden farklı olarak bana tavır almadı hiç.işte bu senin için zor...
yani bayramda gittiğinde benim fikrim...fazla samimi olmaman.ben eskiden tüm özel günlerde kargoyla hediye gönderirdim.şimdi hiç yapmıyorum...
biraz mesafeli davransan daha büyük mü sorun olur... ve kaç yıllık evlisin.
bu arada herkes bana çocuk olunca kv değişir.seni artık gelin olarak kabul eder diyorlar...
belki seninkide öyle ilerde çocuk olunca değişir.benim şuan çocuğum yok.seneye düşünüyoruz...
hakkında hayırlısı olsun...

daha önce okuduğum bir konu geldi aklıma
onda da aynen sizin anlattıklarınızı anlatıyordu arkadaş ama o zaman sözlüydü sanırım
olaylar aynı olunca şaşırdım acaba o arkadaş evlendi de yine mi sorun yaşıyor diye
zor gerçekten iyilikten maraz doğuyor
çok yüz vermemek lazım, mesafeli olmak lazım
sizin tek hatanız insanlara olduğundan fazla değer vermek olmuş

Aynen benimde eski bi konu aklıma geldi kız sözlüydü kvsi çok pis cahil bi kadındı bekar evinde kalıyodu temizlik filan yapmıyodu hatta ev arkadasıda şikayetçiydi yoksa sen o musun. Konuna gelince kv en başından belliymiş nasıl bi insan olduğu eşini seviyosun belli ama oda o annenin oğlu böyle sorunlar yaşamanız normal .Cahile söz anlatmak köre renk sen naparsan yap birşey değişmiyrcrk maalesef

ama ben hayatta yaşadıklarımdan şunu tecrübe edindim...iyi olursan kıymetini bilen olmuyor.bunlara değer vermeyeceksin(bunlara derken yanlış anlaşılmasın anlamayana) biz Ankaralıyız eşimde Kırıkkaleli İçanadolu' nun kayınvalideleri var ya hiçbirinin birbirinden farkı yok bence.bende o kadar doluyum ki.anlatsam benimki de roman olur...nişanlıyken bende çok emek verdim.eşim maaşıyla ailesinin kredisi öderken kirasını ben ödüyordum.görümcem evlendi hadi onlar küçük yerde burası büyük şehir aradığını bulabiliyorsun diye neler aldım gönderdim.o zamanlar kendime aldığım çeyizlerden ona da aldım...ama ne oldu koskacaman bir 0...
nişanda bende kendim 3 tane bilezik yaptım.elleri bomboş geleceklermiş.nişanda bir şey takmayacaklarmış.bunu bizimkiler duysa köpürür diye.bilezikleri verdim taktılar.düğündede üzerine 1 tane bile koymadan aynısını taktılar.evlendim.5 sene oldu.hala bana bilezik alınacak...herneyse evliğimde onlarla çok sorun yaşadım ve en son görüşmeme kararı aldım.geçen bayram gitmeyeceğim dedim eşime.eşimde kv söylemiş.kv aradı "bu kan davasımı? eşin yalnız mı gelsin bayramda gel" falan dedi...yani anlayacağın.kötü olunca kıymetin biliniyor.ah ah bende kafamı çok duvarlara vuruyorum.çok salakmışım diyorum.değmezmiş diyorum ama ne çare oldu bitti bir defa...ama benim eşim seninkinden farklı olarak bana tavır almadı hiç.işte bu senin için zor...
yani bayramda gittiğinde benim fikrim...fazla samimi olmaman.ben eskiden tüm özel günlerde kargoyla hediye gönderirdim.şimdi hiç yapmıyorum...
bu arada herkes bana çocuk olunca kv değişir.seni artık gelin olarak kabul eder diyorlar...
belki seninkide öyle ilerde çocuk olunca değişir.benim şuan çocuğum yok.seneye düşünüyoruz...

saol canım ilgilendiğin için... aynı ... benzer sorunlar.. senden ben gibi neler yapmışsındır kimbilir....
kötü olmak lazım böylelerine haklısın ama beceremiyorum yüzüme gülseler hemen yelkenler fora bi sıkıntı daha yasatıyolar.... bende kurbanda gideceğim hiç istemiyoum gitmek... biz çok uzağız birbirimize 12 saat var arada.. uzak old. için esim göremiyo sanırım... annesine uzak olduğumuz içinde özlüyo ve yasattıklarını unutyo annesinin....
samimi olmayım demi ?? mesefeli olayım baştan yapmalıydm bunu.. bide konuşsammı acaba... eşimin yanında konuşursam olmaz bide annemde gelcek onun yanındada konuşamam bu sefer eşime
ana kız sen gidince beni yanlız bulup hesap sordular oğlum der eşim iyice değişir... ben 3.5 yıl eşimle çıktım 1.5 yıl nışanlı kaldım 1 sene 3 aylıkta evliyim

daha önce okuduğum bir konu geldi aklıma
onda da aynen sizin anlattıklarınızı anlatıyordu arkadaş ama o zaman sözlüydü sanırım
olaylar aynı olunca şaşırdım acaba o arkadaş evlendi de yine mi sorun yaşıyor diye
zor gerçekten iyilikten maraz doğuyor
çok yüz vermemek lazım, mesafeli olmak lazım
sizin tek hatanız insanlara olduğundan fazla değer vermek olmuş

sözlüyken kk ya üye değildim canım yeni üye oldum bende bi,kaç şey okudum benim gibi sıkıntıları olan çok... bende konu acıp bi yazmak istedim.. gerçekten öyle olduklarından fazla değer verdim...

ah bu eşler ailesi nekadar kötü olursa olsun sen aksine nekadar iyi olursan ol onların yaptıklarını görmezden gelirlerrr yaptıklarını dillendirirsin senden kötüsü olmaz yaptıklarını bile bile görmek istemezler ben bu konuda normalde gül gibi anlaştıgım eşimle defalarca tartıştım allah yardımcın olsun hiçbir çözüm fikrim yok zira ben bulamadım

saol canım ilgilendiğin için... aynı ... benzer sorunlar.. senden ben gibi neler yapmışsındır kimbilir....
kötü olmak lazım böylelerine haklısın ama beceremiyorum yüzüme gülseler hemen yelkenler fora bi sıkıntı daha yasatıyolar.... bende kurbanda gideceğim hiç istemiyoum gitmek... biz çok uzağız birbirimize 12 saat var arada.. uzak old. için esim göremiyo sanırım... annesine uzak olduğumuz içinde özlüyo ve yasattıklarını unutyo annesinin....
samimi olmayım demi ?? mesefeli olayım baştan yapmalıydm bunu.. bide konuşsammı acaba... eşimin yanında konuşursam olmaz bide annemde gelcek onun yanındada konuşamam bu sefer eşime
ana kız sen gidince beni yanlız bulup hesap sordular oğlum der eşim iyice değişir... ben 3.5 yıl eşimle çıktım 1.5 yıl nışanlı kaldım 1 sene 3 aylıkta evliyim

tabi ki yine en doğrusunu sen bilirsin canım...
ben en son bu taktiği denedim ve iyide oldu diye düşünüyorum.ne kadar özverili davrandıysam, yaranamadım.
bende mesafeli davranmaya karar verdim...
annenin de bir fikrini al derim.belki o konuşmayalım falan der...
ama benim fikrim geçmişi açmadan bundan sonrasına bakmak,çünkü gerçekten yaşadıklarımız benziyor.
kayınvalidemde bana gülüp,arkamdan farklı konuşuyordu.
karşısına geçip konuştuğumda önce eşime kızdı."neden aramızda konuştuğumuzu ona söylüyorsun " diye...
ardından da ben ona 2 yüzlü davrandığı için hesap sorduğumdan, o değil ben suçlu duruma düştüm...
insan düşündükçe hastanıyor...
valla ne bileyim bazen ömür geçmez bunlarla diyorum...
aman arkadaşım ne bileyim Allah yardımcımız olsun...

Darilma amiyane tabirle soyleyecegim, kardesim sen aklini ekmek peynirle mi yedin? Derdin nedir? Niye yaptin bunca seyi, ne gerek vardi? Birak sevmesin kv seni ya? Bu kadar yuzgoz olmaya hic gerek yokmus.

Bak sunu aklina kazi, ben de bir yerde okumustum.

1. Birine hep iyilik yaparsin, sonra an gelir kotuluk yapmana gerek yok sadece yaptigin iyiligi keser, artik yapmaz olursun. Ondan sonra senden kotu, senden fenasi yoktur.

2. Ailede filan hep aynidir. Kardeslerden hayirsiz vardir, hep onun ustune daha dusulur, daha fazla para harcanir filan. Cunku digeri nasil olsa, duzgun adamdir bir sekilde idare eder, kendini kurtarir. Ona cok fazla koklatmaya luzum yoktur.

Hem bak sizin durumunuzda oglunda olmasa bile gelin kendini paraliyor, yok dugunde takilacak bilezigi arkadasindan aliyor takiyorlar, sonra arkadasina geri veriyor. Iyi de neden? Durumlari iyi diyorsun? Domuzdan kil mi kopariyorlar?

Kusura bakma sende de cok hata var. Bazen inceldigi yerden kopsun demek gerekir.

Ben senin yerinde olsam kv yle bayram tebrigi haricinde konusmam. Ne bu mevzuda derdimi kocama anlatirim ne de kv ye.
Sen yasananlari unut, kv yi de salla gitsin. Evine alip bakayim filan da deme. Arayi sogut hatta mumkunse dondur buz gibi olsun.

Son düzenleme:
canım ya nekadar özveride bulunmuşsun,bende benzer şeyleri yaptım,onlar geldi aklıma,boşver allah iyiliklerini fedakarlıklarını senin önüne başka güzellikler çıkararak yapar inşallah🙏🧿👍

canım ya nekadar özveride bulunmuşsun,bende benzer şeyleri yaptım,onlar geldi aklıma,boşver allah iyiliklerini fedakarlıklarını senin önüne başka güzellikler çıkararak yapar inşallah🙏🧿👍
2013 konusu. Üye 2015 ten beri sitede görünmemiş. Size geri dönüş yapamaz.

Konu açıldığında doğan bebekler bu sene üçüncü sınıfa başladı.

Biraz sakin kalıp forumdaki işleyişi öğrenip sonra mı aktif olmaya başlasanız acaba? Çarşamba pazarına döndü ortalık sayenizde.

Sen 2 üniversite mezunu musun??? Cidden???
Asla inanmam, Allahım vizyona bak. Hala kvde suç buluyor sanki kocası çok akıllı birşeymiş gibi.

Ben daha evlenmeden eş ailesine bu kadar yalakalık yapan birini daha görmedim KK da...

"Beşikteki bebekten yaşlısına kadar..."

Wfagahg

Konu açıldığında doğan bebekler bu sene üçüncü sınıfa başladı.

Biraz sakin kalıp forumdaki işleyişi öğrenip sonra mı aktif olmaya başlasanız acaba? Çarşamba pazarına döndü ortalık sayenizde.
yorum yapmak için vakit geçirmek için burdayım.yazdığım herşeye atlamayın ozaman🤷‍♀️

yorum yapmak için vakit geçirmek için burdayım.yazdığım herşeye atlamayın ozaman🤷‍♀️
İşleyişi bozacak şekilde davranıyor koca bir topluluğu rahatsız ediyorsunuz. Bu kadar insan rahatsızlığını dile getiriyorsa insan bi durur düşünür ben yanlış davranıyorum diye.

X