Kayınvalidem ve ısrarcılığı

Bi de zaten sürekli ınsanlarla iç içesiniz.Zamanla anlar bence. Bu tavrınızı koruyun bence. Benim kv de nişanlıyken dıyordu. Sen çalışırsın ben bakarım cocuga. Evı uzak tuttum da baktırmak son seçenek. Benım kv de hep der yakın olsaydınız ış cıkısı gelırdınız der. Tüm kvler böyle bence. Onlar alısmıs. Sız tavrınızı koruyun. İllaki alısacak.

peki çocuğunuza kim bakıyor şu an?

daha erkenmiş. Yaşım ilerlemiş olmasa en az 2 sene yapmazdım ben de. Her şeyin oturmasını beklerdim.
Kac yasindasiniz ki. Kesınlıkle evlılık oturuyor. Bana başta bırkac kez torun muabbeti yaptı kv. Onlarda süreklı gıt gel sevıyor. Çok gıderdım ve bunaldım. O yüzden uzun süre istemiyorum

Kac yasindasiniz ki. Kesınlıkle evlılık oturuyor. Bana başta bırkac kez torun muabbeti yaptı kv. Onlarda süreklı gıt gel sevıyor. Çok gıderdım ve bunaldım. O yüzden uzun süre istemiyorum

32 yaşındayım. Ben de hemen istemedim aslında ama yaş ilerlediği için eşimle içimize bir korku düştü. Ya olmuyorsa, uzun tedaviler gerekirse ve süreç daha da uzarsa diye 3 aydan sonra istemeye başladık. 5 ay boyunca da olmadı. Hamileliğim daha çok yeni. İlk doktor kontrolüne bile yarın gideceğim :)

32 yaşındayım. Ben de hemen istemedim aslında ama yaş ilerlediği için eşimle içimize bir korku düştü. Ya olmuyorsa, uzun tedaviler gerekirse ve süreç daha da uzarsa diye 3 aydan sonra istemeye başladık. 5 ay boyunca da olmadı. Hamileliğim daha çok yeni. İlk doktor kontrolüne bile yarın gideceğim :)
AA baya yeniymiş.Allah analı babalı büyütsün. Ben atanıp evlilik oturunca istiyorum. Eşim de de istek yok. İleride ikimize de istek gelir herhalde

AA baya yeniymiş.Allah analı babalı büyütsün. Ben atanıp evlilik oturunca istiyorum. Eşim de de istek yok. İleride ikimize de istek gelir herhalde

ben de öğretmenim ve atanmayı çok istiyorum ama şu an KPSS çalışamıyorum. Çocuk olunca evde kaldığım dönemde hazırlanırım diye umut ediyorum :)

eşim evlendiğimiz günden beri çocuk istiyordu ama ben istemiyordum. Sonra ya olmazsa korkusu sarınca böyle oluverdi işte.

ben de öğretmenim ve atanmayı çok istiyorum ama şu an KPSS çalışamıyorum. Çocuk olunca evde kaldığım dönemde hazırlanırım diye umut ediyorum :)

eşim evlendiğimiz günden beri çocuk istiyordu ama ben istemiyordum. Sonra ya olmazsa korkusu sarınca böyle oluverdi işte.
Branşınız ne ki. Sizin alanınız iyidir aslında. Bence evde kaldıgınız dönemde çalışın. Hem kv den de uzaklaşırsınız🤣

Branşınız ne ki. Sizin alanınız iyidir aslında. Bence evde kaldıgınız dönemde çalışın. Hem kv den de uzaklaşırsınız🤣

kimya branşım. 3 senedir kolejde çalışıyorum ve alanda fena değilim. Akademik kısımdan gelen soruları kaçırıyorum. Lisede anlatmadığımız yerlere ağırlık verip çalışsam olabilir umuduyla yaşıyorum işte :) siz de öğretmensiniz galiba, sizin branşınız ne?

kayınvalidemden uzaklaşma fikri fena değil de anne babamdan uzaklaşacağım için üzülürüm. Yaşlı oldukları için uzaklaşmak istemiyorum. Her an hasta olabiliyorlar ve görmek istiyorum. Keşke eşimin ailesi de biraz normal olabilseydi de bu yollara başvurmak zorunda kalmasaydım. KPSS bi kaçış benim için artık.

kimya branşım. 3 senedir kolejde çalışıyorum ve alanda fena değilim. Akademik kısımdan gelen soruları kaçırıyorum. Lisede anlatmadığımız yerlere ağırlık verip çalışsam olabilir umuduyla yaşıyorum işte :) siz de öğretmensiniz galiba, sizin branşınız ne?

kayınvalidemden uzaklaşma fikri fena değil de anne babamdan uzaklaşacağım için üzülürüm. Yaşlı oldukları için uzaklaşmak istemiyorum. Her an hasta olabiliyorlar ve görmek istiyorum. Keşke eşimin ailesi de biraz normal olabilseydi de bu yollara başvurmak zorunda kalmasaydım. KPSS bi kaçış benim için artık.
Ben de fizikçiyim. Artık tyt ayt düzeyi soruyorlar. Çok rahat atanırsınız. Egitimden 60 65 yapsanız gy gk de normal düzey yapsanız rahat derece bile yaparsınız. Eskidendi akademik düzey. Son 2 yılım sorularına bakın beni anlarsınız.
Bende hem mesleğimi yapmak için hem biraz uzaklaşmak için istiyorum. Ama benımkı düzeldi gibi.

Bu arada enes hoca falan var belki bilirsiniz. Çogu kişi bir 5sene sonra branş öğretmen alımları azalacak, doluluk yüzde yüze ulaşacak diyor. Bu yüzden atanmaya bakın derim

buraya her şeyi en ince ayrıntısına kadar yazmadığım için böyle düşünmeniz normal. Ama o kadar çok detay var ki. Mesela sürekli para hesabı yapar ve her şeyin fiyatını sorar konuşurken. Sonra mesela hep isteklerini alttan alttan dile getirir alalım diye. Oysaki ihtiyacı yok ama amacı oğluna gelinine aldırmış olmak. Mesela eşime önceden diyormuş ki ben çocuğunuza bakarım siz de evimi temizletirsiniz. Yahu bir evladın annesinin evini temizletmesi ya da ona bir şey alması harçlık vermesi için karşılığa gerek yok ki. Çocuk bakmasa da benim elim açıktır alır veririm. Ama o böyle yaptıkça ben çok soğudum. Mesela internette bi elbise görüyor bana gösteriyor güzel mi ben de böyle almak istiyorum diyor. İlk başta fikrimi soruyor sandım. Meğer alayım diyeymiş.

beni annem bakıp büyüttü okuttu bu yaşa getirdi hala elinde avucunda olanı vermeye çalışır, değil benden beklemek. Yani beklemese zaten yaparım ama böyle küçük para oyunları midemi bulandırdi.

bir keresinde komşusu buna yazmış gelinine söyle sana alsın diye. Tam o esnada eşimin kuzeni kayınvalidemin yanında oturuyordu. Bildirimlerde öyle yazınca kuzen de küçük zaten çat diye okudu orda yazanı. Bahtsız Bedevi’ye söyle alsın yazmışlar bak sana diyorlar diye bana söyledi bir de 😂 eşim falan herkes orda. Kayınvalidem ne yapacağını şaşırdı. Yani böyle hesaplar oyunlar falan.
Yemek yapıp çağırıyor evet ama eşime fabrikanın vereceği Ramazan fişini sormayı da ihmal etmiyor. E bizim de evimiz var neden fişi kendimiz kullanmayalım ki. Ama daha o söylemeden eşime ben demiştim annenlere verirsin diye. Ki daha önce de ayakkabı fişi vermişlerdi babasına verdirmiştim. Biz bi şekilde alıyoruz onlar daha dikkatli harcıyorlar ceplerinden para çıkmasın diye zaten ben de bir şeyler yapıyorum ama böyle hesaplar beni çok soğuttu. Söylediğiniz kadar iyi niyetli bakamıyorum. Belki de ailemden böyle görmediğim için
keske o cocuga baksa siz de para verseniz ya da sigorta baglatsaniz ya da evini temizletseniz. emin olun daha mantikli olur onun icin de sizin icin de

çünkü gitme gelme merakının altında gösteriş yatıyor. Ben gelinime gittim. Gelinim geldi beraber yemek yedik. Gelinime şunu aldırdım. Oğlum bunu dedi. En basit şeyleri bile insanlara öyle bir anlatıyor ki... mesela bir haftasonu eşimle oraya gittik. Eşim annesine yemek yapma bir şeyler söyleyelim dedi lahmacun pide vs söyledik. O sırada kayınvalidemi kız kardeşi aradı. Kadın muhtemelen napıyorsunuz diye sordu. Diyor ki bahtsız Bedeviler burda lahmacun söylediler şimdi oturduk yiyoruz. Yahu bunu vurgulamana gerek var mı gerçekten? Yemek yiyoruz bu kadar yani. Ama bunu herkese abartarak anlatması gerekiyor. Görgüsüzlük mü diyeyim cehalet mi diyeyim ne diyeceğimi şaşırdım. Ya da ben çok dümdüz bir insanım herhalde böyle şeyler bana fazla abartılı ve rahatsız edici geliyor.
Ve dediğinizde çok haklısınız bunu hiç düşünmemiştim. Çocuk baktırma fikrini eşimle de iki gündür gözden geçiriyoruz. Sanırım buradan uzak bir yere gidip çocuğu bakıcıya baktıracağız.
bence bunu cok fazla soyluyorsunuz, birakin soylesin. o kendi davranislarindan siz kendi davranislarinizdan sorumlusunuz. daha onceki postlarda madem gelmeyeceksiniz ben anneme gideyim demissiniz bir keresinde, bence bu lafin uzerine olay cikarmiyorsa ortalamaya gore cok daha iyi bir KV demek. diger sinir oldugunuz seyleri biraz torpulemeye baslayin bence, kavga etmeye baslarsaniz isler iyice kotu olur. anladigim kadariyla sizin karsinizda cok baskin bir insan degil, siz hayir diyebiliyorsunuz, hayir deyince sinir krizi gecirecek bir suru KV varken bence sizin durumunuz kotu degil. iyi olmak zrounda degilsiniz biraz kendinizi rahatlatin bence.

Arkadaşlar kayınvalidemden kurtulamıyorum. Nasılsın diye arasam bile çağırıyor sırf bu yüzden artık aramıyorum. Nişanlıyken annem açık açık söyledi kızım ev oturmalarından pek hoşlanmıyor vs şeklinde. Olsun benim çocuklarım da öyle diyip geçiştirmişti. Şimdi beni hiç rahat bırakmıyor. Üstelik yoğun çalışıyorum ve akşamları yorgun oluyorum. Evimde dinlenmek istiyorum. Ya arayıp çağırıyor ya da birilerini alıp bana getirmek istiyor. Üstelik eşim vardiyalı ve onun evde olduğu zamanlarda asla gelmiyor. 4-12 vardiyasında yani akşamları eşim olmadığında her gün arıyor şununla sana gelelim falan filan. Yahu oğlun yoruluyor, o evdeyken dinlensin diye gelmiyorsun da ben yorulmuyor muyum? Üstelik ben yorulmasam da yani çalışıyor olmasam da istemiyorum böyle gelmeler gitmeler. Gerçekten kocamın ailesi olduğu için değil. Kendi annem bile çağırmaz beni bilir huyumu. Annem sevdiğim bir yemek yapsa geçerken uğrayıp al istersen der. Emri vaki olmasın diye yemeğe bile çağırmaz. Eşim evdeyken akşamları aramaz. Babam keza damat bizim yanımızda yatıp dinlenemez diye asla evime gelmez doğru düzgün.

böyle anlatınca sadece yorulduğum için istemiyormuşum gibi oluyor ama yorgun olmasam da istemiyorum.

mesela bugün bana mesaj attı kızım çok acil beni ara yazmış. Bir toplantıdaydım çıkınca aradım diyor ki biz x’ deyiz seni de çaya çağırıyor. Akşam 8 de çıkacağım diyorum hiç boşluğun yok mu boşluğunda gel diyor. Kolejde çalışıyorum ve öğle aramda çay içmeye çağırması dışında bir sorun yok. Çağırdığı yer arabayla 15 dk falan.

fırında bir yemek yapsa çağırıyor, mercimek köftesi yapsa çağırıyor. Yahu yaptıysan ye işte. Defalarca anlattım benim için yatıp dinlenmek yemekten daha önemli dedim. Akşamları okuldan çıkınca direkt eve gidip pijamamı giymek istiyorum dedim.

eşim de kendisiyle konuşmuş. Kızcağız eve yorgun geliyor kimseyi davet edemiyoruz, her çağırılan yere de gidemiyoruz demiş. Sen de idare et birileri gelmek isterse falan biliyorsun işte yorgun oluyor demiş. Çünkü daha önce direkt çağırma dediğinde ağlamaya başl ben ne yaptım ki diye. Daha önce de kanser tedavisi gördüğü için eşim de annesini kırmak istemiyor. Buna saygı duyuyorum benim yüzümden annesini ağlatsın istemem ama dayanamıyorum bu duruma.

diyor ki Ramazan’da yemek yapma her akşam gelin ben nasıl olsa yemek yapıyorum. Evet çok güzel bir şey bu. Bazıları diyecek ki buldun bunuyorsun. Ama istemiyorum ben evime gelmek istiyorum. Eşim de bizim evimizde de yemek pişiyor niye gelelim dedi. Okuldan geç geleceksin yemekle mi uğraşacaksın diyor. Hemen arkasından da eşime diyor ki sana geçen yıl fabrika Ramazan için fiş vermişti bu yıl vermeyecek mi? Böyle huyları da var tabi. Yani fişi getir hem yemeği de beraber yiyelim diyor. Fiş olmasa da çağırır ama onu da araya sokuyor illaki.

hadi şimdi çalışıyorum bahanem var. Yazın evdeyim şimdiden ne yapacağım diye düşünüyorum. Bu arada şu zamana kadar çağırdığında hiç gitmedim. Yani gitmezsen zamanla çağırmaz diyenlere söyleyeyim asla pes etmiyor. Bu arada hamileyim ve çocuk olunca hiç kurtulamayacağımı biliyorum. Sürekli birilerini bebek görmeye getirecek sürekli sülalesini toplayıp gelmek isteyecek. 8 kardeşler 🤦🏻‍♀️ Kendisi asla kocasının akrabalarıyla vakit geçirmiyor. Bir görümcesi var yakın oturmalarına rağmen kırk yılda bir iletişim kuruyor. Her gün kendi kardeşleriyle beraber ama sürekli benim onunla olmamı bekliyor. Benim de ailem arkadaşlarım var. Sen hiç kocanın ailesiyle vakit geçiriyor musun ben niye tüm boşluklarımı seninle geçireyim? Tabi açık açık bunu da söyleyemiyorum işte. Kurtarın beni ne olur bir çözüm yolu söyleyin deneyeyim.

eşim uzak bir yere taşınalım diyor ama kendi annemden babamdan da uzaklaşmış olacağım. Neden uzaklaşayım zaten annem babam yaşlı en azından okuldan geçerken yolumun üzeri uğrayıp ne haldeler bakabiliyorum. Bir de doğumdan sonra tekrar işe başladığımda çocuğu da kayınvalidem bakacak mecbur. Bakıcı paraları uçuk. Harika maaşlar almıyoruz bakıcıya verecek olsam maaşım bakıcıya gider.

keşke annem gibi olsa. Yengem ev hanımı olmasına rağmen birileri yengemle ilgili gelmiyor etmiyor dese annem hemen savunur ev işi bitmiyor yoruluyor der ki haklı. Evde olunca gerçekten daha çok iş oluyor. Anneme bakıyorum asla yengemi darlamaz, gelirse mutlu olur gelmezse zorlamaz arayıp zorla çağırmaz. Sevdiğimiz yemeklerden yaptığında haber verir isteyen gelip alsın der. Herkes çalışıyor yorgun isteyen istediği yerde yesin der. Biz zaten anneme yemeğe gitmek istersek gidiyoruz.

çook uzun oldu ama gerçekten fikirlerinize ihtiyacım var. Kırmak kötü olmak istemiyorum. Kötü bir insan değil. Sadece sınırlarını bilmiyor. Bir de insanlara gösteriş yapmayı seviyor. Gelinim geldi gelinim şunu aldı gelinimle şuraya gittik falan. Birlikte otururken bir anda çat diye resmimi çekip aile gruplarına falan atıyor. Orda olduğumu herkes görsün diye. Bir kere kahve içmeye gittim hemen görüntülü kız kardeşini aradı zorla bana verdi telefonu. Karmakarışık anlattım farkındayım ama aklıma geldikçe yazdım nasıl biri olduğunu anlayın diye.
Uygun bir dille anlat derseniz anlattım. Çağırınca gitme derseniz zaten gitmiyorum. Ama artık mesaj atınca arayınca bile geriliyorum yine kimi getirecek ya da çağıracak mı diye. Çok sıkıldım boğdu artık. Anlattıklarımın fazlası var eksiği yok.
Lütfen bana etkili fikirler verin :KK43:
Bu kadar rahatsızsanız çocuğunuza da kayınvalide bakmasın. Çünkü çok daha yakın olacaksınız, arada gönlünü etmek için fedakarlık etmeniz gerekecek vs. Şimdiden bu denli “yorulduğunuz” bir insan üzerine plan yapmamalısınız. Bence ücretsiz izin alın veya bakıcı bulun.

çünkü gitme gelme merakının altında gösteriş yatıyor. Ben gelinime gittim. Gelinim geldi beraber yemek yedik. Gelinime şunu aldırdım. Oğlum bunu dedi. En basit şeyleri bile insanlara öyle bir anlatıyor ki... mesela bir haftasonu eşimle oraya gittik. Eşim annesine yemek yapma bir şeyler söyleyelim dedi lahmacun pide vs söyledik. O sırada kayınvalidemi kız kardeşi aradı. Kadın muhtemelen napıyorsunuz diye sordu. Diyor ki bahtsız Bedeviler burda lahmacun söylediler şimdi oturduk yiyoruz. Yahu bunu vurgulamana gerek var mı gerçekten? Yemek yiyoruz bu kadar yani. Ama bunu herkese abartarak anlatması gerekiyor. Görgüsüzlük mü diyeyim cehalet mi diyeyim ne diyeceğimi şaşırdım. Ya da ben çok dümdüz bir insanım herhalde böyle şeyler bana fazla abartılı ve rahatsız edici geliyor.
Ve dediğinizde çok haklısınız bunu hiç düşünmemiştim. Çocuk baktırma fikrini eşimle de iki gündür gözden geçiriyoruz. Sanırım buradan uzak bir yere gidip çocuğu bakıcıya baktıracağız.

ben art niyetten yaptığını düşünmüyorum ama bu karakter yapısı alışık olmadığınız ve size sevimli gelmeyen bir yapı, e bu da gayet olabilir birşey.
yani fikrimle iyi olabilecek birşeyede taş koymak istemem, aklıma gelince yazmak istedim .

Ben de fizikçiyim. Artık tyt ayt düzeyi soruyorlar. Çok rahat atanırsınız. Egitimden 60 65 yapsanız gy gk de normal düzey yapsanız rahat derece bile yaparsınız. Eskidendi akademik düzey. Son 2 yılım sorularına bakın beni anlarsınız.
Bende hem mesleğimi yapmak için hem biraz uzaklaşmak için istiyorum. Ama benımkı düzeldi gibi.
Branşlarımız yakınmış☺️ En son bu sene de girdim sınava. Tyt ayt düzeyinde olsa atanmıştım. O kadar çok hatırlamadığım konu vardı ki. Tyt ayt de hiç anlatmadığım şeylerdi. Akademik düzeyden gelmeye devam ediyor bizde ne yazık ki. Ve hiç hatırlamıyorum. Oturup ciddi ciddi onlara vakit ayırmak gerek.

Bu kadar rahatsızsanız çocuğunuza da kayınvalide bakmasın. Çünkü çok daha yakın olacaksınız, arada gönlünü etmek için fedakarlık etmeniz gerekecek vs. Şimdiden bu denli “yorulduğunuz” bir insan üzerine plan yapmamalısınız. Bence ücretsiz izin alın veya bakıcı bulun.
Bir süre ücretsiz izin, sonra da bakıcı bulacağız gibi görünüyor.

Of yemin ederim benim kayınvalidenin modelinin seri numarasının falan aynısı :KK48: Annem de annen gibidir ben de sen gibiyim. Annem beni tanır darlamaz. Hasta olduğumda bile sıkılmıyım diye sık sık aramaz bazen mesaj atar. Baktım kaynanayı ne zaman arasam bir plan yapmaya çalışıyor azıcık sevgi göstersem tamam o zaman görüşelim moduna giriyor ben aramamakta buldum çareyi. Hoş olmadığını kabul ediyorum ama başka türlüsünü anlamıyor, imkanı yok. Ama benim gibi biri için resmen Çin işkencesi. Kızım bizim güne gir, kızım sizi özledim sizde Kalayım (aramız 20 dk), kızım beraber pikniğe gidelim yapalım edelim oturalım kalkalım:olamaz: valla kelin ilacı olsa başına sürer kardeş. Aradığında müsait değildim açamadım de açma.Biraz geç dön ne yapayım başka çare yok

keske o cocuga baksa siz de para verseniz ya da sigorta baglatsaniz ya da evini temizletseniz. emin olun daha mantikli olur onun icin de sizin icin de

sorun bunlar değil ki? Beni rahat bıraksa yaparım zaten hepsini. Ama çocuğa bakarsa daha içli dışlı olacağız bunu hayal ediyor. Ben buna katlanamam. Bilsem ki beni darlamayacak akşam çocuğumu alıp evime gideceğim tamam ama imkansız görünüyor.

Of yemin ederim benim kayınvalidenin modelinin seri numarasının falan aynısı :KK48: Annem de annen gibidir ben de sen gibiyim. Annem beni tanır darlamaz. Hasta olduğumda bile sıkılmıyım diye sık sık aramaz bazen mesaj atar. Baktım kaynanayı ne zaman arasam bir plan yapmaya çalışıyor azıcık sevgi göstersem tamam o zaman görüşelim moduna giriyor ben aramamakta buldum çareyi. Hoş olmadığını kabul ediyorum ama başka türlüsünü anlamıyor, imkanı yok. Ama benim gibi biri için resmen Çin işkencesi. Kızım bizim güne gir, kızım sizi özledim sizde Kalayım (aramız 20 dk), kızım beraber pikniğe gidelim yapalım edelim oturalım kalkalım:olamaz: valla kelin ilacı olsa başına sürer kardeş. Aradığında müsait değildim açamadım de açma.Biraz geç dön ne yapayım başka çare yok

evet tam olarak Çin işkencesi. Ben çok rahat büyüdüm. Abilerimle yaş farkım fazla. Ben daha orta okuldayken abilerim evlenip gitmişti. O zamandan beri annem babam ben çekirdek aileyiz. Bir abim yurt dışında yılda iki defa geliyor. Diğer abim de haftada bir falan gelir. Ki annem hiç demez gelin diye tamamen kendi planları bu şekilde. Yani ben kendi kafama göre takıldım yıllardır. Misafir gelse canım odamdan çıkmak istemiyorsa çıkmadım. Bir akrabamıza gidecek olsalar gitmedim. Kimse de karışmadı. İzin günümde asla benimle ilgili plan yapma derdim anneme. Ne yapacaksan hafta içi yapalım izin günümü kendime ayırırdım. Annem bunları bildiği için beni hep rahat bırakır. Aynılarını kayınvalideme de anlattım. Ben böyle büyüdüm böyle alıştım 30 yaşından sonra da değişmem mümkün değil ki değişmek de istemiyorum dedim. Yalnız olmayı çok seviyorum evde sıkılırsam çıkıp geziyorum yeri geliyor arkadaşlarımla plan yapıyorum bir şeyler yapıyorum ama her gün ev oturmaları gidip gelmek bana göre değil dedim. ANLAMADI. Telefona zaten hemen cevap vermiyorum. Kesin bir plan yapmıştır diye bahane bulmak için geç açıyorum hep. Ama sorun şu ki beni sürekli arayıp plan yapmasına sinir oluyorum. Yoksa zaten hiçbir planına uymuyorum zorla uyduracak değil sonuçta. Her aklına estiğinde benim üzerimden plan yapması beni delirtiyor

X