Kayınvalidem ve kocam

Evliliğinde destek görmeyen , eşya alınmayan , para pul harcanmayan , hatta var olup ta yokmuş gibi davranan yüzlercesi var. Ben anlatsam gider kayınvalidenize sarılırsınız. Hiç ama hiç birşey gormedim ama beni yok saymalarının ve biz seni önemsemedik demelerinin dışında kötülükte görmedim. Kv benim doğumlarım nasıl oldu normal mi sezaryen mi onu bile bilmez. Gelmez görmez. 12 13 senelik evliyim kp evimin yolunu bilmez.
Haaa bu arada o kadar olaydan sonra 12 sene sonra babası yalvar yakar bin bir türlü ısrarla benim de işten çıkıp yeni bir çocuk doğurup maddi olarak zor olduğumuz bir zamanda şu gün şu tarihte şu kadar para vereceğim deyip ki ısrar kıyamet köydeki herkesin yanında bir bir türlü dil dökmeyle araba aldırıp ben çizdim oynamıyorum deyip haberi bile yokmuş gibi davranıp ev kredisi öderken bir de araba kredisini üstümüze yıktı. Ne sıkıntılar çektim ama senin şurda ettiğin hakaretlerin birini bile etmedim. Etmem edemem. Kızarım küserim eser yağarım ama hakaret edemem eşimden dolayı. Eşim bile küstü ben zorla aratır hal hatır sordururdum. Ben elim ama onlar eşimin ailesi anası babası. Benim eşim senin söylediğin lafların 100 de birini söylese bir daha yüzüne bakmam ki ben eşime çok değer verip hep yüceltirim onu herkesin içinde. Para pul için eşini kırma üzme. Şunda hemfikiriz 15 senelik nişanlılık dahil gelinleriyim. Allahın bi kına elbisem bile olmadı benim. 3 sene nişanlılık mış çarşıymış alışveriş miş kına kıyafeti bilmem neymiş .Hiiiiçbirşey. Gelinliğimi eşim ırak da askerlik yaptı orda biriktirdiği para ile aldı . Unuttum mu asla. Mümkün değil. İçimde hiç affetmedim hesabımı mahşere bıraktım varsa alacak verecek orda ödeşeceğiz ama hiçkimse ailesine laf soyletmez , huzur ister mutluluk ister. Boşver eşini seviyorsan unutacaksın.

Kocan gitsin sen gitme , kocan görüşsün sen muhattap olma lafları çok uç geliyor bana. Arada namusa laf söylemek ve büyük kavgalar hakaretler iftiralar yoksa eğer kadın da koca da ailesine eşi ile gitmek ister. Aile olmak bunu gerektirir. Yanı tabiki yanlız da gidebilir onu demek istemiyorum ama ne bileyim ben ailemle eşimin küs olmasını hiç görüşmemesini istemezdim çok üzülürdüm. Evde huzur için bazen neleri görmezden gelip neleri yok sayıyoruz . Bu da onlardan biri olsun ne diyelim.

İnsan hasta olsa alır doktora götürülür de kalp pisliği tedavi de edilemiyor. Ne diim bacım Allah yardım etsin

Haklı olduğunu anlamasını beklemeden hayatına bak ,
Kadının yaptığı gibi rol yap
Başka çaren yok gibi

Ay içim şişti. Bazı şeyleri unutmak mutlu eder. Ben unutmasaydim belki biz de bosanmistik. Unut kurtul bu yükten.

Tamam kayınvalide kötü de, eşiniz de biter o iş..
Yani birine kizacaksaniz eşinize kızın en çok.
İzin veren ve sizi savunmayan o çünkü..
Bu arada benim eşim ailesiyle görüşmüyor, pişman asla değiliz, evet yaramaz insanlar.
Ama yine de siz mümkün mertebe iyi olmaya çalışın.
Emin olun ailesiz bir eş de mükemmel birşey değil.
Unutun, yolunuza devam edin.
Daha 3 aylık evlisiniz, bu sebepten zehir etmeyin..

Kayinvalideniz sizi koyunde vitrine koyup para topladigini ogrendiginizde sesinizi cikarmamissiniz. Ailenize hirsiz dendiginde sesinizi cikarmamis ertesi gun de mutlu mesut balayina gitmisseniz artik neyin sikayetini ediyorsunuz? Esinizi daha o anda terk etmeliydiniz,artik canlarinin istedigi gibi davranirlar,esiniz zorla telefonu da uzatir size,surat da sallar anasiyla konustugunda. Gayet normal

Ah kızlar ah....

Sakın ama sakın şu aşırı anneci oğlanlarla evlenmeyin...

Allah'ın belaları evlendikten sonra sizi sanki analarına düşman gibi görüp cephe alıyorlar.

Gitsinler analarının dizinin dibinde yaşasınlar.. Ama işte ahlaksız herifler evlenene kadar kandırıyorlar kızlarımızı... ah ah...

Aynen böyle bir anakuzusuyla evlendim, şimdi düşünüyorum benden önce nişanı atan kızın verilmiş sadakası varmış.
Ben soğudum, işveli cilveli fıkır fıkır bir kadınken şimdi asabi, asık suratlı ve soğuk bir kadınım.
Bugün dese ben anama gideceğim diye kapıyı gösteririm. Değmezler, anaları yanlarında sana küfür etse" yok öyle demek istemedi, aslında çok saf biri. "olur. Eskiden üzülürdüm nankörlüklerine şimdi ben diyorum kötü geline düştün işte yazık sana vah vah diye.

ki onun daha oncesi de varmis, dugun oncesi yani,
onlara niye ses cikarmamis hele onu hic anlamadim.

Sizin yaptıklarınızda cok uç.

Neden uç.Ben birşey yapmadım ki aksine bana yapıldı ya da yapılmadı mı demeliyim.
İste bisey yapmadığınız gibi dar zamanınızda uzerınıze borc yıkanlara ailendir git demıssınız Kocanıza. Yazdıklarınızı okuyunca evladını seven anne baba görmedim ben, pek aile denemez?

Saygı gösteren saygı gorur.
Bedava saygı göstermeyi sevmiyorum ben kendi adıma.

Eşim benim memleketime geldi. Aralarında evet çok fazla aile kavramı yok. Senede 1 2 kere biz gideriz 3 5 gün akraba olur aile olur kapıdan çıkınca el oluruz. Çocuklarıma doğumlardan sonra klasik altın hediyeleri dışında bir emekleri yoktur. Gidince el harçlığı filan. Ama eşimle ailem çook fazla iyidir. Ben bazen babamla gerilirim tartışır gitmek istemem(çocukları çok fazla korumacı davranıp çok müdehale eder) sen gitme ben giderim der. Annem birşey olsa bana kızar ne yaptın damadıma diye. Eşim aileden görmediği değeri sevgiyi ailemde gördü. Erkek kardeşim eşimin anneme yaptığını belki yapmaz o kadar iyidir araları. Annem onsuz iyi bir yemek yemez. ne zaman güzel birşey pişirse mutlaka ayırır. Eşim de aileme hakkı geçtiği kadar kendi ailesıne geçmemiştir. Şimdi bunları bilirken görürken allahtan korkmadan nasıl nankörlük edip de eşimi kırayım. O da böyle olsun istemezdi. Eminim. Benim de ailemin hataları yanlışları vardır ama eşim hiç görmez duymaz (özellikle dediğim gibi çocuklar yuzunden)
Şunda çok netim benim yerimde başka birisi olsa değil konuşmak ömrü billah yüzlerine bakmaz allahın selamını vermezdi. Ama eşim yine de evlatlık görevini yerine getirsin. Senede 2 kere 3 kere yanında olmamı istiyor ben de gidiyorum. Ama yanyana gelince görseniz can ciğer kuzu sarmasıyız. Amaaan allah görsün ne diyeyim. Ohoooo ben anlatayım siz dinleyin sonra sen gerçek misin dersiniz.

Esınızı ovmussunuz de, aileme oyle iyi böyle iyi diye gordugum kadarıyla sorunlu ailesine karsı sizde iyisiniz
Aılenıze napacak ki esınız, mecbur iyi olacak ailenizde iyi cunku.
Esınızın saygılı davranışlarını lutuf gibi görüyorsunuz ama aılenıze zaten saygılı davranmak zorunda.

Yok lutuf gibi değil. Ya da övmek için demedim gerçekten. Ne bileyim ya üzmek istemiyorum onu , ya bende çocuk yetiştiriyorum allahtan korkuyorum ya da huzur istiyorum bilmem. Hiç sizin dediğiniz gibi düşünmedim. Bildiğim birşey var evet ailesine hiç olunmayacak kadar saygılı hiç olunmayacak kadar iyi niyetliyim. Dediğim gibi allah görsün ne diyeyim.

Sizin iyi bı ınsan oldugunuz belli ınsallah evladınızında hayatı guzel mutlu olur, allah saglık versin.
Ben sadece kotuluk yapan insanlara gösterilen saygıyı gereksiz buluyorum lafım size degıl genel.
Biri sana tokat atınca obur yanagınıda sen dön insanı degilim.
Belki De yasadıklarımdan.
Siz yine bildiginizi yapın

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…