Kayınvalidem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kadar kin tutmak sonuçta size zarar verir. İnsanlar düşüncesiz davranabilirler. Bu kadar basit şeyleri uzatmasanız siz de mutlu olursunuz. Bundan sonra biraz daha mesafenize dikkat edersiniz. Sonuçta bu insanlarla iyi kötü 3 ay geçirmişsiniz. Daha fazla uzatmayın unutun gitsin. Size doğrudan bir zararları olmamış. Hatır diye bir olgu var. Bir laf vardı "itin hatrı yok da sahibinin de mi yok" gibi bişeydi. Yanlışsa kadınlar düzeltsin. Gerçekten gerek yok. Sağduyulu düşünün. Güzel günlerinizi hem kendinize hem çevrenize zehir etmeyin. Eşinize de ısıtıp ısıtıp anlatmayın artık. Eninde sonunda siz haksız çıkarsınız. 26 yıllık evli bir kadın olarak söylüyorum. Karar sizin. Mutluluk, beklentileri sfırlamak ve gereksiz kinlerden arınmaktan geçiyor. Mutluluğunuz daim olsun..
Hayır bir de hadi kayni düşüncesiz davranmış da kayınvalidesi yine durumu idare etmiş, oğlunu savunmamis, boşver üzülme demiş. Ayaklarına mi kapanmasini bekliyordu

Gerçekten okurken baştan sona sizi hatalı buldum. Çok aşırı alıngansınız küçük meseleleri çok büyütüyorsunuz. Kadın tatsızlık çıkmasın diye elinden geleni yapmış daha napsın? Eşinizin kardeşinin de evi orası 3 ay kalmışsınız bir de üstüne sizi getirip götürmüş sinirlenmesi normal. Eşinize söyleyip onu doldurmanız da hiç hoş olmamış. Geçinmesi zor birisiniz bence.

Son düzenleme:
ya ben art niyetli bi insan olsam neden yukarda kv min iyi yönlerini de gözünüze sokayım ki , kötülerdim dimi . alındım alınma sebeplerimi yazdım zoruma gitti diye. ne kinciliğim kaldı ne de nankörlüğüm
Niye bir daha gitmek istemiyorum diyorsunuz o zaman?
Yapmak istediğiniz tam olarak kincilik ve nankörlük.
3 ay insanların evinde misafir gibi yaşarken iyi, şimdi atanıp kendi başımın çaresine bakarım kafasına gelince,görmek istemiyorum havaları. Yarın birgun çocuğunuz olursa yine kayinvadenizden yardım falan istemeyin sakin.
Duracaksanız tamamen uzak durun, işinize geldiği gibi değil.

görüşmek istemiyorum demedim hanfendi, alındım dedim. artı kayınvalidemi de övdüm iyi bir kadın zaten. hatta yukarda arada kaldı belki de ben hata yapıyorumdur belki dedim. neden acımasız şeyler yazıyorsunuz sakin olur musunuz
Gitmek istemiyorum=görüşmek istemiyorum. Gönlünü hoş tuttuğum biri evime gelmek istemiyorsa görüşmek istemiyordur.
Siz de biraz dünya sizin etrafında dönüyormuş gibi davranmayi kesin bence

Sofia, kayınvaliden elinden gelen her şeyi yapmış. Belli ki seni de seviyor. Kadına gönül koyma.
kızmadan kırmadan şöyle bir yorum yaptınız ya sağ olun. belki de ben alıngan bi manyagım ama bazen birinin bana böyle tavsiyeler vermesine ihtiyaç duyuyorum. teşekkür ederim.

Ya bakın ben de zor memnun olan, misafirlikte rahat etmeyen, kendi rahatımı her şeyden önde tutan bir insanımdır. Ama yani kendimi bilirim en azından 😆 şu şekilde birinde 3 ay kalsam bana da her şey batar ama bilirim ki benden dolayı yani ben yabancı insan sevmiyorum aynı evde. Sorun sizin kendinizdeki sorunu kabul etmeyip hala insanları suçlamaniz ve neden özür dilemediler falan demeniz. Ya çocuğun kendi evi yani uykusu da kıymetli demek ki, rahatsız olmuş işte neden oldu diyorsunuz. Kaç kere kursa götürmüş öflemis e ne yapsın abisinin karısına başının çaresine bak bana ne diyememiş öyle yapmış. Gerçekten çok haksızsınız.

ya ben sizleri bile tanımıyorum ama söylediklerinize ağlıyorum şu an. çok acımasızsınız. haklı oldugunuz noktaları da biliyorum. ugrasıyorum ama böyle hissediyorum , napabilirim ki alıngansam

Ağlanacak bir şey yok ki bunda kimse hakaret etmemiş size. Kayınvalidenizden özür dileyin bence çözülsün. Biraz kompleksli biri gibi geldiniz bana bu kadar alınganlıkla insanlarla anlaşamazsınız.

ya ben sizleri bile tanımıyorum ama söylediklerinize ağlıyorum şu an. çok acımasızsınız. haklı oldugunuz noktaları da biliyorum. ugrasıyorum ama böyle hissediyorum , napabilirim ki alıngansam
Amacımız seni ağlatmak değil, ama empati yap, ben istemeden birini uykudan uyandırırsam affedersin seni uyandırmak istemedim derim mesela. Siz özür beklemişsiniz yani dünyaya entegre olmak yerine tüm dünyayı etrafınızda döndürmek istemişsiniz. İnsanlar sizi seviyor ki alttan almışlar, bence çok kıymetli bir gelinsiniz değerini bilin.

Alınganlık için ne yapışır bilemem, dediğim gibi ben de zor bir gelinim, eşime bile çok alınıyorum.

Alınacak durum yok ki ortada, siz şımarıksınız. Ne dememizi bekliyordunuz cidden? Bir daha görüşme, kocanı da görüştürme mi?

Kendinize dert aramışsınız.

Sabahın köründe uyandırılsam bende sinirlenirim ve özür dilemem.

Direksiyon sınavına şoför gibi götürüp getirmek duruma göre beni de yorabilir.

3 ay kendi ailemde kalsam orada bile sorun çıkabilir kayın ailenizde 3 ay kalıp mis gibi yaşamışsınız, canınız dert üretmek istemiş. Yapmayın, huzurunuz kaçar

Ay hayır birde elinizdeki kozda bir daha gitmek istemiyorum, insanlar sanki sizin kaşınıza,gözünüze hasretler, oğullarından sebep hayatlarindasiniz zaten. Ne tür bir kendini önemsemek bu?
Eşinizin ailesi için çok önemli değilsiniz, nasıl ki onlar da sizin için önemli değilse. Bunu birinde ona göre gidip gitmeme kararları alın.

Kendinizi dünyanın merkezinde görmezseniz sorun kalmaz. Baya yengelik tribine girmişsiniz. Atandığınız için tebrikler ama kimseyi rahatsız etme hakkınız yok. Neden birileri sizi idare etmek zorunda gibi düşünüyorsunuz . Adamın mecburiyeti yok sizi neredeyse 10 kez direksiyon için getirip götürmüş siz hala özür dilemedi gelip gönlümü almadı derdindesiniz. Kv ayrıca daha ne yapsın 23 yaşındaki adama neyin ayarını versin. Çok mıymıy biri gibi duruyorsunuz mesajlarda Allah sabır versin çevrenize

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X