Kayınvalidem

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cok simarik ve bencil birisniz kimse size atandiniz diye asiri ilgi alaka gostermek zorunda degil cocuk hakli niye gurultu yapip uyandiriyosunuz ona ne sizin atanmanizdan? Okadar abartmissinizki bide kvdeniz kucuk oglunu dovseydi anca oyle rahatlardiniz heralde esinizin ailesi okadar hakliki en ufak biseyi bile uzaktaki ogullarina abartip anlattiginiz icin ve agladiginiz icin herseyi yansitma demisler cok dogru ama karsilarinda bunu anlayacak olgunlukta biri yokki simarik kiz cocugu var nasil yetistirmisler sizi valla hic anlayamadim

Ayy okurken şiştim. Kaynınız sizi her yere her zaman götürmek zorunda mı. Adamı uykusundan etmissiniz bide kirilmissiniz. Biri beni öyle uyandirsa sinirden kudururum. Yaşınız kaç bilmiyorum ama biraz olgun davranmayı deneyin. Bende arada bi kaynimla tartışıyorum 1 ay konuşmayız sonra tekrardan konuşuruz ve kimse kimseden özür dilemez. Ayy bilmiyorum allah sabır versin eşinize ve ailesine ...

Burada abartilacak bir sey yok. Kayinbiraderinizin bencil ve uyumsuz bir karakteri olabilir. Bunun size özel oldugunu sanmiyorum. Benim de bir kiz kuzenim var yasitim, 20 yaslarindaydik. Sabah annesi benden onu uyandirmami istemisti. Ben de uyandirmak icin hafiften dokununca sanki düsmaniymisim gibi bana bir an bagirip garip bir tepki verdi, ben de ilismedim. Özür mözür de dilenmedi zira karakteri öyleydi onun, atarli ve özür dilemeyi bilmeyen biraz kavgaci bir tipti. Bir daha da uyandirmaya kalkmadim. Yani kayinbiraderiniz bazi konularda anlayissiz veya sert olabilir, ama baska bir konuda da sizden daha özverisli ve daha düsüncelidir. Bu ufak seyleri hos görmeye calisin ki siz de yanlis/düsüncesiz bir hareket yaptiginiz da onlar da sizi hos görsün. Tabi mesafe de koymak iyidir, eger genel olarak huysuz buluyorsaniz. Kayinvalideyi suclamaniz ise cok sacma olmus. Kücük cocuk olsa tamam kizsin ama oglu 23 yasinda. Ergenlikten de tam kurtulamamistir o. Adama kizsa ariza cikarir, olay büyür, ayrica sizden de nefret eder. Hic gerek yok bunlara.

Belki o gün kötü gunundeydi ve tebrik edemedi. Amma abartmışsınız. Tek bir sey olmus. 5 saniyelik. Ama size onca gün iyi bakmalarini silip atmışsınız.

Gitmek istememek biraz fazla ve şımarıkca bence .k.v destek olmuş,sevincine uzuntune ortak olmuş daha ne yapsın? 23 yaşındaki adamı dövsün mü?herkes etrafında pervane olmaz armudun sapı üzümün çöpü hayatı herkese zindan eden bir tipsiniz galiba Allah çevrenizdekilere kolaylık versin

nerden biliyorsun şu an benim cidden cocugu rahatsız etmişim diyip kendi içimde üzülmediğimi ? yani neden rezilsin falan diyosunuz ki. rezillik yapmadım ki. belki hatam her seye kendi tarafımdan bakmaktı. ve oraya giderken annesini kaybetmiş , eşi uzakta, nerdeyse kimsesi olmayan biri gibi gittim. acı çekiyordum. ve ben o evin gerçek cocugu değilim, biri bana sert cıkınca alınabilirim yani. ha bunu abartmamam lazımdı. kendimi eleştirip insanların duzenini bozdum demem lazımdı. hata bendeydi de tamam. ama siz niye bana hemen bu kadar sert cıkıyosunuz hanımefendi. ne bu sert tavır ? gören de size hata yaptım sanır
Off burda bile mıy mıysınız gerçekten her yoruma yok bana neden sert çıktınız, yok bana neden böyle dediniz . Şımarık değilde özgüvensiz büyütüldüğünüzü düşünüyorum, bazı komplekslerin varlığı bu kadar takıntılı ve alıngan yapar.
Siz sormadan söyleyim; size sert yorum yazma sebebim mıy mıy , empati yoksunu insanlara asla tahammül edemiyorum.

Sana ciddi bir tavsiye birinci kimsenin dunyani senin etrafinda donmuyor bu arada asil tavsiyem iliskideki kredini tuketiyorsun eger boyle surdurursen kayinvaliden sana gercekgen cephe alir o zaman evliligin surdurlmez bir boyuya gelebilir iste o zaman gercekten sorunun olur bunlar ne sorun ne de ortada alinacak bir konu var belki kayinbiraderinin karakteri budur kisisel niye aliyorsun ki ? Mesela ben de uykusuzluk sevmem sinirli olurum herkes sabah insandi
Da olamayabilir? Dedigimi dinle esinle iliskinde kredini tuketiyorsun evet bizi severler istedigimizi yaparlar ama eger simarikca isteklerimiz
Olursa krediniz tukenir ve yarin gercekten hakli oldugunuz bir konuda esniz yuzunuze sen zaten alingansin benim ailem melek diye geliverir yeni evlisin bunu gor tecrube…

Saçmalama kadın seni el üstünde tuttu diyen taraf doğrudur. Diğer tarafı dikkate almayın. Dünya kimsenin etrafında dönmüyor.

Sizde benim gibi alingan ve ince düşünen birisisiniz. Ben olsam bende beklerdim kendine geldikten sonra abla k. Bakma uyku sersemi tepki veremedim sevindim senin adına demesini. Burda herkes herşeyi çok biliyor. Yarısından fazlası insanların problemlerini küçümseyip şarj oluyorlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X