kayınvalidem

okyanusunkalbiben

Guru
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2009
1.220
954
Çalışıyorum ve kızıma babannesi bakıyor pek istekli değil ama mecburiyetten baktı oglunun ısrarına dayanamayıp her neyse sağolsun bakıyor yüz bakıcıdan iyidir yine ona diyecek bi lafım yok lakin şöyle bi durum var ki devamlı bi sinir halinde çocuğuma sürekli kızıyor akşamda yapma dediği şeyi inatla yaptı bizim kız çocukların genel huyu bu da ne gursaksız bi çocuk dedi ama devamlı der bunu benimde artık canım sıkılıyor tabi ki üç çocuk büyüttüm bunun gibisini görmedim falan dedi bende eskiden dışarda oynuyorlardı demek istedim ama o yanlış anladı sen mi büyüttün ki dedim dışarda oynuyorlardı yorulunca eve geliyorlardı dememe kalmadı yok ben büyütmedim belediye büyüttü benimkileri dedi hasbinallah dedim içimden neyse bunun gibi çocuk yok dedi çocuk napabilirm ki 20 yaşında değil ki gursaksız olsun anlamıyor henüz öyle deme zoruma gidiyor dedim diğer torunlarına desen ki demiyor diyemiyor onlarında annesi babası alınır dedim canım sıkıldı paylaşmak istedim sizinle siz napardınız bu durumda. sadece gursaksız falan dese iyi b..knu yiyim yapma falan diyo eşime dedim ben desem yanlış anlar bu çocuk yarın öbürgün okula gidece öyle şeyler demesin öğrenir dedim falan filan böyle işte...

Gursaksız yaramaz felan demek mi?
Gönülsüz bakınca böyle oluyor canım.Eğer imkanınız varsa bakıcı , kreş yaşında ise kreş derim.

ya bende tam olarak anlamını bilmiyorum ama galiba şu durumlar için söyleniyor alıngan değil yani söyle söyle dur üstüne almıyo falan demek kızarsın küserya bi insan işte küsmeyen kırılmayan anlamında evamlı söylediği için argosunu çözdüm artık

Gursaksız demek kursaksız demek degıl mı? Istahsız gıbı
Ayrıca bakmak ıstemeyene zorla neden baktırıyorsunuz

Azmettim google amcadan sordum ve sonuç Gursaksız = boğazına düşkün, pisboğaz demekmiş çocuğun yaramazlığı ya da yapma dediği şeyi yapmasıyla bağlantısını hala anlayamadım ama.

gursaksız galiba umursamaz , yapma dedildiği halde yapan arsız demek değil mi ? siz nerelisiniz :)

çocuk kaç yaşında? aslında söylediği laflar pek iyi değil , kendi anneniz baksa ?
şimdi burada millet babanne bakmak zorunda değil diye yardıracak sizin başınıza , bakıcı imkanınız var mı ?

X