Kayınvalideme biraz fazla mı gönderme yaptım

laleben

Üye
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2023
203
-57
27
Merhaba arkadaşlar,

Ben daha öncede yazmıztım kayınvalidemle alakalı kayınvalidemi severim ama oğluna karşı kıskançlığı var beni de sever ama ortada kalmış gibi duygularına hakim olamıyor gibi. Biraz yönetme duygusu var evi 2 saatlik uzak mesafede olmasına rağmen yanımıza gelmek için türlü bahaneler uydurur gelmesede her aradığımızda özledim bunaldım yakında da değilsiniz ah vah diye negatif enerji verir. Kayınvalidem dün geldi 4 gün bizde kalacak dün gayet iyiydik hatta sinemayı çok sever eşimle konuştum dedim çıkışta dışarda annemi de alalım yemek yiyelim ordan da sinemaya gideriz aslında birlikte vakit geçirmeyi de severim görüştüğümüzde sadece kafama şunlar takıldı yemek yerken eşime annesi şey dedi kayınvalidemin bi tane görümcesi var fena o da yakında oğlunu evlendirecek onun hakkında halan yakında gelin alacakmış apartmanda alt katına gelin oturtacakmış falan dedi eşimde ooo kız yandı o zaman başlar kaynanalık yapmaya halam dedi ben de aslında biraz kayınvalideme ilerisi için gönderme yaptım. Dedim ki yaa ne gerek var böyle şeyler eskide kaldı bir de kadın sorunlu diyorsun anne yazık değil mi geline bu kadar oğullarını paylaşamıyorsa evlendirmesinler birlikte oğluyla yaşayıp gitsinler o zaman dedim kayınvalidemde kızım bazı kaynanalar kıskanç oluyor oğlunu paylaşmak istemiyolar gelini hor görüyolar benim kaynanam da bana ben seni hizmet aldım diyordu eşim bana tanıştığımızda sen bi tartışmada haklı da olsan ben annemi savunurum dedi bazı erkeklerde annelerine çok bağlı oluyor dedi ben de keşke evlenmeseydin anne bu konuşmayı baştan yaparak sana belli etmiş aslında yaşayacaklarını falan dedim. Öyle de öyle olmuyor kızım eski zamanlarda dedi. Bir de bunlarda kaynanalık gelin olayları akrabalarda çok olunca hep şey derler yanımda gelin aldı oğlumu götürdü ben de zamanında öyle yorumlar yaptıkları için şey dedim bak diyorlarki sonra gelin aldı oğlumu gitti napsınlar anne kayınvalidenin kıskançlıklarından dolayı yuvasını mı yıksın yani ne düşünüyolar bu şekilde olunca dedim. Kayınvalidemde başkasıyla evlendiririz diye düşünüyolar heralde dedi kayınvalidemin içten içe bu kadar eski kafalı olmasına gıcık oldum bi de aşırı erkekçi erkek daha kolay evlenir falan diyor ben de anne eşit valla herkeste sanki dul adamı açmış kollarını bekliyor kadınlarda. Kadınlarda evlenir bir kaybı yok tabi aslında biraz kayınvalidemin bu kafada olması beni gıcık etti biraz sakin dile getirmedim söylediklerimi sonra dedim anne bu konularda ben direk savunmaya geçiyorum ben de kadınım ya feministlik var biraz heralde ben de dedim bi de şey dedi bazı kızlar dayanamıyor bırakıp gidiyor çocukta annesini seçiyor dedi ben de valla hiç çevremde öyle görmedim ben anne tam tersini gördüm çocuklar belli bir yaştan sonra özgür hissetmek istiyor kendi yuvalarını kurmak kendi kabuğuna çekilmek istiyor hele de eşini seviyorsa ve annede de hata varsa anneden soğuyolar dedim bi böyle şaşırdı he öyle mı oluyor dedi biraz morali bozuldu bunu doyunca konu kapandı eşim bu konuşmalar olurken dinleyiciydi sadece sonra gene kakara kikiri biraz fazla mı abartmışım aslında gönderme yaptım bilsin ona göre davransın diye sadece fazla mı abartmışım sizce aslında bazı kaynanalar şöyle böyle derken kaynanam kendini anlattı bence bazı kaynanalar yönlendirmeyi sever kıskançlık yapar falan diyor sizce yersiz hadsiz bi konuşmalar mı yapmışım

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar,

Ben daha öncede yazmıztım kayınvalidemle alakalı kayınvalidemi severim ama oğluna karşı kıskançlığı var beni de sever ama ortada kalmış gibi duygularına hakim olamıyor gibi. Biraz yönetme duygusu var evi 2 saatlik uzak mesafede olmasına rağmen yanımıza gelmek için türlü bahaneler uydurur gelmesede her aradığımızda özledim bunaldım yakında da değilsiniz ah vah diye negatif enerji verir. Kayınvalidem dün geldi 4 gün bizde kalacak dün gayet iyiydik hatta sinemayı çok sever eşimle konuştum dedim çıkışta dışarda annemi de alalım yemek yiyelim ordan da sinemaya gideriz aslında birlikte vakit geçirmeyi de severim görüştüğümüzde sadece kafama şunlar takıldı yemek yerken eşime annesi şey dedi kayınvalidemin bi tane görümcesi var fena o da yakında oğlunu evlendirecek onun hakkında halan yakında gelin alacakmış apartmanda alt katına gelin oturtacakmış falan dedi eşimde ooo kız yandı o zaman başlar kaynanalık yapmaya halam dedi ben de aslında biraz kayınvalideme ilerisi için gönderme yaptım. Dedim ki yaa ne gerek var böyle şeyler eskide kaldı bir de kadın sorunlu diyorsun anne yazık değil mi geline bu kadar oğullarını paylaşamıyorsa evlendirmesinler birlikte oğluyla yaşayıp gitsinler o zaman dedim kayınvalidemde kızım bazı kaynanalar kıskanç oluyor oğlunu paylaşmak istemiyolar gelini hor görüyolar benim kaynanam da bana ben seni hizmet aldım diyordu eşim bana tanıştığımızda sen bi tartışmada haklı da olsan ben annemi savunurum dedi bazı erkeklerde annelerine çok bağlı oluyor dedi ben de keşke evlenmeseydin anne bu konuşmayı baştan yaparak sana belli etmiş aslında yaşayacaklarını falan dedim. Öyle de öyle olmuyor kızım eski zamanlarda dedi. Bir de bunlarda kaynanalık gelin olayları akrabalarda çok olunca hep şey derler yanımda gelin aldı oğlumu götürdü ben de zamanında öyle yorumlar yaptıkları için şey dedim bak diyorlarki sonra gelin aldı oğlumu gitti napsınlar anne kayınvalidenin kıskançlıklarından dolayı yuvasını mı yıksın yani ne düşünüyolar bu şekilde olunca dedim. Kayınvalidemde başkasıyla evlendiririz diye düşünüyolar heralde dedi kayınvalidemin içten içe bu kadar eski kafalı olmasına gıcık oldum bi de aşırı erkekçi erkek daha kolay evlenir falan diyor ben de anne eşit valla herkeste sanki dul adamı açmış kollarını bekliyor kadınlarda. Kadınlarda evlenir bir kaybı yok tabi aslında biraz kayınvalidemin bu kafada olması beni gıcık etti biraz sakin dile getirmedim söylediklerimi sonra dedim anne bu konularda ben direk savunmaya geçiyorum ben de kadınım ya feministlik var biraz heralde ben de dedim bi de şey dedi bazı kızlar dayanamıyor bırakıp gidiyor çocukta annesini seçiyor dedi ben de valla hiç çevremde öyle görmedim ben anne tam tersini gördüm çocuklar belli bir yaştan sonra özgür hissetmek istiyor kendi yuvalarını kurmak kendi kabuğuna çekilmek istiyor hele de eşini seviyorsa ve annede de hata varsa anneden soğuyolar dedim bi böyle şaşırdı he öyle mı oluyor dedi biraz morali bozuldu bunu doyunca konu kapandı eşim bu konuşmalar olurken dinleyiciydi sadece sonra gene kakara kikiri biraz fazla mı abartmışım aslında gönderme yaptım bilsin ona göre davransın diye sadece fazla mı abartmışım sizce aslında bazı kaynanalar şöyle böyle derken kaynanam kendini anlattı bence bazı kaynanalar yönlendirmeyi sever kıskançlık yapar falan sizce yersiz hadsiz bi konuşmalar mı yapmışım
kv nizin göndermeli bi konuşmasını fark etmedim ben. gereksiz savunma yapmış olabilir misiniz

Hiçbir şey dememişsin bile takma, kaynanan eski kafalı bi kadınsa sen istediğin kadar gönderme yap yine bildiğini okur zaten

Kv leri sevmem ama adaletten yanayim sirf karisi oldu diye annesini 2.plana atan erkeklerden ve buna neden olan kadinlardan nefret ediyorum ,kirici bir kv degil anladigim kadariyla oturup konusabiliyorsunuz uzerine gittiginizi dusunuyorsaniz uzerine gitmissinizdir,ilimli laftan anlayan bir kv varsa karsida zamanla dusunceleriniziyle onu yonlendirebilmek varken kirmaya gerek yok

Kadın diğer kaynanaların ne dusundugunu soylemiş , yenıden evlendırmek kendı dusuncesş olmayabilşr niye ustunuze alındınız anlamadım .kızım sana soyluyorum gelınım sen anla olmuş . Bu durumlarda oglun varsa kendinş ilerde kv yerine koy. Ozmn orta yolu bulursun:KK66: hayat ta zaten etme bulma dunyası

Ya hem deli gibi korkuyorsunuz hem de duramıyorsunuz. Ne yardan ne serden.. Evden çıkınca 10 bin tl kira vereceksiniz, kötü olursanız kocanız mirastan olacak sonra sizin canınıza okuyacak, daha canınız çocuk da yapmak isteyecek e ona kim bakacak falan.. Kurtlanmayın oturun oturduğunuz yerde.

kv nizin göndermeli bi konuşmasını fark etmedim ben. gereksiz savunma yapmış olabilir misiniz
Sonuçta kendi de oğlan annesi hep erkeklere bişey olmaz iması veriyor asıl kendisi bu konularda biraz ben yanlış anlarım diye geri çekilmesi lazımdı üstelik eminim ki kayınvalidemde isterdi altlı üstlü oturmak ilerisi için imada bulundum bence fırsat gelmişken elime aslında kayınvalidmde bazı kaynanalar şöyle böyle derken kendi hissettiklerini söyledi kendinde de kıskançlık ve yönlendirme huyu var bak severim gene diyorum beni de sever ama iç güdüsel heralde kim gelse aynısını hissederdi ben de onu istiyorum ben bu kadar onlara karşı anlayışlıysam bu duyguyu yensin istiyorum bu da hoş bi durum değil sonuçta eşimin bir birey olmasına müsade etmesi lazım her dakika arayarak özledik yanımda değilisn oğlum demeleri çok rahatsız edici

eşim bu konuşmalar olurken dinleyiciydi sadece sonra gene kakara kikiri
Yani yine ne suya ne sabuna dokundu. Bu kadar konuşmanızın tek amacı anahtarınızı geri almak ve devamlı gelip, kendilerine yaptıkları odada kalmalarını istememeniz değil mi? Madem kakara kikiri vardı isteseydiniz ya anahtarınızı ve lütfen gelmeden önce haber verin müsait olmayabiliriz deseydiniz ya. O zaman görürdünüz eşinizin dinleyici olup olmadığını.

Çok uzun bayıcı bi konusma olmus
Direkt "anne anahtari versene" deseydin daha cabuk susabilirdi 🥴
Boyle halasi uzerinden kvye laf dokundurunca ne olacak ki? Yatak odasi takimini alip gitmeyecek herhalde
hahahha gitmesin ama bu kıskançlık duygusunu da yensin diye uğraşıyorum işte

Merhaba arkadaşlar,

Ben daha öncede yazmıztım kayınvalidemle alakalı kayınvalidemi severim ama oğluna karşı kıskançlığı var beni de sever ama ortada kalmış gibi duygularına hakim olamıyor gibi. Biraz yönetme duygusu var evi 2 saatlik uzak mesafede olmasına rağmen yanımıza gelmek için türlü bahaneler uydurur gelmesede her aradığımızda özledim bunaldım yakında da değilsiniz ah vah diye negatif enerji verir. Kayınvalidem dün geldi 4 gün bizde kalacak dün gayet iyiydik hatta sinemayı çok sever eşimle konuştum dedim çıkışta dışarda annemi de alalım yemek yiyelim ordan da sinemaya gideriz aslında birlikte vakit geçirmeyi de severim görüştüğümüzde sadece kafama şunlar takıldı yemek yerken eşime annesi şey dedi kayınvalidemin bi tane görümcesi var fena o da yakında oğlunu evlendirecek onun hakkında halan yakında gelin alacakmış apartmanda alt katına gelin oturtacakmış falan dedi eşimde ooo kız yandı o zaman başlar kaynanalık yapmaya halam dedi ben de aslında biraz kayınvalideme ilerisi için gönderme yaptım. Dedim ki yaa ne gerek var böyle şeyler eskide kaldı bir de kadın sorunlu diyorsun anne yazık değil mi geline bu kadar oğullarını paylaşamıyorsa evlendirmesinler birlikte oğluyla yaşayıp gitsinler o zaman dedim kayınvalidemde kızım bazı kaynanalar kıskanç oluyor oğlunu paylaşmak istemiyolar gelini hor görüyolar benim kaynanam da bana ben seni hizmet aldım diyordu eşim bana tanıştığımızda sen bi tartışmada haklı da olsan ben annemi savunurum dedi bazı erkeklerde annelerine çok bağlı oluyor dedi ben de keşke evlenmeseydin anne bu konuşmayı baştan yaparak sana belli etmiş aslında yaşayacaklarını falan dedim. Öyle de öyle olmuyor kızım eski zamanlarda dedi. Bir de bunlarda kaynanalık gelin olayları akrabalarda çok olunca hep şey derler yanımda gelin aldı oğlumu götürdü ben de zamanında öyle yorumlar yaptıkları için şey dedim bak diyorlarki sonra gelin aldı oğlumu gitti napsınlar anne kayınvalidenin kıskançlıklarından dolayı yuvasını mı yıksın yani ne düşünüyolar bu şekilde olunca dedim. Kayınvalidemde başkasıyla evlendiririz diye düşünüyolar heralde dedi kayınvalidemin içten içe bu kadar eski kafalı olmasına gıcık oldum bi de aşırı erkekçi erkek daha kolay evlenir falan diyor ben de anne eşit valla herkeste sanki dul adamı açmış kollarını bekliyor kadınlarda. Kadınlarda evlenir bir kaybı yok tabi aslında biraz kayınvalidemin bu kafada olması beni gıcık etti biraz sakin dile getirmedim söylediklerimi sonra dedim anne bu konularda ben direk savunmaya geçiyorum ben de kadınım ya feministlik var biraz heralde ben de dedim bi de şey dedi bazı kızlar dayanamıyor bırakıp gidiyor çocukta annesini seçiyor dedi ben de valla hiç çevremde öyle görmedim ben anne tam tersini gördüm çocuklar belli bir yaştan sonra özgür hissetmek istiyor kendi yuvalarını kurmak kendi kabuğuna çekilmek istiyor hele de eşini seviyorsa ve annede de hata varsa anneden soğuyolar dedim bi böyle şaşırdı he öyle mı oluyor dedi biraz morali bozuldu bunu doyunca konu kapandı eşim bu konuşmalar olurken dinleyiciydi sadece sonra gene kakara kikiri biraz fazla mı abartmışım aslında gönderme yaptım bilsin ona göre davransın diye sadece fazla mı abartmışım sizce aslında bazı kaynanalar şöyle böyle derken kaynanam kendini anlattı bence bazı kaynanalar yönlendirmeyi sever kıskançlık yapar falan diyor sizce yersiz hadsiz bi konuşmalar mı yapmışım
Canım o kafada benim yengem var aynı kaynanan gibi birşey olsa oğlum bakar insan ayrımı yapmıyorum desede yapar gelini tartışsa mesela dinler kocaya öyle laf denmez tarzında konuşur

Merhaba arkadaşlar,

Evet bence hadsiz bir konuşma yapmışsın çok uzatmışsın benim gelinim mesela karşıma geçip her lafımı bu şekilde cevap verse ben bile sinirlenirdim ben de bir gelinim asla kayınvalidemle münakaşaya girmem gerekmediği sürece sonuçta seninle ilgili hiçbir şey yok içindeki her şeyi kusmuşsun kötü olmuş ben kayınvaliden olsam çok darılırdım

Canım o kafada benim yengem var aynı kaynanan gibi birşey olsa oğlum bakar insan ayrımı yapmıyorum desede yapar gelini tartışsa mesela dinler kocaya öyle laf denmez tarzında konuşur
ya bi kadın olarak aşırı erkekçi kadını bu kadar hor görmesi oğluna herkes ister ama kız kolay evlenmez düşüncesi beni çileden çıkarıyor sen kadınsın yahu üstelik anlatıyor gelinken daha beterlerini yapmışlar ezik ezik konuşmalar ben feminist bi insanım bu kadar erkeği yüceltmeleri beni aşırı sinir ediyor. Üstelik oğlunu geçmişteki yaptığı çapkınlıklar yüzünden şuanda bana bulaştırdığı hastalıkla uğraşıyorum hem de takibini yapmazsam birinci derece kanser olma riskim var tamam bilmiyolar söyleyemiyorum da içten içe gıcık oluyorum onlar bana bunu yaşattı aslında beni el üstünde tutmaları lazım diye ama boşa sonuçsuz çünkü asla bilemeyecekler

Evet bence hadsiz bir konuşma yapmışsın çok uzatmışsın benim gelinim mesela karşıma geçip her lafımı bu şekilde cevap verse ben bile sinirlenirdim ben de bir gelinim asla kayınvalidemle münakaşaya girmem gerekmediği sürece sonuçta seninle ilgili hiçbir şey yok içindeki her şeyi kusmuşsun kötü olmuş ben kayınvaliden olsam çok darılırdım
Senin kayınvalidende her şeyi yönlendirmeye çalışır mı her dakika arayıp yanımda değilsiniz diye ağlayıp sızlar mı kıskançlık yapar mı bunları yapsa sen de eline fırsat geçerse kullanırsın merak etme

Kıskançlığını da törpülemem lazım belki de bu şekilde hakimiyet kurması bundan kaynaklı bunu böyle hissettirrsem belki gelip gitmesi azalacak ya da yönlendirmeleri bırakacak

Bol şans diliyorum. Bu gibi laf dalaşları sadece kavga, tartışma fitilini ateşler. Bu defa törpüleyeceğim derken bilersen kadını inadına gelip çöker evine haberin olsun

Bol şans diliyorum. Bu gibi laf dalaşları sadece kavga, tartışma fitilini ateşler. Bu defa törpüleyeceğim derken bilersen kadını inadına gelip çöker evine haberin olsun
Kavgadan da korkuyorlar, ona cybh bulaştıran kocası çok üzülüyormuş depresyona giriyormuş yazık.

X