Kayınvalideme biraz fazla mı gönderme yaptım

sen de de fiziki olarak bi problem yok belli ama psikolojik olarak var heralde ne bu insanlara karşı bu kadar ön yargın ne bu olağandışı şeyleri tamamen görmezden gelip tamamen bizi suçlu görmek
Benim de evlenirken aklıma adamda acaba hastalık var mı sorusu gelmedi. Hastalık kapmış bile olsa gidip tedavisini yaptırıp bana bulaştırmayı istemeyecek biriyle evlendim. Benim eşim bırak benim hastalık kapmama sebep olmayı kanepeye uzansam noldu hasta mısın, halin mi yok der başıma çöker.

Senin kayınvalidende her şeyi yönlendirmeye çalışır mı her dakika arayıp yanımda değilsiniz diye ağlayıp sızlar mı kıskançlık yapar mı bunları yapsa sen de eline fırsat geçerse kullanırsın merak etme
Belki seninkinden 100 kat daha fazla arar her şey benim istediğim gibi olsun gelinim damadım kızım oğlum benim yanımda olsun her dakika beraber olalım ister sadece ağlamakla kalmaz baygınlık bile geçirir hep yanımda olun diye ama bir kere bile münakaşaya girmedim çünkü kendimi hiç yoramam

Belki seninkinden 100 kat daha fazla arar her şey benim istediğim gibi olsun gelinim damadım kızım oğlum benim yanımda olsun her dakika beraber olalım ister sadece ağlamakla kalmaz baygınlık bile geçirir hep yanımda olun diye ama bir kere bile münakaşaya girmedim çünkü kendimi hiç yoramam
çok ilginç mantıklı mı bilemedim nasıl böyle şeyler yaşayıp kafaya takmıyorsunuz

ya bi kadın olarak aşırı erkekçi kadını bu kadar hor görmesi oğluna herkes ister ama kız kolay evlenmez düşüncesi beni çileden çıkarıyor sen kadınsın yahu üstelik anlatıyor gelinken daha beterlerini yapmışlar ezik ezik konuşmalar ben feminist bi insanım bu kadar erkeği yüceltmeleri beni aşırı sinir ediyor. Üstelik oğlunu geçmişteki yaptığı çapkınlıklar yüzünden şuanda bana bulaştırdığı hastalıkla uğraşıyorum hem de takibini yapmazsam birinci derece kanser olma riskim var tamam bilmiyolar söyleyemiyorum da içten içe gıcık oluyorum onlar bana bunu yaşattı aslında beni el üstünde tutmaları lazım diye ama boşa sonuçsuz çünkü asla bilemeyecekler
Onlar üstten göründüğü gibi zannediyor herşeyi ama özel hayatını kimse bilemez sadece havadan havadan atıyorlar bilip bilmeden mesela eşim iş veren fabrikasında birine denk geldim ben çok şey yaşadım gün yüzü görmedim ama görünen köy kılavuz istemiyor sadece sen mi yaşadın başka kadınlar yaşamadı mı bemim fikrim gerçekten çile çeken bir insan herşeyi ortaya dökmez içinde yaşar öyle insanlara tahammül edemiyorum

Onlar üstten göründüğü gibi zannediyor herşeyi ama özel hayatını kimse bilemez sadece havadan havadan atıyorlar bilip bilmeden mesela eşim iş veren fabrikasında birine denk geldim ben çok şey yaşadım gün yüzü görmedim ama görünen köy kılavuz istemiyor sadece sen mi yaşadın başka kadınlar yaşamadı mı bemim fikrim gerçekten çile çeken bir insan herşeyi ortaya dökmez içinde yaşar öyle insanlara tahammül edemiyorum
Herkesin kendine göre dertleri var sonuçta

Benim de evlenirken aklıma adamda acaba hastalık var mı sorusu gelmedi. Hastalık kapmış bile olsa gidip tedavisini yaptırıp bana bulaştırmayı istemeyecek biriyle evlendim. Benim eşim bırak benim hastalık kapmama sebep olmayı kanepeye uzansam noldu hasta mısın, halin mi yok der başıma çöker.
Esk*rta falan gittiğini biliyor olmam lazım aklıma bunların gelmesi için. Hoş, esk*rt müdavimi adamdan da soğurum, içim almaz, evlenmem.

Merhaba arkadaşlar,

Ben daha öncede yazmıztım kayınvalidemle alakalı kayınvalidemi severim ama oğluna karşı kıskançlığı var beni de sever ama ortada kalmış gibi duygularına hakim olamıyor gibi. Biraz yönetme duygusu var evi 2 saatlik uzak mesafede olmasına rağmen yanımıza gelmek için türlü bahaneler uydurur gelmesede her aradığımızda özledim bunaldım yakında da değilsiniz ah vah diye negatif enerji verir. Kayınvalidem dün geldi 4 gün bizde kalacak dün gayet iyiydik hatta sinemayı çok sever eşimle konuştum dedim çıkışta dışarda annemi de alalım yemek yiyelim ordan da sinemaya gideriz aslında birlikte vakit geçirmeyi de severim görüştüğümüzde sadece kafama şunlar takıldı yemek yerken eşime annesi şey dedi kayınvalidemin bi tane görümcesi var fena o da yakında oğlunu evlendirecek onun hakkında halan yakında gelin alacakmış apartmanda alt katına gelin oturtacakmış falan dedi eşimde ooo kız yandı o zaman başlar kaynanalık yapmaya halam dedi ben de aslında biraz kayınvalideme ilerisi için gönderme yaptım. Dedim ki yaa ne gerek var böyle şeyler eskide kaldı bir de kadın sorunlu diyorsun anne yazık değil mi geline bu kadar oğullarını paylaşamıyorsa evlendirmesinler birlikte oğluyla yaşayıp gitsinler o zaman dedim kayınvalidemde kızım bazı kaynanalar kıskanç oluyor oğlunu paylaşmak istemiyolar gelini hor görüyolar benim kaynanam da bana ben seni hizmet aldım diyordu eşim bana tanıştığımızda sen bi tartışmada haklı da olsan ben annemi savunurum dedi bazı erkeklerde annelerine çok bağlı oluyor dedi ben de keşke evlenmeseydin anne bu konuşmayı baştan yaparak sana belli etmiş aslında yaşayacaklarını falan dedim. Öyle de öyle olmuyor kızım eski zamanlarda dedi. Bir de bunlarda kaynanalık gelin olayları akrabalarda çok olunca hep şey derler yanımda gelin aldı oğlumu götürdü ben de zamanında öyle yorumlar yaptıkları için şey dedim bak diyorlarki sonra gelin aldı oğlumu gitti napsınlar anne kayınvalidenin kıskançlıklarından dolayı yuvasını mı yıksın yani ne düşünüyolar bu şekilde olunca dedim. Kayınvalidemde başkasıyla evlendiririz diye düşünüyolar heralde dedi kayınvalidemin içten içe bu kadar eski kafalı olmasına gıcık oldum bi de aşırı erkekçi erkek daha kolay evlenir falan diyor ben de anne eşit valla herkeste sanki dul adamı açmış kollarını bekliyor kadınlarda. Kadınlarda evlenir bir kaybı yok tabi aslında biraz kayınvalidemin bu kafada olması beni gıcık etti biraz sakin dile getirmedim söylediklerimi sonra dedim anne bu konularda ben direk savunmaya geçiyorum ben de kadınım ya feministlik var biraz heralde ben de dedim bi de şey dedi bazı kızlar dayanamıyor bırakıp gidiyor çocukta annesini seçiyor dedi ben de valla hiç çevremde öyle görmedim ben anne tam tersini gördüm çocuklar belli bir yaştan sonra özgür hissetmek istiyor kendi yuvalarını kurmak kendi kabuğuna çekilmek istiyor hele de eşini seviyorsa ve annede de hata varsa anneden soğuyolar dedim bi böyle şaşırdı he öyle mı oluyor dedi biraz morali bozuldu bunu doyunca konu kapandı eşim bu konuşmalar olurken dinleyiciydi sadece sonra gene kakara kikiri biraz fazla mı abartmışım aslında gönderme yaptım bilsin ona göre davransın diye sadece fazla mı abartmışım sizce aslında bazı kaynanalar şöyle böyle derken kaynanam kendini anlattı bence bazı kaynanalar yönlendirmeyi sever kıskançlık yapar falan diyor sizce yersiz hadsiz bi konuşmalar mı yapmışım
Siz buraya böyle bir konu actiginiza göre siz de tam emin olamamissiniz doğru mu yaptım acaba diye. Şimdiki gelinler unutmamalı bir gün kendileri de kaynana olacak. Gelin damat sahibi olacaklar. Kendi evlatları elin evladiyla evlendiğinde neler hissedecek?
Kaynananiz bunalımda bence. Belki geçici bir dönem belki hep böyle gider bilemem. Ama kalbi temiz iyi niyetliyse bence gereksiz bir çıkış yapmış olabilirsiniz. Kadının ne hissettiğini ne düşündüğünü onun yaşadıklarını yaşamadan katiyen bilemeyiz. Düşünceleri davranışları size yanlışta gelse lütfen bunu göz önünde bulundurun..

Evet ama bu risk herkeste var belki şuan evliysen sende de var malesef erkeklerin birlikte oldukları kadın ilk biz olamıyoruz bir de bekarken yaşadığı şey ve ayrıca eşimden yana hiç sıkıntım yok ben ne dersem onu yapıyor hanımcı ama ben böyle bişey yaşatmak istemem derdim anasından babasından uzaklaştırmak değil aslında pısırık bi insan da değilin arayıp söylerim açık açık ama karşımda olgunluk gösterecek insanlar yok hemen küsüyolar ben bunu çözmeye çalışıyorum

Kendinizi böyle teselli ediyorsanız vay halinize
Kötü haberim var böyle bir risk çoğu insanda yok normal olan risk olması risk var sanmaniz degil

X