Kayınvalideme kızımı emanet etmeliyim sizce??

kv kendi evinde bakmak istiyor orada kalacakmış bebeğim ben görmek istediğimde gider görür yada müsait olduğunda alırsın dedi kafam karıştı

kv kendi evinde bakmak istiyor orada kalacakmış bebeğim ben görmek istediğimde gider görür yada müsait olduğunda alırsın dedi kafam karıştı
ben bu cümleden sonra koptum.herkesin analığı gerçekten kendine.bu kadar dünyaya düşkün olmasak diyorum.yarına çıkacağımız belli değilken siz sigorta işlesin diye güvenebileceğiniz insan olmadan ağzı süt kokulu 15 aylık bebeğinizi bırakmaktan bahsediyorsunuz.sizinle benim anneliğim mesela kessinlikle aynı olamaz.ben pazar günü 2 saatlik bir sınava giricem 11 aylık bebeğim ne yapar ağlar mı beni ister mi,sdiye şimdiden stres oldum.çünkü mesela benim de öz ablalarımdan biri azıcık sinirli 2 saat bıraktım ne abarttım denebilir oysa o 2 saat içinde sinirle ağlayan bebeğime vursa bağırsa onun travmasını kim üstlenecek.basit bir örnekle mesajımı vermek istedim.siz çocuğu misafir gibi görüp gitmeyi düşünecek kadar mı önemsiyorsunuz bu çalışmayı,parası battsın.yavrunuzu bırakmayı düşündüğünüz kişiler güvenebileceğiniz,içinizin rahat edeceği kimseler bile değil üstelik.
Bırakın ya anneliğinizi yaşayınç.valla evime her istediğim yiyecek girmiyor,her ihtiyacım alınmıyor ama çocuklarıma sevgmi,ilgimi vermek herşeye değer.daha iyi bir hayatı Allah ömür verirse çocuğunuz biraz daha büyüynce yaşamaya bırakın,o güne kadar çıkarsanız tabi

Neden atıyım sağlık bu şaka konusu bile olamaz bilmiyorum doktor ne derse oyolda gidiyoruz bizz anladığım konu değil çünkü ilk bebegjm çevremde de görmedim bana söyleneni yazdım sadece

İnatciydi psikologa biz buyuzden gittik başta ve gelişim için erken doğum olduğu için her ay gidiyorduk doktor gelişim önde biraz hem iri hem tavır olarak diyerek yonlerdi bizi böbrek büyümesi vardı ki genelde bebeklerde olurmuş oyuzden her ay düzenli kontrole giderdik sonra WC söylemesi yaşıtlarına göre yürüme konuşma önde olduğunu ve test yaptirmamizi tavsiye etti bizde yaptırdık bize söylenen den anladığım genetik hiperaktif bende oyleymisim ama benim sara nobetlerimde vardı onan korkup bu kadar üstüne düştük açıkçası inat olup ağlama krizleri vardı bı dönem ama atak haftasiymis şükür

Yana döne iş aramak yerine keşke biraz çocuk gelişimi, evreleri, güvenli bağlanma, çocukların yaşa göre ihtiyaçları ve davranış örüntüleri hakkında okuyup bilinçlenseniz.
Buna SSK priminden daha fazla ihtiyacınız var gibi görünüyor yazdığınız yorumlardan.
Sanırım çok genç ve tecrübesizsiniz.

"kv kendi evinde bakmak istiyor orada kalacakmış bebeğim ben görmek istediğimde gider görür yada müsait olduğunda alırsın dedi kafam karıştı"

bunun olabilirliği var mı sizce

mesafeler ne kadar sayfalardır yazmadınız

kv evde çocuğu köşe minderi gibi bakacak yani karnını doyurur uyutur belki de geri kalanında yanında takılacak

ki zaten kadının yaşı rahatsızlıkları, dükkana yemek ve ev işi gibi unsurlar göz önüne alındığında olağan

bir de bunu tüm gün yapacak

kv bence yatırırım ben onu, öğlene kadar uyuyor zaten ben erken kalkıyorum işimi hallederim öğlene yemeği dükkana gönderirim kızı doyururum açar tv otururuz akşam da benimle yatar uyur diye düşünüyor

lakin ben iki konudur anlayamadım

kv nin evi dükkana yakın, eşin o dükkanda çalışıyor, çocuk neden kv de kalıyor

en basiti eşin dükkana geçerken bırakacak dönerken alacak

bu neden olmuyor, otobüste sürünmesin vs diye düşünüyorsanız ana babasız bir ortamda geçireceği tek bir gece o otobüste geçireceği zamandan daha az yıpratmaz

Bu yorumdan gayet attigin çok belli oluyor. Artik bu yasta cocugun varmi bile bilmiyorum. Internetten bir kaç terim okudun, ve onu karistirarak burda yaziyorsun.

Genetik hiperaktivite diye bisey yok. O yaslarda hiperaktivite teshisi konulamaz. O yaslarda (12-13 aylik) bir cocugun bezsiz dolasmasi imkansiz. Iri olmasi gelisimde önde oldugu anlamina gelmiyor. En fazla persentil olarak farkli gruba girebilir.

Herseyi geçtim, daha 1 ay önce "daha yeni 1 yasina girdi kizim" dedigin cocuk simdi nasil 15 aylik oluyor?

Diger konunda (utancimdan yerin dibine girecegim) bana çok atmasyon bir konu gibi geldi.

Ben açikçasi artik konularina pek inanmiyorum. Bu benim fikrim. Konularina hali ile yorumda yazmam artik. Iyi forumlar.

Zeka ölçümü nasıl yapıld

Yazmayın kardeşim zorla.yazdiran yok insanlarin işi gücü yokmu saatlerce yazıp tek tek.cevap versin atmasyon dediğiniz konu benim ailem anladinmi aile sağlık çocuk vs gibi şeylerin şakası alayı olmaz ben böyle gördüm isterseniz özelden belgelerini atıyım. Ölçüm ile ilgili Allah aşkına nasıl bı insansınız herşeyden yalan arama kimseye guvenmeme hayır en kotusunden diyorum siz haklı olun hadi benim elime ne geçer. Zaman kaybından başka aptalmiyim ben gider yatar dinlenirim fark ettiyseniz sadece gece girebiliyordum

1.okuma sorunu yada anlayamamış sorununuz var sanırım 1 yaşına yeni girdi diye bişey yazmadım 1 yaşında kızım var diyip geçmişimdir kızım hakkında bilgi net bitek bakıcı konusunda verdim

2.zeka ölçümü basina kablolar takıldı EKG benzer farklı bişey ama onun gibi bı ilaç sürdüler yağlı buseydi atakları için kızımda da epilepsi varmı diye bakıldı sadece hiperaktif bebeğiniz bu dönemde olabilir kimi bebek 2. Sendromu na erken başlar aile geçmişinde varmış genetik hiperaktif olabilir dedi doktor ki ben doktoruma güveniyorum sizemi inanacağız doktorumun dediklerine mi
3. İnsanları da eleştirerek yalancılık la itam ederk birşey elde edemezsiniz eğer inanmadığını Z durumlar varsa formlarına bakmaz cvp yazmaz ugrasmazsiniz
4 çok tutarsız olan sizsiniz ve sizin yorumlarınız kendiniz oyuncak ücretli aşıdan bahsedip sonra bunun tezini yazan birisiniz sizin gibi bı kaç ıssız tayfa var sanırım burada ben biraz yeniyim denk geldiklerim yorumlarda sürekli konu hakkında düşünce yerine insanlari eleştiriyorsunuz komik oluyorsunuz bence yapmayın

Yada bana yapmayın diğerlerinde sizin seçiminiz birdahada cevap yazmayın sinirlerimi de ziplatmayin
İnsanlar aileleri için asla yalan konuşmazlar bunuda unutmayin

İnşallah bu yazdıklarını yaşamak zorunda kalırsın kim ister çocuğunu bırakıp üç kuruş maaşla çocuğundan ayrı kalmayı işte çalışmayı hayat şartları işte bilmeden yaşamadan atmak ne kolay

beddua dönüp dolaşır sahibine geri gidermiş haklı olmayınca.ayrıca tanımadığı birine beddua eden birisi kötüdür benim gözümde.kusura bakma herkesin anneliği gerçekten bir değil.ne dersen de sen de kabullen dünya hırsına kapıldığını,bazı şeyleri çocukların ardına saklayıp onu bahane etmeyin

Size akıl veren herkese laf yetiştiriyor gibisiniz . Valla buna da benim aklım ermiyor . İnsan buraya farklı bakış açıları için yazar . Sonuçta son kararı siz vereceksiniz ve çalışacaksınız muhtemelen.
Bir de zeka ölçümü mü yaptırdın Allahım ya çok hoşsun

Evde el işi gibi isler yaparak biraz maddi gelir saglayabilir hatta sigortanızı da ödeyebilirsiniz. Bunlari araştırin isterseniz? Punch, mum, çerçeve, örgü, süsler, makromeler, ahsap boyama, anahtarlik yapımı, orgu bebek, aktif olarak katalog isi, amerikan servisler vs akliniza gelebilecek her şey olabilir. Zeka testi bu yasta uygulanmaz, yanlis anlamis olabilirsiniz. Gelisimini kritik evrelere gore erken tamamliyor olabilir. Bu fark kapanabilir de devam edebilir de onemli olan sevgi ve ilginin eksik olmamasi. Hal böyleyken, suan icin cok dusuk meblag ve uzun saatler olmasi sebebiyle, ozel durumu olan cocugunuza da guvenilir ve yeterli kaynak saglayamayacaginiz izin suan bir anlami yok calismanizin. Esiniz çocuğunuza bakarsa siz daha mantikli bir iste çalışırsanız o da oldukca makul.

Kalp pili olan insan 15 aylık hiperaktif bir bebege bakamaz diye düşünüyorum.

Konuyu okumadım başlığa cevap olarak çok önemli bir sebep olmadıkça çocuğumu kayın valideme bırakmam tenezzül bile etmem ama mecbursanız el muhtaç

Değil kayınvalideme kendi anneme çocuklarımın bir saatini bile emanet etmem.
Komşuya gözüm kapalı emanet ederim fakat aileden hic birine is için etmem.
Yarin obur gün değil yaptıklarını yüzüne vurmak utanmasa ben doğurdum diyebilecek levele büyük sıçrayış yapıyorlar

Kuzenim sağlık sektöründe, bazı günlerde gece nöbetine kalıyor. Annesi uzak, kv. şeker hastası nerede düşüp kalacağı belli değil. Bakıcıya da güvenmiyordu. Zaten nöbet gecelerinde bakacak birini bulmak da kolay olmuyor. En sonunda genç bir kadın buldular, çocuğa kv. nin evinde bakıyor, kadın da torununun yanında olduğu için endişe etmiyorlar. Nöbet gecelerinde de bakıcı kendi çocuğuyla yatılı kalıyor. Siz de deneyebilirsiniz. Tabi bizimkinin kv. uyumlu kadın orası da var. Sizinki sorun çıkarabilir mi bilemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…