kayınvalideme taşınmalı mıyım

Eşin içki,sigaraya 300-400 tl harcıyorsa hiç gitme kaynananın evine.. O zaman daha rahat harcayacaktır emin oll.. :KK19:

Bence sokakta kalmadıkça bi başkasıyla oturulmamalı
İş aramaya devam et
Kredi diyosun bi de kira diyosun, ev kredisi değil ne o zaman ?
Araba filansa satın kapatın
Eşin maaşını bilmiyo mu, tam maaşına göre kredi taksitine girilir mi
Yaşlarınız da küçük değil
Bence kayınvalidenin evine giderseniz, dönüşü olmaz. Eşinizin de işine gelir

Senin kayınvalidenin evinde oturman eşinin daha rahat harcaması dışında katkı yapacak gibi durmuyor.taşınma bu durumda derim.

kirayı da ödeyemeyeceğiz artık.
oraya taşınmak da kötü. ne güzel evimi bırakacağım. yani güzel evim dedim ama inanın büyük rahat bir yer değil. küçük ama işte güneş alıyor vs bana yetiyor benim evim. eşyalarım ne olacak. başkasının eşyalarının içine gireceğim. kendiminkiler bir yerde zamanla eskiyecek.

o kadar çaresizim ki ağlamaktan kendimi alamıyorum.iş bulmamak çok zor.. yaşı büyük veya çocuk yapar diye işe almıyorlar.. çünkü tecrübe var istedikleri özellikte cv im iyi diyorlar ama almıyorlar.. bugünküler beni resmen delirtti.. bıktım yoruldum iş aramaktan.. çaresizlikten yoruldum.

bugün yine gittim iş görüşmelerine bir tanesi direk yaştan eledi. çağırmadı bile. diğeri işkur göndermişti 3 aydır da eleman alamıyorlarmış. sekreter diyor satışa yönelik sekretermiş.. elemeye çalıştı resmen. diyor ki siz muhasebeyle sekreterlik de yapmışsınız ama biz daha teklif vs işlemleri ve satış olacak diyor. diyorum teklif hazırladım.. sonuçta şirketler arası teklif. bir matbusu oluyor kendilerine göre.. ayriyetten resmi kurumlar ihalelere de teklifler hazırladım ihale dosyaları hazırladım dedim.
ama cııık niyet yok.. sonra kaç yıllık evlisiniz dedi. sonra eledi.. halinden belli oluyor zaten..

ikincisi de muhasebe sekreterya işi içinmiş. hangi prg ı kullandın diyor onların kullandığını kullandım zaten cv imde de yazıyor. ama bana çalışma şartlarını bile söylemeden gönderdi. biz sizi ararız.. ben sordum. cts dahil 19 a kadar çalışıyorlarmış.

diyecek söz bulamıyorum. bu yağmurda iş görüşmesine diye insan güzelce giyiniyor gidiyor. ve size yarım ağızla işi bile söylemiyorlar..

YAZIKLAR OLSUN.. HEPSİNE...

Son düzenleme:
kızlar çok mutluyum bir yerden aradılar beni.. güzel bir yer inşallah memnun kalırlar da devam ederim. daimi olmak istiyorum çünkü. ne olur dua edin...

kızlar çok mutluyum bir yerden aradılar beni.. güzel bir yer inşallah memnun kalırlar da devam ederim. daimi olmak istiyorum çünkü. ne olur dua edin...

dun yazdıgınızı simdi okudum,
ve hemen altına bunu okuyunca cok sevindim... gozunuz aydın. guzel haberlerinizi bekliyoruz...

çalışmayı istiyorum da iş bulamıyorum. çocuk düşünüyor musunuz deyince hemen düşünmüyorum vs diyorum. bazıları hem soruyor ben de şimdi düşünmüyorum öncelikle gelecek hazırlamak diyorum. bu sefer de biz karışamayız diyorlar.. söylemeyince ne kadar süre düşünmüyorsunuz diyorlar..

her ne kadar kv nin evi iş yerleri olsa da bizim burası da işyeri semti. hatta arka sokakta asansör firması şartları çok iyi sekreter arıyor. hani benim cv mde iyidir. yani genel muhasebe de yaptım sekreterlik de ön muhasebe de yaptım. ama çağırmıyor. onun gibi var.. yaş olayı da geniş tutmuşlar. ama neymiş acelesi yokmuş önemli olan onun için ev yakın olmasıymış..

ama sonuç sıfır.. reklamlardaki gibi benden uygunumu mu bulacaksın diyeceğim bu ne özgüven diyecekler o durumdayım..

bazı yerler armudun sapı üzümün çöpü diyorlar ama böyle hiç pürüz olmayan yere de çağrılmayınca resmen hayattan da herkesten de soğuyorum..

çalmadım kapı söylemedim kimse kalmadı. aramadım eleman arama siteleri kalmadı. işkur desen adım başı kendi elemanını doldurmakla meşgul.. orası da aynı diğer siteler gibi ilandan bakıp arayıp gidiyorsun.. hatta arıyorsun bir de diğerlerine en azından başvuruyorsun cv ni inceleyip çağırıyorlar..

yıldım bunaldım sıkıldım.

gitmek avantajlı gibi görünüyor ama aslında dezavantajları da çok.. işte orda tıkanıyorum. boğuluyorum.. hadi herşey yolunda gitti çocuğum oldu sonra ona bakacağım.eşimin eline bakacağım. insan üzülüyor. kendi yeğenine harçlık veriyor. durumumuz kötü olduğu halde ben çalışırken bile harçlık veremedim yeğenime. üstelik yeğenim benim elimde büyüdü.. güya annelere yakınım onların çok nadir görüyorum. görmek değil benim derdim herşeyim düzensiz alt üst..

kpss ösym görüyorsunuz torpil skandalları geziyor.. zaten ortada... dayımız yok iyi bir yere girmek için.. ama belli bir yaştan sonrada özel sektöre de giremiyorsunuz..

geceleri uyuyamıyorum.. ağlamaktan kötü oldum. tiroit im stresli anlarda fırlıyor. işten çıktığımda 2 yken 58 e fırladı. sonra çok zor düşürdük..

çocuğum olsun diyorum onu da yapamıyorum. işe giriyim diyorum onu da yapamıyorum. onca yıl oku, 15 yıldır çalış elinde olan kocaman bir sıfır.......

hayat bana gülmüyor bir türlü..
yani canım moralini bozmak gibi olmasın ama o arttırdığınız 7,200 tl yi de içki ve sigara ya yatırmayacağı ne malum.

eşim hiç öyle biriktiriyim de birşeyler alıyım düşüncesinde olmamış. bekarken de olmamış evlendikten sonra da. aksine düğün masrafları dışında borçla yani ödenen aylık borcun (5 yıl vadeli) 3 de 2si evlenmeden önceki borcuydu.düğünle hatta benimle uzaktan yakından ilgisi yoktu.

taşınmazsam ucu ucuna normalde yetişir. ben de kimsenin nazını havasını çekmem düzenimi değiştirmem ama eşim maalesef şahsi harcamaları yüzünden(sigara içki) yetişmiyor. bir de inanın şurası gerçek bu zamanda kira ödemek de kolay olmuyor 12 ay 7200 tl yapıyor hani boşuna bu parayı verip rahat olmak var.. bu zamana kadar biraz olabilir çalışıyorduk ona göre ödemelerimiz gelirlerimiz dengeliniyordu buna rağmen eşim masrafları için kredileri yükleniyordu. şimdi onu yapamayacak mı .sanmam.. kredilere yüklenecek ben iş bulamazsam anne evine gidelim diyecek. aslında benim işe girmemi çok istiyor. oraya gitmeyi o benden daha çok istemiyor.

şimdi kv demler de bilmiyorum iş buluyum diye çırpınıyorlar ama ellerinden birşey gelmiyor..

aslında eşimin iş yeri orası olduğu için yani bu tarafa mesafe olduğu için biz o taraflara taşınmayı da düşünüyoruz. burda çalıştığım kiraya gidiyor yani.. benim işsiz kalmam eklenince iyice o tarafta oldu..

ama işte insan diyor ki düzeni saati belli olsa bu taraflarda iş bulsam.

Allah yardımcınız olsun.Ben birlikte oturuyorum ve hiç tavsiye etmiyorum.Çıkayım kiraya kuru ekmek yiyeyim diye düşünüyorum.Bizim için de cok zor.Bir de hiç anlaşamadığım görümcem eşinden ayrılmak istiyor o da geldi eve. :KK14:
Kendi evinde yaptığın en basit şeyler birlikte oturduğunuzda senin lüksün olacak bunu unutma.Ne kadar iyi ,anlayışlı olsalarda

arkadaşlar teşekkür ederim. işe başlayacağım inşaallah kalıcı olurum. eşime gelince de maaşı zaten krediye gidecek benim ki de kiraya.. faturaya. bu yüzden kartları da alacağım hatta kapattıracağım

Kredi ne içindi ?
Kira verdiğinize göre konu değil
Araba filansa arabayı satın kapatın

eğer iyi inşa insanlarsa size zorluk çıkartmazlarsa sizde onlara taşınabilirsniz durumunuz düzelene kadar..

Kredi ne içindi ?
Kira verdiğinize göre konu değil
Araba filansa arabayı satın kapatın

eşimin maaşı hem kiraya hem de evlenmeden önce borçlarına yetecek kadardı.. ben de işe başlamıştım. buna dayanarak bir senelik maaşım kadar olan araba aldık.. çünkü evi ulaşıma çok ters bir yerdeydi.. o bütçeyi yaptık ama maalesef eşim kira kadar ki daha fazlası aylık giderleri oldu.. yani içki sigara...yani o giderler için de karta yüklenmiş. borç arttınca kredi borçu arttırıp kendi kredi taksidi çıkardı.maaşı kadar oldu..

eşimde araba kullanmasını bilmiyordu ama kullana kullana öğrendi. ben kullanmadığım için çıkamıyorum. dolasıyla kullanmadan da satmak istemiyorum. bir de gerçekten çok lazım oluyor.. ne olursa olsun.. başkasına boyun eğmek onlara bağlı kalmak kötü birşey.. hastane oluyor düğün oluyor bayram oluyor.. acil durumlarda faydası çok oluyor..

çalışınca en azından aldığın şeylerin yeri belli olunca iyiyor. yani çalıştık bunu aldık bir takım hizmetlerden yararlandık deyince yorgunluğun azalıyor.

Durum ne olursa olsun birlikte aynı evde iki aile olması doğru değil. Siz prenses, kayınvalidenizde kraliçe kadar olsa asla asla!

denildiği gibi kv iyi derken kaldığı birkaç günde benim üzerime çok geldi. sanki borçları ben yapıyormuşum gibi öfkesini benden çıkarttı. çalışılırmış nevarmış hamileyken kızı çalışmış yürümüş vs. ben de tek tek cevapladım. ben dedim bir haftalık evliyken işe yeni girdim. aldığım her kuruş gelen belli yerin gittiği yer belli. eşimin de öyleydi ben öyle biliyordum dedim ama borç çıktı.benim de sonradan haberim oldu. ben de elimde 7-8 kiloyla işyerine yürüdüm dedim. çünkü benim herşeye alerjim vardı. evden götürüyordum. kızının da işyeri tersti. yani hem yakın hem ulaşım zorluğu vardı. dolasıyla yürümesi daha mantıklıydı. hamileyken işinde de problemin yoksa yürüyorsun. ama işe yürüyerek gidip. işyerinde temizlik,ikram vs dahil dışarıya 4-5 kere çıkma bankalara gitmek hızlı olmak vs olunca olmuyor.. hamileliğimin başlarında daha sorunluydum. iğne kullanıyorum, troit ilacı içiyorum. halsizlik vs çok fazla.. olur annelik kolay mı diyor..

sonra hamileliğim başıydı.12 haftlıktım. . kıyafetlerimi giyemiyordum. yani değişik bir şiş hali vs vardı. hamilelik de almadım daha önce düşük olmuştu..hem onun etkisi hem de tasarruflu olduğum için alamadım yoksa ben heveslenip almaz mıyım.rahat ettiğim bir bir gecelik vardı. gecelik ama kalın penye. gömlek şeklinde.. gece uyumamışım, ilaç içtim kahvaltı yapacağım geri uyuacağım. günlerden pazar.
neymiş biri gelirmiş üstümü değiştirecekmişim. bununla rahat ediyorum ayrıca bana ne ben hamileyim iyi de değilim.. benim beklediğim biri de yok.
neyse..
ama mecbursunuz.. aradan aylar geçti ve.............

ben yine keyifsizim.. canınızı sıkmak istemem ama gece yine uyuyamadım. eşim yine krediyi krediyle kapatmak istiyor. çünkü ayda ödeceği para gelirden çok fazla. bu sefer kira yok sıkıntı olacak ama en azından rahat ederiz diyo.. gerçi o zaman da annemden aldığımız desteği arttırmamız lazım.. değişse anlayacağım.birkaç ay sonra annemden aldığımız da takside gidecek.hiçbirşey yeyip içemeyeceğiz. bebek gelecek bilmiyorum ne yapacağım. ben tabi uyuyamadım eşim mışıl mışıl uyuyor o benim gibi takmıyor. mesaiye arabayla gidiyor. işyeri yakın diye buraya taşındık. halbuki her gittiği benzin parasıyla birkaç gün başka yerlerde kullanılır. buna da sinirlendim(arabayı satacaktık ama oturduğumuz yer şehir merkezine çok uzak.hastanede yatarken eşim vazgeçmiş bu durumda nasıl satıyım lazım oluyor bundan sonra da olacak diye.. pahalı arabalardan değil) . ne yapacağımı bilmiyorum. aslında kafasına takmasın ne yalan söyleyim psikoloji bozulmaktan iyidir. ama herkes öyle değil. ben kabuslar görüyorum. kaç tane rüya gördüm.

bir tanesi. köpekten kaçıyordum. bana saldıracaktı. sonra onu kilitliyorlar ama köpek bana saldırmak için fırsat kolluyordu. ben de korkuyordum. bilinçaltı rüyasıymış olaylardan etkileniyormuşum.

ikinci rüyamda bir işe girecekmişim doğumdan sonra işin hazır dediler.(bunu yazarken gözlerimden yaşlar geldi.). iş de çok iyi bir yermiş ama açılmamış.bizi gezdirmek için götürüyor. ama sanki böyle daire bakıyormuş gibi geldi bana. o binayı biliyorum diyorum özlem diye bir tanıdık orada çalışıyor diyorum..adam dinliyor ama benim yanımdakiler kim bilmiyorum inanmıyorlar. içini falan geziyormuyuz hatırlamıyorum ama çıkıyoruz sonra açılacakmış çünkü.. onun altındaki dairede o tanıdık var o iş arkadaşlarıyla balkonda hal hatır soruyoruz.

başka daha var ama anlıyorum ki gözümü kapattım her seferinde böyle abuk sabuk rüyalar görmüşüm. eşimle emanet bir evliliğimiz varmış. başka bir eşi geliyor. onunla zaman geçiriyor ben çok üzülüyorum. sonra onlar küsüyor. bana dönüyor. beni sevdiği için falanmış. ama sonra konuşmalarımızda beni sevdiğin için bana dönmedin mi gibi şeyler söylüyorum.

anlayacağınız saçmaladım. kusura bakmayın..biliyorum yeri ve zamanı değil.. içimi dökeceğim bir yer burası.

inşallah güzel şeyler olur. allah yardımcı olsun bir mucize versin.. kızım için istiyorum bunu.. hayatım boyunca ve evliliğim boyunca bu kadar çok fedakarlık yapıp cefakarlık çekip halen borcun içinde oluşumuza yanıyorum. hani gerçekten lüks takılsaydık lüksü bırakın yeyip içip gezseydik diyecem ki ondan oldu.. ama bankaların faiz konusundaki bu açgözlülükleri eşimin müsriflikleri bu noktadayız.. buna şükür en azından kira ödemiyoruz ama böyle de olmamalıydı..

Son düzenleme:
Bence oturmayin siz o kadar ince ince hesap yaparken eşiniz alkol sigara masrafı 300 lira verebiliyor,siz 12 aysa kirar 7200 tutuyor diyorsunuz ama fuzili yere harcanan 300 lirada kiranin ve kredinin bir kısmını öder...taşınirsiniz ne olur biliyor musunuz ev kirası olmadigindan eşiniz daha rahat daha güvende harcar hiç birşeyede yaramaz...eşimin eğitimi için 4ay kvlerde kalıyorum şuanda 1-1.5 ay kaldı.ev kirası diğer eve ödüyoruz elektirik ,su ve mutfak masraflari yok dedik iyi bu sürede biraz parada artırıriz hamileyimde ama gel gör yok olmuyor kredi taksidi,kart taksidi ee haliyle öyle artan martan olmadı. .esimin maaşıda 3500 inan eksiye girip çıkıyoruz olmaz kendi evinde hesabınızı yapın oturun..

Hiç kimsenin yağmurun bile böyle küçük elleri yoktu. .

kusura bakmayın ama konuyu çok karışık yazmışsınız anlamak zor oluyor. sanırım şuan kv desiniz. hayırlısı olsun. ama o kacanız aklını başına almadığı sürece çok çekersiniz.

yazdıklarını okuyunca çok üzüldüm, çocukluğum geldi aklıma, alkolik bir babanın yanında harcanan yıllarım, tek amacım büyüyüp avukat olmaktı, ilk davamda annemle babamı ayırıcam derdim, avukat olamadım ama para kazanmaya başlayınca ilk işim onları ayırmak oldu, 18 yıldır babamı görmüyorum ve hiç özlemiyorum hatta babamın ailesinden kimseyle görüşmüyorum, bazen ondan bahsederken rahmetli demek geliyor içimden, sanırım benim için öldü, babam içer rızkımızı alkole meyhaneye verirdi, kimseye muhtaç değildik ama hep eksiktik istediklerimizi almazdı ama içkisine, sigaraya meyhaneye para bulurdu, ayıkken iyi bir insandı, çevresinde sevilen biri ama sarhoşken annemi tekme tokat döverdi, küfürler....gece sabahlara kadar yorganın altında ağlardık, çevresindekiler sevse ne olur...eşi ve çokcukları nefret ediyor...

yazdıklarından okuduğum kadarıyla eşin sana kötü davranmıyor inşallah davranmaz ve düzelir ama keşke kayınvalide yanına taşınmasaydınız, bence kesin tavrını koy ve burda oturuyorsak kiradan kalan parayla tedavi ol de, biran öncede tedaviye başlasın, şu an gençsiniz ama inan ilerde sorunlar artıyor, çocuk olunca ihtiyaçlarınızda artacak Allah yardımcın olsun,

bu arada şunu da belirteyim annemlerin evliliğinin son bir yılında ben çalışıyordum ve para biriktiriyordum, bütün hesabım , hayallerim ayrılmaları üzerineydi ama babamın hayaliyse artık çalışıyorsam o evin masraflarını benim karşılamam gerektiğiydi, babama sadece 1 kez para verdim ve onuda meyhanede yedi, ikinci kez para istediğinde daha ilk aldığını vermedin dedim, ve hayatımın ilk dayağını bir güzel yedim, eşşek sudan gelene kadar derler ya öyle bir dayak, o eşşek bir türlü sudan gelmedi maalesef, o dayaktan sonra da zaten bir daha ne konuştum ne yüzüne baktım, bugün olsa yine o dayağı yer paramı vermezdim..

bunları ilk kez birine anlatıyorum ve şu nedenle yazıyorum eğer çalışıp eşini para vermeye alıştırırsan iyice rahatlayacak, zaten annesinin yanında kira derdi de yok,sana ve bebeğine yazık baktın olmuyor ayrılmayı düşün ya da ayrılacağını ciddi bir şekilde belirt

bu yazdıklarmızı okuyan bekarlar varsa onlara tavsiyem 1 bardak bira bile içiyorsa evlenmeden önce iyice düşünün....evlenince hiçbir erkek değişmiyor daha çok rahatlayıp daha kötüye gidiyorlar..

Allah yardımcın olsun, yavrunu sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah, bol bol dua et , inşallah baba olmak aklını başına getirir

X