kayınvalideme taşınmalı mıyım

hayat1979

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2011
1.601
218
taşındık ama....

denildiği gibi kv taşınmak fikri iyi değildi ama mecburduk.. kv iyi derken kaldığı birkaç günde benim üzerime çok geldi. sanki borçları ben yapıyormuşum gibi öfkesini benden çıkarttı. çalışılırmış nevarmış hamileyken kızı çalışmış yürümüş vs. ben de tek tek cevapladım. ben dedim bir haftalık evliyken işe yeni girdim. aldığım her kuruş gelen belli yerin gittiği yer belli. eşimin de öyleydi ben öyle biliyordum dedim ama borç çıktı.benim de sonradan haberim oldu. ben de elimde 7-8 kiloyla işyerine yürüdüm dedim. çünkü benim herşeye alerjim vardı. evden götürüyordum. kızının da işyeri tersti. yani hem yakın hem ulaşım zorluğu vardı. dolasıyla yürümesi daha mantıklıydı. hamileyken işinde de problemin yoksa yürüyorsun. ama işe yürüyerek gidip. işyerinde temizlik,ikram vs dahil dışarıya 4-5 kere çıkma bankalara gitmek hızlı olmak vs olunca olmuyor.. hamileliğimin başlarında daha sorunluydum. iğne kullanıyorum, troit ilacı içiyorum. halsizlik vs çok fazla.. olur annelik kolay mı diyor..

sonra hamileliğim başıydı.12 haftlıktım. . kıyafetlerimi giyemiyordum. yani değişik bir şiş hali vs vardı. hamilelik de almadım daha önce düşük olmuştu..hem onun etkisi hem de tasarruflu olduğum için alamadım yoksa ben heveslenip almaz mıyım.rahat ettiğim bir bir gecelik vardı. gecelik ama kalın penye. gömlek şeklinde.. gece uyumamışım, ilaç içtim kahvaltı yapacağım geri uyuacağım. günlerden pazar.
neymiş biri gelirmiş üstümü değiştirecekmişim. bununla rahat ediyorum ayrıca bana ne ben hamileyim iyi de değilim.. benim beklediğim biri de yok.
neyse..
ama mecbursunuz.. aradan aylar geçti ve.............

ben yine keyifsizim.. canınızı sıkmak istemem ama gece yine uyuyamadım. eşim yine krediyi krediyle kapatmak istiyor. çünkü ayda ödeceği para gelirden çok fazla. bu sefer kira yok sıkıntı olacak ama en azından rahat ederiz diyo.. gerçi o zaman da annemden aldığımız desteği arttırmamız lazım.. değişse anlayacağım.birkaç ay sonra annemden aldığımız da takside gidecek.hiçbirşey yeyip içemeyeceğiz. bebek gelecek bilmiyorum ne yapacağım. ben tabi uyuyamadım eşim mışıl mışıl uyuyor o benim gibi takmıyor. mesaiye arabayla gidiyor. işyeri yakın diye buraya taşındık. halbuki her gittiği benzin parasıyla birkaç gün başka yerlerde kullanılır. buna da sinirlendim(arabayı satacaktık ama oturduğumuz yer şehir merkezine çok uzak.hastanede yatarken eşim vazgeçmiş bu durumda nasıl satıyım lazım oluyor bundan sonra da olacak diye.. pahalı arabalardan değil) . ne yapacağımı bilmiyorum. aslında kafasına takmasın ne yalan söyleyim psikoloji bozulmaktan iyidir. ama herkes öyle değil. ben kabuslar görüyorum. kaç tane rüya gördüm.

bir tanesi. köpekten kaçıyordum. bana saldıracaktı. sonra onu kilitliyorlar ama köpek bana saldırmak için fırsat kolluyordu. ben de korkuyordum. bilinçaltı rüyasıymış olaylardan etkileniyormuşum.

ikinci rüyamda bir işe girecekmişim doğumdan sonra işin hazır dediler.(bunu yazarken gözlerimden yaşlar geldi.). iş de çok iyi bir yermiş ama açılmamış.bizi gezdirmek için götürüyor. ama sanki böyle daire bakıyormuş gibi geldi bana. o binayı biliyorum diyorum özlem diye bir tanıdık orada çalışıyor diyorum..adam dinliyor ama benim yanımdakiler kim bilmiyorum inanmıyorlar. içini falan geziyormuyuz hatırlamıyorum ama çıkıyoruz sonra açılacakmış çünkü.. onun altındaki dairede o tanıdık var o iş arkadaşlarıyla balkonda hal hatır soruyoruz.

başka daha var ama anlıyorum ki gözümü kapattım her seferinde böyle abuk sabuk rüyalar görmüşüm. eşimle emanet bir evliliğimiz varmış. başka bir eşi geliyor. onunla zaman geçiriyor ben çok üzülüyorum. sonra onlar küsüyor. bana dönüyor. beni sevdiği için falanmış. ama sonra konuşmalarımızda beni sevdiğin için bana dönmedin mi gibi şeyler söylüyorum.

anlayacağınız saçmaladım. kusura bakmayın..biliyorum yeri ve zamanı değil.. içimi dökeceğim bir yer burası.

inşallah güzel şeyler olur. allah yardımcı olsun bir mucize versin.. kızım için istiyorum bunu.. hayatım boyunca ve evliliğim boyunca bu kadar çok fedakarlık yapıp cefakarlık çekip halen borcun içinde oluşumuza yanıyorum. hani gerçekten lüks takılsaydık lüksü bırakın yeyip içip gezseydik diyecem ki ondan oldu.. ama bankaların faiz konusundaki bu açgözlülükleri eşimin müsriflikleri bu noktadayız.. buna şükür en azından kira ödemiyoruz ama böyle de olmamalıydı..

bıktım,yoruldum usandım artık

eşimle aramızda bir sorun yok. birbirimizi seviyoruz. yoklukla baş etmeye bakıyoruz. yaşımız 35. çocuk istiyoruz ama şartlarımız da çocuk olsa da olmasa da kötü. yani eşimin maaşı kadar kredi borcu var. ayrıca kira.. ben çalışmıyorum. iş arıyorum bulamıyorum. çocuk sorunu yüzünden büyük ihtimalle alınmıyorum. çocuk düşünsem de düşünmesemde düşünür diye işe almıyorlar..

çaresiz kaldım. ne yapsam bilmiyorum.

durumları yer yer anlatıyorum ama kısaca geçmek istiyorum çünkü artık net bir karar vermemiz lazım..

ben işten çıktım.çalışmıyorum. iş arıyorum ama bulamıyorum. eşimin işi de servisle 2 saate yakın sürüyor. kv ve kp yılın 4 ay kadar burdalar. hatta diyorlar ki kışın da gelmeyiz. onların evinde kalalım diye.. iyi niyetle söylüyorlar çünkü maddi durumumuz iyi değil. kredi taksit ödemelerimiz var.kira da ve diğer harcamalar da olunca eşim bir hesapta birleştirdi ama rakam büyüdü süre yine 5 yıl oldu.. kv lerin evi iş yerine yakın mesailerde de eline hatırı sayılır birşeyler geçer..

geçer ama ele geçenin 3 de 2 si kredi taksidine gidecek.. 3 de birini ya yer-yeriz ya da elektrik su tv ye gider. yani oraya gitmemizin faydası olamaz gibi ama burda kalırsak da kirayı ödeyemeceğiz diğer masrafları da ödeyemeyeceğiz.. diğer masrafları hadi annemin yardımını alsam taksit ve kiraya gidecek eşimin aldıkları üç aşağı beş yukarı.. ama en azından eşim lüzumsuz masraf yapmıyor diyecem... bilmiyorum eşim içki sigara almadan durmayacak ayda 300-400 tl olsa da bir şekilde harcayacak..

ama kv ye gidersem mutlaka harcayacaktır.. ancak gidersem şart koşabilirim.. harcanmayacak diye.. yoksa gittiğimizin bir önemi yok derim. düzenimizi bozduğunun..

ayrıca oraya gidersem o çevre iş yeri çevresi daha çok bulabilir gibime geliyor.olmayabilir de tabi...

en azından o zamana kadar çocuğum olursa doğumdan bir iki ay sonra tekrar işe ararım. yani çocuk da düşünebilirim.yaşım hep iş hem çocuk için sınırda..35yaşındayım.. çok zor iş bulabilirim. riskli gebelik olabilir.
gitmeyip burada iş bulsam ki iş arıyorum çok uygun yerler bile giremiyorum.

kv delere de gitmek istemiyorum en başta bir düzen meselesi var sonra sanki oraya gidersem daha kötü olacak gibi.. çünkü şuan kvlerle iyiyim taşınırsam kötü olabilir.. gerçi onlar pek durmuyorlar orada yani 3 ay desemde kızının yanında kalıyorlar daha çok. yine de insan cesaret edemiyor.

burda o kadar çok şeyler yazılıyor ki.. insan öz annesiyle bile geçinemiyor.ben de öyleyim belki ama sonuçta tartışsak da ya annem alttan alır ya ya ben.. ama öbür türlü öyle olmuyor.. bir de evli de olsa görümce sorunsalı var..

ne yapacağımı bilmiyorum.. çok karışık biliyorum.. birşeyleri toparlayıp bana öneride bulunabilir misiniz?

Son düzenleme:
ben evli diilim ama kendi ailemden örnek vereym..biz abim ve eşiyle 4 yıl aynı evde oturduk..yengem de cok ii biri annem de öyle..ama malesef her ne kadar ii olurlarsa olsunlar ev üstüne ev kurulmuyor:KK43: ama eğer cok darda kaldıysan ve başka gercekten hiç çaren yoksa taşın derim ben, yani bazı şeylerin kötüye gitmesini engellemek icin istemediğimz seyleri yapmamız gerekiyor bazen:/

Etkilemek istemem sadece fikrimi söylüyorum. Eger tasinirsaniz ihtimalleri soyluyorum, esiniz daha cok rahat edecek ve daha cok harcama yapacak, sonra borcunuz bitse bile rahat olan erkekler ailelerinden ayrilmak istemiyorlar. Birlikte olunca rahat hareket edilemeyecek, gelen giden cok olunacak, cok karisan olacak vs rabbim yardimciniz olsun . Tercih size kalmis siz daha iyi ölcüp bicer tartarsiniz. Sevgiyle kalin.

bence taşınmayın, başka alternatifler bulun. kayınvalideniz kışın gelmeyiz diyor şimdi ama, oldu ki geldi kışın kalmaya karar verdi diyelim, 2-3 sene sonra, sen 3 sene önce böyle demiştin gelme mi diyeceksin? çocuk yapmayı düşünüyormuşsun. çocuğun olursa hiç gitmezler, zaten kendi evleri git de diyemezsin

durumları yer yer anlatıyorum ama kısaca geçmek istiyorum çünkü artık net bir karar vermemiz lazım..

ben işten çıktım.çalışmıyorum. iş arıyorum ama bulamıyorum. eşimin işi de servisle 2 saate yakın sürüyor. kv ve kp yılın 4 ay kadar burdalar. hatta diyorlar ki kışın da gelmeyiz. onların evinde kalalım diye.. iyi niyetle söylüyorlar çünkü maddi durumumuz iyi değil. kredi taksit ödemelerimiz var.kira da ve diğer harcamalar da olunca eşim bir hesapta birleştirdi ama rakam büyüdü süre yine 5 yıl oldu.. kv lerin evi iş yerine yakın mesailerde de eline hatırı sayılır birşeyler geçer..

geçer ama ele geçenin 3 de 2 si kredi taksidine gidecek.. 3 de birini ya yer-yeriz ya da elektrik su tv ye gider. yani oraya gitmemizin faydası olamaz gibi ama burda kalırsak da kirayı ödeyemeceğiz diğer masrafları da ödeyemeyeceğiz.. diğer masrafları hadi annemin yardımını alsam taksit ve kiraya gidecek eşimin aldıkları üç aşağı beş yukarı.. ama en azından eşim lüzumsuz masraf yapmıyor diyecem... bilmiyorum eşim içki sigara almadan durmayacak ayda 300-400 tl olsa da bir şekilde harcayacak..

ama kv ye gidersem mutlaka harcayacaktır.. ancak gidersem şart koşabilirim.. harcanmayacak diye.. yoksa gittiğimizin bir önemi yok derim. düzenimizi bozduğunun..

ayrıca oraya gidersem o çevre iş yeri çevresi daha çok bulabilir gibime geliyor.olmayabilir de tabi...

en azından o zamana kadar çocuğum olursa doğumdan bir iki ay sonra tekrar işe ararım. yani çocuk da düşünebilirim.yaşım hep iş hem çocuk için sınırda..35yaşındayım.. çok zor iş bulabilirim. riskli gebelik olabilir.
gitmeyip burada iş bulsam ki iş arıyorum çok uygun yerler bile giremiyorum.

kv delere de gitmek istemiyorum en başta bir düzen meselesi var sonra sanki oraya gidersem daha kötü olacak gibi.. çünkü şuan kvlerle iyiyim taşınırsam kötü olabilir.. gerçi onlar pek durmuyorlar orada yani 3 ay desemde kızının yanında kalıyorlar daha çok. yine de insan cesaret edemiyor.

burda o kadar çok şeyler yazılıyor ki.. insan öz annesiyle bile geçinemiyor.ben de öyleyim belki ama sonuçta tartışsak da ya annem alttan alır ya ya ben.. ama öbür türlü öyle olmuyor.. bir de evli de olsa görümce sorunsalı var..

ne yapacağımı bilmiyorum.. çok karışık biliyorum.. birşeyleri toparlayıp bana öneride bulunabilir misiniz?

Valla canım ben de nedense taşınmandan yanayım. Kira da ömür geçmez. Böyle giderse de ev sahibi olamıcak gibsiniz de. Çocuk da yapınca çalışmak işkence olur. Ben olsam ev alamıcak durumdaysam hiç kendimi ezdirmezdim. Çalış çabala kocan yesin bitirsin parayı. Benim eşim de kaç kere söz verdi şunu alalım sigara içmicem falan ama o şey yapıldıktan sonra sözler havada kalıyor. Dünya ya bi kere geliyoruz. Yaşın gelmiş yap çocuğunu git otur güzelim evde kira derdin bari olmaz. Eşin de çalışır bakar sana. Çalışıp kira ödicene evde çocuğunla ilgilenirsin kendine vakit ayırırsın.

eşim hiç öyle biriktiriyim de birşeyler alıyım düşüncesinde olmamış. bekarken de olmamış evlendikten sonra da. aksine düğün masrafları dışında borçla yani ödenen aylık borcun (5 yıl vadeli) 3 de 2si evlenmeden önceki borcuydu.düğünle hatta benimle uzaktan yakından ilgisi yoktu.

taşınmazsam ucu ucuna normalde yetişir. ben de kimsenin nazını havasını çekmem düzenimi değiştirmem ama eşim maalesef şahsi harcamaları yüzünden(sigara içki) yetişmiyor. bir de inanın şurası gerçek bu zamanda kira ödemek de kolay olmuyor 12 ay 7200 tl yapıyor hani boşuna bu parayı verip rahat olmak var.. bu zamana kadar biraz olabilir çalışıyorduk ona göre ödemelerimiz gelirlerimiz dengeliniyordu buna rağmen eşim masrafları için kredileri yükleniyordu. şimdi onu yapamayacak mı .sanmam.. kredilere yüklenecek ben iş bulamazsam anne evine gidelim diyecek. aslında benim işe girmemi çok istiyor. oraya gitmeyi o benden daha çok istemiyor.

şimdi kv demler de bilmiyorum iş buluyum diye çırpınıyorlar ama ellerinden birşey gelmiyor..

aslında eşimin iş yeri orası olduğu için yani bu tarafa mesafe olduğu için biz o taraflara taşınmayı da düşünüyoruz. burda çalıştığım kiraya gidiyor yani.. benim işsiz kalmam eklenince iyice o tarafta oldu..

ama işte insan diyor ki düzeni saati belli olsa bu taraflarda iş bulsam.

o zmn evi kv oldugu yere taşıyın
3+1 de oturuyorsanız 2+1 tutun
sende geçicide olsa başka alanlarda iş ara
kendi alanında buldugunda o işe geçersin
ama beraber oturmak herkesin harcı degil:KK14:

Arkadasim aynen öyle..
Insan kendi annesiyle bile tartisabiliyor..
Ama insanin kendi annesine nazi gectigi icin üf anne pöf anne diyebiliyor..
O bile yanlis bir davranis olsada yapabiliyoruz bunu..
Fakat kv ye gelince istemesekte susmak zorunda kaliyoruz..
Sahsen ben yapamazdim ayni cati altinda..
Cok zorlanirdim ve bu durum esimle aramizda sorunlara sebeb olurdu..
Allah yardimciniz olsun insaAllah baska bir cözüm bulabilirsniz :KK31:

Arkadasim aynen öyle..
Insan kendi annesiyle bile tartisabiliyor..
Ama insanin kendi annesine nazi gectigi icin üf anne pöf anne diyebiliyor..
O bile yanlis bir davranis olsada yapabiliyoruz bunu..
Fakat kv ye gelince istemesekte susmak zorunda kaliyoruz..
Sahsen ben yapamazdim ayni cati altinda..
Cok zorlanirdim ve bu durum esimle aramizda sorunlara sebeb olurdu..
Allah yardimciniz olsun insaAllah baska bir cözüm bulabilirsniz :KK31:

benim kayınvalide adayım geçen gün telefonda yok yere bir sebepten bağırdı bana, resmen bağırmaktı evet ve gerçekten kendi annesi gibi olmuyor insanın. o günden beri uzağım ona. görüyorum yine gerekirse ararım da işte ama kendi kanından olmayan biri sana laf çarpsa çok dokunuyo kaldıramıyosun. bu olay 1 defa oldu bi şekilde olay atlatıldı, ama birkaç defadan sonra kimse çekemez veya çeker de kendi kanser olur içine atmaktan.

arkadaşım neden hem çalışıp hem çocuk düşünmüyorsun? bir sürü çalışan anne var bu engel değil ki.. hem eşine de güvenmiyormuşsun oraya taşınınca çok mu düzelecek maddi durumunuz. belki pişman olacaksın onun sigarasına vereceğime kirama verseydim dersin

Benim en yakın arkadasımda 9aylık evliyken maddi durum yüzünden kv gitti cok iyilerdi kvsi ile ama tasınınca durumlar değişti gercek Yüzleri ortaya cıktı arkadasimin hamileliği cok zor gecti düşük tehlikesi mide bulantısı kesinlikle kalkmaması gerekiyordu kalkacak halide yoktu buna ragmen kb si ogluna hanımına bişi de bütün işleri annen yapıyo hanımın yatıyo fılan gidin evden dedi daha bu en küçüğü velhasılı uzak olmak en iyisi kendi ailenede onun ailesinede hamileligini en rahat kendi evinde gecirirsn insallah zor gecmez ama evden baska yerde olmuyor.ama herkesinki böyle olacak die bişi yok arkadaşında dediği gibi kocan daha rahat harcayabilir gider olmadıgı için para biriktirme emin ol olmuyor insallah durumunuz düzelir ev düzeninizi bozmazsınız

çalışmayı istiyorum da iş bulamıyorum. çocuk düşünüyor musunuz deyince hemen düşünmüyorum vs diyorum. bazıları hem soruyor ben de şimdi düşünmüyorum öncelikle gelecek hazırlamak diyorum. bu sefer de biz karışamayız diyorlar.. söylemeyince ne kadar süre düşünmüyorsunuz diyorlar..

her ne kadar kv nin evi iş yerleri olsa da bizim burası da işyeri semti. hatta arka sokakta asansör firması şartları çok iyi sekreter arıyor. hani benim cv mde iyidir. yani genel muhasebe de yaptım sekreterlik de ön muhasebe de yaptım. ama çağırmıyor. onun gibi var.. yaş olayı da geniş tutmuşlar. ama neymiş acelesi yokmuş önemli olan onun için ev yakın olmasıymış..

ama sonuç sıfır.. reklamlardaki gibi benden uygunumu mu bulacaksın diyeceğim bu ne özgüven diyecekler o durumdayım..

bazı yerler armudun sapı üzümün çöpü diyorlar ama böyle hiç pürüz olmayan yere de çağrılmayınca resmen hayattan da herkesten de soğuyorum..

çalmadım kapı söylemedim kimse kalmadı. aramadım eleman arama siteleri kalmadı. işkur desen adım başı kendi elemanını doldurmakla meşgul.. orası da aynı diğer siteler gibi ilandan bakıp arayıp gidiyorsun.. hatta arıyorsun bir de diğerlerine en azından başvuruyorsun cv ni inceleyip çağırıyorlar..

yıldım bunaldım sıkıldım.

gitmek avantajlı gibi görünüyor ama aslında dezavantajları da çok.. işte orda tıkanıyorum. boğuluyorum.. hadi herşey yolunda gitti çocuğum oldu sonra ona bakacağım.eşimin eline bakacağım. insan üzülüyor. kendi yeğenine harçlık veriyor. durumumuz kötü olduğu halde ben çalışırken bile harçlık veremedim yeğenime. üstelik yeğenim benim elimde büyüdü.. güya annelere yakınım onların çok nadir görüyorum. görmek değil benim derdim herşeyim düzensiz alt üst..

kpss ösym görüyorsunuz torpil skandalları geziyor.. zaten ortada... dayımız yok iyi bir yere girmek için.. ama belli bir yaştan sonrada özel sektöre de giremiyorsunuz..

geceleri uyuyamıyorum.. ağlamaktan kötü oldum. tiroit im stresli anlarda fırlıyor. işten çıktığımda 2 yken 58 e fırladı. sonra çok zor düşürdük..

çocuğum olsun diyorum onu da yapamıyorum. işe giriyim diyorum onu da yapamıyorum. onca yıl oku, 15 yıldır çalış elinde olan kocaman bir sıfır.......

hayat bana gülmüyor bir türlü..

Son düzenleme:
Erkekler parayı ve rahatı görünce azıtıyolar kaynananızla geçinebilirmisiniz onu bilemedim. Neticede gelicekler evleri.

Etkilemek istemem sadece fikrimi söylüyorum. Eger tasinirsaniz ihtimalleri soyluyorum, esiniz daha cok rahat edecek ve daha cok harcama yapacak, sonra borcunuz bitse bile rahat olan erkekler ailelerinden ayrilmak istemiyorlar. Birlikte olunca rahat hareket edilemeyecek, gelen giden cok olunacak, cok karisan olacak vs rabbim yardimciniz olsun . Tercih size kalmis siz daha iyi ölcüp bicer tartarsiniz. Sevgiyle kalin.

bence taşınmayın, başka alternatifler bulun. kayınvalideniz kışın gelmeyiz diyor şimdi ama, oldu ki geldi kışın kalmaya karar verdi diyelim, 2-3 sene sonra, sen 3 sene önce böyle demiştin gelme mi diyeceksin? çocuk yapmayı düşünüyormuşsun. çocuğun olursa hiç gitmezler, zaten kendi evleri git de diyemezsin

Canim oncelikle rabbim yardim etsin ve kimseyi kimseye muhtac etmesin guzel rabbim. Bence disinizi sikin ve kv evine gitmeyin. Ayni evde olmuyo ben 2 yil oturdum kv kp grmce ile allahim o gunleri bir daha hic yasatmasin ins.
Esinizde rahata alisir daha cok icer vs. Ayrica emin ol isterlerse es ailesi melek olsun anlasmak zor....
Rabbim mecbur birakmasin ama gitme canim...

Bir odalı eve taşının ama yinede kv oturmayın.
İnsan yeri geliyor kendi annesiyle tartışıyor değil ki kv tartışmasın.
Attığınız adıma dikkat edeceksiniz,yatmanız,kalkmanız,misafirlerinizin gelmesine dahi karışan biri olacak hayatınızda.

Azıcık aşım,ağrısız başım demiş büyüklerimiz.

öyle de ne biliyim hani 8 ay kadar memlekette oluyorlar gelince arada bir evlerine gidiyorlar. yani 4 ay burdalarsa 4 ayda 4 hafta evdelerinde oluyorlar.
dediğiniz gibi belki ben orada olunca daha çok olurlar hatta oraya hiç gelmeyen görümce de gelir.
ya ne biliyim ben çocuğum olursa da yardımcı olsalar diye de düşünüyorum. dediğim gibi bir de çalışırsam falan. gerçi onlar memleketti diğer torundu uzun süre kalır mı yanımda..

ben düşündükçe karışıyorum.. benim kesinlikle iyi bir işim olmalı. işim olursa çocuk hemen de düşünemem.. olsun ne yapıyım. ben de şans olsa zaten böyle sonuçlar olmazdı.

artık hayattan birşey bekleyemiyorum.beceriksizliklerimi izliyorum.

eşimle aramızda bir sorun yok. birbirimizi seviyoruz. yoklukla baş etmeye bakıyoruz. yaşımız 35. çocuk istiyoruz ama şartlarımız da çocuk olsa da olmasa da kötü. yani eşimin maaşı kadar kredi borcu var. ayrıca kira.. ben çalışmıyorum. iş arıyorum bulamıyorum. çocuk sorunu yüzünden büyük ihtimalle alınmıyorum. çocuk düşünsem de düşünmesemde düşünür diye işe almıyorlar..

çaresiz kaldım. ne yapsam bilmiyorum.

Bence otur kayınvalidenle 1 sene bile otursan kar bence madem durumunuz kötü. Tamam sıkıntıların olur ama biraz dişinizi sıkarsınız madrm evleri 8 ay boş kalıyo ev sahibinimi zengin edeceksiniz.

Bence esin biraz problemli ,söyle ki eger kayinvalidenle oturdugunda kira niyetine o parayi biriktirirseniz sorun yok.Ama diyorsun ki,ickisi ,sigarasi var.Ickiyi tamamen birakmali,sigarayi da minimuma indirmeli.Sayet bunlari yapmayacaksa bosuna kayinvalidenle oturup slklntl cekmene degmez.
Biraz daha is bak bakalim,insaallah bulursun.Sayet bulamazsan, esin para tutarim derse belki 1 yil kayinvalidende kalabilirsin.
Bu arada cocugu da cikarmis olursun aradan.

Bence otur kayınvalidenle 1 sene bile otursan kar bence madem durumunuz kötü. Tamam sıkıntıların olur ama biraz dişinizi sıkarsınız madrm evleri 8 ay boş kalıyo ev sahibinimi zengin edeceksiniz.
canım büyük ihtimallle öyle olacak gibi. çünkü gerçekten kirayı ödeyemeyeceğiz.. kira öyle birşey ki çok çabuk geliyor dünyanın parası. gelirde yoksa çok kötü.

Bence esin biraz problemli ,söyle ki eger kayinvalidenle oturdugunda kira niyetine o parayi biriktirirseniz sorun yok.Ama diyorsun ki,ickisi ,sigarasi var.Ickiyi tamamen birakmali,sigarayi da minimuma indirmeli.Sayet bunlari yapmayacaksa bosuna kayinvalidenle oturup slklntl cekmene degmez.
Biraz daha is bak bakalim,insaallah bulursun.Sayet bulamazsan, esin para tutarim derse belki 1 yil kayinvalidende kalabilirsin.
Bu arada cocugu da cikarmis olursun aradan.

evet canım kesinlikle başka harcama yapmaması şartı koşacağım yoksa gitmem diyecem. zaten krediye ancak yetecek. karttan harcama yapmaması için de kartını almam lazım.ocak ayının sonuna kadar ancak bekleyebilirim çünkü mart ayında yeni sözleşmeyi devam etmemiz lazım. şubat ayında ev sahibi garantilemek isteyecektir.

mesajlarınızı beğen yapıyım dedim sitenin azizliğine uğradım abuk sabuk bir şeyler çıkıp dondu ne oldu bilmiyorum tekrar tıklayamıyorum.

konunuzu okudum,
zor bir karar.
fakat kv iyi niyetli gibi geldi bana.
en azından bu sıkıntılı zamanlarınızı o evde gecirebilşirsiniz.
zaten kış bitti sayılır. bahara az kaldı. sanırım yazlıga gidiyorlar,
siz o evde rahatca kalırsınız 10bine yakın kar olur, borclarınız kapatırsınız.
o sırada bir de işe girmis olursanız o da cocuk icin birikiminiz olur.
en azından ben boyle yapardım sanırım. ama kv ile 1ay bile gecirmek eminim zordur.
baktınız sorun yaşıyorsunuz tekrar taşınırsınız, en azından denemedim demezsiniz. toplam bin lira taşınma masrafınız olur fazladan ama kafanızın rahat olması icin deger bence. bir de stres yapmamanız gerekiyormus... şu belirsizlikte surekli düsünmek bile insanı yoran birsey.

X