Kayınvalidemi uyarmama rağmen hala yemeğe çağırması

Sabah yapın o zaman. Ben sabah kahvaltıdan sonra akşam yemeğe koyulurum. Sonu evi toparlarım günün kalan kısmı bana kalır sizde yapabilirsiniz. zor değil ki benim yemeğim hazır demek. Neden bu kadar geçiminizi ellerine sunuyorsunuz. Cok ısrar ederse yemek yapma konusunda ilerlemek istiyorum bunun için yaparak gelişebilirim diyin. Yemek yapmayı biliyor olsanız dahi diyin yani. Yeni şeyler denemek istiyorum diyin.
Canım eşim ısınmış yemek sevmiyor yoksa sabahtan da yaparım benim için sorun değil.Ki zaten sorun yemek olsa bıle onları yarın yersiniz diyor yemegım var dedıgımde...Hiçbir sekılde kacıs yok yani..

Canım sende şöyle yap eşinin işten gelmesine yarım saat kala bütün yemeklerini hazırla. Sofranı kur. Eşine öyle şeyler yapki evi artık sevsin. Alışsın. Yani onu eve alıştır. Anneside çağırdığı zaman o sofrayı hazır gördüğünde eyerki yine gitmek isterse sen gitme ona deki ben artık yemeklerimi kendi evimde yemek istiyorum. Yine giderse ozaman sorun ne kaynananda nede sende eşin seni kırmayı göze alıyor. Ama annesini değil. Tabiki anne bambaşka bişey ama artık oda evli biri bekar gibi gelip gidemez ben böyle şeylere sinir oluyorum insanın kendine özel bir hayatı kalmıyor. Sen biraz baskın taraf ol. Kaynananı kırma bu sorunu eşinle hallet. Eşin yok derse kimse sizi zorla davet etmez.
Canım benim eşime kurduğum sofraları görsen o kadar özeniyorumki her zaman onun sevdiği şeyleri yapıyorum aman evınde rahat etsın evını benımsesin diye,evlılıgımızın ılk zamanları yemegı yıyıp kayınvalıdemlere çıkardı suan evımız kucuk calıstıgı bılgısayarı orda odasında onlıne ıslerı olurdu paraya duskun cok da calısır aramızda cok kavga cıkardı neyse azalttı bıraz bu defa o duzeldı bu sorun basladı..Kayınvalıdem oglen 12.00 13.00 gıbı genelde erkenden söyler yemek yaptım desem de olsun onları yarın dersınız der..Artık zaten konustuktan sonra gıtmıyorum ona her zaman dıyorum eger sen gıtmek ıstersen gıdebılırsın ben gıtmıyorum evımde rahat rahat yıyecegım dıyorum o da gıtmıyor o zaman..Zaten kayınvalıdem onu tek ıstemez ben yalnız kalıyorum dıye.Ben suan zaten kayınvalıdemle konustum ıster anlar ıster anlamaz esıme de tembıh ettım yemege davet ederse gelmeyecegımızı söyle dıye..Artık onlara kalmıs kesınlıkle gıtmeyı dusunmuyorum..Gercekten özel hayatımız kalmadı evımde zaman gecırmek ıcın fırsat kolluyorum şaka gıbı..Arkadaslarım arıyor tlfnu acamıyorum ordayım dıye..

Konu sahibini çok iyi anlıyorum aynı pronlem bendede vardı kendi evimde yemek yapınca kendimi suçlu hissederdim. Onlar önce davranıyorlar yeriz burda diyorlar anlamazlar çözümü yok aslında bu durumun biraz zaman biraz hayır demek biraz eşinde iyi geçinmek bazen laf söylemek. Ama ben yeni evli olmamın avantajını kullanıp üzülüyorum bunalıyorum yeter diyorum
Aynen bende bigün oturdum agladım yeter artık ben evimde yemek yapmak istiyorum neden yapamıyorum. Herkeskendi evinde yiyor. Yuzakta olsalardı orayamı gitcektik diye biraz aglandım. Sonra düzeldi zaten

En güzelini yapmışsınız darısı başıma..Biz de sizin tam tersiniz eve hersey alıyoruz ama evde yemek yapmak ıcın resmen fırsat kollamaya başladım..Bu kadar bezdırmeselerdı ıllakı haftada bır bız ısterdık bırlıkte olmayı ama gercekten bezdım uzun bır sure bırlıkte yemek ıstemıyorum...
Sizi cok iyi anlıyorum biz 3 sene böyle yaşadık. İki gün tamam dese bir gün cagırıyordu ama eşinle senin elinde.

evet hatırlıyorum bu konuyu ama artık arsızlığa dönmüş kv yaptığı senin en son yapman gereken ki hak etmiş hatta fazlasını hak etmiş evde yemeğini hazılıyacaksın eşin gidicezmi diyor buyur sen git ben gelmiycem diyceksiin ve kararınında arkasında duracaksın. gitmiyeceksin 1 2 derken eşinde anlar kv. anlar diye umuyorum.
Evet canım şuan onu denıyorum kendım konustum esıme de tembıh ettım bundan sonra gıtmem bezdım artık..Mesafe guzeldır bırbırımızı bıktırmadan bellı aralıklarla yemege gıdılır gelınır daha tadında olur böyle her gun her gun ınsan yerı gelıyor kendı aılesını bıle cekemıyor

Cnm valla kayinvalideler anlamıyor, kayinvalidem sıkı fıkı olmayı istemediğimi bilmesine rağmen inatla yapışıyor, kendini davet ettiriyor kendi kendine, sürekli onlara gitmemizi istiyor, en güzel günlerim eşimle bu konular yüzünden kavga etmekle geçti, evliliğimin ilk zamanlarına göre şimdi daha iyiyiz, eskiden haftada 4 gün kesin görüşürdük şimdi haftada bir veya 2 haftada bir, sana tavsiyem kayinvalidene bişey deme eşinle hallet , kv sana he he der bildiğini okur, Allah yardımcın olsun
Teşekkür ederim canım..Benim de evliliğimin en güzel günleri hep ailesiyle yasadıgımız sorunlarla gectı 1,5 senede bezdim artık..Eşimde baktım iş yok mecbur kayınvalıdemle konusmak zorunda kaldım..Kayınvalıdem anlamadı döndüm tekrar esımle konustum tembıh ettım artık kesınlıkle gıtmem ne zaman cagırsa hayır dıyecegım

Canım benim eşime kurduğum sofraları görsen o kadar özeniyorumki her zaman onun sevdiği şeyleri yapıyorum aman evınde rahat etsın evını benımsesin diye,evlılıgımızın ılk zamanları yemegı yıyıp kayınvalıdemlere çıkardı suan evımız kucuk calıstıgı bılgısayarı orda odasında onlıne ıslerı olurdu paraya duskun cok da calısır aramızda cok kavga cıkardı neyse azalttı bıraz bu defa o duzeldı bu sorun basladı..Kayınvalıdem oglen 12.00 13.00 gıbı genelde erkenden söyler yemek yaptım desem de olsun onları yarın dersınız der..Artık zaten konustuktan sonra gıtmıyorum ona her zaman dıyorum eger sen gıtmek ıstersen gıdebılırsın ben gıtmıyorum evımde rahat rahat yıyecegım dıyorum o da gıtmıyor o zaman..Zaten kayınvalıdem onu tek ıstemez ben yalnız kalıyorum dıye.Ben suan zaten kayınvalıdemle konustum ıster anlar ıster anlamaz esıme de tembıh ettım yemege davet ederse gelmeyecegımızı söyle dıye..Artık onlara kalmıs kesınlıkle gıtmeyı dusunmuyorum..Gercekten özel hayatımız kalmadı evımde zaman gecırmek ıcın fırsat kolluyorum şaka gıbı..Arkadaslarım arıyor tlfnu acamıyorum ordayım dıye..
Eşin hayır derse kimsede zorlamaz ama eşinin işine geliyor oyüzden hayır demiyor. Yeni evli çiftlerin birbirleriyle zaman geçirmesi gerekir. Çocuk olunca çok daha zor oluyor YANLIZ kalmak. Eşinize baskı yapın ve alışsın artık.

Kvden oglunun hayir demeyecegini bildigi icin onu ariyor birak arasin sen diyecegini demissin esin sana gidelim diyosa gitmeyecegini soyle arayip kvdene ben yemek yaptim bizi beklemeyin de kapat. Bunu konusmustuk anne de diyebilirsin. İstedigi kadar cagirsin yada oglunu arasin. Esin sana soylediginde sen arayip gelemiycegnizi soyle yada hic arama gitmeyin oyle boyle anlayacak cagirmamayi
Evet canım dün dediğin gibi yaptım..Eşime de seni de ararsa bana sormana gerek yok gıtmeyeceğimizi söylersin dedim gitmedik hatta ben ne pısırdıysem bır tabak hazırlayıp götürdüm geldim

Evet canım şuan onu denıyorum kendım konustum esıme de tembıh ettım bundan sonra gıtmem bezdım artık..Mesafe guzeldır bırbırımızı bıktırmadan bellı aralıklarla yemege gıdılır gelınır daha tadında olur böyle her gun her gun ınsan yerı gelıyor kendı aılesını bıle cekemıyor
aynen öyle kuzum
yeri gelir yemeğini yer bulaşıkları bırakırsın ayağını uzatır oturursun 1 2 saat sonra yıkarsın ne bileyim her türlü yani.

Kayınvalidenizi anlamıyorum nasıl hergun size yemek yapıyor uşenmiyor sizi de anlamıyorum hazır yemek bulmuşsunuz ne güzel yine de sizi haklı buldum ama çocuk olunca bı tabak yemek yapan olsa da yesem dersiniz tamamen de bu nimeti tepmeyin bı orta yol bulmaya çalışın
vallahi ben de anlamıyorum işten geliyorsun bir de bizim için yorulma diyorum nolacak diyor bize yaparken 2 kısılık daha fazla yapsam..Hazır yemek bulmak gidip yiyip eve dönmek olsa tamam hazır yemek dersin..Öncesinde gidiyorum yardım edıyorum yemeklerı masada 2-3 saat sürüyor masada oturmaktan belım kopuyor artık..Sonra cayları mutfagı toplaması derken bır de kayınvalıde dızı ızletıyor kı tv ızlemeyı hıc sevmem musade ıstıyorum ılla 5 dk 10 dk pazarlık yapıyor resmen..Eve 00.00 veya 00.30 gıbı dönüyoruz her gün..Benim için yemek hazırlamak zor degıl o yuzden bana bır nımetmıs gıbı gelmıyor..Suan cocugum yok olsa da yoruluyorsam tek cesıt yaparım yani o benım ıcın sorun degıl..

aynen öyle kuzum
yeri gelir yemeğini yer bulaşıkları bırakırsın ayağını uzatır oturursun 1 2 saat sonra yıkarsın ne bileyim her türlü yani.
Öyle tabi canım o 2 gündür gitmedik nefes aldım resmen ama bu defa ne zaman cagıracaklar korkusu endısesı tasıyorum resmen...Ama hayır dıyecegım her seferınde alısana kadar artık

İlkinde anlamıyorsa kıttır.
Bir daha tekrar edin.
Usanmayın, bıkmayın.
Ben olsam hemen telefonla arar daha dün söylemiştim yine çağırmışsınız. Haftada 1 kez gelelim artık derdim.
Ama sizde o ışığı göremiyorum.
Aşırı derecede pasifsiniz ve bunun adını "kırmak istemiyorum" koymuşsunuz.
Olabilir dogrudur hayat herkese aynı sartları sunmuyor ben baba sıddetıyle her gün kemerle dayak yıyerek büyüdüm benim abim babamın korkusundan kekeme oldu bende de demekki insanlara karsı böyle bir korku kalmıs pasıf olmusum ama ben pasıfsem karsımdakı ınsan da anlayıssız kı acık acık benım ıcın zor olsa bıle burdakı arkadasların sayesınde bır cesaret kendısıyle acık acık konusmama ragmen hala o konusma yapılmamıs gıbı davet edılıyor olmam

İyi de kadın tek başına yapmıyor ki önceki konuyu okumadınız sanırım.Konu sahibi yardıma gidip ayrıca bulaşık+çay işine girişiyormuş.Kv si ayrıca yemek yaparken ortalığı çok dağıtan birisiymiş arkasını da topluyormuş.Yani her gün her gün çekilecek şey değil açıkçası :KK14:
Aynen öyle canım öyle hazır yemegı kım bulmus

Hayır demeyi kesinlikle öğrenmelisiniz
Gelin diyorlarsa 1 hafta ya da 5 gün sonrasının tarihini verip o gün gelelim deyin
Baktınız eşiniz ısrarcı gidelim diyor sen git deyin
Verdiğiniz kararı uygulamak zorundasınız.
Defalarca hayır demek zorunda kalacaksınız ama vazgeçmeyin

Ne güzel iş gelin gelsin yemeğe yardım etsin bütün bulaşıkları halletsin ogluşunla otur dizi izle her gün.
Öyle ben de her gün davet ederim
Armut piş ağzıma düş
Evet şuan hayır demeye basladım esımı de tembıhledım zaten bana sormadan gelelım dıyemez bakalım ne kadar surede alısacaklar.Kesinlikle vazgecmeyı dusunmuyorum

Benim icim sisti vallahi okuyunca kirilirlar deyip durmussunuz kirilirlarsa kirilsinlar sizin ruh sagliginizdan onemli mi Allah askina benim rica ettigim konusmami adam yerine koymayan insani ozellikle kirarim bahane bulmak zorunda degilsiniz gitmemek icin ben olsam kapisina cagirdiginda 5 dk iner gelmiyorum bugunde onumuzdeki gunlerde gelmiyorum benimde ayri evim aile hayatim var bidaha cagirmayin derdim yok devam ederse de evimden gitmezdim cagirsin dursun kendi kendine zaten dunyanin en iyi insani da olsa ailelere bu kadar yakin oturulmamali isin tadi kaciyor.
Yok kesinlikle bundan sonra gitmem artık..Eşimi de tembıhledım eger hayır demezse aramızda kavga cıkar artık bu saatten sonra...Yakın olmak dezavantaj gercekten de..Neysekı bu altlı ustlu olan evımız gecıcı..Yenı evımız yapılıyor yanyana o ev yapılana kadar mesafemızı koyarız dıye düşünüyorum..

Yorgunum deyin, hastayım deyin gitmeyin madem laf anlamıyorlar. Ben bile sinir oldum ne kadar sabırlı birisiniz
Teşekkür ederim canım dün davet etmıslerdı esım bana sordu hayır dedım gıtmeyecegımızı söyle..Gıtmedık evde yaptıgım yemeklerden bır tabak hazırlayıp göturdum geldim..Eşimi de iyice tembıhledım her davet ettıklerınde hayır dıyecek.

Kv ye söylemeyin. Eşinize söyleyin gitmiyoruz diye. Gerekirse her gün söyleyin. İnsan sıkılır ya her gün her gün.
Eşim laftan anlamayınca kayınvalıdemle konusmak zorunda kaldım..Ama ıyıkı de konusmusum artık anlasınlar..Esıme de tembıh ettım ...Gerçekten her gun her gun cekılmıyor

X