Kayınvalidemin arkamdan konuştuklarını öğrendim eşim sürekli beni suçluyor

Konu kuşa dönmüş ama mesajlardan anladım. Kaynana canınıza mı kastetti? Yok. Kaynana yuvanıza mı kastetti? Yok. Kaynana sizi aç bırakmak pahasına cebinize mi kastetti? Muhtemelen bu da yok. Eee? Eşiniz ne yapsın bekliyordunuz? Ne beklediyseniz boşa beklemişsiniz. Siz de aynı şeyi yapsanız eşiniz için sıkıntı olmazdı diye düşünüyorum. Çünkü umurlarında olmaz böyle şeyler.

Neden bilmiyorum sinirlendim konuyu okuyunca, seni kırmak istemem yeni doğum yapmışsın hormonlar coşmuş sanırım, bi ablan olarak yazdığımı düşün:

Iyi halt etmissin, yaptigin cok yanlis ayıp, nasil kv telefonunu karistirirsin, Yetmemis mesajlarin fotosunu cekmek nedir…
Tamam KV ayip etmis ama sanki sen KV nin arkasindan hicmi konusmuyorsun.
(Boşuna dedikodu günah değil)
Yazik, böyle hareketler dönüsü olmayan kirginliklara soğukluklara sebep oluyor…

Bacım arkandan konuşmasına sinirlenmişsin iyi hoş da sen de burada tanımadığın kişilere, koskoca foruma konu açıp kayınvalidenin lafını ediyorsun. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Kayınvaliden de bu konunun ekran görüntüsünü alıp eşine atsa ne olur? Hiç hoş şeyler değil bunlar; eşlerinizi kendi kök ailesi ile taraf tutma mecburiyetinde bırakırsanız başı yanan siz olursunuz.

2 ay önce doğum yaptım. Kayınvalidemle çocuk bakma konusunda aynı düşüncelerde olmadığım şeyleri uygun bir üslupla uyarmama rağmen yapmaya devam etti. Daha beş günün doğum yapmışıyken en son patlak verdi büyük bi tartışma çıkardı hakaretleri zaten cabası. Beni özgür bırakmış kaynana olarak başımda durmamış, bulmuşsunuz uysal oğlum gibi damadı kullanırsınız tabi, benim çocuğumu benden kıskanıyor sen kimsinki, babanınn evinden mi getirdin bu çocuğu gibi gibi laflar söylendi. Ve bunların üzerine ertesi gün gelip bana neyse affettim seni dedi. Eşim tabi o zamanda beni haksız buldu annesini ben uyaramazmışım o tecrübeliymiş bizden daha iyi anlarmış vs. Olayın üzerinden iki ay geçti kayınvalideme karşı mesafeliyim ama o yüzüme karşı hiç bir şey olmamış gibi davranıyor. Dün kayınvalidemin telefonundan kız kardeşiyle olan mesajlarını okudum. biliyorum çok yanlış bir davranış ama eşime karşı annesinin gerçek duygularını ispat edemiyordum. Kız kardeşine yazmış ki çocuk çok tatlı ama çatlakların arasına düştü, (ailemden bahsediyor - annem ve kız kardeşim), hiç utanmıyorlar her gün oğlumda yemek yiyorlar, oğlum on maaşta alsa yetiştiremez tabi, gözüm görmesin oğluma dayanamıyorum, özünde gelinim iyidir ama etrafındakilerin gazına geliyor, bana karşı mahcuptu bugün gelinim, tabi oda anlayacak ailesinin gerçek yüzünü oğlumda anlayacak, oğlum belli ki gelinin ailesine haddini bildirmiş muhatap olmuyorum hiç biriyle zaten gibi gibi bir sürü iğrenç ithamlarda bulunmuş. Bende bu mesajların fotoğraflarını çektim ve eşime gösterdim, benim karşımda mahcup olmak yerine beni suçlamaya devam etti ve hayinsin, terbiyesizsin, açık aramanın derdindesin bunların hepsi senin suçun en baştan beri anneme hiç samimi davranmadın diyerek üste çıkmayı başardı. Napacağımı bilmiyorum ben artık, huzursuzum mutsuzum. Allah rızası için akıl verin bana kızlar.
Ya ben buna benzer birsey yasadım
Emin değilim ama sanırım kv arkadasına beni anlatmış.
Vallahi hiç gücenmedim. Çünkü ben de arkadaslarım la dertleşiyorum🤭
Bana bunu aktaran terbiyesizi sucladım.

Bu anlattığınız olayda suclu sizsiniz. Kv niz biriyle dertlesebilir. Çok normal. Okumakla siz suclusunuz bir de ekran görüntüsü alıp ese göstermek falan, evlerden ırak diyorum

Bunu konu sahibi senin özeline yazmıyorum; genel olarak yazıyorum. Şu erkekleri iyi seçin. Buradaki erkek ana kuzusu belli. Eğer modern yapıdaysanız buna göre erkek seçin. Yani eşinin annesinden daha aşağıda olduğunu düşünmeyen ve onların da hata yapabileceğinin farkında olan erkeklerle evlenin. Size saygı duysun ve sizin çocuk olmadığınızın, ikinci sınıf vatandaş olmadığınızın farkında olsun. Konuşun eşinizle. Kendi ailenizi de karıştırmayın. Yoksa iş güç savaşına dönüyor.

Siz tel karıştırma yapmayın ben asla elimi sürmem kendi adıma.Ama eşiniz anlayışsız durumu onun toparlaması orta bulmaso lazim kayin valide zaten yanlıs büyük gibi davranmıyor kızın ailesi kotulenir mi yemek yemeyle para biter mi berekettir

2 ay önce doğum yaptım. Kayınvalidemle çocuk bakma konusunda aynı düşüncelerde olmadığım şeyleri uygun bir üslupla uyarmama rağmen yapmaya devam etti. Daha beş günün doğum yapmışıyken en son patlak verdi büyük bi tartışma çıkardı hakaretleri zaten cabası. Beni özgür bırakmış kaynana olarak başımda durmamış, bulmuşsunuz uysal oğlum gibi damadı kullanırsınız tabi, benim çocuğumu benden kıskanıyor sen kimsinki, babanınn evinden mi getirdin bu çocuğu gibi gibi laflar söylendi. Ve bunların üzerine ertesi gün gelip bana neyse affettim seni dedi. Eşim tabi o zamanda beni haksız buldu annesini ben uyaramazmışım o tecrübeliymiş bizden daha iyi anlarmış vs. Olayın üzerinden iki ay geçti kayınvalideme karşı mesafeliyim ama o yüzüme karşı hiç bir şey olmamış gibi davranıyor. Dün kayınvalidemin telefonundan kız kardeşiyle olan mesajlarını okudum. biliyorum çok yanlış bir davranış ama eşime karşı annesinin gerçek duygularını ispat edemiyordum. Kız kardeşine yazmış ki çocuk çok tatlı ama çatlakların arasına düştü, (ailemden bahsediyor - annem ve kız kardeşim), hiç utanmıyorlar her gün oğlumda yemek yiyorlar, oğlum on maaşta alsa yetiştiremez tabi, gözüm görmesin oğluma dayanamıyorum, özünde gelinim iyidir ama etrafındakilerin gazına geliyor, bana karşı mahcuptu bugün gelinim, tabi oda anlayacak ailesinin gerçek yüzünü oğlumda anlayacak, oğlum belli ki gelinin ailesine haddini bildirmiş muhatap olmuyorum hiç biriyle zaten gibi gibi bir sürü iğrenç ithamlarda bulunmuş. Bende bu mesajların fotoğraflarını çektim ve eşime gösterdim, benim karşımda mahcup olmak yerine beni suçlamaya devam etti ve hayinsin, terbiyesizsin, açık aramanın derdindesin bunların hepsi senin suçun en baştan beri anneme hiç samimi davranmadın diyerek üste çıkmayı başardı. Napacağımı bilmiyorum ben artık, huzursuzum mutsuzum. Allah rızası için akıl verin bana kızlar.
Mesafeni koru baya uzak dur benzer şeyler yaşadım deliye bile adım çıktı ama yinede hakli olan kayinvalide elinden geldiğince yokmuş gibi davran yoksa çok evde kavga çıkar

Ya yorumlar saka gibi.Konu sahibini haksız bulmuş herkes.Kaynananiz inanılmaz terbiyesiz ve kiskanç bir kadin.Evlerden ırak denecek cinsten. Bende de vardı bı tane çok iyi tanyrm bu tipleri.Kocaniz erkek değil malesef anasına bağımlı sütten kesilmemis.Kaynana gelinin dedikodusunu yapıyor arsizca, kadın bunu yakalayıp eşe gosterince adamcik kadına dikleniyor utanamadan.Cok iyi yapmışsınız konu sahibi iyi ki gostermissiniz .Terbiyesiz kadin

yaptığınız şey iğrenç. zaten guzel şeylerle karşılaşmayacağınızı biliyorsunuz okurken bir de eşinize ekran göruntusu atmışsınız. çok çok ayıp ya.
gerçekten kafanızda bunu nasıl akladınız bilmiyorum.

Msjları atarak resmen kendini ispiyonlamışsın

Peki siz ailenizle ve kız kardeşinizle dedikodu yapmıyormusunız, kayınvalidenizi illaki çekiştirip kardeşine annene dert yandın ee karşındakide insan oda kardeşine dert yanıyor sen bide kadının telefonunı karıştırıyorsun ayıp ama senin telini karıştırsa kaynanan ne tepki verirsin

X