Kayinvalidemin bebeğime annem demesi

Benim kayınvalidem de annem der arada bende çok çooook kızardım ama şimdi de düşünüyorum da yakın gördüğü için sürekli birlikte olduıgımız için diyor herhalde. 😀 demese daha iyi ama neticede gerçek annesi benim
Sizinki aradaymış kendiniz söylediniz. Bizimki arada olan bir durum değil tek hitap şekli "annem benim".

4 gunlukken oğlum bu durumdan söyle kurtuldum sarılık değeri hafif yüksek çıkmıştı doktor zaten emiyor mama takviyesi ile evde düşürürsün dedi bende aksine hastanede yatsın 1 gece dedim yatırdık kayinvalidemi de refakatçi olarak istemedim o günde son oldu birdaha gelip kalmadı ama 1 sene boyunca laf etti ayağında sallayarak uyutmaya alistir memende uyutma çok zorlanırsın diye her seferinde
Ayağınada alıştırma hem uykusu bölünür sürekli otur kalk yapcan hem öyle alışır . Ben koydummu kendileri uyuyor öyle alıştırdım çünkü nasıl alışırsa öyle rahat edersin . Memede uyuyan çocukda uslu olur hemen uyudumu koy beşiğe şuan oğlumu öyle alıştırdım iki emdimi bayılıyo 😬

Sizin k.Validenizle başka derdiniz var bence.
Hayır etlisine sütlüsüne asla karışmam. Gereksiz fazla samimiyeti laubaliliği seven bir karakterim yok. Misal bebekleri bende çok severim ama gördüğü her bebeğe atlayıp kucağına alan bir tip asla olmadım uzaktan severim anneleri rahatsiz olmasın diye ama kayinvalidem öyle değildir aldığı çocuğu kucağından indirmez yakını olsun olmasın. Ayrıca şunu da anlamıyorum kayınvalidemin annem diye sevmesi o öyle sevdiği için sıkıntı olmuyor da benim o şekilde sevmiyor olmam neden sıkıntı oluyor. Onun sevgisine saygı duyalım ama benim tercihime saygı duymayalım diyorsunuz resmen

Anladigim kadariyla siz kayinvalidenizle gayet iyi bir hayat sürmüşsünüz ne güzel sizin adınıza sevindim ama şöyle bir nokta var ortada ki konu sahibi bu durumdan rahatsız tabi olan olur olmayan olmaz ve bana gore de olması gayet normal o sizin gorusunuz bu benim saygi duymak gerekir ve unutmayin ki insanlarin neler yasadigini ve neden biseyelr den rahatsız oldugunu bilemeyiz ben kendi dusuncem geregi hakli buldum ve rahatsizlik duymasi gayet normal bir anne olarak cunku o onun cocugu ve konu sahibi gidip baska birinin cocuguna bu muameleyi yapmiyorsa yada kaynanasina bu denli hayatini kisitlamiyorsa bunu yapmaya hakkin yok demekki kimsenin
Hak verdiğiniz için teşekkür ederim. İnsanlar buraya yazdığım kadarını bildiği için aman annem deyiversin ne olacak sende abartıyorsun moduna giriyorlar sagolsunlar. Kayinvalidem o şekilde sevince sorun yok ben bunu tercih etmiyorum sevmiyorum diye sorunlu olan benmişim gibi lanse ediliyorum resmen

Ayağınada alıştırma hem uykusu bölünür sürekli otur kalk yapcan hem öyle alışır . Ben koydummu kendileri uyuyor öyle alıştırdım çünkü nasıl alışırsa öyle rahat edersin . Memede uyuyan çocukda uslu olur hemen uyudumu koy beşiğe şuan oğlumu öyle alıştırdım iki emdimi bayılıyo 😬
Aman Allaha şükür 17 aylık şuan ne ayakta uyuyor ne meme de o dertlerden kurtuldum 😄

Merhabalar herkese. Rahatsız olduğum bir durum hakkında sizlerden akıl istiyorum bende mi sorun var abartıyor muyum bilmiyorum. 1.5 yaşında bir oğlum var. Kayinvalidemgiller ile evlerimiz karşılıklı sürekli penceresini perdesini hep açık tutar bizi izlemek için bu duruma alıştım dert etmiyorum. Ama sorunum şu ki kayinvalidem oğluma asla ve asla ismi ile hitap etmiyor sadece annem diye hitap ediyor. Artık bu durumu o kadar abartmaya başladı ki hergun çöpe giderken gelir uğrar rutin kapıdan girerken başlar annemmmm benimmm annemmm diye bağırarak çocuğu sevmeye belki 15 dk içinde benim tüm gün dediğimden 2 kat fazla daha annemm kelimesini kullanır. Size asla abartmıyorum çocuk durduk yere balkonda oyun oynuyor geçerken geliyor oynayan çocuğa annemmm annnemm annemmm papağan gibi 10 kere tekrarlıyor ismini ağzından çok nadir duydum sürekli diline sakız etti annem lafını ve bu durumdan aşırı rahatsızlık duymaya başladım. Kendim belki kibar bir dil kullanamam diye en son eşimle konuştum sen uyar diye o uyaracak sizce hata bende mi ben mi abartiyorum bu durumu ? Ayrıca Kayınvalidem ile söyle bir geçmişimiz de var. Doğum yaptığımda yanımda kendi annem kalacaktı ama tansiyon rahatsızlığı olduğu için kayinvalidem kaldı 4 gün evimizde o 4 gün boyunca emzirme dışında oğlumu asla benim kucağıma vermedi sürekli kokuna alıştırma sana alışmasın emerek uyumasın sallamaya alistir diye diye hep kucağımdan aldı durdu 2 günlük lohusayken kendi evimin tuvaletinde hüngür hüngür ağlamıştım bu yüzden. O yüzden acaba sürekli annem demesi çok normalde bana mı batıyor daha önce yaptığı şey yüzünden diye düşünüyorum.
DÜZELTME:
Arkadaşlar bazı tam anlamayanlar olmuş. Normal seviyor içinden geldiği gibi sizin anneniz böyle sevse aynı tepkiyi verecek misiniz diye orada bir düzeltme yapmak istiyorum. Kendi annemde aynısını yapsa aynı tepkiyi verir şimdiye kadar çok çok rahatlıkla annemi ikaz etmiştim ama kayinvalideme henüz bir gram ima da dahi bulunmuş değilim. Oğlumun ismi Barlas ve kayinvalidemden 17 aydır 10 kere Barlas kelimesini duymadım hitap ederken. Annem harici hitabı yok bunu anlatamadım.Arada sırada ağızdan kaçan bişey değil.
Ben hiç sıkıntı etmezdim hatta babannem de bana hep annem derdi bende küçükken ona anne derdim 😃 annem bozulmaz hatta gülerdi kafaya takılacak çok büyük ve can sıkıcı olayların içinde bu ne ki yani küfür öğretse kötü sözler davranışlar aşılasa neyse

Merhabalar herkese. Rahatsız olduğum bir durum hakkında sizlerden akıl istiyorum bende mi sorun var abartıyor muyum bilmiyorum. 1.5 yaşında bir oğlum var. Kayinvalidemgiller ile evlerimiz karşılıklı sürekli penceresini perdesini hep açık tutar bizi izlemek için bu duruma alıştım dert etmiyorum. Ama sorunum şu ki kayinvalidem oğluma asla ve asla ismi ile hitap etmiyor sadece annem diye hitap ediyor. Artık bu durumu o kadar abartmaya başladı ki hergun çöpe giderken gelir uğrar rutin kapıdan girerken başlar annemmmm benimmm annemmm diye bağırarak çocuğu sevmeye belki 15 dk içinde benim tüm gün dediğimden 2 kat fazla daha annemm kelimesini kullanır. Size asla abartmıyorum çocuk durduk yere balkonda oyun oynuyor geçerken geliyor oynayan çocuğa annemmm annnemm annemmm papağan gibi 10 kere tekrarlıyor ismini ağzından çok nadir duydum sürekli diline sakız etti annem lafını ve bu durumdan aşırı rahatsızlık duymaya başladım. Kendim belki kibar bir dil kullanamam diye en son eşimle konuştum sen uyar diye o uyaracak sizce hata bende mi ben mi abartiyorum bu durumu ? Ayrıca Kayınvalidem ile söyle bir geçmişimiz de var. Doğum yaptığımda yanımda kendi annem kalacaktı ama tansiyon rahatsızlığı olduğu için kayinvalidem kaldı 4 gün evimizde o 4 gün boyunca emzirme dışında oğlumu asla benim kucağıma vermedi sürekli kokuna alıştırma sana alışmasın emerek uyumasın sallamaya alistir diye diye hep kucağımdan aldı durdu 2 günlük lohusayken kendi evimin tuvaletinde hüngür hüngür ağlamıştım bu yüzden. O yüzden acaba sürekli annem demesi çok normalde bana mı batıyor daha önce yaptığı şey yüzünden diye düşünüyorum.
DÜZELTME:
Arkadaşlar bazı tam anlamayanlar olmuş. Normal seviyor içinden geldiği gibi sizin anneniz böyle sevse aynı tepkiyi verecek misiniz diye orada bir düzeltme yapmak istiyorum. Kendi annemde aynısını yapsa aynı tepkiyi verir şimdiye kadar çok çok rahatlıkla annemi ikaz etmiştim ama kayinvalideme henüz bir gram ima da dahi bulunmuş değilim. Oğlumun ismi Barlas ve kayinvalidemden 17 aydır 10 kere Barlas kelimesini duymadım hitap ederken. Annem harici hitabı yok bunu anlatamadım.Arada sırada ağızdan kaçan bişey değil.
Herkesin kendine göre bi sevme biçimi var bazısı kuzum der (mesela ben ailemde hiç kuzum diye bir hitap duymadım) bazısı balım der bazısı annem der vsvs. Bazı kelimeleri kullandığımızda sevgimizi net ifade etmiş gibi hissediyoruz ve senin kaynanan da kendi tarzına en uygun sevme biçimini “annemmm” diye seçmiş işte buna mı takılıyosun cidden ya. Kadın kendi oğlunu da öyle seviyormuş işte oradan alışmış olabilir, annemm demek onu pohpohluyor olabilir huzur veriyor olabilir, öyle diyince çocuğun verdiği tepkiyi tatlı buluyor olabilir salla gitsin işte. Millet tanımadığı bebişleri bile annemm diye seviyor gayet de yaygın bi sevme biçimi. Annem diyor diye napıcak yicek mi çocuğunu bir de kocana söylemişsin şaka gibi ahahah😂😂

Ben hiç sıkıntı etmezdim hatta babannem de bana hep annem derdi bende küçükken ona anne derdim 😃 annem bozulmaz hatta gülerdi kafaya takılacak çok büyük ve can sıkıcı olayların içinde bu ne ki yani küfür öğretse kötü sözler davranışlar aşılasa neyse
Anneniz bozulmadigini kendi mi soyledi? Gulusune yetiskin haliyle mi bozulmadigi anlamini verdiniz yoksa cocuk halinizle verip de suan onu mu hatirliyorsunuz? Sizin anneniz oyle uygun gordu diye herkes oyle mi uygun gormek zorunda? Kafaya takilacak seylerin sınirını siz mi ciziyorsunuz? Sizin babannenize anne demeniz size normal geliyor olabilir. Bir cocugun annesi normal sartlarda kendisini doguran ve buyuten kisidir. Bu kisinin yoklugunda bakimverene anne denmesi normal karsilanabilirken bakimveren bir annesi olan cocugun baskasina anne demesi gulunup gecilecek basit bir durum degildir.

Herkesin kendine göre bi sevme biçimi var bazısı kuzum der (mesela ben ailemde hiç kuzum diye bir hitap duymadım) bazısı balım der bazısı annem der vsvs. Bazı kelimeleri kullandığımızda sevgimizi net ifade etmiş gibi hissediyoruz ve senin kaynanan da kendi tarzına en uygun sevme biçimini “annemmm” diye seçmiş işte buna mı takılıyosun cidden ya. Kadın kendi oğlunu da öyle seviyormuş işte oradan alışmış olabilir, annemm demek onu pohpohluyor olabilir huzur veriyor olabilir, öyle diyince çocuğun verdiği tepkiyi tatlı buluyor olabilir salla gitsin işte. Millet tanımadığı bebişleri bile annemm diye seviyor gayet de yaygın bi sevme biçimi. Annem diyor diye napıcak yicek mi çocuğunu bir de kocana söylemişsin şaka gibi ahahah😂😂
Evet bazısı öyle sever bazısı böyle sever ama bazısı da SEVMEZ. Sevene saygı duyduğunuz kadar bir zahmet sevmeyenin de tercihine saygı duyun. Kocama da istediğimi söyleyebilirim sizi ilgilendirmez

Bakalım deneyeceğim ben bu şekilde eşime söylesem olur mu dediğimde direk bana alınır söyleme moduna girdiği sustum bu zamana kadar zaten
Kv alınacak diye siz niye sinir stres olucaksınız ki ? Alınırsa alınsın ya 1 kez bile uyarmadıgınız için söylemeye devam ediyor zaten. Çocuk onuda anası bilicek yakında. Bide her gün gelip gitmelerde saçma degil mi ya araya mesafe koyun bence. Ama önce anne dememesi gerektigini belirtin.

Anneniz bozulmadigini kendi mi soyledi? Gulusune yetiskin haliyle mi bozulmadigi anlamini verdiniz yoksa cocuk halinizle verip de suan onu mu hatirliyorsunuz? Sizin anneniz oyle uygun gordu diye herkes oyle mi uygun gormek zorunda? Kafaya takilacak seylerin sınirını siz mi ciziyorsunuz? Sizin babannenize anne demeniz size normal geliyor olabilir. Bir cocugun annesi normal sartlarda kendisini doguran ve buyuten kisidir. Bu kisinin yoklugunda bakimverene anne denmesi normal karsilanabilirken bakimveren bir annesi olan cocugun baskasina anne demesi gulunup gecilecek basit bir durum degildir.
Bayıl istersen Feriha 🤣

DÜZELTME:
Yeğenim bana,anneme,bakıcıya anne diyor. Onun için yetişkin bir kadın demek

Bayıl istersen Feriha 🤣
Aybu da yeni moda. Soylediklerime cevap vermek yerine konuyla alakasiz alayci cevap verince cool mu oluyorsuniz? Fikrinize saygi duyarim ama saygisizliginiza degil. Eminim sizin de baskalarindan ayrisan gorusleriniz olmustur ve size bu muamele yapilsa hic hosunuza gitmez ama kendinize yapilmasini istemediginiz seyi baskasina yapinca cok tatli gelir. Azalarak bitmeniz dilegiyle.

Kendi çocuklarına bir kere annem demeyen kayinvalidem de benim çocuğum doğduğunda başladı annem annem diye diye dolanmaya...Net çok gıcık oldum,kaç kere uyardım,eşim uyardı devam etti.Allahtan yakın değildik de sürekli duymadım...Bence bu kıskançlık...Bir de yok torun çocuk gibi değilmiş daha çok seviliyormuş muhabbetine de gıcık oluyorum.Herkes en çok kendi cocugunu sever.Ama sevgi yaristiriyorlar kendilerince...Haklısınız uyarın,babaannem diyebilir ,oğlum diyebilir de annem ne alaka...Kayınpeder de babam desin o zaman.!!!

Kendi çocuklarına bir kere annem demeyen kayinvalidem de benim çocuğum doğduğunda başladı annem annem diye diye dolanmaya...Net çok gıcık oldum,kaç kere uyardım,eşim uyardı devam etti.Allahtan yakın değildik de sürekli duymadım...Bence bu kıskançlık...Bir de yok torun çocuk gibi değilmiş daha çok seviliyormuş muhabbetine de gıcık oluyorum.Herkes en çok kendi cocugunu sever.Ama sevgi yaristiriyorlar kendilerince...Haklısınız uyarın,babaannem diyebilir ,oğlum diyebilir de annem ne alaka...Kayınpeder de babam desin o zaman.!!!
Kesinlikle katılıyorum göze sokma en çok ben severim diye gösterme çabaları saçma sapan şovlar

Kendi cocuklarini istedikleri gibi sevememisler iste onun acisini torundan cikariyorlar bir nevi. Cunku onlarin cocuklari da ayni boyle ellerinden alinmis, evladina doyamayan eksik kalanlar torununu cok seviyorum tribine giriyor. Herkes torununu sever ama bu evlatla kiyaslanamaz daha az daha cok. Kimse zaten torununu sevmesin demiyor ama sevginin de yerlisi yersizi var. Idrak cagina gelmemis cocuklari duygusal manipulasyona ugratip ebeveyninden uzaklasmasina sebep olanlar da mevcut bunu kimse inkar etmesin. Yine anne baba otoritesini sarsici sekilde torunu seviyorum ayagina simartanlar da. Hep ne okuyor goruyoruz yok ben verme diyorum hala abur cubur veriyor vs. Iste bu sevgi degil anlatilmak istenen bu aslinda. Lakin ki bu duzen en erken uc kusak sonra filan duzelir yorumlardan gorulecegi uzere. Bize bu hayattan dusen pay da buymus.

Bebek doğduğunda kucağınızdan alıp, kokuna alışmasın diyerek kendi kokusuna alıştırmaya çalışmış. O da yetmemiş oğlunu kocası yerine koyup biz birlikte yatarız demiş. O da yetmemiş çocuğunuzun size anne demesini elinizden almaya çalışıyor. Kesinlikle uyarın, aynısı benim başımda vardı, telefonlasmiyoruz bile şimdi. Cok net tavrımı koydum, herkes duracağı sınırı bilmeli. Bebegim ek gıdaya geçti ben yogurdumu kendim mayalayayim bebegim taze günlük yesin diye uğraşıyorum, kv cicibebe Danone verecekmiş neymis o farklıymış meyveliymis. Hayir laftan da anlamıyorlar arkadaş!

DÜZELTME:
Altı yigenim var ben de annem diye seviyorum bunda ne var ki kaynanizda artniyet varsa bilemiycem ama çok sevdiği içinse sıkıntı olmaz bence yine de çok rahatsızsaniz söyleyeceksiniz böyle söyleme anne diye

X