Kayınvalidemin gelin bohçama koyduğu bazı şeyleri geri versem ayıp olur mu?

Aranızdaki iletişime bakar. Alıngan bi kadınsa o tarz bir teklifte bulunmayın tabi ki. Gelinimin kötü niyetli olmadığını bilen histerik bir kaynana degilsem şayet kabul ederdim hoşuma bile giderdi, bir sonrakisinde gereksiz masrafa girmeyeceğim için. Netice de çöpe de atsanız ruhu bile duymayacak yani.

Kuş kadar emekli maaşı ile yaşlılar boğazlarından kısıp gelinlerine bohça hazırlıyor, hevesle heyecanla yorgancıya gidip gelini ve oğlu üşümesin diye yün yorgan yaptırıyor, en güzel iç çamaşırlarını alıyor, ayakları üşümesin diye patikler örüyor. Aylarca uğraşıp bohça hazırlıyor.

Bohça hazırlanması, el öpmeye gidilmesi, kız isteme bir sürü adet bana saçma geliyor. Hatta bir ateist olarak bayramları v.s de sevmiyorum. Akrabalarla kalabalık ortamda bulunmaktan da hazetmiyorum ama heves eden yaşlıların kalbinin kırılmasını ve saygısızlık yapılmasını asla doğru bulmuyorum.

Kayınvalide nasıl üzülebilir diye planlar yapılıp akıllar veriliyor. Yorumlara şaştım kaldım. Bazı kadınlar çok merhametsizmiş.

Beğenmedikleri, görgüsüz dedikleri, bohça hazırlıyor diye dalga geçtikleri kadınların oğulları ile evlenmesinler o zaman.

Kayınvalidesi yüzünden boşanmış bir kadın olarak yazıyorum bu satırları. Kayınvalide görmemiş bunlar. Yemin ederim kan kusturdu kayınvalidem bana. Yine de bana aldığı hiçbirşeyi atmadım. Hiç beğenmediğim zevkime uymayan yatak örtüsünü, mutfak örtüsünü, dantelleri kayınavalidemin gönlü olsun diye serdim. O görsün diye pijama takımını giydim.

Saygı duymadığınız kayınvalideden sevgi beklemeyin.

Çok kötüsünüz merhametsizsiniz.
İkizler burcu falan mısın?
Madem böyle düşünüyorsun, benim konu sahibini eleştirdiğim yorumuma niye beğenmedim bastın..

Riski yoktu ağrım var götür diye bir kaç kez gitmişlerdi hastaneye doktoru fazla evham yapıyorsun sakin ol demiş yani Oyunlu olduğu için anneme gitmek istemeyip ablalarını çağırmak içindi onun ağrıları böyle insanlar kimseyle mutlu olamaz bu bir gerçek başkasının huzurunu bozan huzur bulamaz.
Gerçekten riski varmış ki düşmüş çocuk. Ha eşşek kadar ablaları geldiğinde kalkıp hizmete koşmak da onun enayiliği. Benim bildiğim hamile kadına hizmete gelinir, hizmet ettirilmez.

Arkadaşlar merhaba size birşey danışacağım bohça zamanı kayınvalidem gelin bohçama koyduğu ve asla kullanmayacağım örtü patik yelek gibi kullanmayacağım şeyler bazılarını hediye bile vermek istemeyeceğim şeyler. Kullanmadıklarımı kayınvalideme verirsem ayıp olurmu acaba? 2 tane bekar oğlu var onun için kullanırsın diye versem olurmu ?

Hanımlar biraz abartmadınızmı sizce benmi çok kötü bir gelinim sizmi çok iyi gelinsiniz anlayamadım😄 Bakın bizde bohça yaptık ama hiçte 10 15 yıl önce yapılan şeylerden koymadık bohçaya ha annem yaptırmıştı çok önceden ben istedim az olsun temiz şeyler olsun dedim o günün modası trendi neyse en güzellerinden yaptırıp yaptık bohçamızı. Kusura bakmayın ama ben onun yaptığını değersizlik olarak görüyorum. Annemin yaptıklarından da beğenmediğim hiçbirşeyi almadım beğendim herşey bana göre çöp.

Gerçekten bu söylediklerime fazla tepki gösterildi bu kadar olacağını beklemiyordum. Kiminiz tecrübelerine dayanarak konuştu kiminiz büyüğüm ablam olarak uyardınız teşekkür ediyorum. Söylediklerinize göre vazgeçtim vermekten dediğiniz gibi bir yardım kuruluşu ya da hediye olarak veririm artık. Kv beğendiğimi düşünsün artık Neyapayım 😅
Hanımlaar hiçte merak etmiyorsunuz ne oldu diye 😅

Evli bir kadın olarak bu çeyiz, bohça gibi şeyler bana çok saçma geliyor ama yaşlılar özeniyor kızım/oğlum evlenecek gelinime vereceğim vs şeklinde heves ediyorlar. Vermeniz ayıp olur hediye geri verilmez. Bağışlayabilirsiniz verebilirsiniz benim de o kadar kullanmayacağım parçalar var ki

Evli bir kadın olarak bu çeyiz, bohça gibi şeyler bana çok saçma geliyor ama yaşlılar özeniyor kızım/oğlum evlenecek gelinime vereceğim vs şeklinde heves ediyorlar. Vermeniz ayıp olur hediye geri verilmez. Bağışlayabilirsiniz verebilirsiniz benim de o kadar kullanmayacağım parçalar var ki
benimkiler bazanın altında duruyor 😂

X