Kayınvalidemin hastalık hastalığı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

laleben

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
21 Şubat 2023
227
-58
Arkadaşlar merhaba,

Bir konu da fikrinize ihtiyacım var şöyle 3 senelik evliyim eşimin ailesi daha öncesinde bizim evde yaşıyolarmış 15 senedir şehire 2 saat uzaklıkta kendi köylerinde yaşamaya başlamışlardı emekli hayatı yaşıyolar orda kayınvalidemde aşırı hastalık hastalığı var ufak tefek fıtıkları var herkeste olan ama ufacık bir yeri ağrısa ayak tırnaklarından tut başına kadar ilgili tüm bölümlere gidiyor evliliğimiz ilk senesi tabi ben çok bilmediğim için bu durumu bize kalmaya geliyordu ve 4 5 bölüme götürdüm tabi bu durum hoşuna gitti bu ay gelse diğer ay farklı doktorlara götüreyim diye bize geliyor evet ufak tefek problemleri var fıtık egzersiz yap onun dışında ameliyat dışında bişey yapılmaz ama ameliyatlık bir durumu da yok ordan çıkınca ne krem ne fizik tedavi umrunda olmuyor kötü bişey olmadığını duyunca bitiriyor en azından o bölümü yani bu durum ilk sene fazla olunca dolaylı olarak dedim anne bi sorun çıkmıyor çok fazla kurcalama psikolojik ağrılar diyorum sonrasında bu durum gene devam edince düzenim bozuldu ve bu hastalık dünyası biraz enerjimi düşürüyor benimde rutin ağrılarım var aklıma geliyor her neyse eşimle konuştuk ve artık randevu yok diyerek köylerine 1 saat mesafe uzaklıkta hastaneden randevu almaya başladık ve 2 sene boyunca hep oraya alıştırdık tabi bu süre zarfında kayınpederim bu durumdan şikayet etmeye başladı götürüp getirdiği için o da senin sorun kafadan falan diyo usanmış artık. dün beni aradı kayınvalidem geçen hafta o dediğim hastanede beyin cerrahisine gitmiş bişey yok dedi gönderdi memnun kalmadım bilmiyor belki de diyerek gene bizim burdaki hastaneden randevu almamı istedi havalar ısınınca o bölüme ve ortopediye bakar mısın dedi anne o size yakın hastaneden alayım bize uzaksınız mr olur tahlil olur sürekli git gel mi yapacaksın düzenin bozulmasın dedim yok kızım yakın zamanda çektridiğim tahlillerim var dedim bide ben de eşimde çalışıyoruz nasıl gidip gelcen dedim hastaneye o da kızım istedikten sonra ben de gderim dedi tamm anne randvu bulursam alırım dedim. Ya acil bi drum ve gerçekten bişey olsa başımın üstünde yeri var ama şimdi buna gene alışacak bir bölümden çıkıp diğerine isteyecek bi zaman sonra zaten sürekli bizde kalmak için bahane arıyor. Zararı mı olacak diyenler en az bir buçuk hafta geliyor ve hastalık oldu mu daha sonrasında da işini görürse rahat gelemk ister demez daha yeni döndüm diye üstelik çalışıyorum akşam çıkıp spora gidiyorum geldiğimde hep her gün bir dizisi var kumandayı da vermiyor hep kendi izlemek istiyor eşimde bilgisayrad oyun oynuyor olan bana oluyor işten gelip ayaklarımı uzatamayacak mıyım ve her saniye diziyle alakalı yorum yapıyor cevap vermezsek ismimizle öyle değil mi kızım öyle deği mi oğlum yoruyor kafayı. Eşimi aradım sonra canım dedim böyle böyle acil bir durum olsa neyse sürekli annen hastanelerde ve boş dönüyor artık ordaki doktorlarada güvenmiyor bizim burdaki hastaneden randevu almamı istiyor ama bu sefer işini halledince gene başka başka şeyler çıkaracak dedim o da ben ne yapayım canım dedi randevu yok dersin olur biter psiklojik onun durumu ama biraz diyorum o zamna psikoloğa götür dedi ben de ben diye götürüyorum çalışıyorum sen götür dedim tamam ben götürürüm dedi ama eşim saftirik şimdi fazla ilgi gösterirse gene bunu suistimal edecek ne zamna telefonda konuşsaka hep hastalık muhabbeti enerjimi bitirdiği için haftada bir arıyorum ve gene hastalık ve gene bize gelmek için bahaneler randevu yok desem nereye kadar başkasına baktırılar kafaya koymuş gene gelir gerçekten düzenim bozuluyor siz ne düşünüyorsunuz. Birde haftanın 5 günü spora gidiyorum iş çıkışı direk desem anne siz yemeğe beklemeyin ben spora gidiyorum iş çıkışı yiyorum sizde kafanıza göre bişeyler yapın yiyin bu sefer 10 gibi eve gitsem sonra 1 saat oturur yatarım çok etkilenmem ama eşimde oyun oynar o da televizyon keyifler yerinde olur böylelikle hatta oğluya tek takılmayı da seviyor evde hani bu rahatlığa eşimde zırt pırt götürür sürekli bu şeyleri mi yaşayacağım ben fazla mı kafaya takıyorum eşime dedim annenin ki psikolojik çok üstüne düşme geldiğinde hastane konusunda tamam falan diyor ama kuruntularım yersiz mi

var böyle hastalık hastası veya sıkıldığı için hastane hastane gezenler.
siz resmen kendi evinizden kaçma yöntemi arıyorsunuz bu saçmalıklara maruz kaldığınız için. doğru değil.
işe git, spora git, eve gel ayaklarını uzatama, istediğin bir şeyi izleyeme. olur mu öyle iş.
hastane işleriyle ilgilenmeyin, siz kendi evinize geç gitmenin yolunu bulmak yerine kv'nin ayağını evden biraz kesin.

Yapacak bişey yok maalesef düzgünce konuşacaksınız. "Anne ben çalışıyorum işten sonra da işim var. Seni hastanelere götürüp getiremem. Çok ciddi bi durum olursa işten izin alırım ama onun dışında zırt pırt izin alamam. Senin de düzenin bozulmasının başkasının evinde yat kalk. Sen en iyisi diğer hastaneye git" de. Baktın anlamıyor çat diye "İstemiyorum" de geç.

Kırmak istemiyorsunuz anlıyorum. Aynı şeyi bana eşimin halaları dedesi için yapıyor yaşarkende babanne için yapıyorlardı. Karnım burnumda yazın ortası eşim bile benimle gelemiyorken iş yüzünden kendi işimi kendim görüyorken hastane falan. Bi gün eşim için randevu al da hastaneye götürsün dedi. Bende en son sıkıldım ama aylardır bununla uğraşıyoduk ve çalışıyordum bende aynı şekilde. Ben karnım burnumda kendi işimi kendim görüyorum hastaneye ben bile yalnız gidiyorum x çocuğunu görmeye hastaneye gelemiyor işin durumunu biliyorsun nasıl gelsin gelemez. Biz belediyeden falan ambulans ayarlayalım zaten yaşı var böylesi dede içinde daha kolay dedim ama kızdım yani birazda sert ses tonuyla söyledim galiba. Randevu bulup ambulansı ayarlar haber veririm dedim. Öyle de yaptım. Eşimde niye yaptın demedi haklıydın çünkü.
Siz ne özel bakıcısınız ne şoför. Randevu yok, anne yakına alalım falan baktınız olmuyor. Açıkça anne bak çalışıyorum eve geç geliyorum seninle hastaneye gelmek için bile izin alamam. İş yerinde durumlsr karışık izin vermiyorlar çok önemli değilse. Sonra biz sorun yaşıyoruz işimden olurum böyle. Yakındaki hastane de iyi. Kimle konuştuysam ordan memnun falan diyerek önünü kesin. Belki kötü gelin olursunuz ama en azından bu durumdan kurtulursunuz.
Ve kple falan konuşun mutlaka psikoloğa götürün. Böyle olmaz. Yazık kadın kendine de eziyet ediyor.

Bir hekim olarak sağlık sistemimizin nasıl katledildiğine ayrıca üzüldüm. Ancak teyzeyi psikiyatriye ikna etmek de pek mümkün değil anladığım.

Arkadaşlar merhaba,

Bir konu da fikrinize ihtiyacım var şöyle 3 senelik evliyim eşimin ailesi daha öncesinde bizim evde yaşıyolarmış 15 senedir şehire 2 saat uzaklıkta kendi köylerinde yaşamaya başlamışlardı emekli hayatı yaşıyolar orda kayınvalidemde aşırı hastalık hastalığı var ufak tefek fıtıkları var herkeste olan ama ufacık bir yeri ağrısa ayak tırnaklarından tut başına kadar ilgili tüm bölümlere gidiyor evliliğimiz ilk senesi tabi ben çok bilmediğim için bu durumu bize kalmaya geliyordu ve 4 5 bölüme götürdüm tabi bu durum hoşuna gitti bu ay gelse diğer ay farklı doktorlara götüreyim diye bize geliyor evet ufak tefek problemleri var birlikte gittiğimiz doktorlarda fıtık var egzersiz yap onun dışında ameliyat dışında bişey yapılmaz ama ameliyatlık bir durumunda hiç yok zaten deyip gönderiyolar kayınvalidem de doktordan çıkınca ne ağrı kesici krem ne fizik tedavi umrunda olmuyor kötü bişey olmadığını duyunca bitiriyor en azından o bölümü yani bu durum ilk sene fazla olunca dolaylı olarak dedim anne bi sorun çıkmıyor çok fazla kurcalama psikolojik ağrılar diyorum sonrasında bu durum gene devam edince düzenim bozuldu ve bu hastalık dünyası biraz enerjimi düşürüyor benimde rutin ağrılarım var aklıma geliyor her neyse eşimle konuştuk ve artık randevu yok diyerek köylerine 1 saat mesafe uzaklıkta hastaneden randevu almaya başladık ve 2 sene boyunca hep oraya alıştırdık tabi bu süre zarfında kayınpederim bu durumdan şikayet etmeye başladı götürüp getirdiği için o da senin sorun kafadan falan diyo usanmış artık. dün beni aradı kayınvalidem geçen hafta o dediğim hastanede beyin cerrahisine gitmiş bişey yok dedi gönderdi memnun kalmadım bilmiyor belki de diyerek gene bizim burdaki hastaneden randevu almamı istedi havalar ısınınca o bölüme ve ortopediye bakar mısın dedi anne o size yakın hastaneden alayım bize uzaksınız mr olur tahlil olur sürekli git gel mi yapacaksın düzenin bozulmasın dedim yok kızım yakın zamanda çektridiğim tahlillerim var dedim bide ben de eşimde çalışıyoruz nasıl gidip gelcen dedim hastaneye o da kızım istedikten sonra ben de gderim dedi tamm anne randvu bulursam alırım dedim. Ya acil bi drum ve gerçekten bişey olsa başımın üstünde yeri var ama şimdi buna gene alışacak bir bölümden çıkıp diğerine isteyecek bi zaman sonra zaten sürekli bizde kalmak için bahane arıyor. Zararı mı olacak diyenler olursa şimdiden söyleyim en az bir buçuk hafta geliyor ve hastalık oldu mu daha sonrasında da işini görürse rahatlığu görürse yine gelmek ister sürekli demez daha yeni döndüm diye üstelik çalışıyorum akşam çıkıp spora gidiyorum geldiğimde hep her gün bir dizisi var kumandayı da vermiyor hep kendi izlemek istiyor eşimde bilgisayrad oyun oynuyor olan bana oluyor işten gelip ayaklarımı uzatamayacak mıyım ve her saniye diziyle alakalı yorum yapıyor cevap vermezsek ismimizle öyle değil mi kızım öyle deği mi oğlum yoruyor kafayı. Eşimi aradım sonra canım dedim böyle böyle acil bir durum olsa neyse sürekli annen hastanelerde ve boş dönüyor artık ordaki doktorlarada güvenmiyor bizim burdaki hastaneden randevu almamı istiyor ama bu sefer işini halledince gene başka başka şeyler çıkaracak dedim o da ben ne yapayım canım dedi randevu yok dersin olur biter psiklojik onun durumu ama biraz diyorum o zamna psikoloğa götür dedi ben de ben diye götürüyorum çalışıyorum sen götür dedim tamam ben götürürüm dedi ama eşim saftirik şimdi fazla ilgi gösterirse gene bunu suistimal edecek ne zamna telefonda konuşsaka hep hastalık muhabbeti enerjimi bitirdiği için haftada bir arıyorum ve gene hastalık ve gene bize gelmek için bahaneler randevu yok desem nereye kadar başkasına baktırılar kafaya koymuş gene gelir gerçekten düzenim bozuluyor siz ne düşünüyorsunuz. Birde haftanın 5 günü spora gidiyorum iş çıkışı direk desem anne siz yemeğe beklemeyin ben spora gidiyorum iş çıkışı yiyorum sizde kafanıza göre bişeyler yapın yiyin bu sefer 10 gibi eve gitsem sonra 1 saat oturur yatarım çok etkilenmem sıkılmam ama böyle yaparsam kayınvalidemin işine gelir belki bu durum eşimde oyun oynar bilgisayarda o da televizyon keyifler yerinde olur böylelikle hatta oğluyla tek takılmayı da seviyor evde hani bu rahatlığı da vermiş olur muyum ben yokken eşimde zırt pırt götürür sürekli hastanelere iyice alışır mı alışma huyu var çünkü. ben fazla mı kafaya takıyorum eşime dedim annenin ki psikolojik çok üstüne düşme geldiğinde hastane konusunda tamam falan diyor ama kuruntularım yersiz mi bide dün telefonu kapatırken annenin su saatten sonra dertleri bitmez artık diyor daha 55 yaşında ya kendi anası duruyor
Benim anam da 55 yaşında sırtında fındık çuvalı taşıyor. Kürekle hendek açıp, bel ile yeri belliyor. Diyeceklerim bu kadar.

Kayınvalideniz evde oturup kendini dinlemekten hastalık hastası olmuş, bir şekilde psikolojik destek almaya ikna edilmesi lazım, oğlu ikna edebilir belki + şöyle 3-5 günlük tatile de giderse kendine gelir.

Kocanızın size 'psikoloğa götür o zaman' demesine aşırı gıcık oldum. Onunla da mı siz uğraşacaksınız? Sizin kv'yi keyfi olarak hastane hastane gezdirme gibi bir zorunluluğunuz yok. Kv'nin canı sıkılıyor belli ki. Her yolu denemişsiniz, direkt söylemesi kalmış. Kibarca 'biz çalışıyoruz anne biliyorsun, acil bir şey olursa elbette gel götürelim ama onun dışında zaten iş güç yoruluyoruz, babam daha müsait (kp'den bahsediyorum) babamla diğer hastaneye gidin istersen' de. Baktın daha da uzatıyor istemiyorum de kapat telefonu. Aa ne sinir bir durum. Bir de spora giderim zaten görmem vs çabalamayın, ne münasebet kendi evinizden mi kaçacaksınız? Çat çat söyleyin.

Yapacak bişey yok maalesef düzgünce konuşacaksınız. "Anne ben çalışıyorum işten sonra da işim var. Seni hastanelere götürüp getiremem. Çok ciddi bi durum olursa işten izin alırım ama onun dışında zırt pırt izin alamam. Senin de düzenin bozulmasının başkasının evinde yat kalk. Sen en iyisi diğer hastaneye git" de. Baktın anlamıyor çat diye "İstemiyorum" de geç.
ban demiyor ki götür ben giderim diyor

okurken sıkıldım, yaşarken Allah size sabır versin ciddi anlamda. Maalesef en başında çok getirip götürerek hatayı yapmışsınız ama ne olursa olsun kabul etmeyin. Böyle şey olamaz
Sonra diğer hastaneye alıştırdık 2 senedir oraya gidip geldiler

okurken sıkıldım, yaşarken Allah size sabır versin ciddi anlamda. Maalesef en başında çok getirip götürerek hatayı yapmışsınız ama ne olursa olsun kabul etmeyin. Böyle şey olamaz
Şimdi ben çalıştığım için götürürsün demiyor ben giderim diyor ama hastalık hastası olduğu için işlerini hallederse sürekli rahat hep bunu bahane edip gelmek isteyecek

var böyle hastalık hastası veya sıkıldığı için hastane hastane gezenler.
siz resmen kendi evinizden kaçma yöntemi arıyorsunuz bu saçmalıklara maruz kaldığınız için. doğru değil.
işe git, spora git, eve gel ayaklarını uzatama, istediğin bir şeyi izleyeme. olur mu öyle iş.
hastane işleriyle ilgilenmeyin, siz kendi evinize geç gitmenin yolunu bulmak yerine kv'nin ayağını evden biraz kesin.
Sadece artık randevu alıyordum şimdi de dedim çalışıyoruz ben giderim gitmek istedikten sonra diyor ama burda işlerini rahat halledince habire hastane ye gelmek için bize gelecek bahanesi olacak

Güzellikle söylemişsiniz olmamış evlerine yakın hastaneye de alıştırmışsınız yine olmamış, bu saatten sonra daha da çekmeyin nazını niyazını yani eşim de ben de çalışıyoruz vaktimiz yok kusura bakma şeklinde çat diye
Sadece artık randevu alıyordum şimdi de dedim çalışıyoruz ben giderim gitmek istedikten sonra diyor ama burda işlerini rahat halledince habire hastane ye gelmek için bize gelecek bahanesi olacak
adece artık randevu alıyordum şimdi de dedim çalışıyoruz ben giderim gitmek istedikten sonra diyor ama burda işlerini rahat halledince habire hastane ye gelmek için bize gelecek bahanesi olacak

Güzellikle söylemişsiniz olmamış evlerine yakın hastaneye de alıştırmışsınız yine olmamış, bu saatten sonra daha da çekmeyin nazını niyazını yani eşim de ben de çalışıyoruz vaktimiz yok kusura bakma şeklinde çat diye söyle.
adece artık randevu alıyordum şimdi de dedim çalışıyoruz ben giderim gitmek istedikten sonra diyor ama burda işlerini rahat halledince habire hastane ye gelmek için bize gelecek bahanesi olacak

Kırmak istemiyorsunuz anlıyorum. Aynı şeyi bana eşimin halaları dedesi için yapıyor yaşarkende babanne için yapıyorlardı. Karnım burnumda yazın ortası eşim bile benimle gelemiyorken iş yüzünden kendi işimi kendim görüyorken hastane falan. Bi gün eşim için randevu al da hastaneye götürsün dedi. Bende en son sıkıldım ama aylardır bununla uğraşıyoduk ve çalışıyordum bende aynı şekilde. Ben karnım burnumda kendi işimi kendim görüyorum hastaneye ben bile yalnız gidiyorum x çocuğunu görmeye hastaneye gelemiyor işin durumunu biliyorsun nasıl gelsin gelemez. Biz belediyeden falan ambulans ayarlayalım zaten yaşı var böylesi dede içinde daha kolay dedim ama kızdım yani birazda sert ses tonuyla söyledim galiba. Randevu bulup ambulansı ayarlar haber veririm dedim. Öyle de yaptım. Eşimde niye yaptın demedi haklıydın çünkü.
Siz ne özel bakıcısınız ne şoför. Randevu yok, anne yakına alalım falan baktınız olmuyor. Açıkça anne bak çalışıyorum eve geç geliyorum seninle hastaneye gelmek için bile izin alamam. İş yerinde durumlsr karışık izin vermiyorlar çok önemli değilse. Sonra biz sorun yaşıyoruz işimden olurum böyle. Yakındaki hastane de iyi. Kimle konuştuysam ordan memnun falan diyerek önünü kesin. Belki kötü gelin olursunuz ama en azından bu durumdan kurtulursunuz.
Ve kple falan konuşun mutlaka psikoloğa götürün. Böyle olmaz. Yazık kadın kendine de eziyet ediyor.
Sadece artık randevu alıyordum şimdi de dedim çalışıyoruz ben giderim gitmek istedikten sonra diyor ama burda işlerini rahat halledince habire hastane ye gelmek için bize gelecek bahanesi olacak. Psikoloğa da gitti ilaç içti 2 ay sonra bıraktı kafam rahatladı yaz geldi diye o dediği hastanelerdeki doktorlar bişeyin yok deyip gönderdiği için anlamıyolar heralde falan diyo

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X