Kayinvalidenin ismini çocuğuna vermeyince gelişen durum

Daha yeni anne olmuşken çocuğunuzu işin içine katan bir laf dediğiniz için sinirinizi bozması normal. Kendi kendini yediği için böyle konuşmuş diye yorumladım. Neler de demişsiniz halbuki, laftan anlamayan sürüm bu demek ki. Bazıları laf duyunca utanıyo da bırakıyo en azından bir süre sinir bozucu davranmayı. İflah olmaz. İletişimi minimum tutmaktan başka çare yok. Eşiniz tepki gösterse yine kötü siz olursunuz bir de bu sefer acıtasyonları başlar. Sabırlar diliyorum

Demek ayağa düşürmem dedi terbiyesiz, öyleyse bir daha o eve adımını atmasın, çocuğu da görmesin. Kaynanan gerçek bir ruh hastası ve terbiyesiz.

Devletin memuru derken vah halimize olacak durum ne anlamadım . İş ayrı eş ve aile bireyi olmak ayrı diye düşünüyorum. Zira benim işimi ifade etmemdeki kasıt ekonomik özgürlüğümüz olduğunu ifade etmek içindi. Kötü yazım için çok çok haklısınız samimiyetle düşüncenize katılıyorum ; bir yandan çocuğumu emzirirken yazmaya çalışırken hayli kötü bir yazım olmuş ifade şeklim de yazım hatalarim da yakışıksız olmuş

Kendi gitsin görüşsün. Torunu üzerinden bu lafı eden birine gitmem. Ayağa düşmek ne demek? Kavgada söylenmez.
Eşinize annendir görüş,konuş uzerinde hakkı var ama bana bu konuda karışma bu laftan sonra ben annenle görüşemem deyip kestirip atın.

En büyük eksik eş yine bu konuda. Ben bu konularda muhattap bile olmuyorum. Kızımız olacak, bir ismini eşim bir ismini de ben seçtim. Kp her gittiğimizde Kuranda geçen isim koyun diyor, cevap bile vermiyorum. Benim babam laf ettğinde cevabını ben veriyorsam kendi babasına da eşim cevap veriyor. Biz öyle koyduk, istediğin kadar söyle değiştirmiycez ismini diyor. Hatta kv adını koysaydınız diyen gereksiz akrabalara da siz öyle yaparsınız o zaman deyip geçiştiriyor.

Orada çok ısrar oldu bizde koyuluyor ayıp sayılır şeklinde uzun uzadıya bir süreç. Hatta şunu da ifade edeyim kızımın adını ben koydum iki isim seklinde. Bir isminde sırf 3 harf annesinin adı ile benzer diye bir gün eşime neden ilk adını söylemiyorsun onu da şöyle kulağı alışsın dediğimde gülerek yok diğer adı annemin adına daha çok benziyor dedi. Şimdi de zaten hepsi o güya benzediğini düşündükleri ismi söylüyor söylesinler zaten benim sectigim isim mesele değil bunlar cidden .Ben eşimden şikayetci değilim ama aile içinde dönmüş mesele abisi başka şehirde yaşıyor buraya geldiğinde çocuğun ilk adının göbek adı olduğunu kimlikte yazılı olmadığını düşünüyormuş adam :) İki ismini de benim koyduğum bir şekilde söyleyince şaşırdı ilk adının kimlikte yazan ismi olmasına da. Değişikler her şeyleri de bir oyun bir tezgah bir beni yok sayma halleri . Abin koymamış oğlu da var kızı da var o koysaydi demelerime o hata yapmış ben de mi yapayım cevabı vardı eşimin. Eşim ailesini de beni de idare etmek adına hareket ediyor sanırım

Ben de aynı şekilde bir isim de sen seç dediğimde benim sectigim ismi koymuyorsun zaten dedi kavga ettik çocuğuna annenin ismimi vermiyorum diye ona bağımsız düşünerek bir isim vermeyip kusmeyi mi seçiyorsun diye. Vermedi başka isim düşünmedi sen ne koyarsan kabul dedi iki ismi de ben koydum böyle olunca

Benimki kendi istemedi annesinin adını. Ay ana kuzusu erkeklerde hiç çekilmiyor Allah yardımcınız olsun

Sinir oluyorum sanki bir de o köyü isimleri çok güzelmiş gibi torunlarına koymak için uğraşıyorlar
Böyle devam edin, takmayın ve kendi istediğinizi yapın

Kayinvalide sizi az evvel mi cildirtti? Yani yazisinizdan siniriniz, negatifliginiz buraya kadar yansidi.

Onun disinda, sizin bebeginiz sizin kararınız tabiki istediginiz adi koyarsiniz, ona ne, kime ne...

Ay bu arada Allah askina kayinvalideniz olacak ulu varligin bir tek ona has olan ismi ne cok merak ettim. Ifsa olmak istemezseniz mesaj da atabilirsiniz bana :)

Anacı bir eşiniz var,anası gelip yüzünüze tükürse eşiniz olacak adam" kötü düşünme yüzünü yıkadı" diyecek türden.Ayrilin diyemem ama adamı hizaya getirmeniz lazım.Anasi telefonda iki ağlasın o koca size dünyayı dar eder.potansiyel var.....
Net olun,gerekirse boşanmayı göze alacağınızı bilsin,hissetirin.
Artık kendine ait bir yuvası olduğunu ,kadının itaatkar bir köle olmadığınızı bilsin.kadini kadına köle etme saçmalığından kurtulsun.Geri adım atmayın,vicdan yapmayın , elinizi verince kolunuzu omzunuzdan kapar bunlar....

Yok az evvel değil bir buçuk yıldır çıldırttı :) Az evvel hala bitmeyen teraneleri yüzünden eşimle tartışıp ben mi haksizim fazla doldum taşacak yer arıyorum yanlış yorumladım psikolojisine kapıldım sadece. 1 günlük bebeğinizin ayak yerine kondugunu düşünmek hatırlamak yeterince büyük bir negatiflik veriyor zaten. Empati kurun fark edeceksiniz enerjisini

Ay iste ta burdan hissettim ben, kayinvalideniz icin 1.5 yıldır kavga ediyorsanız o kadina istedigini vermis olursunuz yalniz, boyle durumlari kv ile yuzyuzeyken Salon kadini cizginizi koruyarak soktugunuz laflarla aşmalisiniz. Yuvanizda lafi bile gecmesin. Delirmenizi anliyorum, cok da haklisiniz ustelik.

Arnavut bence bunlar, allah yardımcın olsun uzak dur, başa çıkamazsın. Konuştuğunun arapça olduğuna emin misin, onların geleneklerini anlatıyorsun. Mesafeni koru, başa çıkamazsın bununla, bildiğin edepsiz terbiyesiz ukala hepsi bir arada. İnşallah sonunuz bu kadın yüzünden boşanmaya varmaz.

Hakikaten eşinizin abisine ve eşine de benim aşımı koyun diye tutturmamış mı kv? Ve eşiniz kv asını koymamayı hata olarak görüyor eşiniz idare edeceğine anasını tedavi ettirsin

Bir bakış bile onca şey anlatabiliyorken, laftan sözden nasıl anlamıyor bu insanlar, nasıl her şeye bu kadar karışmaya yelteniyorlar hiç anlamıyorum. Konuyu okurken enerjim emildi resmen.
Kayınvalide böyle gelmiş böyle gider, ne kadar uzak olabilirseniz o kadar iyi. Ancak eşinizin de politik davranmayıp daha fazla sizin yanınızda olması gerekiyor bu durumda.

Bebeğinize sarılıp koklayın kovun şu kadının kötü enerjisini üzerinizden :)

Yok Arap kökenliler. Arapça konuşuyorlar . Gafil avlandim diyebilirim baştan beri değişik değişik haller hareketler varken geç ayildim. Nasıl bir hırs kin hayret ediyorum. Çocuğumun kilosuna varana kadar eleştiri konusu oldu. Çocuğum 2550 kg doğdu . Bugüne dek esimin bir tane bebeklik fotoğrafını vermeyen hatırası var diyen kayınvalidem eşimin güya 3 günlükken oturur ( yandan minder destekli) vaziyette fotoğrafını getiriyor evime ve Ben ( eşimi kastediyor) 6 kg doğurmuştum evde normal doğumla. Bizim cocuklarimiz hep kilolu olurdu kime benzediyse 2500 kg. Şimdi bu laf mı ???

Annem nezaketen kime benziyor soruları konuşmaları arasında halası E.' ye benziyor sanki diyor. Kayinvalidenin cevap : Yok E. Çok tatlı bir bebekti böyle yanaklari tombul tombuldu böyle değildi benzemiyor.

Bir sürü şey ay yazamayacagim uzunlukta midemi bulandıran bu nasıl bir şey diyeceğim bir sürü şey...

Bu arada kayınvalidem in çocukları bebekken bez kullanmamış cisssss diyormuş yapıyorlarmış gece de altlarına hiç yapmamışlar. Biberon kullanmamışlar vs.

Demem o ki o yalan bu yalan fili yuttu bir yılan arasındayım.

Eşini o şehirden çıkarma şansın varsa en kısa zamanda kullan. İşin fazlasıyla zor. Kadın bildiğin kıskanıyor, hatta tiksiniyor senden. Duymazdan gelmeye çalış, olmadı bir cinnet geçir 'deli bu' desinler, bir daha gelmesinler

Allahım Allahım yüceler yücesi ismini mezar taşına yazdıracak haberi var mı?
Lütfen validenin ismini söylerken abdest alın yoksam çarpılırsınız.
Bir de davetiyede ismi yazıyordu yerlere atan olduysa ,üzerine ayak basıldıysa vayyy başınızaa gelenn taş yağacak başımıza taş.
Tez davetiyeler toplatılsın

Deli deliyi görünce hesabı yapın.
İçinize atmayın, verin cevabını, üzülür mü diye düşünmeyin, her lafı söylemeyi hak gören duyduklarına üzülmeyecek.
Eşiniz umutsuz vaka, ufak ufak zamanla değişir belki ama asıl değişmesi gereken , cevabını vermesi gereken , ipleri koparması gereken sizsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…