kayınvalideniz evinizin düzenine karışır mı??

HeartLess

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2007
12.735
40
52
hemen hemen bütün kayınvalideler evin düzenine karışır herhalde,çocuğunuza davranışınız,vazonun yeri,örtünün rengi,mutfaktaki yemeğe,oğlunun kıyafetine vs.vs.sizin kayınvalideniz bu konuda nasıl,bıktırır mı??

karışır fakat annem kadar değil
öneride bulunurlar sürekli bende anlatabildiğim yerde yok olmaz derim:1rolleyes:
anlatamadığım yerde dediklerini yaparıma.s
nasılsa onlar gidince değiştireceğimjeyyar
hele mutfakta yemek yaparsa herşeyin yeri değişir
ben takılmıyorum böyle şeylere
kırmaya gerek yok:1hug:
bana gelince diken üstünde otursunlar istemiyorum
rahatlarına baksınlar
:kahve:

ilk başlarda bikaç sefer denedi ama baktiki ben orali olmuyorum ondan sonra bıraktı. İşime karişilmasindan hoşlanmadiğimi bi şekilde anlatim ona, artik denemiyor.

Benim kayınvalidem hiç birşeye karışmıyor...Ama bu kadar karışmamasıda kötü varlığı ile yokluğu belli değil.ben istiyorum arada görüşelim çağırsın etsin yada arada bir gelsinler ama yok ilgisizler çok çokkkk.ben buna üzülüyorum...

tam 1 ay oldu evleneli
evlenmeden de 2 ay önce tuttuk evi yani tam 3 aydır ilk defa 2 gün önce geldi evime kayınvalidem
aaaa!! çok beğendim valla çok güzel olmuş çok güzel allah mutlu mesut ..........gibi klasik cümlelerle iyi dileklerini dile getirdi
bu arada evi evime abartmıyorum 5dk uzaklıkta okadar bile olmayabilir vede aramız çok iyi hiç bi problem yaşamadık bugüne kadar =))
ama gelmedi ve karışmadı :icecream:

karışmak değilde fikir verir... bende genellikle yumuşak karşılarım..
ve benden daha tecrübeli olduğu için verdiği fikirleri yapmaya çalışırım..
oda yeri gelice bana danışır fikir alır...

Bence her anne baba çocuklarına şunu şöyle yap bunu böyle yap der ama kız anası yaptımı göze batmaz adı fikir verir olur kaynana yapsa adı karışmak olur, boşuna dememişler kaynana pamuk ipliğine sarılıp raftan düşse gelinin başını yararmış.

tam 1 ay oldu evleneli
evlenmeden de 2 ay önce tuttuk evi yani tam 3 aydır ilk defa 2 gün önce geldi evime kayınvalidem
aaaa!! çok beğendim valla çok güzel olmuş çok güzel allah mutlu mesut ..........gibi klasik cümlelerle iyi dileklerini dile getirdi
bu arada evi evime abartmıyorum 5dk uzaklıkta okadar bile olmayabilir vede aramız çok iyi hiç bi problem yaşamadık bugüne kadar =))
ama gelmedi ve karışmadı :icecream:

aha benden :icecream:

benimki çok yakın mesafede diil ama o da aynen ne karıştı ne de ters bişey dedi..Allah razı olsun..he fikrini söylemedi mi söyledi ama öyle bir kayınvalidem var ki of of offf kadın benden zevkli....benim beğendiğim şeyi söylemeden kalbimi okuyo sonra da alıyo..kendisi resim hocası bi de tablolar çiziyo ki :1hug:

seviyom kaynanacıkımı..ben onun evine karışıyom desek daha doğru sırnaşık şey

o benımkıne hiç karışmaz daha çok ben ona karısırım.şimdi yeni ev aldı kendıne
evın eksiklerine benı cagırır senin istedıgın gıbı yapalım der.bazende ona bişey alınacak dıyelım bana boşver sana alalım der. maşşallah yaniii:nazar:

Birkaç kez denedi. Ama benim tekrar yerini değiştirdiğimi görünce de anladı birşeyleri artık yapmıyor.

Birkeresinde misafir gelecekti. Patates soğanlarım görünür yerde diye almış onları bana sormadan balkona koymuş. Sanki patates soğan ayıp veya pis birşey. Ya patates soğanların balkonda ne işi var. Üstelik balkonda oturma odasında. Balkona bir girdim soğan. Aldım mutfağa götürdüm tekrar. Birkaç şeyde daha oldu böyle ama ben çok fazla da kırmadan onun yanında tekrar yerine getirdim. Oda anladı artık yapmıyor. Bence biraz tavrımızı göstermemiz gerekiyor. Eğer tavrımı göstermeseydim hala devam ediyor olacaktı.

benim kayınvalidemde ara ara fikrini söyler bende he he der geçerim. sonra kendi bildiğimi okurum. ama söylediklerini mantıklı gelirse uygularım.

1,5 yıldır evliyim daha evine geldimi diye sorsan anlarım
zati muhterem sadece ev tutlduğunda birde çeyiz serildiğinde gelmişti

bende sizler kadar şanslıyım şu an nişanlıyım ama kayınvalidem anne kız gibiyiz sağolsun çok yardımcı oluyo çok koruyo kolluyo karışsa bile bişey demem çünkü herşeyden önce onun benden daha fazla tecrübesi ve bilgisi var onun bilgi ve tecrübelerine değer veririm hem ona nasıl kızayımkki bana dünyanın en iyi oğlunu verdi

Benim annem de kayınvaldiem de evime geldiğinde karışır.şutarafagitti
Ben pek takılmam bu konulara. Büyüğümüz onlar,kendilerince tecrübelerini aktarıyorlar işte! Onlara göre doğru,bizlere göre ters,onlara göre öyle yapınca güzel olacak bize göre iğrenç...sırnaşık şey
Ben he he der geçerim. Ama eşim kendi annesiyle bu konuda çok tartışmıştır. Bu yüzden kayınvalidem eskisi gibi karışamıyor.:sm_confused:

Karışmak değilde, evinize gelen her insan yeri geldiğinde fikir verebilir. Sonuçta ben nasıl başkalrının evine karışmıyorsam,kimseninde benim evime karışmasını istemem ve izin vermemk tabiki, verilen bir fikir varsa ortada ve kafama yatyorsa neden uygulamayayım, bu kayınvalidemde olsa, annemde olsa fark etmez. Sonuçta orası benim evim dimi ama

ilk evlendiğim yılda çok oluyordu.ben çok sinirleniyordum.şimdi bana geldiğinde birşey yapmak istediğinde bırakıyorum ne isterse yapsın nasıl olsa gidince ben istediğim gibi değiştiriyorum :teselli:

ilk zamanlarda karışırdı bende cevabını verirdim şimdi ise karışmıyor tam tersi çok güzel olmuş diye övgü yağdırıyor,bilmiyorum artık beğendiğinden mi yoksa beğenmediğinden mi,bende artık takmıyorum zaten.

hemen hemen bütün kayınvalideler evin düzenine karışır herhalde,çocuğunuza davranışınız,vazonun yeri,örtünün rengi,mutfaktaki yemeğe,oğlunun kıyafetine vs.vs.sizin kayınvalideniz bu konuda nasıl,bıktırır mı??

canım bence sadece kayınvalde olarak ele almamak lazım insanlar herşeye hep karışma ihtiyacı hissederler bence

X