Kayınvalidesiyle altlı üstlü oturanlar yaşadığınız sorunları yazar mısınız?

sevgili angel ; bu konuyu sen eşinle konuştuğun gibi sanırım annesi ve aileside bu konuda eşinle konuşuyorlar ve eşin tabiki arada kalıyor ve kendince çözümler bulmaya çabalıyor, sen nasıl zor durumdaysan aslında oda zor durumdai bir yerde kendi annesi babası (kendilerince fadekarlıktan başka bir şey yapmıyorlar ve senden saygı bekliyorlar, bir tarafta sen (doğal olarak kendi hayatını istiyorsun), zor bir durum evet ikiniz içinde zor... ancak eşin ancak bunu yıllar sonra anlayabilir, kişi ailesinden tam kopmadan tam olarak 2 ayaklarının üzrinde olamıyor , iyiki çalışıyorsun yinede kendine göre bir hayatın var , ancak ters davranarak ve eşinle kavgalar ederek en çok kendine zarar veriyosun ara sıra kendini eşinin yerinede koy yada yakın oturduğun kendi anneler olsaydı ne kadar töloranslı olurdun onu düşün (tamam hergün yemeğe gidip gelmezdin ama hiç rahatsız olamaz arada sırada gitmekten-gelmekten paylaşmaktan çok mutlu olurdun) onlarında başta iyi niyetli olduklarını aklından çıkarmamaya çalış sevecn , yumuşak ama kendi hayatını kurmaya da kararlı ol ..bence bunu yapabilecek güçtesin ve eşinde isteklerine değer veriyor , Sevgiler

sevgili angel ; bu konuyu sen eşinle konuştuğun gibi sanırım annesi ve aileside bu konuda eşinle konuşuyorlar ve eşin tabiki arada kalıyor ve kendince çözümler bulmaya çabalıyor, sen nasıl zor durumdaysan aslında oda zor durumdai bir yerde kendi annesi babası (kendilerince fadekarlıktan başka bir şey yapmıyorlar ve senden saygı bekliyorlar, bir tarafta sen (doğal olarak kendi hayatını istiyorsun), zor bir durum evet ikiniz içinde zor... ancak eşin ancak bunu yıllar sonra anlayabilir, kişi ailesinden tam kopmadan tam olarak 2 ayaklarının üzrinde olamıyor , iyiki çalışıyorsun yinede kendine göre bir hayatın var , ancak ters davranarak ve eşinle kavgalar ederek en çok kendine zarar veriyosun ara sıra kendini eşinin yerinede koy yada yakın oturduğun kendi anneler olsaydı ne kadar töloranslı olurdun onu düşün (tamam hergün yemeğe gidip gelmezdin ama hiç rahatsız olamaz arada sırada gitmekten-gelmekten paylaşmaktan çok mutlu olurdun) onlarında başta iyi niyetli olduklarını aklından çıkarmamaya çalış sevecn , yumuşak ama kendi hayatını kurmaya da kararlı ol ..bence bunu yapabilecek güçtesin ve eşinde isteklerine değer veriyor , Sevgiler

Yorumun için teşekkürler crowne evliliğimle ilgili büyük bir sorunu çözmüş bulunmaktayım,o da beraber yemek yemeydi.Eşime kızdığım nokta da evimde çok yemeğim var diye neden ailesini sırf yemekler bitsin diye davet ediyor,bunu alışkanlık haline getirmesinden korkuyorum.Ne güçlüklerle çözdüm bu işi başa dönmek istemiyorum,eşimin ailesyle görüşmesine birşey demiyorum ama beni de zorla ailesine yaklaştırmaya çalışıyor,ben uzaklaştıkça o onlarla vakit geçirmem için programlar yapıyor,bu akşam yemeğe davet etmesi gibi,ailesine karşı asla bir saygısızlığım yok ama sevmekte zorunda diilim,eşimin ailesiyle evlenmedim sonuçta.Dediğin gibi zamanla anlayacaktır umarımsabırlı olmak düşüyor bana da sanırım

canım onları sevmen zaman alacak. benim tam 5 yılımı aldı. şimdi anca benimsedim onları. gerçekten iyiyiz şimdi Allah bozmasın. bir süre sonra hayata evliliğe daha farklı bakıyorsun ufkunda bir genişleme oluyor. sanırım çocuğun olunca bu olgunluğa erişiyorsun. benim çocuğum oldu o yüzden buna bağlıyorum.

kayınvalidenleri yemeğe çağır bu seferlik. onların yanında da söyle "çok yoruluyorum işte, ama bugün sizi yemeğe çağırayım dedim çünkü yeni yeni yemeklerimi siz de tadın istedim. inşallah yemek konusunda ustalaşınca yine çağırırım" de. gayet mesafeli davran,çok şey konuşma ve masayı çok özenli hazırla,kaşık çatal-bıçak falan. ne biliyim biraz ince bir masa hazırla,takımlarını falan kullan.bu mesafeyi biraz daha artırır aranızdaki. bir de üzerine şık birşey giy. misafir havası uyandır onlarda. kendi evleri gibi gelmesinler.herşeyi servisi sen yap onları yerinden kaldırma. böylece "benim evim,bu eve ben hakimim şuanda" havası estirirsin. benden sana nacizane ufak tefek tavsiyeler canım. ben sevmem öyle evimde her şeyin yeri bilinsin,herşeye karışılsın.o yüzden mesafe koyarım. bu demek değildir ki kaynanamı falan sevmiyorum. kolay gelsin canım...

kayınvalıdeyle yaşamak bır sanat aslında bunu çok guzel başaran insanlar var .o zman bakıyorum neden bız de olmuyor dıye . ben 3 senelık evlıyım senın yaşadığın sorunların aynısını yaşadım.kapımın üstunde neden anahtarım yoktan,mısafırlıkten benı almaya ,bır yere gıderken haber vermeden gıdılmezdı,of ne kadar da zor gunler geçirmişim ya eşie gelınce ailen de ailen der dı( bız de beraber yemek verdık buzdolap boşuna vardı eşim çalıştığı parayı da babasına verırdı )ama hepsı gerı de kaldı nasıl mı oldu zamanla zamanla sen ne yaparsan yap eşin senı tutmadığı surece karsı taraf hiç bır sey anlamıyor canım yıprandığınla kalıyorsun ağlamaktan canımın çıktığı zamanlar oldu ooooooooooooooooooooffffffffffffffffffff
sana gelınce munkun olduğunca az goruşmeye bak kaynananlarla ne kadar az muhabbet edersen o kadar sevıyenı korursun

kayınvalıdeyle yaşamak bır sanat aslında bunu çok guzel başaran insanlar var .o zman bakıyorum neden bız de olmuyor dıye . ben 3 senelık evlıyım senın yaşadığın sorunların aynısını yaşadım.kapımın üstunde neden anahtarım yoktan,mısafırlıkten benı almaya ,bır yere gıderken haber vermeden gıdılmezdı,of ne kadar da zor gunler geçirmişim ya eşie gelınce ailen de ailen der dı( bız de beraber yemek verdık buzdolap boşuna vardı eşim çalıştığı parayı da babasına verırdı )ama hepsı gerı de kaldı nasıl mı oldu zamanla zamanla sen ne yaparsan yap eşin senı tutmadığı surece karsı taraf hiç bır sey anlamıyor canım yıprandığınla kalıyorsun ağlamaktan canımın çıktığı zamanlar oldu ooooooooooooooooooooffffffffffffffffffff
sana gelınce munkun olduğunca az goruşmeye bak kaynananlarla ne kadar az muhabbet edersen o kadar sevıyenı korursun

valla canım kayınvalısıyle anlaşan ınsanlara bakıyorum hep buyuklerın olgun davranmasıyla basarıyolar bunu..buyuk yasla olmaz....hareketlerıyle davranıslarıyla buyukse o ınsanla altlı ustlude oturulr bırlıktede oturulur..yası buyuk ama aklı yoksa altlı ustlu degıl nerde oturursan otur yetıyolar canına

Bende Kayınvalidemle yaşadım 13 yıl.
Kendini bilen insan sorunları büyütmez.

Onların üstesinden akıllıca gelmeyi
başarır.Yeni evlisin öğreneceğin çok şey
var.Unutmaki sende bugünü gelini

yarının kayınvalidesi olacaksın.Sen ona anne
gözüyle bakarsan oda sana kızımgözüyle
bakar.Seviyesiz hareketlerle yüzgöz
olmak bence saygısızlığa yol açar.
Sana bir abla tavsiyesi iyi niyet

herzaman kazanıyor.

bence iyi niyet kazanmıyor maalesef yine kötü olan sen oluyorsun kesinlikle yakın oturma taraftarı değilim ne olursa olsun isterse melek olsunlar sen ne kadar iyi olursan ol ince düşünürsen düşün yine düşünmek istediklerini düşünüyolar ve bunu da öğrendiğinde şok oluyorsun ve ne kadar safmışım güvenmişim diyorsun allaha havale ediyorsun kayınvalide ile karşılıklı oturupta bunun acısını fazlasıyla çeken bir gelin olarak kesinlikle tavsiye etmiyor ve mutkala mesafeeeeeeeeeee diyorum ve yemek olayınında en başından ayrılması taraftarıyım. Yani kızlar bütün uğraşlar boşa çıkıyor. Hele birde çocuk olupta kendi ailen geldiğinde gerçek yüzleri ortaya çıkınca çok iyi tanıyorsun seni kızı gibi sevdiğini söyleyen insanların gerçek yüzünü sakın sakın yakın oturmayın kötü olmayın

bende kayınvalidemlerle altlı üstlü oturuyorum,ayrıca gurbete geldim..bana pek fazla müdahale ettiklerini söyleyemem ama mecburi sorumluluklarınız oluyo..bana kalırsa en önemlisi eşin tutumu..ailesini sizden önce görüyorsa ki bu büyük bir çoğunluk,o zaman yanlarında olmadığnız zamanlarda eşinizle aranız bozulabiliyo ve eşiniz haklı olduğunuzu bildiği problemlerde dahi sen alttan alcaksın yine girip çıkcaksın baskısı uygulayıp,yapmadığınızda da size sırtını dönebiliyo,üzebiliyo.en iyisi hiç yanaşmamak.

bende kayınvalidemlerle altlı üstlü oturuyorum,ayrıca gurbete geldim..bana pek fazla müdahale ettiklerini söyleyemem ama mecburi sorumluluklarınız oluyo..bana kalırsa en önemlisi eşin tutumu..ailesini sizden önce görüyorsa ki bu büyük bir çoğunluk,o zaman yanlarında olmadığnız zamanlarda eşinizle aranız bozulabiliyo ve eşiniz haklı olduğunuzu bildiği problemlerde dahi sen alttan alcaksın yine girip çıkcaksın baskısı uygulayıp,yapmadığınızda da size sırtını dönebiliyo,üzebiliyo.en iyisi hiç yanaşmamak.

işte benim durumum. bugün bütün konuları dolaşıp kayınvalideme ne kadar sinir olduğumu ve kocamla onun yüzünden kavga ettiğimizi yazıyorum. gurbette olduğum için aileme de söyleyemiyorum yoksa olay çıkar. beni mutlu huzurlu biliyorlar. kendimi kabul ettiremedim. ama yinede sömürüldüm. iş de bulamıyorum. evde oturmaktan kafayı yemek üzereyim

babaannemle 2 yengem altlı üstlü babaannem aşağıda eli heran zilde :KK70: eltiler ne kadar iyide olsa arada bi rekabet söz konusu olur aynı binada oturmanın avantajlarıda var dezavantajlarıda sonuçta kayınvalidede yaşlı yazık yardıma ihtiyacı var

1 yıllık evli biri olarak tavsiyem böyle bir durumla karşı karşıya kaldıysaynız kesinlikle evlenmeyin =))

Gerçekten çok çok çok zor..İlk zamanlar Allah'ım kayınvalidem gelirdi göğsüm az açık ise surat yapardı aaa yine mi göğüslerin açık derdi 4 duvar arasında kim görüyor ise..Giyimiz geleniniz sizin bir yere gitmeniz herşey herşey sıkıntı..Saat 8 dışardayız aralardı ışığınız kapalı nerdesiniz..Gezeriz saat 11 - 12 olur hadi ararlar nerde kaldınız..bunları zamanla aştık..Ama aşılamayan o kadar çok şey var ki..Oğlunu kıskanır..Kıskançlıkları had safayı aşar size iftira atar yalanlar söyler..

21 günlük anneyim yeni favorisi gelir oğlumu emziriyor oluyorum genelde emzirdikten sonra 5 dk severim öyle veririm surat 9 karış verene kadar..Mama yapar anne ben yedireyim duymaz işine gelmez kendi doğurdu ya sanki..Kendi oğluymuş gibi davranır deli eder beni..

İŞte böyle herşeye maydanoz olarak kendilerinden soğuturlar..Her insan kendi saltanatını kendi yapar ve yıkar..Benim ki çoktan bitirdi kredisini..Tahtına bahtı da yok gözümde içimde..

hey allahıımmm neler varr ya
angel son durumlar ne merak ettim yaw

Biz de alt katlarında oturuyoruz, genel olarak bir sıkıntım yok ailem gibi gördüğüm insanlar, onlar da kızları gibi görüyorlar, samimiyetlerinden şüphe etmiyorum.
Ama giriş katıyız, salonda yada mutfakta iş yaparken camın önünde belirmelerinden camı tıklatmalarından ürküyorum ne yalan söyleyeyim. 7/24 perdeler kapalı oturuyorum evde sırf bu yüzden.

bende aynı apartmanda oturuyorum çok zor gerçekten.her gün kayınvalidendesin o nereye sen oraya sabah bi çıkıyorum akşam evime yatmaya iniyorum doğru düzgün
temizlik bile yapamıyorum.Hep yukarda yemek yemekteyiz. Sıkıldım artık 3 ay oldu Kabus gibi ...

X