Kayınvalidesiyle altlı üstlü oturanlar yaşadığınız sorunları yazar mısınız?

1=Yemek olayını ayırın, herkes kendi evinde yesin..(Tabii bunu baştan yapmanız lazımdı ya neyse)

2=Kayınpederinizin sizi almasını istemiyorsanız, tüm samimiyetinizle , içten bir şekilde bunu ona açıkca söyleyin..Yine de küserse bırakın küssün..

3=Özel hayatınızı kurun, bazı şeyleri yalnız yapın, heryere birlikte gitmek birlikte gezmek gibi olaylara girmeyin..Onlarla gidilecek yerler var , gidilmeyecek yerler var.

4= Eşinize bu konudaki rahatsızlıklarınızı açıkca anlatın.
5=Bunları yapamıyorsanız, kaderinize razı olun, yapacak birşey yok.

evet canım ya çok güzel yazmışsın yani siz onlarla bir aile değilsiniz siz iki kişilik bir ailesiniz bunu eşine kabul ettir canım önce tabi sonrada ailesine yoksa zor günler seni bekliyor baştan oturtmaya çalış düzenini.

altlı üstlü oturmakmı kötükedihüso
bir daha dünyaya gelirsem asla oturmam kötükedihüso
bizde aynı apartmanda yız abileri filan benimkide ana babasına düşkündür
ah ah yıılarımı yediler 12 yılımıkötükedihüso
yeni evliyken yeme içme birdi bebek oldu bana geldiler yeme içmeye sonra dediler bebeğim kırkı çıktı aşağıya insin bunu diyen evli k.görümçem
inenem dedim bebeğin hrşeyi evimde onlar gelsin tabi bi aşağıya bi yukarıya çıkmak zor geldi ayrıldık yeme içme fiilan
ama bunlarla bitmedi tabi dahası ooooooooooooo eşim şimdi şimdi anlaı benikötükedihüso

Ben evli degilim ama zor oldugunu tahmin edebiliyorum...hayat tecrübeme dayanarak söylüyorum bunlari!

Sana tek tavsiyem: Yeme icmeni ayir...kendi evinde pisir, kendi evinde yemegini ye! Kayinvalidenlere is cikisi yemege gidersen, aslanin agzina düsmüs olursun bir defa..!

Önemli olan araya seviyeli bir mesafe koymaktir..! Aksi taktirde yakani alamazsin daha...! Suan daha cocugunuz yok anladigim kadariyla...birde oldugunu düsünürsek, hep ic ice olursunuz!

Is cikisi yorgun da olsan, yemegini yapmalisin...bu bir tepkidir zaten..! Onlarda alisacaktir zamanla..!

Aksi taktirde Gülü seven, dikenine katlanir!

Hakkimizda HAYIRLISI!a.s.

yorumlarınız için tşk ederim şu an eşimle dargınım bu yemek olayına bi çözüm bulucam böyle devam ederse daha büyük zorluklar beni bekliyor hakkımda hayırlısı

canım kararlı ol eşin de anlasın ne kadar yanlış yaptığını.daha yeni evlisin şimdiden taviz verme ileride iyice yüz göz olursun. sen işten çıkınca eve gel evden telefon et başım çok ağırıyor uyuyacağım size afiyet olsun de. o gece eşin eve gelince konuş güzel güzel. canım aileni seviyorum saygısızlık yapmak istemiyorum. bizim evimiz ayrı onlarınki ayrı. tatlı tatlı iki aile gibi olalım. onlar da rahatsız oluyorlar hergün hergün ama bişi belli edemiyorlar. onlara da yazık falan de. arada bir yine gideriz de.ben de ev hanımı olduğumu anlayayım ayol yemek yapmasını unutacağım canım falan de.ama gülerek söyle bunları.inatla bir yere varamazsın eşini de mutsuz edersin kendini de. kolay gelsin canım.

mesela ptesı gunu yada yrnn esını suprız yap ve en sevdıgı yemegı yap ona bölelıkle baslamıs olursun cnm =)

Bız de yedıncı katta kayınvalıdemler ıkıncı katta oturuyor.Sımdıye kadar hıc tartısmamız olmadı 9 aydır ama ınsan yıne de uzak olmayı ıster yani.Baska acılan konularda da anlattıgım gıbı yukarıdayken sureklı her gun en az bı kere asagı ınıp onlara hal hatır sormam gerekıyor ındıgım zaman ancak aksam yukarı cıkıyorum ya da esım de gelıyo burda yeyıp cıkıyorduk yukarı zaten esım pek ıstemıyodu annelerınde oturmayı cok hemen eve gıdelım derdı.Sımdı babam ısten cıktıgı ıcın asagıya ındık ama sımdı de esım yukarı cıkmak ıstemıyor sanki.babam da bız bırbucuk sene sonra ıkımız de emeklı olucaz sız buraya ınersınız bız bursadakı eve gecıcez dıyorlar esım de sanırım bu fırsatı kacırmak ıstemıyor.Annemle babamı cok sevıyorum ıkısıne de annecım babacım dıyorum ama ayrı olmalı kesınlıkkkkleee.

kayınvalidem üst katımda oturuyor ama herhangi bir sorunum yok bazen arkamdan konuşması dışında ki o da kendi sorunu... yemeğe çıkarız onlar gelir şimdilik bir sorun yok ama bazen eşimin aşırı üstlerine düşmesi beni rahatsız ediyor .ama eminimki zamanla o da değişecek hepinize mutlu yuva sağlıklı bebişler dilerimm..

merhaba arkadaşlar,yazmayalı olaylar çok kötü gelişti dün yine eşimle ailesi yüzünden tartıştık,yine ben suçlu oldum ,ailesine karşı samimi değilmişim.bende daha ne kadar samimi olabilirim dedim,işten yorgun argın gelip evime çıkmadan annenlere giriyorum ,bende bilirim direkt evime çıkıp üzerimi değişip ayaklarımı uzatıp dinlenmeyi dedim,o da orda yemek yiyoruz da ondan oraya geliyosun dedi,bende tmm o zaman dedim bundan sonra orda yemek yemiyorum ,yemeğimi kendim yapıp yerim dedim,sende ister orda ye ister burda ye dedim.lafın buraya geleceğini biliyordum dedi.annenden mi alıyorsun bu akılları dedi bundan sonra hep annenle yersin dedi.bir de tehtid ediyor.bugün iş çıkışında hiç uğramicam onlara eve çıkıcam,artık inceldiği yerden kopsun dayanamıyorum.

Canım , arkadaşların çoğu benim düşüncelerimi söylemiş sana. Olayların kötü gelişmesine üzüldüm. Annenden mi alıyorsun bu akılları cümlesine çok fazla kafanı takma çünkü sinirle söylenmiş bir cümledir diye düşünüyorum. Olayı uzatma ve burda yazdığın gibi değil güzel bir dille konuş bu konuyu. Ben de sana benzer bir dertten muzdaribim, aynı binada olmasa da yakın oturuyoruz. bende henüz 4 aylık evliyim. Eşimin ailesi, beni çok düşünürler ya akşamları yorgun argın geliyorsun yemeği burda yiyin öyle inin diyorlardı(diğer gelinine de öyle demişlerdi hoş o çalışmıyor ama, yinede onlarda yiyordu artık yemiyorlar arada sırada hariç neden mi= yeri geldiğinde; bizde yiyip içiyorsunuz o kadarda yapıcaksınız tabi dediler.(para isteyip, şunu bunu yap deyip)), hala konu açılınca bizede gelin yazık uğraşmayın diyolar. Ben hiç akşam işten çıkıpta onlara gitmedim evimde yemeğimi yaptım yedik, ya da eşim yaptı ya da çayla kahvaltılıkla idare ettik. Benim kayınvalidemde çok kötü yemek yapıyor zaten yiyemiyorum ben hiç, eşimde sorla yiyor artık, benim yemeklerime alıştığından beri. Ama her Allahın günü kapımız tıklanmadan olmuyordu bir kaç haftasına kadar, annesi, o olmasa babası o olmasa abisi ... kardeşi vs. Eşimle konuştum, sağolsun güzelce dinledi hatta arada kaldı, kovmamamı mı istiyorsun dedi. Tabiki istediğim bu değil dedim. Anlarım gelinir gidilir ama biz çalışan insanlarız yorgun argın geliyoruz birde onlar gelince mecbur hizmet etmk zorunda kalıyoruz, haftasonu desen temizlikti şuydu buydu zman geçiyor. Bir iki defa kardeşine müsait deiliz diyerek yolladı, kayınvalidemlerin evinde konu açılınca aynı yerdeyiz ama birbirimizi göremiyoruz demeye başladılar, bende tabi canım dedim. Gerektiği yerde lafımı güzelce söyledim ama imalı şekilde, benden ve eşimden yüz bulsalardı her akşam bizden çıkmazlardı. Zaten mesafemi e kurdum, söylemek istediklerimi söylüyorum. Sende söyle bence, eğer tatlı dilden anlamıyorlarsa onlar gibi şaka ile karışık söyle.

Ama ilk önce eşimle konuşup onu senin haklı olduğunu görmesini sağlamalısın.

benim fikirlerimde şunlar (aynı sayılır ama yazmadan duramıcam)

- Eşinle tatlıca konuş, sıkıntılarını ve hislerini. Anlamıyorsa tekrar tekrar konuş.
- Yemek olayını bir an önce ayır. Bir gün elbet konu açılınca laf sokulur.
- Heryere beraber gitmeyin, sizin yuvanız ayrı.
- ve kesinlikle hesap sorarlarsa cevabını, şuraya gittik şunun için vs diye vermeyin, işimiz vardı veya gezmeye gittik diyip kesip atın. Açıklama yapmayın, kesinlikle devamı gelir.
- Haftada 1-2 gün veya istediğiniz kadar gidin ama öyle uzun uzun oturmayın.
-Ayrı bir aile olduğunuzu sizde kabullenin, onlarında kabullenmesini sağlayın.

mutlu geçimler diliyorum canım herkez için. Ama öncelikle eşinle barışman gerekiyor bu söylediklerimi yapabilmen için...

Chlek cnm yorumun için tşk.dün direkt evime çıktım .ondan öncesinde eşimle tartışmıştık çünkü yine babası yüzünden bende kesin tavrımı koydum ve yemeğimi kendi evimde yicem dedim.bir lokma yemek yicem diye bu kadar kaprisi çekemem dedim.nerde istersen orda ye dedi.dün akşam yine annesinde yedi bende yukarda yedim.eve geldi neden gelmedin dedi bende dün söylemiştim gelmeyeceğimi dedim.bu arada konuşmuyoruz çünkü çok kızdırdılar beni.bu akşamda onlara hiç uğramicam eşimde eve geldiğinde nerde yemek istediğini ona göre yemek yapacağımı sorucam,bakalım cevabı ne olacak.kesin kararlıyım asla onlarda yemicem.arada bir olabilir belki ama her akşam mecburmuyum orda oturmaya,yemeği yiyipte kalkamıyosun mecbur oturuyosun.dün akşam anladım ne güzel bişeymiş insanın hiç bi yere uğramadan evine gitmesi.vallahi eşim bunun için benimle konuşmayacaksa hiç konuşmasın çok üstüme gelirsede biter gider bu evlilik , onun annesinin babasının kahrını çekmek için evlenmedim ben.annemin evini onlar için mi bıraktım.özel hayat diye birşey kalmadı yeter artık daha fazla hayatıma karışmalarına izin vermicem .böyle evlilik olmaz .hakkımda hayırlısı neyse allah onu nasip etsin

ya böyle okudukça korkuyorum...benim de kayınvalide adayım hep birarada olmaz hiç olmazsa kapın ayrı olacak diyordu ama üst katlarındaki ev satışa çıkınca sevgilimin babası evi aldı sevgilim evlenince otursun diye...annesiyle çok iyi anlaşıyoruz öyle karışan eden bir kadın değil..zaten kendi zamanında çok çektiği için bu konularda böyle kayınvalidelik yapacak biri değil ama olur ya değişirmi sonra acaba...benim için farketmez karışmadıkları sürece altlı üstlü otururum çocuuma bakar hiç olmazsa ama sizleri okudukça korkuyorum açıkçası...

angel canım güzelce halletmeye çalış bu işi. Biter olur gider diye de bakma, evet kızgın olabilirsin ama sen ne kadar olgun davranırsan eşin seni o kadar haklı görür. Zamanla anlıcaktır seni. Güzelce söyleseydin belki de gitmeyecekti annesine seninle beraber yicekti. Bence bu akşam nerde yemek istiyorsun diye sormak yerine; Hayatım bu akşam baş başa olalım mı sana kendi ellerimle yemek hazırlamak istiyorum de. Bak gör nasıl yumuşıcaktır eşin. Aranızdaki soğukluğuda büyütmemelisin daha fazla, ailesiyle istersen konuşma ama eşinle aranı iyi tut yoksa hayat zehir olur canım yaa.

Hakkında ve hepimizin hakkında hayırlısı.

ya böyle okudukça korkuyorum...benim de kayınvalide adayım hep birarada olmaz hiç olmazsa kapın ayrı olacak diyordu ama üst katlarındaki ev satışa çıkınca sevgilimin babası evi aldı sevgilim evlenince otursun diye...annesiyle çok iyi anlaşıyoruz öyle karışan eden bir kadın değil..zaten kendi zamanında çok çektiği için bu konularda böyle kayınvalidelik yapacak biri değil ama olur ya değişirmi sonra acaba...benim için farketmez karışmadıkları sürece altlı üstlü otururum çocuuma bakar hiç olmazsa ama sizleri okudukça korkuyorum açıkçası...

canım sorun kayınvalidenin iyi veya kötü olması değil aslında burada.

eğer altlı üstlü veya yakın oturuyorsanız evleriniz ayrı da olsa ve kayınvaliden çok iyi melek bir kadın da olsa sürekli sana gelcek nasılsınız oğlu nasıl merak edecek ,yemek yapıp çağıracak,sen hergün hatrını sormak mecburiyetinde hissedeceksin, bir yere giderken görecek seni söyleyeceksin,zırt pırt gelecek kaynana kayınpeder. hele çocuğun olunca günde belki 3 kere gelecekler.ne bilim ya rahatın olmayacak.

bir yerden sonra yeteeer diyeceksin çok sevsen de.

anlatabildim mi canım.

inşallah sen sevecen ve çoook sabırlısındır ki ancak böyle sorun yaşamazsın...

mutluluklar diliyorum..

ya ne biliim bunlar böyle çok modern insanlar..zaten kendisi pek yemek yapan eden bir insan değil o yüzden acaba biz evlenince yapmaya başlarmı:)))
zaten bu ev alındığında kadın çok üzüldü benim orada oturmak istemeyeceğimi üzüleceğimi falan düşündü..bilmiyorumki kadın özel hayata saygılı bir insan çünkü o yeni evliyken kayınpederiyle altlı üstlü oturmuş pazar sabahı 6 da gelip kapıya vururmuş kalkın diye üzülerek anlatıyordu kadın..
ya aslında ben pek tınlamam yani sabırlı bir insanımdır kavga gürültü sevmem hani ne biliim biz komşuya bile söylüyoruz nereye gittiğimizi haberi olsun biri gelip sorarsa söylesin diye o yüzden alışığım markete arkadaşa alışverişe giderken haber vermek bana zor gelmez izin almak değil sonuçta bu haber vermek...
ama korkum benim kendi ailem karşı çıkarma böyle birşeye acaba altlı üstü oturmamıza izin vermezlerse ben ne yaparım...kendi ailemide karşıma alamam..

herşey mükemmel olsa da bazen uzakta olmalarını isiyorum..bi yere giderken haber vermezsem kayınbalidemin bizi merak edeceğini ve kırılacağını biliyorum ama bunu yapmak bana çok zor geliyor .....haber vermemi izin istemek gibi algılamasını istemem...

yaptığı yemekten tencereyle mutlaka yukarı çıkarır..benim için alışveriş yapar ufak tefek.pazardan getirdikelrinden yukarı taşır...kötü bi tarafı yok aslında şükrediyorum halime ama zaman zaman bende istiyorum az görüşmeyi......

kendi ailemle de istemezdin böyle içli dışlı olmak bu kötü olmakla ilgili değil...yine de allah razı olsun ikisinden de.......

Herkese merhaba ....Uzun zamandır yazmamıştım,epeyce gelişmeler oldu.Öncelikle yemeğimi ayırdım:lepi: tabi bunu başarana kadarda neler çektim.Eşimle kavgalar ettik ben evi terketmeye kalkıştım derken sonunda başardım.Çok şükür allahıma daha huzurluyum.Yalnız şöyle bir sorun var,bugün eşim annemi arayıp akşam yemeğine çağır dedi.Neymiş evdeki yemekler bitsinmiş(bu arada bende abartıp çok yemek yapmıştım)Ben onlardan uzaklaşmaya çalıştıkça eşim neden şimdi onları yemeğe çağırmamı istiyor?Bunu tekrarlar diye korkuyorum.Çünkü çalışıyorum ,yorgun argın ,işten gelip birde onları herzaman ağırlayamam.Şeytan diyorki geç çık işten ne yaparlarsa yapsınlar.Korkum bunun alışkanlık haline gelmesi,yine de eşimi kıramadım tamam dedim.Kayınvalidemi de arayıp davet ettim.Ama bundan sonra yemeklerimi az az pişiricem,ben birkaç gün rahat edeyim diye çeşit çeşit yapmıştım ama aklım başıma geldi.Birde şöyle bir sorunum var arkadaşlar,eşimin ailesine alışamıyorum ve onları bir türlü sevemiyorum ,onlarla bir araya gelmek bile istemiyorum,evlerine gittiğimde diken üzerinde oturuyorum ,hemen kalkmak istiyorum.Kendimce sebeplerim var tabiiki,ama bana ne kadar iyilik yaparlarsa yapsınlar sevemiyorum onları ,lütfen bu konuda da fikirlerinizi,ne yapmam gerektiğini yazarmısınız,yardımlarınıza ihtiyacım var

canım ben de aynı moddayım gerçi ben kayınvalidemi sevip sevmediğime karar verebilmiş değilim ama anlaşamıyorum bu kesin kayınpederimi severim ama ben genelde kayınvalideme annecim annecim desem de mesafeli davranıyorum sık gitmiyorum saygıda kusur etmiyorum ama bişi derse de cevabını veriyorum öyle idare ediyorum
elinden geldiğince saygını güler yüzünü eksik etme ama hep mesafeli ol gerekirse az konuş her şeyi anlatma bir süre sonra eşin de senin çabanı görüp takdir edecektir tatlım benim hanım hep güler yüzlü annem niye şikayet ediyor ki der meraklanma gerçi benim kayınvalide eşim yokken laf sokar ben de o zaman terslenirim ama eşime tek tek anlatırım böyle oldu ben de şu nedenle sinirlendim böyle dedim diye bir de sakın sana ters bişi söylenmeden terslenme o zaman ayağını denk almayı öğrenir kayınvaliden

X