Kayınvalideye nasıl davranmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Leylimatem

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2020
335
1.562
30
Kadın sizin sorununuzu çözmüş ama siz karı koca arayı düzeltip kadını suçlu çıkarmışsınız. Keşke söylemeseymiş ama neden niye ne durumda söylediğini de bilmiyorsunuz. Hediye almamak aşırı bir tepki. Verilecek tek tepki birdaha birşey anlatırken söylenebileceği ihtimali ile hareket etmektir.

zeynebzeyneb

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2015
507
1.918
28

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 267 gün geçti.

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 64 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 160 cm. Başlangıç Kilom :67 Kg. Şimdiki Kilom :67 Kg.

Nasipp61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ekim 2019
2.301
1.898
İyi akşamlar hanımlar. Yeni üye oldum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Eşimin alkol problemi vardı. Her gün içip eve gelidi.Bir ara tedavi oldu. Kayınvalidemin zoruyla oldu tedaviyi. Kayınvalidem yine içerse bize söyle, biz söylediğini eşine söylemeyiz dedi. Ben de eşimin içtiğini arkadaşından duydum ve kayınvalideme söyledim. Ailesinin baskısıyla tedaviye yeniden başladı ve eşim bana söz verdi bir daha içmeyeceğim dedi. Aradan zaman geçti. Eşim aramızda bir şey olursa anneme söyleme dedi. Benim içtiğini söylediğimi annesi eşime söylemiş. Çok üzüldüm. Bir sır söylemek değil ben eşime yardımcı olmak İçin söyledim. O dönem onların baskısıyla tedavi oldu çünkü. Eşimle aram iyi çok şükür. İçmiyor artık. Ama ben kayınvalideme nasıl davranmalıyım bilmiyorum. Konuşmak istemiyorum çünkü aramızdaki güven sarsıldı. Ayrıca bana bir hediye gönderecekmiş. Hiç almak istemiyorum. Nasıl reddedebilirim. Ben biraz acemiyim. Cevap verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Küsecek bir şey yok tabi güveniniz sarsılmış ona göre bir daha güvenmezsiniz . İlerde yine sır olacak bir şey olursa ben size söyledim siz de oğlunuza yetiştirdiniz dersin. Hediye reddetmek de olmaz. Arada kan davası yok sonuçta.eşinizle de iyiseniz uzatmayın.sonuçta o da size yardımcı olmuş.anneler biraz boş boğaz olup ağzından kaçırabiliyor hoşgörü olmak gerek

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 05-03-2022

Hamileliğimin 22. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 129 gün kaldı.

Önümüzdeki günlerde lanugo (geçici tüyler) bebeğinizi kaplamaya devam edecek. Ayaklarınızda ve bacaklarınızda oluşan kramplar ve ayak bileklerinizde ve bacaklarınızda şişmeler dikkate değer derecede devam ediyor. Uzun süre ayakta durmak, yorgunluk ve diyetinizde bulunana çok fazla miktarda fosfor veya az miktarda kalsiyum bu kramp sorununun nedenlerinden olabilir. Artık bebeğiniz düzenli olarak uyuyor ve uyanıyor.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 470 gr. - Yaklaşık boyu : 26.7 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

Mihrimah Sultann

Nev-i şahsına münhasır 🦋
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2021
2.404
4.403
İyi akşamlar hanımlar. Yeni üye oldum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Eşimin alkol problemi vardı. Her gün içip eve gelidi.Bir ara tedavi oldu. Kayınvalidemin zoruyla oldu tedaviyi. Kayınvalidem yine içerse bize söyle, biz söylediğini eşine söylemeyiz dedi. Ben de eşimin içtiğini arkadaşından duydum ve kayınvalideme söyledim. Ailesinin baskısıyla tedaviye yeniden başladı ve eşim bana söz verdi bir daha içmeyeceğim dedi. Aradan zaman geçti. Eşim aramızda bir şey olursa anneme söyleme dedi. Benim içtiğini söylediğimi annesi eşime söylemiş. Çok üzüldüm. Bir sır söylemek değil ben eşime yardımcı olmak İçin söyledim. O dönem onların baskısıyla tedavi oldu çünkü. Eşimle aram iyi çok şükür. İçmiyor artık. Ama ben kayınvalideme nasıl davranmalıyım bilmiyorum. Konuşmak istemiyorum çünkü aramızdaki güven sarsıldı. Ayrıca bana bir hediye gönderecekmiş. Hiç almak istemiyorum. Nasıl reddedebilirim. Ben biraz acemiyim. Cevap verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Kv ile saygılı ama mesafeli bir ilişki olmalı, eş ailesi ile sır vb şeylere çok güvenmeyin, çok takmayın bu olayda güvenmemeniz gerektiğini görmüş oldunuz

Ceku Bal

Uzaylı da olsa, insan insandır.
Kayıtlı Üye
22 Mayıs 2020
327
2.044
Siz önce eşinizle problemlerinizi çözün. Alkolik eşinizin tedavi olmasına ön ayak olan kayınvalideye küsme planları yapıp güvenim sarsıldı bahanesine sığınmak yerine teşekkür edin. Problem çözülünce kayınvalideye ihtiyacınız kalmamış, artık günümüz gelini olarak araya mesafe koyup ilişkinizi bozmaya yönelmişsiniz. Sizin ona hediye almanız gerekirken o almış, nasıl kabul etmesem de arayı bozsam diye düşünüyorsunuz. Eşiniz bir kere sizi kandırmış ona güven konusunda sıkıntı çıkarmazken kayınvalideye güveniniz sarsılıyor. Zaten kayınalideler oğullarını doğurup büyütüp evlendirip hayatlarından çıkmalı değil mi🤦‍♀️ hiç iyi niyetli değilsiniz. Ayrıca bu bir sır değil. Tek başınıza baş edemeyeceğiniz bir durumda destek almışsınız. Eşinize karşı dik durup ne var söylediysem, sen de sözünde dursaydın demeliydiniz çünkü burda sözünde durmayan tek kişi eşiniz.

Son düzenleme:

mor delisi

Guru
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2007
2.309
5.409
41
Eşiniz tekrar içmeye başlarsa annesine ihtiyacınız olacak bunu düşünüp Trip atın.ortada bir sır yok sizin adınızı vermesi bir suç değil.her aklı olan eşim söylemiştir yoksa neden bilecek diye düşünür.
Size verilen en güzel hediye kocanızin alkolden kurtulmuş olması daha fazlasını hak etmiyorsunuz

KIR PAPATYASII

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2021
1.015
4.001
Ayy kadın yuvamı kurtardı alkolik kocamı düzeltti demiyorsunuz güvenim sarsıldı mı diyorsunuz tedavi başlayınca işiniz mi bitti? Ne kadar problemli birşey olduğunu daha iyi bilirsiniz benden alkolün size destek olmuş annesi sinirinizi annelik yapan kadından değil eş sorumluluğu alamayan kocanızdan çıkarın. İlerde çok pişman olursunuz.

Parolaben

💆
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ocak 2018
5.212
13.160
Niye eşinizin alkol içmesi devlet sırrımı da annesine söylediniz diye trip atıyor. Bundan güven problemi olmaz. Asıl eşiniz içmem diuip gizli gizli ictiginde sizin güveniniz sarsilmaliydi. Tabi ki söyleyeceğim diyip üste cikmaliydiniz. Evde olan alalade bir sırrı gidip anlatmamissiniz ki.

Ayrıca mecbur kalmıştır kadın ,eşiniz belli ki hayır içmiyorum diye ısrar etti ,söylemek zorunda kaldı.

uyumuyor

Sen kalbime denk gelen küçücük şey👼🏻
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2020
4.973
14.367
Eşiniz de hala akıllanmamış da bir daha içersem söyleme diyor 😅 ne münasebet diyemediniz mi? Adama bak hem suçlu hem güçlü. Kayınvalidenin hiç suçu yok, sarılın o kadına bırakmayın.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 173 gün geçti.

Tahin Helva

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2021
1.785
11.930
33
Eşiniz de hala akıllanmamış da bir daha içersem söyleme diyor 😅 ne münasebet diyemediniz mi? Adama bak hem suçlu hem güçlü. Kayınvalidenin hiç suçu yok, sarılın o kadına bırakmayın.
Eşi yol yapıyor resmen, tedavi olup alkolü bırakmis adam sen niye beni anneme söyledin diye problem çıkarmaz.

Konu sahibi de evet söyledim aynı şey olursa yine söylerim demek yerine fırsat bu fırsat deyip kayinvalideye küsmüş.

Körler sağırlar birbirini ağırlar durumundalar karı koca.

succulentaski

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
5 Ekim 2020
6.264
12.447
32
Detayları da anlatmış. Sadece içtiğini söylese tamam.

Ne detay vardı konuda aranızdaki özeli mi anlattınız kayınvalideye? Söylenmemesi gereken bir detay anlattıysanız sizin suçunuz yine.
Eşinizden korkuyor musunuz? Yine içersen yine söylerim demekten korktunuz mu?
Böyle zarif bir kayınvalideye tavır almak hediyesini ger çevirmek falan.
Kadının yüzü oğlundan gülmemiş gelin de acayip yazık.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 144 gün geçti.

mybiglove

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2020
460
4.921
Kadina sizin hediye göndermeniz lazim, esiniz alkolu bırakıp, kendine geldiyse sizin soylediginizi anlamistir, baska kim soyleyebilir ki?

Bissunicole

🎡
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2019
5.967
18.698
Kayınvalide bir şey yapmamış. Şurada bir kayınvalide savundurtuyorsunuz millete. 😂😑

BethHarmon

ComfortablyNumb
Kayıtlı Üye
29 Ağustos 2014
3.724
12.144
30
madem yüz göz olmak istemiyordun hiç sokmasaydın kv ni araya. onlar sayesinde adam iyileşmiş iyi olunca mı kv kötü oldu.

Hamangiom

El üstünde tutulmak için illa tabutamı girmek lazm
Kayıtlı Üye
15 Mart 2019
796
2.020
KV lerin adi cikmis birkere, kadinlar ne yaparlarsa yapsinlar onlar öcü kötü fesat kaynana…

Kadin elinden geldigince sizlere destek olmus, oglunun tedavi olmasinda büyük katki saglamis, ufacik hatasinda hemen küsmek nedir yahu…

Nice KV ler varki kendi gözleriyle cocugunun ictigini görse bile „ayyy benim oglum yapmaz icmez“ der birde size tavir alirdi…
Belki kadin agzindan kacirdi onlar hic hata yapamazmi? Kadin size deger veriyor hediye göndermek istiyor ve sizde almamayi düsünüyorsunuz…

Eger bu durumun icinden cikamiyorsaniz KV nize güzel bir dille üzüldügünü söyleyin, ve kaynasin derim, arayida sogutmamanizi tavsiye ederim…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.