Kayınvalideye nasıl davranmalıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

bitgindls

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2021
42
48
27
İyi akşamlar hanımlar. Yeni üye oldum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Eşimin alkol problemi vardı. Her gün içip eve gelidi.Bir ara tedavi oldu. Kayınvalidemin zoruyla oldu tedaviyi. Kayınvalidem yine içerse bize söyle, biz söylediğini eşine söylemeyiz dedi. Ben de eşimin içtiğini arkadaşından duydum ve kayınvalideme söyledim. Ailesinin baskısıyla tedaviye yeniden başladı ve eşim bana söz verdi bir daha içmeyeceğim dedi. Aradan zaman geçti. Eşim aramızda bir şey olursa anneme söyleme dedi. Benim içtiğini söylediğimi annesi eşime söylemiş. Çok üzüldüm. Bir sır söylemek değil ben eşime yardımcı olmak İçin söyledim. O dönem onların baskısıyla tedavi oldu çünkü. Eşimle aram iyi çok şükür. İçmiyor artık. Ama ben kayınvalideme nasıl davranmalıyım bilmiyorum. Konuşmak istemiyorum çünkü aramızdaki güven sarsıldı. Ayrıca bana bir hediye gönderecekmiş. Hiç almak istemiyorum. Nasıl reddedebilirim. Ben biraz acemiyim. Cevap verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Sizden başka kim söyleyecek allah aşkına. Eşiniz sıkıştırmıştır zarf armıştır bir şey olmuştur kadın da söylemek zorunda kalmıştır.
Kayınvalide sayesinde tedavi olmuş diyorsunuz. Alkol problemi olan eşinize yapmadığınız tribi onu kurtarmak için çabalayan annesine yapmanız garip olur.

Sizden başka kim söyleyecek allah aşkına. Eşiniz sıkıştırmıştır zarf armıştır bir şey olmuştur kadın da söylemek zorunda kalmıştır.
Kayınvalide sayesinde tedavi olmuş diyorsunuz. Alkol problemi olan eşinize yapmadığınız tribi onu kurtarmak için çabalayan annesine yapmanız garip olur.
Detayları da anlatmış. Sadece içtiğini söylese tamam.

Muhtemelen eşiniz zorla söylettirdi. Ya da zate hiç sormasına gerek olmadan sizden öğrendiklerini anlamıştır. Annesi nereden öğrensin ki?
Bence hediyeyi reddetmeniz de hoş olmaz. Gelirse kabul edin. Gelmezse yorum yapmayın.

Detayları da anlatmış. Sadece içtiğini söylese tamam. Ama
Muhtemelen eşiniz zorla söylettirdi. Ya da zate hiç sormasına gerek olmadan sizden öğrendiklerini anlamıştır. Annesi nereden öğrensin ki?
Bence hediyeyi reddetmeniz de hoş olmaz. Gelirse kabul edin. Gelmezse yorum yapmayın.
tamam teşekkür ederim 🥀

Detayları da anlatmış. Sadece içtiğini söylese tamam.
Alkol içme olayında nasıl bir detay olabilir ki?
Kayınvalideye faturayı keseceğinize eşinize kesin.
Tabi yerse.
İçen o yapan o suçlu olan kv.
Adalet bunun neresinde
İlk defa bir kv haklı buldum ben şok:KK57:

İyi akşamlar hanımlar. Yeni üye oldum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Eşimin alkol problemi vardı. Her gün içip eve gelidi.Bir ara tedavi oldu. Kayınvalidemin zoruyla oldu tedaviyi. Kayınvalidem yine içerse bize söyle, biz söylediğini eşine söylemeyiz dedi. Ben de eşimin içtiğini arkadaşından duydum ve kayınvalideme söyledim. Ailesinin baskısıyla tedaviye yeniden başladı ve eşim bana söz verdi bir daha içmeyeceğim dedi. Aradan zaman geçti. Eşim aramızda bir şey olursa anneme söyleme dedi. Benim içtiğini söylediğimi annesi eşime söylemiş. Çok üzüldüm. Bir sır söylemek değil ben eşime yardımcı olmak İçin söyledim. O dönem onların baskısıyla tedavi oldu çünkü. Eşimle aram iyi çok şükür. İçmiyor artık. Ama ben kayınvalideme nasıl davranmalıyım bilmiyorum. Konuşmak istemiyorum çünkü aramızdaki güven sarsıldı. Ayrıca bana bir hediye gönderecekmiş. Hiç almak istemiyorum. Nasıl reddedebilirim. Ben biraz acemiyim. Cevap verirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.
Ben kötü amaçla dediğini sanmıyorum. Ne güzel hediye gönderiyor kabul edin . Kırgın olduğunuzu söylerseniz sorun çözülmüş olur .

Alkolik koca ile güven probleminiz olmuyor oğlunu tedavi ettirmek için canla başla uğraşan yaşlı insanlarla güven probleminiz oluşuyor bu da iyiymiş!! Oğulları "hayır alkol kullanmıyorum ..uydurmayın " diyince kadıncağız kullandığından haberinin olduğunu ayrıntı vererek ispatlamaya çalışmıştır.Çok istiyorsanız her yetişkin insan gibi sizi rahatsız eden sorunları eşinizle kendiniz çözersiniz.Çözemezseniz de kendi yolunuzu çizersiniz.Ama hem adamın ailesini kendiniz dahil edip hem de onları suçlu çıkarmayın bence..şu anki tavrınızı sürdürürseniz iki gün sonra tekrar destek istediğinizde yanınızda olmazlar aklınızda olsun.

Adı Kayınvalide olunca hangi yaptığına üzülüp kırılsam da mesafe koysam diye bahane arıyor bazısı, sizinki de o hesap olmuş.

Onun zoruyla tedavi olmuş, düzelmişse onun sayesinde düzelmiş, minnet edeceğinize, nasıl tavır koysam derdindesiniz.
Siz ikna etseydiniz o zaman eşinizi tedaviye ailesini de sürece dahil etmemiş olurdunuz, öyle bir etkiniz yoksa eşinizin üstünde, annesi mi suçlu şimdi?

Alkolik kocaya güveniyorsanız, oğlunu kurtarmak için uğraşmış, bazı şeyleri söylemeye mecbur kalmış annesine de güvenebilirsiniz pekala. Dua edin yeniden içmeye başlamasın eşiniz, dönüp dolaşacağınız kapı kayinvalidenizinki olacak çünkü.

Kadın sizin sorununuzu çözmüş ama siz karı koca arayı düzeltip kadını suçlu çıkarmışsınız. Keşke söylemeseymiş ama neden niye ne durumda söylediğini de bilmiyorsunuz. Hediye almamak aşırı bir tepki. Verilecek tek tepki birdaha birşey anlatırken söylenebileceği ihtimali ile hareket etmektir.

Küsecek bir şey yok tabi güveniniz sarsılmış ona göre bir daha güvenmezsiniz . İlerde yine sır olacak bir şey olursa ben size söyledim siz de oğlunuza yetiştirdiniz dersin. Hediye reddetmek de olmaz. Arada kan davası yok sonuçta.eşinizle de iyiseniz uzatmayın.sonuçta o da size yardımcı olmuş.anneler biraz boş boğaz olup ağzından kaçırabiliyor hoşgörü olmak gerek

Kv ile saygılı ama mesafeli bir ilişki olmalı, eş ailesi ile sır vb şeylere çok güvenmeyin, çok takmayın bu olayda güvenmemeniz gerektiğini görmüş oldunuz

Siz önce eşinizle problemlerinizi çözün. Alkolik eşinizin tedavi olmasına ön ayak olan kayınvalideye küsme planları yapıp güvenim sarsıldı bahanesine sığınmak yerine teşekkür edin. Problem çözülünce kayınvalideye ihtiyacınız kalmamış, artık günümüz gelini olarak araya mesafe koyup ilişkinizi bozmaya yönelmişsiniz. Sizin ona hediye almanız gerekirken o almış, nasıl kabul etmesem de arayı bozsam diye düşünüyorsunuz. Eşiniz bir kere sizi kandırmış ona güven konusunda sıkıntı çıkarmazken kayınvalideye güveniniz sarsılıyor. Zaten kayınalideler oğullarını doğurup büyütüp evlendirip hayatlarından çıkmalı değil mi🤦‍♀️ hiç iyi niyetli değilsiniz. Ayrıca bu bir sır değil. Tek başınıza baş edemeyeceğiniz bir durumda destek almışsınız. Eşinize karşı dik durup ne var söylediysem, sen de sözünde dursaydın demeliydiniz çünkü burda sözünde durmayan tek kişi eşiniz.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X