Kaynak, Postiş, Çıtçıt, Peruk Kaynak Yaptiranlarin Paylasim Alani

Boncuklu kaynak yaptıran bir arkadaşta gördükten sonra kesinlikle yaptırmam dememin nedenleri.
1- okadar para verip 3-4 ay kullanabiliyorsun oda dayanabilirsen
2- sırt üstü yatamıyor boncuklar kafasına batıyor
3- Ne kadar yıkarsa yıkasın saç dipleri yağlı kalıyor. (birkaç teli bir araya alıp bonukla sıkıştırıyolar ondan)
4- Özel fön çektiriyor herkes boncuklu saça özenle fön çekemiyor
5- Sonrasında olan saçında mahvoluyor.
Bunlar hatırladıklarım.:1no2:

sasırıyorum yazılanlara ıyı mı kotu mu karar veremıyorum acaba canım ıyı bı yere yaptırmadımı kı
ben zaten boncuklu ıstemıyorum keratınlı kaynak ıstıyorum ama bu keratın olayı ıyı mı kotu mu arkadaslar hıc yaptıran yok mu ya
canım bıde ben sordum ıyı bakılırsa 9 ay omru varmıs normalde de en az 6 ay dedıler boncukları buyukmuydu pekı kucukmuydu yanı kafada bellı oluyormuydu elını attıgında fln

sasırıyorum yazılanlara ıyı mı kotu mu karar veremıyorum acaba canım ıyı bı yere yaptırmadımı kı
ben zaten boncuklu ıstemıyorum keratınlı kaynak ıstıyorum ama bu keratın olayı ıyı mı kotu mu arkadaslar hıc yaptıran yok mu ya
canım bıde ben sordum ıyı bakılırsa 9 ay omru varmıs normalde de en az 6 ay dedıler boncukları buyukmuydu pekı kucukmuydu yanı kafada bellı oluyormuydu elını attıgında fln

Bu dediğim arkadaş kuaför ve yaptırdığı yerde iyi bir yer.Keratinliye daha kötü diyorlar yani yıkadıkça dökülüyormuş.Bende yaptırmayı çok istemiştim saçlarım uzamıyor ve ben uzun saçı çok merak ediyorum ama okuduğum kadarıyla memnun olan çok çok az.Bence çıtçıt yaptır istediğinde çıkarırsın ve kullanma ömrü çok.Boncuklar belli değil ama yakından bakınca şu küçük oya boncukları gibi .Bence iyi düşün çünkü satmak için satıcıları herşeyi çok övüyorlar ama kimse sonucu söylemiyor.

Kizlar bende türkiyeye geldigimde kaynak yaptirmak istiyorum.Burada 150 euroya yapiyorlarmis kaynagi.
Türkiyede nasil olur bilemiyorum.Saclarimi artik uzun görmek istiyorum.
Istanbulda sacina kaynak yaptiranlar varmi acaba kaca yaptirdiklari hakkinda nasil bilgi alicaz??

arkadaşlar keratinli kaynak yaptırdım çıkarmam gerek bu aralar ancak çok büyük bir korkum var bana lütfen BİLENLER yardımcı olsun. Saçlarımın kaynak yapılan yerleri saçımın uzamasıyla beraber aşağıya indi doğal olarak ancak saçım resmen düğüm oldu. kaynek yaptırdığım yerdeki saçlar düğümlü görüntüsü var. çok korkuyorum keserler mi yoksa başına gelipte sorunu çömüş insanlar var mı pskolojim bozuldu allah aşkına biri bilinçli bişey söylesin

Ben özel bir solüsyonla kretin kaynağını açtıklarını duymuştum.Ama seni yanlış bilgilendirmek istemem.
Kimi kaynak çıkarılırken çok canın yandığını falan yazmış.Sen keratinli kaynaktan memnun kaldınmı.Üff benim kafam mantar gibi kısacık bende düşünüyorum.
Geçen gün markette saçını alelade toplamış bir kız vardı.Saç diplerinde hep boncuklar gözüküyordu.Ben boncuklu kaynağın görüntüsünü beğenmedim diyebilirim.Dikkatli gözlerden kaçmaz.

Boncuklu kaynak yaptıran bir arkadaşta gördükten sonra kesinlikle yaptırmam dememin nedenleri.
1- okadar para verip 3-4 ay kullanabiliyorsun oda dayanabilirsen
2- sırt üstü yatamıyor boncuklar kafasına batıyor
3- Ne kadar yıkarsa yıkasın saç dipleri yağlı kalıyor. (birkaç teli bir araya alıp bonukla sıkıştırıyolar ondan)
4- Özel fön çektiriyor herkes boncuklu saça özenle fön çekemiyor
5- Sonrasında olan saçında mahvoluyor.
Bunlar hatırladıklarım.:1no2:

Ben de kullandım ama bunların hepsini yaşamadım:) İyi yönleri de vardı kötü yönleri de hepsini yazayım...

1- Evet boncuk kaynak 3-4 ay gidiyor doğru, sebebi kaynağı yaparken tam saç dibine ekliyorlar ve saç uzadıkça saçla beraber o da aşağıya iniyor. 3-4 ay sonra saçlarım 4 parmak falan uzuyordu işte ozaman boncukları belli olmaya başlıyor. Düşünsenize saç dibinizden 4 parmak aşağıdan başlıyor kaynak:) İşte bu yüzden en fazla 4 ay dayanır. He eğer saçlarınız yavaş uzuyorsa daha fazla da gider tabii. Saçınızın uzama hızına bağlı.

2- Kesinlikle sırt üstü yatabiliyordum:) Hiç batmıyordu kafama... İlk günler alışamadığından yadırgıyorsun saçında ne de olsa başka bir nesne var. Ama daha sonra kendi saçların gibi hissetmeye başlıyorsun. Batma falanda olmuyor. İlk yaptırdığında saç diplerine ekledikleri yabancı bir nesne olduğundan ve alışmadığından dolayı rahatsız edebilir seni.

3- Saç diplerim yağlı kalmıyordu. Bir de ben aşırı derece de bakım yağı falan kullanırım. Sadece kaynakları çıkarmaya gittiğinde artık kafama ne kadar kimyasal sürmüşsem:) uçlarına taktıkların şeyin (adını bilmiyorum) rengi atmış oluyordu. Ama kafan yağlı kalır temizlenmez, yağlı gezersin falan hiç öyle birşey olmadı.

4- Yahu bir tek ben mi rahat etmişim bu boncuklarla:) Özel fön çektirmedim. Fön çekerken bir sorun yaşamadım. Yeri geldi kendi fönümü kendim çektim. Bir tutam saçım elimde kalmadı.

5- Kaynağı çıkardığında saçların dökülüyor evet ama bu bütün kaynak tiplerinde oluyor. Sadece boncukluda değil. Neden saçlarım dökülüyor diye sorduğumda kuaförüm onlar zaten zaman içinde dökülmesi gereken saçlardı ama biz onları boncukla sıkıştırdığımız için dökülemiyorlar boncuklar çıkınca da dökülmesi gerekenler döküldü dedi. Bilemiyorum artık ne kadar doğrudur. Ama onun dışında saçıma hiç bir zararı olmadı. Yok topak topak oldu açılamadı falan... Böyle şeyler yaşamadım.

Yaptırmak isteyenler varsa bir kaç uyarım, tavsiyem olacak ayrıca... Bunları bir okuyun isterseniz başka sorularınıza cevap veririm. Ve önerilerimi de paylaşırım.

arkadaşlar ben hala cevap bekliyorum topaklanma sorunu yaşayan var mı bu nasıl çözüldü?

Ben de kullandım ama bunların hepsini yaşamadım:) İyi yönleri de vardı kötü yönleri de hepsini yazayım...

1- Evet boncuk kaynak 3-4 ay gidiyor doğru, sebebi kaynağı yaparken tam saç dibine ekliyorlar ve saç uzadıkça saçla beraber o da aşağıya iniyor. 3-4 ay sonra saçlarım 4 parmak falan uzuyordu işte ozaman boncukları belli olmaya başlıyor. Düşünsenize saç dibinizden 4 parmak aşağıdan başlıyor kaynak:) İşte bu yüzden en fazla 4 ay dayanır. He eğer saçlarınız yavaş uzuyorsa daha fazla da gider tabii. Saçınızın uzama hızına bağlı.

2- Kesinlikle sırt üstü yatabiliyordum:) Hiç batmıyordu kafama... İlk günler alışamadığından yadırgıyorsun saçında ne de olsa başka bir nesne var. Ama daha sonra kendi saçların gibi hissetmeye başlıyorsun. Batma falanda olmuyor. İlk yaptırdığında saç diplerine ekledikleri yabancı bir nesne olduğundan ve alışmadığından dolayı rahatsız edebilir seni.

3- Saç diplerim yağlı kalmıyordu. Bir de ben aşırı derece de bakım yağı falan kullanırım. Sadece kaynakları çıkarmaya gittiğinde artık kafama ne kadar kimyasal sürmüşsem:) uçlarına taktıkların şeyin (adını bilmiyorum) rengi atmış oluyordu. Ama kafan yağlı kalır temizlenmez, yağlı gezersin falan hiç öyle birşey olmadı.

4- Yahu bir tek ben mi rahat etmişim bu boncuklarla:) Özel fön çektirmedim. Fön çekerken bir sorun yaşamadım. Yeri geldi kendi fönümü kendim çektim. Bir tutam saçım elimde kalmadı.

5- Kaynağı çıkardığında saçların dökülüyor evet ama bu bütün kaynak tiplerinde oluyor. Sadece boncukluda değil. Neden saçlarım dökülüyor diye sorduğumda kuaförüm onlar zaten zaman içinde dökülmesi gereken saçlardı ama biz onları boncukla sıkıştırdığımız için dökülemiyorlar boncuklar çıkınca da dökülmesi gerekenler döküldü dedi. Bilemiyorum artık ne kadar doğrudur. Ama onun dışında saçıma hiç bir zararı olmadı. Yok topak topak oldu açılamadı falan... Böyle şeyler yaşamadım.

Yaptırmak isteyenler varsa bir kaç uyarım, tavsiyem olacak ayrıca... Bunları bir okuyun isterseniz başka sorularınıza cevap veririm. Ve önerilerimi de paylaşırım.

Cok güzel bilgiler paylasmissin cnm.Peki sen nerede yaptirdin kaynagini.Ben keratinli aptirmak istiyorum.Yurtdisinda oldugum icin en azindan bir sene dayanabilecek bir kaynak lazim bana.Önerebilecegin bir yer varmi??

kızlar gecen kuafore fon cektırmeye gıttım benden once bı kızın fonunu cekıyorlardı ama kızın sacları oyle guzel oyle puruzsuzdu kı..neyse kız gıttı sıra bana geldı kuafore sordum ne kullanıyorda boyle canlı parlak ve uzun dedım kuafor guldu onun sacları kaynak dedı..sasırdım kaldım normalde kızın sacları cok kısaymıs ve adam ceke ceke fon cektı yanı ozel fon fln gerekmedı ben ayırt etmedım kendı sacından nerde yaptırdı soramadım

05ilker51re9.jpg

kızlar ben hala karar verıcem yakında saclarım uzucak ben hala karar verıcem..yaptıranlar var mı aranızda son konusmamızdan sonra

walla kızlar ben mersinde sordum ancak en oluru 700ytl dediler ben de cok pahalı buldum yaptıramadım daha uygunu yokmudur mersinde yaa ben bilmiorum bide bu kuaför bildiğim güwendiğim bi yer.warsa sizin bildiğiniz yer mersinde yazarsanız sewinirim:asigim:

araştırmalarıma ve kuaförlerden öğrendiğime göre en zararsızı halka kaynakmış. keratin yapılıken değil ama çıkartırken mahvedebiliyomuş saçı..

yalnız ucuza gelsin diye kaynağı öylesine bi yerde yaptırmayın arkadaşlar. ben kaynakları kendim aldım kuaför sadece taktı 300 ytl verdim. yarısı düştü kaynaklarn gidip bi daha taktırdım. tekrar düştü bi kısmı bende hepsini çıkardım şimdi sevgilime taktırıcam :KK70: zaten kuaförden kötü yapamaz heralde :KK70: bi kere görünce bunu herkes takabilir diye düşünüyo insan..malzemeler zaten internette satılıyo..

ama bende bi problem war o da şu ki ben kaynakları aldıktan sonra kuaförüm kaynağın zayıf olduğunu söyledi. boncuğun içinden düşer dedi. etrafına keratin sardılar. şimdi o keratinler parçalanıp dökülüyo ve dolayısıyla kaynaklar da sanki saç gibi tel tel gidiyo. şimdi onları sağlamlaştırmak için tekrar bi uygulama yapmak lazım ama neyle yapacağımı bilmiyorum :KK43: internette kompozit diye bişey gördüm ama nedir ne değildir hiç bi fikrim yok :S

neticeye gelirsek kaynak yaptıracaklar öncelikle saçın kalitesini inceleyin gerekirse 1 tutam alıp gidip 1-2 yere gösterin. kesinlikle silikon yada keratin yaptırmayın. halka en iyisi. bide en az 500 ytl gibi bi parayı gözden çıkarın. ee güzelliğin de bi bedeli var =)

walla kızlar ben mersinde sordum ancak en oluru 700ytl dediler ben de cok pahalı buldum yaptıramadım daha uygunu yokmudur mersinde yaa ben bilmiorum bide bu kuaför bildiğim güwendiğim bi yer.warsa sizin bildiğiniz yer mersinde yazarsanız sewinirim:asigim:

Mersinde tevfik sırrının yanindaki sokakta (gelinlikçilersirayla oldugu sahile inen yolda)
ordan aldım ben 125 adet boncuklu 250 ytl. Kozmoshop diye gelinlikçini altinda satiliyor tavsiye ederim..

Yenimi aldın yoksa birkaç ay oldumu?Fiyatı çok uygun geldi birde taktırdınmı yoksa sadece saç olarakmı aldın?Ay çok sordum kusura bakma ama benimde ihtiyacım var.

Annem yıllar önce silikonlu kaynak yaptırmıştı. Kullanırken güzeldi ancak çıkartılırken nasıl işkence çektiğine ben şahit olmuştum, resmen saçlarını yolmuşlardı ve sonunda saçlarının uçları yoluk yoluk olmuştu.

Şimdi ben de kaynak yaptırmak istiyorum. Saçlarım çok inceler ve bu şekilde dolgunluk vermek istyorum. Normalde keratinli kaynak yaptırmayı düşünüyordum ama burada yazılanları okuduktan sonra kafam karıştı. Boncuklu kaynak çıkartıldıktan sonra tekrar kullanılabiliyor mu? 500 YTL veripte sadece 3-4 ay kullanacaksam fazla pahalıymış gibi geliyor ama sonradan 100 YTL verip tekrar taktırabileceksem daha anlamlı gibi..

Günlerdir internetten araştırıyorum. Kuaförden kuaföre fiyatlar cok değişiyor. Tane hesabı satılıyor bir yerde 3ytl iken bir yerde 8 ytl ye kadar cıkıyor. İnternette 1-2.5 ytl ye satışı var fakat bir turlu guvenemedim. İzmir'de bildiğiniz bir yer var mı ?

Saçıma kaynak yaptırmayı düşünüyorum,istanbul'da önerebileceğiniz yerler var mı? İyi yapan bir yer olsun istiyorum,insan dışa aldanımla anlamıyor iyi mi yapar kötü mü ? Bilgisi olan varsa ve paylaşırsa sevinirim.

İstanbulda 150den başlıyor bildiğim kadarıyla. Sana tavsiyem internetten kuaförlerin numaralarını bul arayıp kaça yaptıklarını sor ve takma ücretlerinide sor saçı kendin alırsın belki daha ucuza gelir.

Biz izmir'e istanbuldan 1ytl'ye saç sipariş verdik ve burada da kuaförleri araştırdık 1ytl'ye boncuk kaynağı takacaklar. İlk gittiğinde keratin yapalım diyorlar ama şuan piyasadaki 3kaynak yönteminden sonuncusu ve fiyat konusunda da aralarında ucurum yok boncuk kaynakla. Aklında bulunsun

X