Kaynana sorunsalı

sznlma

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2017
3
0
30
Merhaba arkadaşlar sizden bir konuda fikir almak istiyorum.. Ben 24 yaşında stajyer avukatım sevdiğim adam ise turizm otelcilik mezunu emlakçılık yapıyordu şimdi ise askere gideceği için çalışmıyor şubat dönemi askeri olacak inşallah. Yaklaşık 2 senedir birlikteyiz 7 senedir tanışıyoruz. 7 sene içerisinde defalarca ayrılıp barıştık ancak tam olarak ciddi manada 2 senedir kesintisiz sevgiliyiz. Tabi bu süre zarfında birine alışmak sorununu çok yaşadım. Hür doğdum ailem beni hiç bir zaman kısıtlamadı dışarıda üniveriste okumama musade ettiler tek başına eve çıkacağım dedim yeterli desteği sağladılar. Ne dediysem hiç bir zaman karşı çıkmadılar çünkü makul yasayan asgari istekleri olan birisiydim ve gerçekten çok başarılı birisiydim okulumu da dereceyle bitirdim. Sevgilimi çok seviyorum kendisiyle askerden önce nişanlanalım diye karar aldik yaklaşık 2 hafta içerisinde bu tören gerçekleşecek ancak bazı tedirginliklerim var. Ben her ne kadar özgürlüğüne düşkün birisiysem sevgilim bi o kadar üzerimde baskı kuran giyimimden makyajima arkadaş iliskilerime karışan birisi. Bazen çok yoruluyorum ancak bakın gerçekten çok seviyor ve aşığım gözüm kör olmuş durumda ne hatasını görüyor vaziyetteyim ne de baskılarına laf söyleyecek yanlışını anlayacak durumda değilim. Son 1 haftadır yaşadığımız belli başlı problemler var annesiyle ilgili. Annesi herşeye müdahale eden etrafındaki herkesi bu konuda bıktıran nefes aldırmayan birisi. Benimle önce çok iyi anlaşıyordu ancak iş ciddiye binmeye başladıkça bi anda değişti. Tavrı hareketleri konuşmaları çok farklı. Sevgilimi doldurduğunu arkamdan konuştuğunu farkettim. Hatta bi keresinde sevgilim beni çok özlemişti lütfen bize gel dedi. Tabi evde annesi babası varken çağırmıştı ki ben annesinin evine o varken yada yokken defalarca yatıya kaldım. Bu defada ısrar edince annemden izin koparıp gittim. Ilk gittiğimde uzak mesafeli tavrını farkettim. Daha sonra yemek vs yedik çay içtik sohbet ettik. Uyku zamanı geldiğinde sevgilim ve babası odalarına geçti ben ve kaynanam her zaman ki gibi salonda koltuklarda uyumak için hazırlanıyorduk. Bi anda bana ailemle ilgili enteresan sorular sormaya başladı sonra kendi annesinden bahsetti (bu arada kendisi 60 yaşında ) annesinin asla sevgilisinin evine gitmesine izin vermeyeceğini markete bile zor çıktığından bahsetti. Bende dikkatlice dinledim ve sizin döneminiz çok farklıydı tabiki annemde sizin gibi Rahat büyümedi ki annen 47 yaşında aranizda kuşak farkı var dedim. Yok hayır bizim zamanımızda böyle miydi yok biz namuslu büyük şöyle olduk böyle olduk dedi senin annen nasıl izin veriyor benim kızım olsa asla izin vermezdim dedi bi anda kan beynime sıçradı ve siz ne demek istiyorsunuz cümlenizin altında yatan kelimenin farkında değilsiniz benimle bu şekilde bu üslupta konuşamazsınız dedim. Kızım sen beni yanlış anladın ben kötü bir şey demiyorum dedi. Huzursuzluk çıkmasın diye o gece orada uyudum sabah erken kalkıp sevgilime beni eve bırakmasını söyledim o da erkenden niye gidiyorsun akşam yemegine kal ne bu acele dedi. Çok fazla ısrar edince evime bırakmak için hazırlandık çıktık sevgilim araba suruyor ben ise asla konuşmuyorum bana soru soruyor kısa cevaplar veriyorum. Sonra bi anda evden biri sana bir şey mi dedi ne oldu niye canın sıkıldı kalkıp hemen gitmek istedin dedi bende asla yaşanılan olaydan bahsetmedim sustum. Evimin oraya geldiğimizde inip vedalastık sarıldım ağladım bi anda derdin ne ne oldu diye kızmaya başladı nedir seni üzen söyle diyorum dedi tek kelime etmedim evime çıktım. Çünkü bakın ben bu olayı kaymakamla yuzyuzeyken anlatmayı tercih ederim aksi takdirde benim sevgilime bu durumu anlatmam halinde kendisi annesinden hesap sormaya gidecek annesi de benim anlattığım olayı istediği gibi benim yokluğumda süsleyecek. Bana cevap hakkı geldiğinde sevgilim annesinin etkisinde bariz bir şekilde kalmış olacak. Bakin annesi iki yüzlü bir kadın. Sevgilim varken yanında sürekli gel kal hic ayıp olmaz şu komşunun çocuğunun sevgilisi geliyor şu bacımın oğlunun sevgilisi şöyle yapıyor uygun olmaz diye düşünme herkes bu devirde gidip geliyor diyordu. Şimdi ise basbasayken annesinin bu şekilde konuşmasına şok oldum. Amacı beni vazgeçirmek farkındayım çünkü oğlu hiç bir şekilde benden vazgeçemiyor o da taktik değiştirmiş durumda. Buna benzer bir çok olay yaşadık bu anlattığım sadece birisi. Defalarca vazgeçmek gitmek terk etmek istedim. Bakin zaten mesleğim gereği çok stres altındayım hakimlik sınavına çalışıyorum deli gibi. Ideallerim var annem biraz rahatsız babam kalp hastası bir şekilde onlarında stresini taşıyorum üstüne bu dert binince kendimi layık olmadigim ilişki içerisinde hisseder oldum. Ben hiç bir şeyi bu şekilde tahmin etmemiştim bunları yaşayınca herşeyden soğudum sevgilim şu an arıyor telefonlarına bile bakmıyorum ileride evliyken bu sikintilari yaşadığımda hırçın birisi olurum evimde huzurum kalmaz ki tahammülsüz birisiyim ben kaynanamı da kıracak sözler sarfedecek duruma gelmek istemiyorum. Ne olacak bilmiyorum.. her neyse...

Kadının yatmaya hazırlanırken sana söylediklerinden sonrasını okumadım bile. Ne yani bu zamana kadar sıkıntı yoktu iş ciddiye binince sana laf çakıyor öyle mi.
Arkana bakmadan kaç.
İleride bunların hepsini önüne sürecek.
Eğitimlisin, başarılısın. Kendine yazık etme.

Kadının yatmaya hazırlanırken sana söylediklerinden sonrasını okumadım bile. Ne yani bu zamana kadar sıkıntı yoktu iş ciddiye binince sana laf çakıyor öyle mi.
Arkana bakmadan kaç.
İleride bunların hepsini önüne sürecek.
Eğitimlisin, başarılısın. Kendine yazık etme.
Haklısın bende senin gibi düşünüyorum ancak çok seviyorum sevgilimi.. bunu nasıl başaracağımı bilemiyorum...

ileride evlenince en ufak bir tartışmada sen zaten iyi bişey olsaydın evleneceğin bile belli olmayan sevgiline yatıya gelmezdin lafı çok net bir şekilde karşına çıkar. kayınvalidede bu potansiyel var.

Eger sevgilinizde size sahip cikacak karakter/yapisi varsa, bence ayrilmayin. Ama annesinin sözünden cikmayan biriyse hemen bitirin derim.

Teşekkür ederim fikirleriniz için hanımlar.. ayrıldık 2 yıllık ilişkimiz beni aldatması sonucu sona erdi. Allah belasını versin.

X