Kaynana sorunsalı

diamondoo

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2024
9
15
36
Ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum. Eşimin babaannesi yoğun bakımda. Kaynanamın evi kalabalık misafirin içinde beni yönlendirmeye akıl vermeye çalışıyor.çay demlerim.içeri cay götür der.sofra kurarım.sofra kur tabakları koy der.ben çok sessiz biriyimdir.misafirin yanında bağırmayın düzgün oturup kalkın der.sürekli bana odaklanmış.kendi kızıda 24 yaşında gelen giden oluyor diye diğer oğlunun yanına şehir dışına gönderdi.kızımla 5 dk ilgileniyorum peşimden koşup geliyor.kızı bırak misafirin yanında otur der.zatem gelcem oturuyorumda .o an çocukla ilgilenmem lazım.artık bügun patladım.bana akıl vermeyi bırak zaten gelcem dedim.gidene kadar surat yaptı.burnundan soludu.fırsat bulsa misafirin yanında milletin gelimi böyle şöyle diyede laf sokar.Gecende eşime söyledim annenle konuş o şekilde insanların yanında bana davranmasını göze batıyor .demiştim eşim konuşmuş ama fayda etmiyor.aşırı sinsi ne düşünüyor hiç anlamadım.

Bayadir sorunsali yazılmıyordu, teşekkürler oncelikle.
Aynen böyle, altta kalmayarak devam edin. Bence cok iyi yapmışsınız 👌
Ya teşekkürünüz bana kahkaha attırdı bu satte, var olun.
Konuya dönersek de:
Eşimin ananesi var, baya da yaşlı. Yoğun bakıma girse eteğimde çocuğumla gidip de kayin aileye hizmet etmeye falan kalkmam. Ne işiniz var? Oturun evinizde. Uğrayın yarım saat geçmiş olsun diyin bitsin gitsin. Hakkin rahmetine kavuşursa da cenazeye gidersiniz.
Hayır yaşlı kadın yoğun bakımda diye de millet neden doluşuyor o da ayrı muamma.
Bi şu hizmet kafasından çıkalım kız kardeşlerim.

Onun misafirinin derdi seni mi gerdi? Niye ordasin? Kullandirma kendini. Esimin dedesi vefat ettiginde yeni evli sayilirdik. Cenazede nasil davranmam gerektiginden emin olamamıştım, annem de kalk kizim her şeye koştur sen de o evin kizi sayilirsin gibi sacmaliklarla beni durtup duruyordu. Sonra bi baktım, ben yaşlarında benden daha kucuk esimin bisuru kuzeni özellikle cenaze evi kalabalığından kaçıp yandaki amcanin evinde oturup bildigin gırgır şamata takiliyorlar, bi de ayaklarina yemek getirtiyolardi. Onlar prensesse ben daha prensesim dedim kenarda oturdum hicbir seye elimi dahi sürmedim.

Kendi 24 yasindaki kizini sehir disina göndermiş hanimefendi. Misafirlere hizmet eder de eksilir diye korktu sanirim. Ama el kizini istedigi gibi kullanma derdinde. 😡

Cocugun varmiş, onu ihmal etme. Kac yasinda bilmiyorum ama o kalabalikta sen millete hizmet ederken basina bir sey gelse kendini nasil affedersin? 26 aylik oglum var 10 saniye kafami cevirsem turlu türlü yaramazliklar yaparken buluyorum. Senin yerinde olsam asla gitmem. Eger agirlayamiyorsa kabul etmesin onca kisiyi.

Konuya dönersek de:
Eşimin ananesi var, baya da yaşlı. Yoğun bakıma girse eteğimde çocuğumla gidip de kayin aileye hizmet etmeye falan kalkmam. Ne işiniz var? Oturun evinizde. Uğrayın yarım saat geçmiş olsun diyin bitsin gitsin. Hakkin rahmetine kavuşursa da cenazeye gidersiniz.
Hayır yaşlı kadın yoğun bakımda diye de millet neden doluşuyor o da ayrı muamma.
Bizde adettir ,düğünde taziyede genç kızlar çay dağıtır.bende normal olanı yapmama rağmen kadın sürekli bana focuslanmış

Kendi 24 yasindaki kizini sehir disina göndermiş hanimefendi. Misafirlere hizmet eder de eksilir diye korktu sanirim. Ama el kizini istedigi gibi kullanma derdinde. 😡

Cocugun varmiş, onu ihmal etme. Kac yasinda bilmiyorum ama o kalabalikta sen millete hizmet ederken basina bir sey gelse kendini nasil affedersin? 26 aylik oglum var 10 saniye kafami cevirsem turlu türlü yaramazliklar yaparken buluyorum. Senin yerinde olsam asla gitmem. Eger agirlayamiyorsa kabul etmesin onca kisiyi.
Kızı kpss çalışıyor diye gönderdi. Banada akıl veriyor.birde akşam üstü cocuk markete gitmek istedi.ben götürürüm dedi.bende güvenmedim caddede dikkat etmez bişey olur diye bende geleyim sizle dedim.resmem gelme dedi.ama dinlemedim cocuğum daha önemli diye

Konuya dönersek de:
Her yorumunuz o kadar aklı başında güzel yorumlar ki hepsini böyle okuyorum 😍

Konu sahibi bu konularda alttan almamak patlama noktasına gelmeden ilk dediği cümlede sınırı çekmek gerekiyor. İlk çay koy mu dedi işte orda sınırı çekin. Size zaten yapacağınız şeyi söylememeli işgüzar kv. Hangi tür sınırdan anlar siz daha iyi tanırsınız. Güzelce uyarmak, kızarak söylemek, sert ve net söylemek siz ayarlarsınız. Gerektiğinde vakit geçirin. Uzun uzadıya vakit geçirince yüz göz olunan biri belli ki.

Gitmek zorundamisin kadin kendi kizina acimis gondermis evden ,sende annesin kizinin ihtiyaclarini bile karsilayamiyorsun azar isitiyorsun hala gidip nasil daha fazla hizmet ederim diye mi dusuneceksin.. silah zoruyla degil ya

Kv surekli emir verme potansiyelinde sanirim
O an cay veriyorsundur "cay ver" diyip agzini bi rahatlatacak yani 😃
Sende sakince "anne zaten cay dagitiyorum, zaten iceride insanlarla oturuyorum, zaten yapmam gerekeni yapiyorum. Sen buna ragmen emir vererek konusunca da hic yapasim gelmiyor. Su an cekip evime de gidebilirim ve tum isler gorumcemle sana kalabilir. Ben yinede sabrediyorum, sinamasan mi acaba☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️" tarzinda dislerini sıkarak konussan ise yarar diye dusunuyorum 😬

Konu sahibi bu konularda alttan almamak patlama noktasına gelmeden ilk dediği cümlede sınırı çekmek gerekiyor. İlk çay koy mu dedi işte orda sınırı çekin. Size zaten yapacağınız şeyi söylememeli işgüzar kv. Hangi tür sınırdan anlar siz daha iyi tanırsınız. Güzelce uyarmak, kızarak söylemek, sert ve net söylemek siz ayarlarsınız. Gerektiğinde vakit geçirin. Uzun uzadıya vakit geçirince yüz göz olunan biri belli ki.
Teşekkür ederim. Bazen söylemek kolay, uygulamak zor. Ama insan olması gerekeni söylerken bi yandan kendisine de hatırlatıp güç veriyor.

Bizde adettir ,düğünde taziyede genç kızlar çay dağıtır.bende normal olanı yapmama rağmen kadın sürekli bana focuslanmış

siz genç kız değilsiniz ki.
çocuğunuz var.
genç kız olan kendi kızı. madem adet kızını yollamasaymış çay dağıttırsaymış.
gitmeyin her misafirinde sizde niye gidiyorsunuz ki?

Kızı kpss çalışıyor diye gönderdi. Banada akıl veriyor.birde akşam üstü cocuk markete gitmek istedi.ben götürürüm dedi.bende güvenmedim caddede dikkat etmez bişey olur diye bende geleyim sizle dedim.resmem gelme dedi.ama dinlemedim cocuğum daha öne
siz genç kız değilsiniz ki.
çocuğunuz var.
genç kız olan kendi kızı. madem adet kızını yollamasaymış çay dağıttırsaymış.
gitmeyin her misafirinde sizde niye gidiyorsunuz yorumları okuduktan sonra ,kendimi biraz geri çekmem gerektiğini anladım çok sağolun

Kesinlikle bende her yazılanı sizin gibi 💞 okudum. Benim bu kadından çektiğim neler neler bu zamana kadar hep düşünerek ilerledim. Dediğiniz gibi hemen yüz göz oluyor.beni hafife alıyor aklınca gelini ben yönlendiriyorum demeye calışıyor ama çok şükür kızına veremediği edebi adabı,ailemden fazlasıyla aldım. Yorumlardan sonra kendimi biraz geri çekmem gerektiğini farkettim

Kv surekli emir verme potansiyelinde sanirim
O an cay veriyorsundur "cay ver" diyip agzini bi rahatlatacak yani 😃
Sende sakince "anne zaten cay dagitiyorum, zaten iceride insanlarla oturuyorum, zaten yapmam gerekeni yapiyorum. Sen buna ragmen emir vererek konusunca da hic yapasim gelmiyor. Su an cekip evime de gidebilirim ve tum isler gorumcemle sana kalabilir. Ben yinede sabrediyorum, sinamasan mi acaba☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️" tarzinda dislerini sıkarak konussan ise yarar diye dusunuyorum 😬
Emir vermek mi desek.hani seni ben yönlendiriyorum kafasımı yasıyor anlamadım.dediklerini dedim ama tınlamadı bir kaç hgün sabır ceketim baktım bunaltıyor iyice lafta anlamıyor.tamam diyip geciştiriyorum yine geliyor . en son biraz sert söyledim.anladı ama adım gibi eminim sindiremez oğluna yada kendi görümcelerine ağlar. İnsanlıktan nasibini almamış.kızını göndermese anlaycam.benim eltime karşıda öyle onuda misafire göstermez saklar.erkek kardeşinin torunu ya.ayıbı cıkmasın .bana sarmış.allahımdan bulsun

Ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum. Eşimin babaannesi yoğun bakımda. Kaynanamın evi kalabalık misafirin içinde beni yönlendirmeye akıl vermeye çalışıyor.çay demlerim.içeri cay götür der.sofra kurarım.sofra kur tabakları koy der.ben çok sessiz biriyimdir.misafirin yanında bağırmayın düzgün oturup kalkın der.sürekli bana odaklanmış.kendi kızıda 24 yaşında gelen giden oluyor diye diğer oğlunun yanına şehir dışına gönderdi.kızımla 5 dk ilgileniyorum peşimden koşup geliyor.kızı bırak misafirin yanında otur der.zatem gelcem oturuyorumda .o an çocukla ilgilenmem lazım.artık bügun patladım.bana akıl vermeyi bırak zaten gelcem dedim.gidene kadar surat yaptı.burnundan soludu.fırsat bulsa misafirin yanında milletin gelimi böyle şöyle diyede laf sokar.Gecende eşime söyledim annenle konuş o şekilde insanların yanında bana davranmasını göze batıyor .demiştim eşim konuşmuş ama fayda etmiyor.aşırı sinsi ne düşünüyor hiç anlamadım.
Evleriniz ayrı değil mi ?

Emir vermek mi desek.hani seni ben yönlendiriyorum kafasımı yasıyor anlamadım.dediklerini dedim ama tınlamadı bir kaç hgün sabır ceketim baktım bunaltıyor iyice lafta anlamıyor.tamam diyip geciştiriyorum yine geliyor . en son biraz sert söyledim.anladı ama adım gibi eminim sindiremez oğluna yada kendi görümcelerine ağlar. İnsanlıktan nasibini almamış.kızını göndermese anlaycam.benim eltime karşıda öyle onuda misafire göstermez saklar.erkek kardeşinin torunu ya.ayıbı cıkmasın .bana sarmış.allahımdan bulsun
Kişiliği öyle olabilir bazı insanlar aceleci dir tahammül edemezsin. Yönlendirmeyi sever onlara sürekli tamam sen ne dersen o dicem....

Eşiniz anlayışlı bir adamsa mesafe koyun, çocuğu bahane edin . Böyle insanlar azıcık fedakarlık görünce sömürdükçe sömürüyor.
Çocuk hasta ben gelemem bir iki üç derken artık her misafiri de kabul etmez yada gelen hasta ziyaretine geliyorsa bir zahmet çayını yemeğini kendi koyuversin. Yaşlı kadını yormasınlar.
Cenaze evi sanki bu kadar gelen giden fazla 🙁

X